Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agrese

Off-topic pokec
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od kalanis »

Souhlas, takový Knedlík je svým chováním a jízdou levá-pravá někdo, koho potkat nechceš. Na druhou stranu Palírna nebo Jehloun jsou celkem spořádaní. Taky je to poznat na míře úprav videí.

Duko je třeba zajímavý, že ne každý má možnost vidět okolí zpoza volantu takové pixly.

Hardcore? Polsko? Rusko!
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od jozka »

Knedlik je jeste celkem relativne civilizovany a kdyz vypnes zvuk, vetsinou se celkem nic moc nedeje, to jsou tam vetsi strelci, kteri by zasluhovali psychotesty. A Jehla s Palirnou jsou spis soumeni nez zaznamenavaci :-)

Rusko je jina planeta, o tom zadna, ale tam spousta situaci plyne z podminek. Snih, led, neexistujici VDZ na krizovatkach typu tripruh vs. sestipruh, na nekterych mistech bych nechtel bejt ani po smrti namalovanej na zdi, natoz sedet zaziva za volantem.

Na Polsku mne fascinuje to, co dokazi vymyslet i na (dnes uz) pomerne civilizovanych silnicich. Obcas si procitam i diskuse pod tim a zcela bezne se u videa, kde na KO streli jezdec z vnitrniho do jezdce ve vnejsim, protoze se rozhodne, ze vyjede ven, navazi nekdo do toho ve vnejsim, ze kdyz uz tam jsou, nemaji co jezdit po KO (ackoliv zakon hovori jinak).

Asi nejtypictejsi byl pripad, kdy auto s kamerou predjizdelo auta pred sebou. To, ze se prvni predjizdene auto pusti do predjizdeni taky aniz by se polovodic podival do zrcatka jsem tak nejak cekal a samozrejme se stalo. Jenze jsem necekal, ze v tu samou chvili oba sestreli dalsi auto zezadu... a navic u spousty videi mam pocit, ze minimalne jeden z protagonistu ma dobrou pojistku. Tohle jinde nevidim.
Hvaceq
Příspěvky: 12
Registrován: 17.2.2018 15:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Hvaceq »

Díky za Vaše komentáře a názory.
Jsem rád, že i sledujete dash cam videa, člověk se občas něčemu přiučí nebo vyvaruje ;)

Další dávka chaosu v jízdních pruzích v ČR

V levém pruhu žerou auta méně paliva
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Martin96 »

Knedlík alias Janatomam4 je známá firma. Naopak Jehla dost ubrala, dříve to byl taky rakeťák co jezdil jak šílenec, ale postupem času se dost zklidnil.
Polskie Drogi - to je kapitola sama o sobě. Až jsem rád, že bydlím v Čechách. :D
Hvaceq
Příspěvky: 12
Registrován: 17.2.2018 15:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Hvaceq »

Hořící auto na D1, reakce řidičů a zablokovanýá IZS
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od ElWapp »

Je vůbec na zúžené D1 prostor na průjezd třetího vozidla?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Lenny »

Autor videa svojí jízdou před omezením i v něm je názorný příklad levoproudaře, který se odmítá zařádit.

Na zúžené D1 není prostor pro vytvoření 3 pruhu, polovina má 5,65 m. Proto se budovaly sjezdy pro IZS.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Tomas Eybl
Příspěvky: 201
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Tomas Eybl »

Lenny: Což ovšem znamená, že pro vložení videa zvolil správné vlákno. Považujme to za úspěch :-).
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od jeni013 »

To by mě zajímalo, který kretén poslal IZS tím omezením. K tomu doutnajícímu vraku se dostanou tak pozítří. Snad tam nikdo nepotřeboval pomoc.
Tomas Eybl
Příspěvky: 201
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Tomas Eybl »

Kdyby potřeboval někdo pomoc, nestály by auta s majáčky stovky metrů od něj. Evidentně šlo o vzplanutí za jízdy a nikoli vzplanutí v důsledku bouračky. Navíc na irozhlas.cz psali, že se nikdo nezranil :-).

Video kromě idiotského navedení IZS ukazuje také nutnost D35 jako prioritní stavby. Hvaceqovi dodatečně děkuji za jeho postnutí. Ale neměl by si vynucovat uvolnění jízdního pruhu lepením na zadek - to mu neporoučím já, ale fyzikální zákony.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Sosa »

Tomas Eybl píše:Video kromě idiotského navedení IZS ukazuje také nutnost D35 jako prioritní stavby. Hvaceqovi dodatečně děkuji za jeho postnutí. Ale neměl by si vynucovat uvolnění jízdního pruhu lepením na zadek - to mu neporoučím já, ale fyzikální zákony.
Čím by D35 pomohla?
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Japao Joe »

Třeba tím, že by se na ni z D1 přesunula podstatná část provozu (hlavně během reko D1)?
JiVi
Příspěvky: 240
Registrován: 27.5.2010 8:23:47
Bydliště: Pardubice

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od JiVi »

pokud to nebylo na useku Brno-Ostrava tak třeba tím, že by se nejezdilo z Phy na Ostravu přes Brno ... znam borce, co jezdi z Pardubic do Liberce přes Prahu

jinak me pobavila jedna hlaska v radiu, ze se stala nehoda na D1 smerem na Brno, bez kilometru .. a ted babo rad, kde to vlastne bylo :-D
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Sosa »

Myslíte, že těch pár osobáku co dnes jedou Praha - Ostrava přes Brno a pak se přesunou na D35 pomůže? Kolik jich tak může být? Max 2000 až 5000 denně?
Z Pardubic na Liberec bych pochopil trasu pře Nymburk a Mladou Boleslav, přes Prahu je to už dlouhá zajížďka. Přes HK a Jičín bych též nejel.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Japao Joe »

Praha - Ostrava bude po D11-D35 kratší asi o 30-40 km a bude mít i lepší výškový profil, takže bude pro nákladní dopravu lepší volbou.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od adamos »

Kolik procent kamionové dopravy po trase Praha - Brno pokračuje opravdu do Ostravy, bez zastávky v Brně či Jihlavě?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Hvaceq
Příspěvky: 12
Registrován: 17.2.2018 15:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Hvaceq »

Ano, výjimečně jsem jel bezdůvodně levým pruhem, ale jenom proto, abych natočil lepší záběr. Nikdo za mnou široko daleko nebyl.
A budu se lepit na auta, který blokují nebo brzdí ;)

Jinak v zúžení místo na projetí IZS bude, ale to by museli být všichni u kraje a hlavně zajet ke kraji už když zastavují.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Geo »

Hvaceq píše: A budu se lepit na auta, který blokují nebo brzdí ;)
Uhybam vsem co nejrychleji to jde, s vyjimkou kokotu co se mi nalepi na zadek. Ty naopak necham s radosti vyhnit. (Smajlik "si jednicka")
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Sosa »

Japao Joe píše:Praha - Ostrava bude po D11-D35 kratší asi o 30-40 km a bude mít i lepší výškový profil, takže bude pro nákladní dopravu lepší volbou.
Ale ta už tamtudy jezdí dnes. Kdo by s kamionem jel do Ostravy z Prahy přes Brno. Je to i dnes delší a pomalejší. U osobáku je to přibližně stejné, záleží odkud v Praze vyrážíte.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Mike »

ona ta D35 pomůže nejvíc I/35
ta je dnes spíš zneužitá, než využítá

a tomu Liberci se nedivím, dnes to tedy nemá smysl, než se prokope od 19-15km D11 za 10km D10, tak je v Jičíně
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Hvaceq
Příspěvky: 12
Registrován: 17.2.2018 15:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Hvaceq »

Geo píše:
Hvaceq píše: A budu se lepit na auta, který blokují nebo brzdí ;)
Uhybam vsem co nejrychleji to jde, s vyjimkou kokotu co se mi nalepi na zadek. Ty naopak necham s radosti vyhnit. (Smajlik "si jednicka")
Já se teda lepím jen ve chvíli, když už můžou uhnout, ne pořád, protože to nemá smysl.
Vyhnít se nenechám dlouho ;)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Honey72 »

Dneska cestou do práce jsem se setkal s typickým nejen českým, ale spíše východním přístupem - já jsem king, kdo je víc. V prudkém kopci v Krkonoších přede mnou stála dodávka a proti ní naleštěný Superb, který nechtěl uhnout na stranu, protože on je něco víc. A to stačilo popojet o metr zpátky. Škoda, že u nás neplatí švýcarská pravidla, že kdo jede do kopce má přednost. Bylo vidět, že asi není z hor, protože každému rozumnému dojde, že když jedu po úzké cestě z kopce, můžu snadněji manévrovat. Já jsem raději popojel zpátky dozadu, protože bylo vidět, jak to dodávce na štěrku při každém rozjezdu pěkně ujíždí pozpátku. I na křižovatkách si nechávám v kopci odstup, ne každý zvládne rychlou změnu pedálů, natož dodávka naložená vozíčkářem v pruťáku s 19%. Tak se tam chlapci přetahovali, načež jsem řidiči ověšeného řetízky řekl, že je pánské přirození, když schválně blokuje převoz vozíčkáře k lékaři a navíc nemá povolenku pro vjezd. Asi chtěl vystoupit, ale z jedné strany zídka, z druhé dodávka, kufrem by možná vylezl. Být řidič dodávky, odstavil bych auto a začal jako vykládat vozíčkáře :-) Buď by vycouval a objel to jinudy anebo by dostal infarkt.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Honey72 »

D11, výjezd z benzínky v Počernicích. Čeští řidiči si zřejmě myslí, že auto jedoucí po dálnici je povinno jim uhnout do levého pruhu a pokud to neudělá, klidně mu tam můžou vjet.

V tomto případě jsem jel naštěstí jen stovkou, protože před benzínkou končí omezení a já nebyl rozjetý. Ale i tak jsem měl co dělat. Doleva jsem uhnout nemohl, zrovna jsem byl předjížděn a při brždění mě to strhlo doprava.

Mladá řidička se ani neráčila nějakým způsobem omluvit nebo dokonce zpomalit, aby se přesvědčila jestli je všechno v pořádku. Naopak, dost dobře věděla co udělala, protože když jsem se zase začal rozjíždět, sešlápla svou Fábii na podlahu a předjel jsem jí až o pěkný kus dál s ručičkou na stopadesáti. Chtěl jsem vidět toho krypla, co mi tohle provedl.

Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“