Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
33
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
11%
25 000 - 30 000 km
24
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
4%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 157

Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Trupman »

Tak nám na Facebook někdo umístil dashcam video na oblíbené téma "řidič s polskou RZ dělá něco co bych v životě nikdy neudělal", sdílela to ŘSD a teď už i online média. Ono stačí, když to má pár vteřin. O dané situaci ví každý velký kulový, ale jakmile je tam prostě polská RZ, tak to roztočí všem slušnočechům fantazii na plný obrátky a verbální lynč může začít. Nesejde na tom, že z pohledu statistik bezpečnosti na silnicích jsme na evropském podprůměru - z pohledu takového Němce mezi prasátkem za volantem z Česka nebo Polska není rozdíl. Ne, špatnou vlastností pepíků je se v každé příležitosti vydávat za übermensch.

A teď k tomu videu. Zamyslel se někdo nad tím, že ten předjížděný kamion má v úvodních pár vteřinách zaplé výstražné blinkry, jede nějak podezřele pomalu a uhýbá na krajnici (přičemž z dalších okolností to rozhodně nevypadá na utváření Rettungsgasse, jako spíš na signalizování poruchy)? Že tedy řidič kamionu s polskou RZ rozhodně nepředjížděl, nýbrž >>objížděl<< překážku. Přičemž naopak řidič objížděného kamionu se následně nepochopitelně rozjel a začal opět cpát vlevo a vypnul blinkry?

Za mě je jedno jakou RZ kdo měl a jaké je kdo národnosti. Musím říct, že z toho krátkého záběru vím také velký kulový. Ale z toho mála co vidím, tak konání řidiče kamionu s polskou RZ plně chápu.

Že se takového primitivního lynče účastní lidská mentální žumpa na ksichtoknize, to je normálka. Pepíci již po staletí ukazují, že jejich kratochvílí je nahlas štěkat a málo kousat. Že se do toho ale připojuje i ŘSD - to akorát ukazuje jejich "profesionalitu"

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

No já nevím. I kdyby blikal vším, co tam vzadu mám, tak ho s velkým autem nebudu objíždět dřív, než zastaví. Já tedy chování předjíždějících (na rozdíl od Trumpmana) nechápu.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Trupman »

Pokud by čekal, až překážka před ním plně zastaví, pak by také musel, jakožto vozidlo bezprostředně za překážkou, také zastavit. Zkoušels někdy v provozu na D1, ještě k tomu s kamionem, objet z nulové rychlosti stojící překážku?
Objíždění pohybující se překážky sice není stoprocentně v souladu s předpisy, ale zastavit na dálnici v uzavírce v průběžném pruhu rozhodně není ani trochu bezpečné. Já toho PL řidiče chápu, že když viděl za sebou v levém pruhu prostor a překážka mu uhýbala vpravo, tak že začal objíždějící manévr. To, že se překážka začala rozjíždět (asi její řidič dokončil telefonát, nebo co tam asi tak mohl dělat...) a opět uhýbat vlevo, tak to je spíš problém řidiče vepředu než vzadu.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

Nezkoušel. Ale pokud předpokládám, že dobržďuje a zastavuje, pojedu v tom levém pruhu (klidně taky na blikačky), dokud nezastaví a pak ho "krokem" objedu. právě proto, že netuším, jaký moula tam sedí za volantem a jestli se zase nerozjede.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Jenom dodám, že kamiony s polskou MPZ už z velké části neřídí Poláci, ale najatí řidiči z jiných ještě východnějších zemí. K nám už také hodně dlouho nepřijel s polským zbožím polský řidič. Kolikrát je vůbec problém se s ním domluvit. Takže pak na fórech nemám rád (tady se to nestalo), že se hned nadává do Poláků. :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od vaclav »

já to video čtu následovně - slušný kamion vpravo ze stavby pouští na dálnici tatrovku (odpovídá tomu ten sjížďák), polský kamion rozhodně nemá co jezdit do levého pruhu, má tam zákaz. lynč je oprávněný.
michal
Příspěvky: 4580
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

No opravte mě, pokud se pletu, ale i kdyby se z toho kamionu v pravém pruhu měla stát stojící překážka, tak ten druhý kamion nemá v levém pruhu co dělat, ne? Jinak nástin situace přecházející tomu video od václava považuji za nanejvýš pravděpodobný. Čili pořád na mě počínání toho řidiče v levém pruhu, velmi slušně řečeno, působí stylem "pravý pruh je pro sraby".
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Nevim, jak byla resena situace v danem miste, pokud tak, jako vzdycky, tak ne, nema tam co delat. Tecka.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Trupman »

Pokud objizdi prekazku a neohrozi pri tom ostatni ucastniky provozu, tak muze i do leveho pruhu.

Je pomalu jedouci na stranu uhybajici a vystraznyma blikackama blikajici kamion prekazka, nebo ne? To uz zavisi na uhlu pohledu. Podle zakona ne, ale podle zakonu dzungle D1 ano.
Neni to OK, ale rozhodne to neni to nejhorsi, co se bezne deje na silnicich.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

No, nemuze. Protoze prekazka ma jaksi svou definici a ne, pomalu jedouci vozidlo NENI prekazka. To za prve. Za druhe, i kdyby stal, platilo by pro tohle zakaz predjizdeni. Nejsem si ale jisty, ze to plati pro znacku zakazujici vjezd vozidlum nad urcitou sirku.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mapman »

Ano, ten polák nemá v levém pruhu rozhodně co dělat a je to na tučnou pokutu. Absolutně nechápu, jak někdo může tohle natočené chování idiota za volantem byť jen trošičku obhajovat. Vozidlo širší 2,2 m do levého pruhu nesmí ani při objíždění. Prostě musí počkat než se problém před ním vyřeší nebo pokud ho tam pošle příslušník v rámci řízení dopravy. Zákon o silničním provozu v žádném z ustanovení nemluví o výjimce, která by umožňovala vozidlu, které do určitého pruhu nesmí, jej použít. Je to možná absurdní, ale je to tak. Třeba u vyhrazených pruhů zákon jeho využití pro objíždění výslovně připouští.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

je úplně jedno, co se tam dělo a jakou má kdo MPZ
o šířce už to trochu je
ale kamion nemá v levém co dělat, obzvlášť když třeba padají trakaře 8-)

to jsou přesně ty situace, kdy pár KingoftheRoad zastaví celou dálnici na xxhodin

a rozumím tomu stejně jako vaclav
zapnul výstražný, protože přes něj není vidět, tak kdyby se stavba náhodou rozjížděl pomaleji a on musel brzdit, tak aby ta rána nebyla tak velká
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Aram96 »

Trupman píše:Tak nám na Facebook někdo umístil dashcam video na oblíbené téma "řidič s polskou RZ dělá něco co bych v životě nikdy neudělal", sdílela to ŘSD a teď už i online média. Ono stačí, když to má pár vteřin. O dané situaci ví každý velký kulový, ale jakmile je tam prostě polská RZ, tak to roztočí všem slušnočechům fantazii na plný obrátky a verbální lynč může začít. Nesejde na tom, že z pohledu statistik bezpečnosti na silnicích jsme na evropském podprůměru - z pohledu takového Němce mezi prasátkem za volantem z Česka nebo Polska není rozdíl. Ne, špatnou vlastností pepíků je se v každé příležitosti vydávat za übermensch.

A teď k tomu videu. Zamyslel se někdo nad tím, že ten předjížděný kamion má v úvodních pár vteřinách zaplé výstražné blinkry, jede nějak podezřele pomalu a uhýbá na krajnici (přičemž z dalších okolností to rozhodně nevypadá na utváření Rettungsgasse, jako spíš na signalizování poruchy)? Že tedy řidič kamionu s polskou RZ rozhodně nepředjížděl, nýbrž >>objížděl<< překážku. Přičemž naopak řidič objížděného kamionu se následně nepochopitelně rozjel a začal opět cpát vlevo a vypnul blinkry?

Za mě je jedno jakou RZ kdo měl a jaké je kdo národnosti. Musím říct, že z toho krátkého záběru vím také velký kulový. Ale z toho mála co vidím, tak konání řidiče kamionu s polskou RZ plně chápu.

Že se takového primitivního lynče účastní lidská mentální žumpa na ksichtoknize, to je normálka. Pepíci již po staletí ukazují, že jejich kratochvílí je nahlas štěkat a málo kousat. Že se do toho ale připojuje i ŘSD - to akorát ukazuje jejich "profesionalitu"

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Tak v tom případě máš dosti zvrácené uvažování :zvraci: Nic ve zlém, ale to nemůžeš myslet ani náznakem vážně.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Dnes jsem si projel omezeni u Kutrovic. Zdalky omezeni do 12t, pokud jsem si vsiml, vyznacena objizdna trasa. Stejne se nasli profici, kteri na to jebali a jeli na ty uzoucke provizorni mostky. Cestou tam aspon stali pred semaforem cajti a pucovali ty, kteri si mysleli, ze jsou prilis sexy na znacky. Tam by klidne mohli udelat staly dozor a vydelali by si tak, ze by nemuseli vytahnout radar po zbytek roku.
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od xipecko »

podobný problém ale trochu opačného gardu, kdy při opravách povrchu na I/50 v minulém a tomto roce měly průjezd na semafory povoleny pouze nákladní vozidla, pro OA byla vyznačena objížďka. No taky tam občas policie stála a vybírala mýtné :)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Majkii »

Diskuse pod článkem o smrtelné nehodě seniora na skútru na hradubické SMV je opravdu výživná. Jediný diskutující tam ví, proč tam na skútru nemohl a schytává to od všech ostatních... :o :crazy:
wazer.cz
Pište česky, prosím!
michal
Příspěvky: 4580
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

Jestli dobře koukám, tak na ni to černé auto zabliká a ona si rozsvítí, protože nesvítila. Tak nepoučitelná asi není. Ale tohle jako fakt nechápu, jak si někdo může za bílého dne nevšimnout, že jede po špatné straně dálnice...

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/osm ... .seznam.cz
michal
Příspěvky: 4580
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

A ještě teda dodám, že moc nechápu, jestli to video je vlastně k tomu článku. Protože na videu je D6, nikoliv D2.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od balance »

Video je z D7. Ten článek popisuje celkem 3 různé případy...
michal
Příspěvky: 4580
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

Mea culpa... :oops: :oops: :oops:
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/prazs ... zpravy_rsr

Pred tremi lety se tady z diskuse o stejnem umelci stala hezka debata o autonomnim rizeni. Nestrihneme si to znovu? Muzeme posoudit posun :-)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od balance »

Onboard záznam ze včerejší nehody na D8/km 45 (jízda v protisměru, údajně seniorka 72 let):
https://www.facebook.com/DalniceD8/vide ... 800834564/
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od krtek700 »

Řidička byla na odpočívce blíže k Praze a při vjíždění zpět na dálnici odbočila doleva do protisměru a vracela se směr Lovosice. To už je podle mě úplně jiný level, než vjet na dálnici klasicky do protisměru na sjezdu. V protisměru ujela asi kilometr.

Obě dodávky mohly zareagovat mnohem lépe, ta co točí uhnout jako kamion a ta vlevo by se vyhla v pohodě, pokud by se věnoval pořádně situaci před sebou, což asi nedělal(Podle toho videa reagoval až ve chvíli, kdy od sebe byli pár metrů a předtím jel středem pruhu). Na druhou stranu je otázka, jestli tohle mohlo skončit vůbec jinak a není nakonec lepší, že narazila do dodávky a neodnesl to někdo v osobáku.(řidič dodávky má mít vážnější zranění, ale snad to nebude tak hrozné).
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od krtek700 »

Jinak tady je to video delší https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sve ... .seznam.cz.
Pobavilo mě opakované "A je to" od řidiče. Být metr od takové nehody, asi by mi museli vypípat celý záznam.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Nechtel bych bejt doktorem, co dal pani razitko... protoze pri vsi ucte, zazmatkovat muzu, ale vytrvat v tom, to uz chce trochu mimonstvi.

Druha vec jsou dodavky. Poustel jsem si to bez zvuku, takze ted nebudu hodnotit toho, co to natacel (troubil, netroubil...?), ale ten v levem je naprosta klasika. 120+ a nos v mobilu nebo v papirech...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“