Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
33
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
11%
25 000 - 30 000 km
24
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
4%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 157

Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Web »

Apofis74 píše:A to diveni se na to se neda reagovat.
Na to vaše se taky nedá normálně reagovat. Házet lidi jezdící víc než povolených 90 na čtyřpruhu stavěném v R kategorii v divočině do jednoho pytle s nějakými přejížděči na přechodu je fakt moc. Dokonce i u trestných činů se zkoumá nejen jejich právní zařazení, ale taky společenská nebezpečnost. Nehledě na to, že když ti policisti budou hlídat nesmysly na rovině, nebudou právě v té vaší vesnici. Dál už nehodlám reagovat, klidně mě označte za piráta a vraha malých dětí.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: I/37

Příspěvek od Fox Mulder »

Apofis74 píše:Pokud je nejake prase schopno prekracovat rychlost mimo obec nic ho nezastavi v tom aby to same delal v obci.
Podle čeho tak soudíte? Když jezdim po neoznačené dálnici 130, tak podle této logiky budu v úzkých ulicích plných přechodů jezdit 90? Ha. To je asi podobný způsob uvažování, že když zvýšíme nejvyšší povolenou rychlost na 160, tak lidi budou jezdit 190. A když zvýšíme rychlost na 300, tak lidi budou jezdit aspoň 360, že jo? :)
Apofis74 píše:A az vam potom takove prase srazi nekoho blizkeho tak tu potom nebrecte!!!
Další velký omyl. Je rozdíl jezdit rychle a jezdit jako prase. Řekl bych, že větší část řidičů, co jezdí rychle, jsou dobří řidiči, žádný prasata. A prasata najdete velice často i mezi těmi, co jezdí pomalu, někdy i neúměrně pomalu (jako šneci).
Apofis74 píše:A to jen prselo a jeste k tomu je tam 30. Myslite ze ji nekdo dodrzuje. A nechci videt az bude mrznout. Poradi nekdo jak dosahnout toho aby tam byl namontovan zpomalovaci retarder
Zkoušel jste někdy jet 30 km/h? To jedete rychle asi jako cyklista volnou jízdou.. Dneska je módní všude sekat co největší rychlostní omezení.. Kde by stačila 80-90 se dá max. 70, kde by stačila 70-80, tam se dá max. 50, kde by stačila 50 se dá 30, kde by stačila 30 se dá 20.. Člověk, jezdící často po nejrůznějších typech silnic od klikatých městských ulic až po rovné a dlouhé dálnice v normálních autech nad těmito limity jen kroutí hlavou. Člověk, který to nevidí, buď nejezdí, nemá řidičák, nemá normální auto, neumí jezdit nebo je prostě mimo. A nebo je zakomplexovaný policajt, jehož největší slastí je doslovně plnit jakékoli nařízení.
Apofis74 píše:Poradi nekdo jak dosahnout toho aby tam byl namontovan zpomalovaci retarder
Ne. Lidem jako vy určitě ne.
Apofis74 píše:Co je tohle za blabol. Kdyz je nekde 90 tak se jezdi 90 kdyz je nekde 30tak se jezdi 30. Nevim ale v pravidlech neni nikde napsano ze pokud se ridici zda ze je silnice dobra a schopnosti ridice dostatecne je mozno beztrestne prekrocit rychlost. Pravidla plati pro kazdeho bez rozdilu. Bohuzel prestupky nejsou reseny adekvatni sankci. A to diveni se na to se neda reagovat.
Takže vy máte rád, když vám někdo přesně řekne jak máte jet, ať je to jakákoli kravina? Až vám dají z Prahy až do Brna 30ku, tak pojedete těch 30 a budete nadávat na všechny, co jedou více? Nenaštve vás, když je někde zapomenutá značka (důvod, kvůli kterému omezení bylo, např. práce na silnici, již pominul) a horlivě a ochotně zpomalíte na 30? To musíte často brzdit smykem, když se taková 30 objeví mimo obec náhle, ne?

Nejste vy náhodou policajt, který svojí profesí doslova žije a jehož osobní názory se vždy shodují s oficiálním "názorem"? :)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jannnn »

Celý ten text je jak od člověka, co za volantem nikdy neseděl a má z toho nějaký komplex... :(

A k tomu retardéru - jen si ho tam nechte namontovat, uvidíte, jestli je lepší plynule jedoucí auto nebo auto rozjíždějící se. Nehledě na to, že na debilně umístěných retardérech je ve zvyku troubit ... have fun ;)
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Moje limity:
Na kole max 50Km/h průměr 20Km/h ( při 250Km trase )
V autě:
Obytná zona 30Km/h ( druhý stupěň 1500 otáček )
Město 55Km/h
Mimo město 1 pruh 80-100Km/h ( podle toho jestli je středová čára )
Mimo město 2 pruhy 100-120Km/h
Dálnice - Podle intenzity 130 - 150Km/h

To platí pro suché cesty...
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od dubnic »

Warcz: tak tohle považuji za limity zdravého rozumu a hrdě se k nim přihlásím. (tedy jen tady, ne před MP, ti pro to nemají pochopení) :D
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Drak »

Teď když čtu ty názory, tak jsem si vzpoměl na policistu co mě zkoušel v autoškole (teď už to zkoušej nějací úředníci, či co je to zač). Hlavně pamatuji na jeho slova co nám říkal jako budoucím řidičům:
" Když jedete v obci po pěkný rovný silnici bez přechodů 60 nebo i o něco víc, tak se nad tim dají zavřít oči. Já taky tak jezdím. Ale pokud někdo jede na třicítce kolem školy 50 a víc, tak to už je na pár pořádných facek."
To je pár slov od člověka z oboru a kterými se řídím.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Warcz píše:Moje limity:
Na kole max 50Km/h průměr 20Km/h ( při 250Km trase )
V autě:
Obytná zona 30Km/h ( druhý stupěň 1500 otáček )
Město 55Km/h
Mimo město 1 pruh 80-100Km/h ( podle toho jestli je středová čára )
Mimo město 2 pruhy 100-120Km/h
Dálnice - Podle intenzity 130 - 150Km/h

To platí pro suché cesty...
Mám to stejně, jen třeba na moji oblíbené cestě R35 - Potštát - Odry - Fulnek :) se pohybuji tak okolo 120km/h (podle místa). ;)
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od flames »

Jak kde a kdy.

Na I/35 se v noci dá jet Mýto až Mohelnice mimo obec 110 v naprostém poklidu i ve dne, na 48čce za Bělotínem jedu 105 a mimo trambus jsem nejpomalejší.

Stejně je to i ve městech. Osobně se tedy neřídím tachometrem, ale situací, maximální rychlost příliš nepřekračuji z principu a plynulosti, ale nic špatného za tím nevidím, víc mě vytáčejí motocyklisti, co jedou přes křižovatky rovně a mají zaplý levý blinkr :). ..

Já na druhou stranu nemám příliš rád ten argument ´jet rychle neznamená jet jako prase´, i když je to pravda. Pro mnoho lidí to totiž není jistá řidičská filosofie, nýbrž zdroj alibismu pro to, aby prostě nic nedodržovali, protože ´se jim ještě nic nestalo a na ježdění rychleji přece nic není´. Je mi to líto, ale z hodně lidí prostě mluví to: "nebezpečnější jsou ti, kteří jedou úzkostlivě od cedule po ceduli a brzdí provoz", přitom jim jaksi nedochází, že když pojedou (i když bezpečně, řeknněme) mimo obec 130 kde jiný 80-90, tak ho opravdu budou všichni brzdit a vytvářet nebezpečné situace, to přece dá rozum. Jde jen o úhel pohledu. Myslím, že to neplatí pro všechny a obecně, ale pro mnohé ano.

Velkou vinu přikládám kolikrát zmatenému a zbytečnému omezování značkama.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od flames »

Martin z Ostravy píše: Mám to stejně, jen třeba na moji oblíbené cestě R35 - Potštát - Odry - Fulnek :) se pohybuji tak okolo 120km/h (podle místa). ;)
Heh, není to rychlejší po D1 až do Bělotína, z tama přes Vražné do Oder a pak do Fulneka?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Heh, to bych tedy neřekl :) , už jen proto, že se jede skrze Bělotín a Odry, které jsou teď navíc rozkopané.
Tak jak jsem psal já, se jede pořád 120-130km/h, provoz je většinou mírný až žádný. Jako až bude dálnice, tak to bude po dálnici bez debat lepší a hlavně bezpečnější. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od flames »

Jo, provoz tam není, to je fakt, kdysi sme tam chodili na hřiby :ugeek:
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

flames píše:..., víc mě vytáčejí motocyklisti, co jedou přes křižovatky rovně a mají zaplý levý blinkr :). ..
to uznávám, bohužel jsem nedávno zjistil, že přesednutí z auta na motorku je nejen o "pohodě"
v autě má ten blinkr akustickou signalisaci a po odbočení se většinou sám vypne.
motorka bohužel tohle nemá
akže se člověku občas stane, co zmiňujete, buťte tedy občas schovívavý nebo zatrube :roll:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

http://www.youtube.com/watch?v=OjMrdUMJO5s

Jak hodnotíte chybějící středové čáry na českých silnicích před rekonstrukci před 2 lety zde byla, teď už tady není...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nechápu proč tam ta čára chybí, třeba v mlze jsem rád za každou čáru na vozovce, podle které se dá orientovat. :)
Zajímal by mně důvod absence středové dělící čáry. :geek:
R48 -> D48 se podařilo!
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Web »

Třeba to tam ještě dodělají, na tomhle úseku není žádné VZ a to už je aspoň rok co ho přetáhli asfaltem...

http://www.mapy.cz/#mm=F@dm=135241984+1 ... 37568@z=14
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Ja myslím že ne a nevím kam se obrátit nebo jestli to tak je normalní ale je to tam pff 3 roky ?

Zkuste odhadnout podle Rka na Těšín
http://www.mapy.cz/#mm=F@sa=s@st=s@ssq= ... 89136@z=17
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od martini »

Rozhodně se obrátit na příslušeného správce komunikace (což je kraj), resp. na příslušnou správu a údržbu silnic, která je tam nejblíž.

Co se týče absence střední čáry na nově rekonstruovaných úsecích, dělá se to teď dost často a místo té střední to vyhrajou dvě vnější, což si myslím, že je mnohem příjemnější pro řidiče. Údajně je to dáno tím, že kdyby se nakreslila střední dělící čára, pruh by pak byl opticky příliš úzký a nutil by řidiče zbytečně i při nižším provozu jezdit blízko u krajnice, čímž by se tato více ničila. Ale nemám to ničím potvrzené.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od martin »

martini píše:Rozhodně se obrátit na příslušeného správce komunikace (což je kraj), resp. na příslušnou správu a údržbu silnic, která je tam nejblíž.

Co se týče absence střední čáry na nově rekonstruovaných úsecích, dělá se to teď dost často a místo té střední to vyhrajou dvě vnější, což si myslím, že je mnohem příjemnější pro řidiče. Údajně je to dáno tím, že kdyby se nakreslila střední dělící čára, pruh by pak byl opticky příliš úzký a nutil by řidiče zbytečně i při nižším provozu jezdit blízko u krajnice, čímž by se tato více ničila. Ale nemám to ničím potvrzené.
To se ale bavíme ale o nějakých II. a III třídách ne? Osobně to nemám rád a za hranicemi toto řešení (v případě II.) zas tak často k vidění rovněž taky není.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od balance »

Vsak video je z II/474, ne?
Osobne vitam poradne bocni pruhy nez jeden stredovy ... ideal je samozrejme oboji.
Bocni pruhy v noci casto vedou lip nez spinave a vyvracene patniky ...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od viky »

I můj názor je,že by hlavně měly být pruhy při kraji.A hodně mne zklamaly ty odrazkové knoflíky uprostřed.První tři měsíce to vypadá efektně,pak se to zajezdí,pár jich vypadá a je to o ničem.Navíc v tom nespatřuji žádný extra přínos bezpečnosti.Přitom jsou drahé,jak prase,za ty peníze by bylo mnohem víc km krásných bílých krajnic.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od multi »

Měl bych jeden příspěvek ke kruháčům, když je kruháč se dvěma pruhy, má např. čtyři výjezdy, tak pokud budu objezd opouštět na 2. nebo 3.výjezdu, tak vjedu do vnějšího(pravého) pruhu, pokud chci objezd opustit na 4. výjezdu, tak bych měl vjet do vnitřního (levého) pruhu, že? Jak to pak funguje, když chci opravdu vyjet? Často se stává, že při hustém provozu je vnější(pravý) pruh plný a je obtížné se tam z vnitřního zařadit a poté kruháč opustit. Jak to řešíte? Vjíždíte vůbec do vnitřního. Cpete se pak z vnitřního do vnějšího při opuštěné objezdu? Zastavujete ve vnitřním a čekáte až bude ve vnějším volno? Prosím o slušnou diskuzi . :roll:
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Bobek »

Jezdím v levém a nějak se tím pravým procpu. A když to náhodou nejde, dám si to ještě jednou dokola. :)
Království a půl princezny za 511.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Levý(vnitřní) pruh je vhodný jen pro vzdálenější výjezdy 3., 4. či dokonce 5..
Ale požívám občas i pro druhý (např. v F-M u Tesca a dále u Lidlu) :)
Jízda vnitřním pruhem je náročnější na vyhodnocování situace a sledování provozu, a to z důvodu potřeby sledovat dění jak ve vedlejším pruhu, tak na výjezdech(vjezdech). Proto většina lidí jezdí pravým, je to prostě pohodlnější.
Jinak zatím se mi nestalo, že bych z kruháče nebyl schopen vyjet tím výjezdem jaký jsem si zvolil, ale pokud by to nastalo není problém objet kruháč znovu a zkusit to znova, a třeba se dříve zařadit do pravého.
Jinak většinou se dá vyjet přímo do levého pruhu výjezdu, ale je fakt třeba dávat bacha na ty v pravém, problém je, že nejsou dost dobře vidět směrová světla.
Jinak v tom levém musí být člověk setsakra rychlý. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Drak »

Jak kdy, ale např. vyhlášený kruhák na Vítězném náměstí v Dejvicích jezdím většinou levým pruhem. Pravým pruhem jezdím jen vyjíždím-li do Svatovítské, ale to moc často nejezdím. Častěji jezdím směry Svatovítská/ČS.Armády-Evropská nebo Jugoslávských partizánů - ČS.Armády a to jezdím skoro vždy levým.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“