Právě je 21.7.2019 2:39:04

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Politika 
Autor Zpráva

Příspěvek Politika
viewtopic.php?p=191337#p191337

Vida... optikou Václava Moravce..."skandál - letos se otevře jen necelých 5 km dálnic" :o)))

8.7.2019 14:12:40

Příspěvek Re: ASFINAG
1975 píše:
Vida... optikou Václava Moravce..."skandál - letos se otevře jen necelých 5 km dálnic" :o)))

Hodně mimo komentář .. je snad rozdíl, jestli je síť téměř dostavěná nebo v polovině, nemyslíš ? :)

8.7.2019 18:00:53

To byl jen příklad, že i z poměrně impozantních čísel se dá vždycky vybrat nějaké to, na kterém můžeš škodolibě machrovat...

Stejně jako například u těch Olbramovic. Nejsem rozhodně Andrejův volič, ale udělat z toho tristního výkonu Středočeského kraje v rámci správních (ne)úkonů to, že se celá stavba posouvá kvůli Čapáku, chce už opravdu notnou dávku "správného myšlení"...

8.7.2019 18:07:49
VIP

Příspěvek Re: Politika
Předchozí 3 příspěvky jsem odčlenil z Asfinagu (A); takto by se dalo "našít" cokoliv a kdekoliv, ale nemá to s daným základem nic společné. Ovšem vlákno k politice tady celkově chybí, řeší se "jen" v úrovni dopravy, tak klidně takové vlákno k ničemu a o všem tady být může.

8.7.2019 18:17:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

1975: Rozhodnutí jsem nečetl, ale v Událostech se ptaly mluvčího MD přímo na obchvat a IMOBU a jejich námitka nebyla vůbec řešena, protože přišla pozdě. Takže celý den to šlo zase mimo.(třeba echo24 mělo rovnou nadpis, že stát vyhověl Čapáku a na konci článku, že se to už stavět nebude-nikdy)
Ještě jsme se přes den dozvěděli, že zákon o výkupu byl udělán, aby bylo zaplaceno více za pozemky u hnízda.

8.7.2019 20:39:06

Neni StC kraj jen jina filialka z koncernu? :-)

8.7.2019 21:39:04

Aram96 píše:
Hodně mimo komentář .. je snad rozdíl, jestli je síť téměř dostavěná nebo v polovině, nemyslíš ? :)

Vůbec mimo ten komentář není. Očima Moravce to opravdu je "pouze 5km" jelikož člověka jako jeho vůbec vlastnost dálniční sítě jako celku krom otevření za období xy nezajímá. Nedej bože, aby na jeho talkshou přišla osobnost krajně znepřátelená, potom by v jeho očích neexistovalo nic, než číslovka 5.

Mimo to Rakouská síť dostavěná není a dlouho ani nebude.

8.7.2019 22:15:39

No myslím, že když by se v jednom roce postavilo “usmolených” 12 km dálnic, ale byla by to 511, tak by i Moravec jásal. Ale o Moravcovi a jeho nesmyslné kritice postavených 4 km toho bylo napsáno dost. Důležitější je, kolik se toho zahájilo, i když ani to bohužel v této době není nějaká záruka, dokud se to opravdu neotevře.

Ta média skrz Olbramovice pozoruji také a také to nechápu, co všechno dokáží média vykonstruovat a vymyslet za spojitosti a souvislosti, zvláště pak spojení zákona o vykupování těch pozemků a odkup od Imoby a následné odvolání Imoby. To je opravdu už asi opravdu jen nutná potřeba rejpnout si do Babiše, jehož jsem skalním odpůrcem mj. :D

to Sauce: nikdo o dostavěné síti Rakouska nic nenapsal, pouze já napsal “téměř dostavěná v A a v ČR v půlce. Zvláště pak ale nechápu, jak můžete napsat, co by Moravec říkal kdyby cosi kdesi. Když bychom měli síť téměř dokončenou a hlavní síť hotovou, nemyslím si, že by kritizoval ministra dopravy, že otevřel jen 5 km D49 někde u hranic se SK ;)
PS: ano, než si pozvat odvážně i krajně znepřátelené osobnosti (např. samotného Babiše :D ) a grilovat je/diskutovat s nimi (což zrovna u Babiše nehrozí), je lepší pozvat si tam jen své obdivovatele v symbióze a nechat ho akorát mluvit pořád dokola jeho vlastní hovna, viz. Okamura na Barandově. (Ironie) :)

9.7.2019 0:43:04
VIP

V Rakousku bylo koncem r. 2018 rozestavěno 44 km nových dálnic, letos se otevře 5 km (viz ten úvod).

V ČR je rozestavěno 140 km nových dálnic, letos se otevře 26 km
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-cr- ... km/1751637

Na Slovensku je rozestavěno 130 km dálniční sítě, letos se otevře 26 km (reálně 15-16 km)
viewtopic.php?p=191334#p191334

Takto to formulovat do SROVNÁNÍ nemá smysl, protože důležitá je nějak navržená síť (která má odpovídat populaci a území) a třeba srovnání na zprovozňovaní za delší časový úsek, třeba 10-15 let. A tam pak srovnat ten rozsah co se za tu dobu postavilo a jaké je % plnění z navržené sítě, nikoliv že ten stát má tolik km a jiný tolik km, ale kolik to je % ze sítě v provozu. Třeba. A pak se dá vést debata; velikost HDP respektivě peněz vynakládaných na 1 km v průměru atd., protože samotné HDP je taky nic nevypovídající číslo a dnes často nesehráva význam ani rozpočet, když jsou další a další nástroje financování.

Ale o čem by ta každotýdenní debata byla, kdyby se mluvilo jen o 10-ročních plánech a realitách zpátky? Takže se musí rozebírat i rok co rok. Rozumím tomu. Pak je to o argumentaci. I když je 1 rok při liniové stavbě zcela nic. Příprava, výstavba, doba užívání přesahuje horizont jedné generace.

9.7.2019 14:09:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Aram96 píše:
Ta média skrz Olbramovice pozoruji také a také to nechápu, co všechno dokáží média vykonstruovat a vymyslet za spojitosti a souvislosti, zvláště pak spojení zákona o vykupování těch pozemků a odkup od Imoby a následné odvolání Imoby. To je opravdu už asi opravdu jen nutná potřeba rejpnout si do Babiše, jehož jsem skalním odpůrcem mj. :D

Seznam se nevzdává :D
"Je to podvod. Pozemky jsme prodali pod cenou, ale obchvatu se nedožijeme, zoufají si v Olbramovicích"
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/je-t ... &source=hp

Novináři ve veřejnosti krásně vyvolali dojem, že IMOBA dostala nějaké vyjímečné peníze a všichni ostatní dostávají málo.

10.7.2019 16:36:54

Příspěvek Re: I/3 Olbramovice, přeložka
1975 píše:
Nechci vypadat jako Andrejův obhájce, ale ta IMOBA dala (jako vlastník sousedících pozemků, ne jako Mirda z Brna) normální věcnou námitku, která by se dala normálně vypořádat ("po zprovoznění se budou provádět měření, pokud se ukáže hluk nad normu, budou se řešit PHS"). jenže jak já to chápu, díky těm zásadním pochybením Krajského úřadu jim to vrátili a k vypořádání námitek tak ani nedošlo... je to tak?

Však mám pocit, že se tady na tom shodneme valná většina lidí, včetně odpůrců Babiše ;)
Kromě tedy Lennyho, který má opačnou osobní zkušenost ... po přečtení tohohle už si také dělám v tom názoru rezervu ..

Jirka95 píše:
Tahle kauza může dobře sloužit jako benchmark (zhodnocení) novinářů. Když jsem na googlu hledal informace o tomto obchvatu, tak na několika odpadních portálech včetně DVTV v tom mají jasno.

"Babiš blokuje stavbu obchvatu vlastněním pozemků a odvolávání se proti SP kvůli Čapáku." Nějak ale při objektivním pohledu do vyjádření účastníků řízení a úředních dokumentů mám pocit, že jak obchvat Olbramovic, tak příprava D3 nikdy nebyla posunována dopředu k výstavbě víc než teď..

Nebo se mýlím? Reálně se podle mě může D3 stejně jako kterýkoliv úplně nový projekt (např. I/35 Turnov - Jičín) dostat k zahájení teprve s novým stavebním zákonem.

btw: Všimli jste si že na webu ŘSD už není leták?

Uznávám, že DVTV má v některých věcech ohledně Babiše (řepka, Olbramovice) bohužel moc rychle jasno a je to škoda, ale nazývat DVTV odpadem, to chce pořádnou dávku ignorace, co čtete parlamentní listy ? :)

18.7.2019 22:50:11

Aram96 píše:
...co čtete parlamentní listy ? :)

Čtu toto fórum a úřední dokumenty, případně píši tázací dopisy na příslušné úřady. Lepší zdroj v ČR k problematice silnic a dálnic by byl jedině vlastní člověk nastrčený na MD.

Možná mám malou fantazii, ale titulek "Zrušený obchvat?" a celá reportáž v duchu "je po všem a už se to nikdy nepostaví" mi se současnou situací nekoresponduje.

19.7.2019 2:06:00

To Aram96:

Tak všeobecně platí, že s výjimkou problematiky sektoru dopravy a souvisejícího komunálu, sem na tyto stránky politiku netaháme. A nebo se alespoň krotíme ;)

Ale naběhl jste si, tak to teď i já poruším.
V posledních letech hodně jezdím dělat business nejen po vlastech Českých, ale i po přilehlém vesmíru, v mém případě je to Rakousko, Slovensko, Itálie, státy bývalé Jugoslávie, Izrael a Rusko.
A taky čtu Reflex, iDnes, ale i Parlamentní listy. Stejně tak se nelze vyhnout takové České televizi. A když bych měl srovnat mediální obraz takového Rakouska, Izraele i toho Ruska, který nám servíruje ČT, s tím co se o nich píše v Parlamentních listech a s tím, co vidím, co říkají místní, co je trápí... Tak naše-vaše ČT vyjde často jako surová manipulace... A nijak tím neříkám, že by se občas v PL neobjevili nesmyslné a ujeté články. Možná, že moje generace je zvyklá si shánět informace z různých zdrojů, utvořit si vlastní názor a nepotřebuje zdroj Jediné Správné Pravdy...

19.7.2019 8:07:54

Michal R píše:
To Aram96:

Tak všeobecně platí, že s výjimkou problematiky sektoru dopravy a souvisejícího komunálu, sem na tyto stránky politiku netaháme. A nebo se alespoň krotíme ;)

V posledních letech hodně jezdím dělat business nejen po vlastech Českých, ale i po přilehlém vesmíru, v mém případě je to Rakousko, Slovensko, Itálie, státy bývalé Jugoslávie, Izrael a Rusko.
A taky čtu Reflex, iDnes, ale i Parlamentní listy. Stejně tak se nelze vyhnout takové České televizi. A když bych měl srovnat mediální obraz takového Rakouska, Izraele i toho Ruska, který nám servíruje ČT, s tím co se o nich píše v Parlamentních listech a s tím, co vidím, co říkají místní, co je trápí... Tak naše-vaše ČT vyjde často jako surová manipulace... A nijak tím neříkám, že by se občas v PL neobjevili nesmyslné a ujeté články. Možná, že moje generace je zvyklá si shánět informace z různých zdrojů, utvořit si vlastní názor a nepotřebuje zdroj Jediné Správné Pravdy...

Pod to se mohu podepsat. Aram96 bude asi mladší ročník, který ještě nemá dostatek životních zkušeností :) Jsem investor, na alternativních webech se občas objeví zajímavé informace, které mainstream zamlčí nebo nepovažuje za důležité, pro investice jsou ale tyto informace důležité. Rozumný člověk kriticky hodnotí konkrétní obsah a nenálepkuje celý informační zdroj.

19.7.2019 9:33:27

...koukám, tady to nakonec bude centrum mediálního odboje:o) Mám to podobně. ČT se svým přístupem k objektivitě "pozveme příznivce Hillary Clinton a odpůrce Donalda Trumpa" je mnohem nebezpečnější než nějací blouznivci s chemtrails.

Já chápu, že doba je rychlejší, ale zcucnout cca hustotextu 27 stran rozhodnutí Krajského úřadu do štěku "Babiš blokuje obchvat", to chce hodně kachní žaludek. I když jistě hraje roli i lenost, a (ne)orientace v tématu o kterém píšou/točí...

19.7.2019 9:56:17

Když už je téma takhle pěkně OT... doporučuji aplikaci Google News, vybírá to články a témata ze všech možných zdrojů a pokud si některé rozkliknete, tak vám po přečtení automaticky nabídne myslím že 5 dalších článků na stejné / podobné téma z jiných zdrojů. Osobně jsem opravdu spokojen a musím dát za pravdu Michalovi R; i když Parlamentní listy opravdu čtu s nechutí, tak kolikrát si udělám lepší obrázek o daném tématu.

19.7.2019 11:18:47

Odpověď zanechám v odpočívce, tohle bude určitě přesunuto, nečekal jsem takový rozmach OT diskuze :D

19.7.2019 17:05:15

Jirka95 píše:
Aram96 píše:
...co čtete parlamentní listy ? :)

Čtu toto fórum a úřední dokumenty, případně píši tázací dopisy na příslušné úřady. Lepší zdroj v ČR k problematice silnic a dálnic by byl jedině vlastní člověk nastrčený na MD.

Možná mám malou fantazii, ale titulek "Zrušený obchvat?" a celá reportáž v duchu "je po všem a už se to nikdy nepostaví" mi se současnou situací nekoresponduje.

S tím určitě souhlasím. Mě trochu nadzvedlo, že kvůli pár "šlápnutím vedle" u DVTV napíšete, že to medium je odpad, DVTV nejde kvalitativně snad ani porovnávat s PL, které jsem si namátkou vybral. Nemluvím o názorech média, ale o jaksi způsobu vedení rozhovorů. Druhá věc je vybírání hostů, ale to už je subjektivní hodnocení, ne objektivní, to do toho určitě nezahrnuji ;)
Každopádně i u mě DVTV trochu kleslo po letošní "řepce" a teď právě Olbramovicích, ale odpad se podle mě hodí na jiná média, rozhodně už sedí více na ČT než na tohle. Dotaz byl myšlen tak, jestli máte nějaké medium, které pro vás není odpadem :)

Michal R píše:
To Aram96:

I já si občas přečtu PL a budete se divit, sem tam se stane, že i souhlasím s tím, co se tam píše, to je však subjektivní a je to naprosto nepodstatné. Jinak by mě zajímalo, co jste za generaci, ve vší úctě (a budu rád, když zde na fóru to platit nebude) starší generace s tímhle má právěže problém, většina lidí čte jedno dvě (často stejný "názorový proud") a nepřemýšlí kriticky a nehledá info na "opačném proudu" či pohledy z druhé barikády. Já právě hledám ten opačný proud např. v PL, to je každého věc, jde mi o to, že se prostě média dají kvalitativně porovnat, ne podle toho, co píší a koho si zvou, chraň bůh, ale jak vedou rozhovor ;) Tam je objektivně DVTV "trošku" jinde než většina redaktorů ČT a dalších médií, proto můj dotaz na Jirky vznikl. :)
Jinak nebojte, ČT beru s velmi velkou rezervou, kapitola zvlášť pro sebe je Moravec, ohledně dopravy a dopravních věcí zde (oprávněně) nemá dobrou pověst, ale nelze moderátory hodnotit podle jedné dvou záležitostí. Každopádně ani pro mě není zdaleka tak objektivní jako např, právě DVTV.
Anonym píše:
Michal R píše:
To Aram96:

Pod to se mohu podepsat. Aram96 bude asi mladší ročník, který ještě nemá dostatek životních zkušeností :) Jsem investor, na alternativních webech se občas objeví zajímavé informace, které mainstream zamlčí nebo nepovažuje za důležité, pro investice jsou ale tyto informace důležité. Rozumný člověk kriticky hodnotí konkrétní obsah a nenálepkuje celý informační zdroj.

Mladší ročník zde na fóru asi jsem, proto se nebudu kasat, jaké mám životní zkušenosti, o těch "alternativních webech" souhlas ... sice pozor, jsou weby, které opravdu cíleně píší nepravdy, jak můžete víceméně vždycky zjistit právě z jiných zdrojů, jako to dělá např. JirkaS ... ale jak jsem psal výše, neporovnával jsem DVTV a PL podle toho co píšou a jaké mají názory, ale podle toho jak dělají rozhovory.
PL jde ovšem nálepkovat objektivně tím, že bohužel občas vydají článek, který je opravdu založen na nepravdách. To není o tom, na co mám názor, ale na tom co je a není pravda (dokazatelná ! ). A objektivně lze říct, že u PL se tohle děje častěji než např. u ČT a jiných médiích.
Rozhodně ale nejsem člověk, který by měl jedno médium pro jednu správnou pravdu, jak teď někteří politici (hlavně Klaus junior) dokola opakují. ČT je dle mě neobjektivní často.. :)

19.7.2019 17:32:07

ad Parlamentní listy - osobně nechápu proč je tento server pasován na nějáký "fake news web" či něco podobného. Tam je to založeno na tom, že tam natvrdo vychází rozhovory s kýmkoliv, bez cenzury. A to z jakéhokoliv pole politického spektra. V podstatě je to maximálně demokratické. Takový tištěný "Hyde park" a tím myslím ten skutečný Hyde park a ne stejnojmenný pořad ČT. Každý si napíše svoje, bez toho, aby to někdo zakazoval, redigoval, upravoval ..... Že se mezi tím vyskytne někdo, kdo třebas v tom rozhovoru lže, za to přece nemůže ten portál. Ten jen přetiskne, co kdo říká. Dává prostor všem stranám.

19.7.2019 21:34:01

Sakra, já si to tady četl a dlouho jsem hledal, na co Aram96 reaguje a ono je to sem přesunuto :D, příště budu víc koukat.

Ono obecně jakékoli hodnocení médií je skoro zbytečné. Tohle například bylo hitem před pár dny.
https://rating.nfnz.cz/
Kde například celkové hodnocení média je naprosto nic neříkající, když máte stejnou váhu například snadné info o redakci a zavádějící titulky.
Nebo když Deník Referendum má jedno z nejlepších hodnocení, i přesto, že je to asi nejvíce eko,levicově orientované "větší" médium.
Stejně to u většiny záleží na typu pořadu a tématu. O domácí politice a věcech okolo je potřeba se informovat z více zdrojů a pak nejlépe ještě přímo z příslušných ofiko dokumentů. O obchvatu jsme slyšely celý den a pak se jenom ČT zeptala přímo MD a to oznámilo, že ČH vůbec nehrálo roli, protože dali námitku pozdě. Člověk se pak ptá, co dělají ostatní média celý den, když se nezeptají na MD přímo, které o námitkách rozhodovalo. :D

ČT24 má hlavní problém a to, že musí naplnit celý den v televizi, takže to ve výsledku dopadá tak, že tam celý den něco vypráví, komentátoři, politologové, novináři z jiných médií atd. Stejně se pak navzájem popírají, takže to vyjde jako kdyby se ptali lidí na ulici.
Moravec už je dávno za svým vrcholem, přehled a mluvu má pořád výbornou, ale na dost místech plave(nedává to najevo a člověk neznalý to nepostřehne) a neměří stejným metrem(dost mění styl diskuze). Podle mě to dobře dokresluje to, že už nemoderuje předvolební debaty, což by bylo několik let zpět naprosto nemyslitelné.
Existenci 168 a Reportérů jako 2 pořadů se stejným šéfredaktorem také nechápu. Stejně jedou dost podobné oblasti.

DVTV bych rozdělil na dvě skupiny. Veselovský a ten zbytek. Podle mě nikdo lepší, než V na politiku atd. v ČR není. Já snad nezaznamenal jeho rozhovor, kde by byl od začátku zaujatý, nebo prostě nevedl rozhovor dobře. Je mu jedno, jestli přijde Babiš, Klaus starší, Kalousek, Fiala.
Zbytek je na tom bohužel hůř. I když chápu, že je to asi i pohled Veselovského, ale on to nedá v žádném případě najevo(ani třeba na twitteru). Drtinová se podle mě hodně zhoršila, už podle jména druhé osoby lze usoudit, jak povede rozhovor. Má i takovou hroznou ženskou urputnost, že chce slyšet konkrétní odpověď a ptá se pořád dokola, i když už odpověď dostala, ale nelíbí se jí(tím podle mě trpí i Witovská, ale ta to občas dokáže potlačit). Smetana je ještě dál a většina rozhovorů je nedokoukatelná(i když člověk nemá názor na danou oblast).
Ale zase je DVTV úplně jiné médium a jede rozhovory. Ale třeba z dotazů po tiskovkách je podle mě nejhorší. Jsou většinou na vládě/ u Babiše, nic jiného je asi moc nebere, ale jsou asi jediní, co se většinou neptají věcně a otázky jsou většinou od prvního slova útočné, nepříjemné(ne pro tázaného, ale snad pro všechny), osobní, urážlivé.

PL nějak neřeším, tam jsem asi nějakou zprávu hodně dlouho nečetl, maximálně si přečtu nějaký rozhovor/názor.

Sakra tohle už je skoro offtopic i na offtopic téma Politika :D

19.7.2019 21:56:03

Poslechněte si někdy www.svobodny-vysilac.cz. Tam jsou zajímavé rozhovory. Všechno se dá poslouchat zpětně. Začněte u vysílání Tapinradio.

19.7.2019 23:18:52

To ty konspirační bludy cpeš i sem?

19.7.2019 23:32:53

Lynx píše:
ad Parlamentní listy - osobně nechápu proč je tento server pasován na nějáký "fake news web" či něco podobného. Tam je to založeno na tom, že tam natvrdo vychází rozhovory s kýmkoliv, bez cenzury. A to z jakéhokoliv pole politického spektra. V podstatě je to maximálně demokratické.
Ale prd demokratické. Samozřejmě, že jsou příspěvky vybírány. A fake news web ze sebe udělali sami, když přetiskovali a stále přetiskují články doslovně citující ruskou propagandu ze Sputniku.

19.7.2019 23:35:54

To víš, že jo, ty sputniku. Jak někdo nezastává jediné správné názory a neplive dostatečně předepsaným směrem, tak je to agent Putina.

Ty si radši přehodnoť, že jsi tady dlouhodobě šířil "fake news" že vedení dálnice D8 v nezajištěném zářezu je to jediné správné. Že byses k tomu konečně postavil jako chlap a omluvil se, to ani omylem, co ? Stejně jako tvůj bratr v dezinformacích - MPMP.

20.7.2019 4:48:43

Ach ta D8 ta nám ale dává zabrat...

20.7.2019 13:35:57
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další