Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
33
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
11%
25 000 - 30 000 km
24
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
4%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 157

mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mbmat »

Mike píše:dík za hledání
pak je to tedy jen kosmetická ochrana laku nárazníku
při větší ráně to musí jít do krashboxů a při ještě větší pryč i s nárazníkem
Oni už to ale minimálně 2x použili, a při tom prvním použití ( https://www.youtube.com/watch?v=_2TAq6UsH9M ) došlo k zanedbatelnému odření rámu a pravého předního boku policejní octavie.
jozka píše:Dik za odpovedi, myslel jsem si to. Pak mi ale nedava smysl rozlisovat jakym autem do nej klepnu.
Je to podstatné, protože když by octavie měla rám, byl by to ten donucovací prostředek. Takhle je to dopravní nehoda, podle mě teda.

Ještě doplnění k rámům. Dle rámcové smlouvy uzavření ministerstvem vnitra na dodávku těch rámových octavií je součástí dodání 1 ks náhradního rámu ke každé octavii s rámem.

...ono se to nezdá, ale je to docela bytelný, jen trochu těžký. První půlrok, než se s tím naučili jezdit, byla zvýšená nehodovost u policejních vozidel vinou přejetí přes nerovnost a proražení plastové olejové vany motoru, poté již některým prvosledovým vozidlům Škoda auto v rámci reklamace vyměnila tlumiče za nějaké vyšší a to auto se o trochu zvedlo.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

2MPMP :
když mě bude honit auto s rámem, tak potřebujeme ještě další s rámem
a pak když se sejdou tři sobi .... ;)

olejová vana ?
tak tenhle problém měli už kdysi na orámovaných feliciích
že by se dostatečně nepoučili 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Diaľničiar »

z Brazílie 13.4., nedání přednosti v jízdě osobním vozidlem z vedlejší ulice, srážka s cisternou a autobusem ... ostatně podívejte se sami:

přímý link na video: https://s2.glbimg.com/FFLhLic-fd8S4agE7 ... ente-1.gif (v článku níže jsou reklamy)

https://g1.globo.com/google/amp/pr/para ... ssion=true
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Standa »

Dost husté. Podle článku zemřel na místě řidič taxíku, řidič cisterny utrpěl lehká zranění, v autobusu byl jen řidič a nic se mu nestalo. Dále se tam píše, že jde o místo častých nehod, ačkoli je tam rychlost omezená na 60 a je tam měření rychlosti (ale zřejmě jen pro statistiku). Mělo by se to přestavět. Myslím, že je to tady: https://mapy.cz/zakladni?x=-49.5454592& ... d=13248501
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Diaľničiar »

Lidskost nevymřela. (není to ani tak z ježdění ale není to ani ke smíchu, nanejvýš se dá na tom usmát :) )

https://video.twimg.com/ext_tw_video/13 ... mp4?tag=12
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

https://tv.idnes.cz/krimi/kamion-d11-ne ... dnestv_tjz

Abych pravdu rekl, uz mne docela ani neudivuje, kdo vsechno ma papiry.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od krtek700 »

:D Dobře, dovedl bych respektovat, že si myslela že má přednost (některým se v tom mozku občas urodí zajímavé věci), ale nějak nechápu, co si myslela že se stane, když má vedle sebe kamion co jí má dát přednost a ona do něj najede. Ta nemůže mít vůbec pud sebezáchovy.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od bhs »

Podle mě ona o tom kamionu vůbec nevěděla. Musela zrovna řešit nějakou strašně důležitou věc. Škoda, že se s námi nepodělí o čem to bylo. Asi by si většina myslela, že zrovna řešila ptákovinu
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

viz krtek...

Je to i v tom popisu videa
Řidička policistům uvedla, že vozidlo nepřehlédla, ale že si myslela, že měla přednost v jízdě.
Kdyby ho prehledla, asi bych to pochopil, kdo v zivote nemel slabsi chvili, ze. Ale i kdybych si myslel, ze mam prednost, nemel bych odvahu strcit to pod kamion. Mozna to ale dopadlo nejlip jak mohlo. Kdyby ji ridic videl a vytroubil, mohla dnes nekde sedet a vykladat jak ji ohrozil zly kamionak. Takhle se v zasade az na plechy a hnedou sedacku nic nestalo. Znam sice levnejsi kurzy predpisu, ale zase nebudou zcela urcite ucinnejsi.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Souhlas. Taky mě fascinuje, že paní ignorovala fyzikální realitu, tedy že vyjíždí přímo pod kola rozjetému kolosu. I kdyby jí to předpisy umožňovaly, tak je to prostě nelogické sebevražedné jednání. Tady je otázka na zvážení, jestli by měla vůbec řídit. Doufejme, že se poučila.

To mi připomnělo, že existuje jakýsi člověk jménem Koreň - starosta Říčan a kdysi snad redaktor ČT ? A ten v rozhovorech dává jako dobrou příhodu, že neustále s autem bourá - teď jsem ho zaslechnul v nějákém rozhovoru že měl 45 !!! nehod . To je zjevně už chorobné.

Takže on o sobě ví, že není schopen bezpečně řídit auto, že má nějákou poruchu vnímání nebo něco podobného a přesto za to vždycky sedne znova a ještě to považuje za zábavné. :kladivo: Ten člověk je veřejné ohrožení. V těchhle případech by měla existovat nějáká instituce, která podobným magorům znemožní řídit auto.
Ondrah98
Příspěvky: 77
Registrován: 6.1.2019 21:06:59

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Ondrah98 »

Otázkou je, co do těch 45 nehod všechno počítá... Klidně bych si tipnul, že naprostá většina z toho budou nějaké odřeniny na parkovišti, které poctivě hlásí a řeší, což zase tolik lidí nedělá. Takže třeba nikoho moc neohrožuje, ale 45 nehod (ať už jakýchkoliv) je prostě hodně divné.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

To množství nehod je tak extrémně velké, že to značí nějákou disfunkci na straně řidiče. A on to sám i připouští, že v tomhle není normální. Já se divím tomu, že mu není blbý sednout potom znova z volant, protože to může odnést kdokoliv, nejen on a jeho rodina. Takže když není soudný on, měla by nastoupit nějáká státní instituce, protože to je opravdu veřejné ohrožení.

Tady je článek z roku 2017, od té doby přidal dalších 10 nehod ...

Starosta a moderátor Kořen přežil 35 autohavárií. Na riziko už jsem si zvykl, říká

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/lide/ze-zi ... 6_lide_ELE

Cituji "Já se prostě zaberu do nějakého svého snění. Někdy si myslím, že mám možná nastavenou vnímavost trošku jinak, protože vnímám všechno zároveň. My teď spolu mluvíme, ale já zároveň slyším, jak tikají hodiny, že vedle už není hluk, takže šli na oběd, že moje asistentka mi ráno uklidila na stole opadaný zlatý déšť..."

A já dodám a přesto si za to tenhle člověk znova sedne za volant, vnímá zlatý déšť a někoho sejme ....., u mě je to krajně bezohledný hazardér
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Sorry, ale za tricet let za volantem jsem mel karambolu co by neprilis uspesny truhlar na prstech jedne ruky spocital a to vcetne parkovist a to se nepovazuji za nikterak vyjimecneho ridice. Nicmene to vrha zajimave svetlo na postoj Rican k automobilum :-)
Ondrah98
Příspěvky: 77
Registrován: 6.1.2019 21:06:59

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Ondrah98 »

Já jsem ten poslední, kdo by ho (nebo kohokoliv jiného s podobným rejstříkem) obhajoval. Jenom jsem chtěl říct, že prostě není nehoda jako nehoda, že to nemusí znamenat, že každý 3 měsíce rozstřelí auto na totálku... Ale ten počet určitě není normální o tom nemusíme debatovat. Ale "on si zvykl...", by mě zajímalo, co na to pojišťovna, tam už pro něho musí mít speciální kategorii. :D
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

je úplně jedno, co si myslela
ale je to klasická ukázka jak se připojují řidiči na dálnici
ten kamion nejel víc než obvyklých 93kmh, takže měla spoustu prostoru tomu naložit a legálně ho podjet
to v tom článku nezaznělo, takže edukace za 5
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Tom od Budějc »

Nevím, jestli máte někdo podobnou zkušenost, ale mně se stává běžně a hodně často, že si někdo vynucuje přednost při najíždění z připojovacího pruhu. A to nejen na dálnici, ale i na obyč. silnici. Nemám ve zvyku uhýbat a buď to končí tím, že na mě gestikuluje a troubí, nebo to pochopí a buď přidá nebo ubere, a snad jen jednou mi někdo chtěl pomačkat plechy a to jsem radši ustoupil a přibrzdil... Takže to, co provedla ta paní mě zas až tak nepřekvapuje. Fakt to mám často... :( :oops:
kot
Příspěvky: 10508
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kot »

Tome já to mám opačně. Pokud jedu v pravém pruhu na dálnici či SMV a vidím někoho přijíždět po připojovacím pruhu, uhnu plynule do levého / je li volný / a po minutí najíždějícího vozidla se opět zařadím do pravého pruhu. Nic mě to nestojí, maximálně dvakrát použiji "blinkr". :)
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Kdyz pominu poruseni predpisu, delam to ostatne taky, je problem v tom, ze spousta lidi preskoci fazi "je-li volny". Uz parkrat se mi stalo, ze "slusnak" jedouci 90km/h mi to strcil pred nos a pak se jeste rozciloval za co ta trubka. Navic spousta ridicu uz jede "zvykove pravo" (oni uhnou), takze k tomu "mam prednost" uz je jen krok.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

jozka píše:..., je problem v tom, ze spousta lidi preskoci fazi "je-li volny". ..
ano, tento nešvar se tu rozrůstá více než nebezpečné překročení rychlosti...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Tom od Budějc »

Kote: Ano, tomu rozumím, o tomto vím, dělal jsem to taky tak. Ale od té doby, co se mi párkrát stalo, že ten, kterého jsem pouštěl, mě pak nechtěl pustit zařadit se zpět do pravého (když jsem přidal, přidal též, když jsem zpomalil, začal zpomalovat), tak už to nedělám. Nehledě na to, že to jde udělat, když ho vidíš z dálky přijíždět, ale když ti to tam začne cpát hned zkraje připojováku, tak nemáš šanci reagovat. Vím, zní to trochu neuvěřitelně, ale je to tak (taky netvrdím, že to dělali všichni, ale pár jich bylo). Řekl jsem si, že nemám zapotřebí porušovat předpisy a přejíždět do levého kvůli pouštění a pak být ještě za blbce... Nehledě na to, že ve spoustě případů ten levý volný není, takže nemám kam uhnout, a přesto si ti z připojovacího pruhu vynucují připojení...
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od bhs »

Pokud není levý pruh volný, není co řešit.
Pokud ale volný je, potom by se auta z připojováků pouštět měla. V rámci pozitivního přístupu - dílčí změna aktivující vyšší míru pozornosti, dobrý pocit, že jsem udělal něco pro kolegu na dálnici.
A to i přes to, že někdo takto puštěný může zrychlit natolik, že mám problém se zařadit před něho, tak se zařadím za něj - patrně bude rychlejší.
A že někdo následně zpomalí - pokud se to vůbec stalo (v mé praxi mi to nikdo neprovedl) , pak asi proto, že si uvědomil, že vám to zkomplikoval a chtěl to napravit.
Já nevím, proč mají lidi pořád tendenci vyhodnocovat situace negativně / něco jako naschvál - ne vždy je to tak, jak to na první pohled vypadá

Tím pochopitelně neříkám, že se naschvály na silnicích nedějí, na to jsem již toho najezdil moc :-)
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
kot
Příspěvky: 10508
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kot »

Tome mám to jako pan kolega bhs / viz druhý řádek /, ale na druhou stranu chápu i tvé negativní zkušenosti. Pak nějakou dobu trvá, než je postupně vytěsníš a znovu začneš být více tolerantní. To, že na silnicích magorů přibývá, je bohužel zcela jasné a zjevné...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Standa »

kot píše:...To, že na silnicích magorů přibývá, je bohužel zcela jasné a zjevné...
Krátkodobě určitě přibývá, ale to IMHO spíš reakce na nenormální situaci a skokový nárůst intenzit po jejím zmírnění (alespoň v Praze je to hodně znát). Dlouhodobě mám naopak pocit, že se jezdí mnohem ohleduplněji, než třeba před pěti lety - konec konců to potvrzuje i vývoj nehodovosti posledních pár let před pandemií (letos bych ale vzhledem k momentální situaci očekával spíš nárůst).
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Tom od Budějc »

Díky chlapi za diskusi. Tento víkend jsem jich zase po dlouhé době pár pustil a naštěstí nikdo nedělal žádné prasárny... ;)

Je to tak, jak píšete, chce to víc ohleduplnosti a bude se jezdit lépe :ok:
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mroz »

bhs píše: Pokud ale volný je, potom by se auta z připojováků pouštět měla. V rámci pozitivního přístupu - :-)
Je rozdíl pouštět a pouštět. V ČR pouštět znamená, vidim auto v připojováku, strhnu to doleva 100m před křižovatkou. V 90% úplně zbytečně, často se řidiči nepodívají, ohrozí někoho mnohem rychlejšího v levém, který pak musí brzdit. Ten, co se připojuje na to šlápne a oni se pak zařadí z levého zpět, aniž by ho ani začali předjíždět.

Tam, kde jsou připojováky dostatečně dlouhé, není problém v neochotě řidičů být ohleduplný, ale v tom, že značná část řidičů se připojuje ještě přes plnou, nebo hned na jejím konci v rychlosti 60 km/h. A toto procento vzrůstá...
Tím, že těmto šílencům uhýbáte do levého, ať už protože jsou nebezbeční a bojíte se co provedou, nebo protože chcete být ohleduplný a bláznům se nemá odporovat, tak vnich akorát upevníte přesvědčení, že takto se jezdí a je to správně.

Nemám rád když se snaží někdo "vychovávat" za provozu, je to nebezpečné, ale tady opravdu nevím jak ty střelce z připojováků to naučit jinak. Přitom se stačí rozjet na 100+ a zařadit se do proudu. V 90% situací, kdy uhýbačem vzniká nebezpečná situace, se to dalo v pohodě vyřešit bez uhýbání.
https://www.wikihow.com/Merge-Onto-the- ... t-Crashing
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“