doprava ve volebních programech

Off-topic pokec
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od michal »

Mimochodem bral jste někdo v potaz i faktor "Piráti" u vesla na MD...? :roll:
V oblasti dopravní infrastruktury prosazujeme:
Rozumné plánování. Údržba stávajících cest a dopravních staveb je jedním z důležitých úkolů místní samosprávy. Mělo by být samozřejmé, že nejprve je třeba doložit užitečnost nové dopravní stavby, teprve poté ji celou připravit, zajistit pozemky a až následně začít stavět. Před budováním nových projektů je třeba důkladně zhodnotit, zda není výhodnější využít již existující stavby.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od vondr »

michal píše:Mimochodem bral jste někdo v potaz i faktor "Piráti" u vesla na MD...? :roll:
V oblasti dopravní infrastruktury prosazujeme:
Rozumné plánování. Údržba stávajících cest a dopravních staveb je jedním z důležitých úkolů místní samosprávy. Mělo by být samozřejmé, že nejprve je třeba doložit užitečnost nové dopravní stavby, teprve poté ji celou připravit, zajistit pozemky a až následně začít stavět. Před budováním nových projektů je třeba důkladně zhodnotit, zda není výhodnější využít již existující stavby.
To snad ne!!
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od Atos »

michal píše:... poté ji celou připravit, ...
No jestli tím "celou" myslí totéž co já, může to pak dost dlouho trvat.
michal píše:... zajistit pozemky ...
... tak bez toho to snad nejde...
michal píše: ...zhodnotit, zda není výhodnější využít již existující stavby.
... a s tímto se snad volby vyhrát nedají, ne? Stačí špatně nastavit kritéria, a ...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od michal »

Je to hrozný nic neříkající žvást, o tom žádná. Ovšem o to už dnes bohužel nejde... Čili ta moje predikce ve výsledku nemusí být vůbec pesimistická, ba naopak... :roll:
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

doprava ve volebních programech

Příspěvek od Lynx »

Já se obávám, že ten pirátský "nicneříkající žvást" ve skutečnosti znamená v překladu do lidského jazyka, něco jako: "nechceme nic nového stavět, maximálně budeme udržovat to co už je postavené a to ještě kdoví jestli". Piráti spolkli Zelené i s jejich programem.

Obávám se, že jestli k tomuhle dojde, tak ještě budem vzpomínat na Andreje jako na "starý zlatý časy".
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od michal »

Mě fascinuje už jen ta drzost (záměrně nepíšu odvaha) považovat toto za nějaký program a plán rozvoje celospolečensky potřebné infrastruktury... Mám pocit, že chtějí vyznít jinak než ostatní strany, čili to laikovi servírují tak, že dosud se začalo nejdřív stavět, a až pak se začalo schvalovat, hledat trasy apod... :crazy: :crazy: :crazy: Ale možná to je tak, že rozumným plánováním je myšleno vše, co už je zanesené do územních plánů obcí i krajů. A tedy to se musí postavit. A teprve až do všechno postaví, začnou se zvažovat nové trasy... :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od Aram96 »

Že jsou to kecy, o tom žádná. Nicméně u D35 bych strach úplně neměl. Ale taková středočeská D3 nebo D43 .. to je jiná. Dopravní infrastruktura je pro mě jednoznačně důvod č.1, proč nevolit piráty.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

Těžko říct, kam to dát:o)

Piráti odhalili potenciální kandidáty na ministry - doprava:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ky ... .seznam.cz

https://www.novinky.cz/specialy/tema/cl ... y-40096762
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Lynx »

Doufám, že se jim tohle dělení medvěda, který ještě běhá po lese, nakonec nevyplatí.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: D35 Džbánov - Litomyšl

Příspěvek od kollma »

michal píše:Mimochodem bral jste někdo v potaz i faktor "Piráti" u vesla na MD...? :roll:
V oblasti dopravní infrastruktury prosazujeme:
Rozumné plánování. Údržba stávajících cest a dopravních staveb je jedním z důležitých úkolů místní samosprávy. Mělo by být samozřejmé, že nejprve je třeba doložit užitečnost nové dopravní stavby, teprve poté ji celou připravit, zajistit pozemky a až následně začít stavět. Před budováním nových projektů je třeba důkladně zhodnotit, zda není výhodnější využít již existující stavby.
V čem je rozdíl oproti současnému stavu, kdy spousta plánovaných staveb nemá "pozitivní ekonomické hodnocení" (třeba 4pruhový tunel v Bílině apod.), takže se u nich pořád jen posouvají termíny zahájení?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od 1975 »

Rozdíl je v tom, že kromě té "spousty" se ta druhá spousta realizuje. Za vlády Pirátů se zastaví obě spousty.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

Admin založil nové vlákno "Doprava ve volebních programech" a byl to dobrý nápad. Po čase bychom mohli porovnávat, jak strany (ne)plní své sliby. Ale vlákno bude zapleveleno příspěvky aktivistů, kteří už teď nejlépe vědí, jak to dopadne. Takže najít ty sliby mezi výlevy tvrdého jádra nějaké strany bude docela fuška.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Trupman »

1) slušelo by se dát odkaz na zdroj https://wiki.pirati.cz/program/doprava

2) Nečtu tam nic z toho, co zde někteří pirátofobové "přece už dávno vědí " (ano, migrant do každé rodiny, důchodci bez řidičáků, práskání zlodějin evropské komisi a další zaručené "pravdy")

3) Ten zdroj je "pouze" základní páteř dlouhodobého programu a je už poněkud zastaralý. Program do voleb koalice se STANem bude teprve zveřejněn.

4) Piráti mají transparentní forum, kde si můžete přečíst a zapojit se do debat a to i u rezortního týmu Doprava. Sami si můžete přečíst, že dopravní stavby jsou priorita. Možná proto se snaží Piráty někteří zdejší bojovníci proti dálnicím (D1 u Přerova) očernit
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Aram96 »

Já určitě nejsem pirátofob, ale fráze typu “prověříme potřebnost dané stavby a zvážíme využití současných silnic namísto stavby nových” mě prostě nenechává klidným. Obzvláště tohle sedí jak prdel na hrnec pro středočeskou D3 nebo třeba D43. Za mě je pro ČR potřeba mít v předvolebních programech naopak fráze typu udržíme nebo ještě navýšíme rozpočet MD či ŘSD. Po tom bych viděl, že v té straně je alespoň někdo, kdo se trochu orientuje, protože jestli půjde příprava dál jak nyní, tak se opravdu bude za 2-3 roky zahajovat ne 50,80,100 ale možná skoro 200 km dálnic a to bude potřebovat pár drobnejch přidat. :kladivo:
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Trupman »

Opravdu je záhodné bezmyšlenkovitě propagovat navyšování rozpočtu organizaci, která má pověst neprůhledného a nehospodárného zadávání megazakázek? Přebírání drahých staveb v nedostačující kvalitě?
Jako tlačit na efektivitu je podle mě jeden z důležitých bodů. Transparentně, efektivně, důvěryhodně. Potřebujeme zákony pro rychlou výstavbu, ale taky potřebujeme lidi a organizace, kteří budou mít přirozenou autoritu a odpovědnost. Zatím to spíš připomíná kocourkov, kde si diletanti hrajou na velký machry a když jim to spadne na hlavu, tak se z toho po švejkovsku začnou vykrucovat. No do tohoto nalívat víc peněz...
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od kot »

Nejsem pirátofob , ale přijde mi, že v Praze se spojili Piráti do skupiny /zvané klauni/ a pro dopravu v Praze kromě memorand, "zklidňování dopravy" a malování cyklopruhů na silnice (kde celý rok nezakopneš o cyklistu) toho moc nepředvedli... Pokud se mýlím, prosím opravte mě.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Mikulik »

Tak za mě určitě Trikolora. Myslím, že ti mají rozhodně tohle téma zajímavě zpracované a jak vidím, co tu spousta z vás píše, tak myslím, že se spousty body budete souhlasti.

https://www.volimtrikoloru.cz/#pilire-nav

Doprava musí být především rychlá a plynulá. Ochráníme české řidiče.
1) Zajistíme rychlou a bezpečnou dopravu.
• Prosadíme urychlenou dostavbu chybějící páteřní silniční a dálniční sítě, zvýšíme investice do dopravy.
• Zvýšíme rychlost na dokončených a kvalitních dálničních sítích na 150 km/hod a na vybraných silnicích 1. třídy na 100 km/hod.
• Podporujeme plynulost dopravy. Výstavba semaforů, retardérů, značek, zeber, ostrůvků, sloupků a kruhových objezdů se v ČR „utrhla ze řetězu" a způsobuje zpomalování dopravy na bezpečných úsecích silnic.
• Podpoříme revize cílů stanovených Evropskou unií v oblasti zavádění elektromobility. Odmítáme alarmující koncepce v dopravě vedoucí k bezhlavému prosazování extrémně drahých elektrických pohonů. Chceme ponechat hospodářské subjekty, aby se rozhodovaly podle skutečné poptávky na trhu.
• Prosadíme výrazné zlepšení kvality správy a údržby silniční, dálniční, železniční a vodní infrastrukturní sítě.

2) Prosadíme urychlení výstavby dopravní infrastruktury
• Navrhneme a prosadíme nový zákon o liniových stavbách, aby se konečně zamezilo průtahům a obstrukcím při povolování strategických investic státu.
• Zavedeme preference rychlosti a kvality výstavby a údržby dopravních staveb, před zdánlivými úsporami investičních nákladů.
• Zjednodušíme stavební legislativu pro povolování staveb silniční, železniční, vodní i letecké infrastruktury, omezíme destruktivní vliv účelových neziskových organizací zasahujících do povolovacích řízení.
• Chceme, aby se o veřejné zakázky mohl bez zbytečné administrativy ucházet co nejširší okruh možných dodavatelů včetně drobných podnikatelů. Zákon o zadávání veřejných zakázek a pravidla zadavatelů musí být přehledná a jednoduchá.
• Urychlíme přípravu a výstavbu nového segmentu železniční dopravy - vysokorychlostních tratí (250-350 km/hod), s návazností na mezinárodní koridory.
• Stát musí výrazně finančně podpořit výstavbu obchvatů obcí a měst. Odvedení tranzitní dopravy z měst a obcí zvýší plynulost a bezpečnost provozu a zlepší stav ovzduší uvnitř obcí. Mobilita obyvatel je důležitým předpokladem pro hospodářsko-sociální prosperitu země.
• Využijeme principu partnerství soukromého a státního sektoru k financování vybraných projektů dopravní infrastruktury (PPP projekty). Soukromí investoři zajistí efektivnější a rychlejší výstavbu dopravních sítí, kterou budou následně jako koncesionáři provozovat. PPP projekty přinesou nižší investiční i provozní náklady a podstatně urychlí a zkvalitní výstavbu dopravní infrastruktury.

3) Ochráníme české řidiče.
• Ochráníme české řidiče před „obecními bankomaty" (tj. kamerové systémy mnohdy zřízené na přehledných úsecích s nulovou nehodovostí, které slouží pouze jako zdroj příjmů příslušné obce). Zákonem přikážeme přemístění těchto systémů do oblasti křižovatek, přechodů, blízkosti škol, či míst s rizikem nehodovosti, kde budou plnit bezpečnostně-preventivní funkci.
• Umožníme maximální hranici pro požití alkoholu u řidičů, vodáků a cyklistů (do 0,5 promile). Naopak při způsobení nehody nebo ohrožení bezpečnosti ostatních účastníků provozu podnapilou osobou, podstatně zpřísníme tresty – pilířem dopravy musí být odpovědný řidič.
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Paul1 »

K pirátům. Kdo čeká od toho anarchistického spolku nějaký rozumný program v oblasti dopravy, tak je hodně velkej naiva.

Trikolóra po odchodu Klause určitě nezíská 5%, tak jejich program nemá moc smysl řešit, ale vypadá zajímavě.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od kollma »

Mikulik píše: • Zvýšíme rychlost na dokončených a kvalitních dálničních sítích na 150 km/hod a na vybraných silnicích 1. třídy na 100 km/hod.
Není potřeba zvyšovat, 150 km/h se běžně jezdí a neslyšel jsem o nikom, kdo by dostal na dálnici pokutu pod 150 km/h. Jinak teda Trikolora je dost zvláštní mix dobrých a šílených názorů.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Lenny »

150 km/h na tachometru odpovídá tak 135 km/h reálně.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od kollma »

Jo, já občas takhle jedu a zhruba třetina osobáků mě stejnak předjíždí. Naopak pro ty, co jezdí hodně přes limit, je to v současnosti možná lepší, než kdyby bylo povolených 150 km/h, ale důsledně by se na dálnicích měřilo.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Trupman »

Paul1 píše:K pirátům. Kdo čeká od toho anarchistického spolku nějaký rozumný program v oblasti dopravy, tak je hodně velkej naiva.

Trikolóra po odchodu Klause určitě nezíská 5%, tak jejich program nemá moc smysl řešit, ale vypadá zajímavě.
Přesně. Není nad starý dobrý rozkrádačky tak, jak to my pupkatí fotrové náme rádi
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od kot »

Trupmane, nevím jak vy pupkatí fotrové, ale i my /nepupkatí/ o rozkrádačky nestojíme. Na straně druhé nestojím/e/ ani o prázdná memoranda a kecy v kleci...
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Trupman »

Rozumím. Také nemám rád prázdný kecy a sliby, tj. diletantství a oportunismus současné vlády. Jak si můžou kolegové povšimnout, Piráti jsou v opozici, tj. nechápu ten logický kolotoč proč si spojovat zrovna Piráty s takovým přístupem. Psal to Okamura na facebooku? :D

Fakt by mě zajímalo, jak hodnotíte minulé vlády a přístup k výstavbě infrastruktury...kdo to dělal nejlíp?
Podmínky:

1) splnění svých slibů bez kecy v kleci
2) bez rozkrádaček nebo rozpadajících se staveb (D47 atd.)
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Aram96 »

Myslím, že co se týče dopravní infrastruktury, je zatím nejlepší politické vedení to současné (když to beru jako celek). Samozřejmě to mohlo (a mělo) být ještě lepší, především změny v legislativě měly přijít dříve, ale jako celek jednoznačně. :ok: Říkám to bez ostychu i přes to, že si jinak naprosto nepřeji pokračování současné vlády. Zpřetrhání agrofertizace státu bohužel považuji za důležitější a i přínosnější věc pro ČR i kdyby se měla (nedejbože) výstavba infrastruktury trochu zbrzdit. Zbrzdit, ne zastavit. :!: Naštěstí to jde ale udělat i bez brzdění infr.
Popravdě trochu doufám v to, že pokud budou vládu skládat ty 2 koalice a vznikne tak slušný slepenec (který jako moc udržitelný nevidím), tak si dopravu pod křídla vezmou modří ptáci.
Řekl bych, že rozkrádačky už se opakovat moc nebudou, psal jsem to už kdysi .. veřejnost a organizace, které stát hlídají, mají dnes nesrovnatelně jiné možnosti pro kontrolu státu- hodně věcí přišlo právě s piráty, investigativní novináři fungují úplně na jiné úrovni než kdysi a dostávají prostor, jakmile se na politiky najde nějaký hnůj, tak se to ihned ví a je z toho haló (díky sociálním sítím o dost větší) a je (nebo bylo) obvyklé, že politik rezignuje. Nikdo s takovou hroší kůží a amorálním chováním jako AB se v ČR pravděpodobně nenajde, takže skrz tuhle věc hůře rozhodně nebude, protože nemůže být. :D
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“