Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

martin píše:Pokud nejedou zrovna v zástupu kamionů, tak devadesátka na dálnici v pravým, volným pruhu (natožpak v levým) je za normálních podmínek neopodstatnitelná.
Pokud nikam nezpěchám,tak je opodstatněná.Nikdo mě nebude nutit,abych jezdil se spotřebou 12l/100,když nemusím.Vy mi ten rozdíl nezaplatíte.Jednou to předpisy umožňují a basta.Pozn.Nebavím se o levém pruhu.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Diaľničiar »

viky: pak se ovšem nesmíte divit reakcím těch, kteří jedou kolem vás. :twisted:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Jakub Šponar »

viky píše:
martin píše:Pokud nejedou zrovna v zástupu kamionů, tak devadesátka na dálnici v pravým, volným pruhu (natožpak v levým) je za normálních podmínek neopodstatnitelná.
Pokud nikam nezpěchám,tak je opodstatněná.Nikdo mě nebude nutit,abych jezdil se spotřebou 12l/100,když nemusím.Vy mi ten rozdíl nezaplatíte.Jednou to předpisy umožňují a basta.Pozn.Nebavím se o levém pruhu.
A můžete prozradit čím to jezdíte? Většina aut při rychlosti 120 km/h žere tak 6-8l/100. Chtěl bych vidět auto, který při 120-ti žere 12 litrů.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Diaľničiar píše:viky: pak se ovšem nesmíte divit reakcím těch, kteří jedou kolem vás. :twisted:
Já se za ty roky za volantem už divím máločemu,akorát nechápu,komu vadím v pravém pruhu při 90km/h,když třeba kamiony rychleji nesmí.
Btw.už dříve jsem napsal,že tak vesměs nejezdím,akorát se zastávám těch,co tak jezdí.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Když člověk nespěchá, čas je mu ukradený a chce jet 90km/h, tak
proč jezdí po dálnici, může se loudat po okresce a a ještě se může kochat. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Jakub Šponar píše:
viky píše:
martin píše:Pokud nejedou zrovna v zástupu kamionů, tak devadesátka na dálnici v pravým, volným pruhu (natožpak v levým) je za normálních podmínek neopodstatnitelná.
Pokud nikam nezpěchám,tak je opodstatněná.Nikdo mě nebude nutit,abych jezdil se spotřebou 12l/100,když nemusím.Vy mi ten rozdíl nezaplatíte.Jednou to předpisy umožňují a basta.Pozn.Nebavím se o levém pruhu.
A můžete prozradit čím to jezdíte? Většina aut při rychlosti 120 km/h žere tak 6-8l/100. Chtěl bych vidět auto, který při 120-ti žere 12 litrů.
To je úplně jedno,čím jezdím,mně jde o princip! a při 130 je spotřeba rozhodně vyšší,než při 90,ikdyž ne třeba těch 12l,to je jednoznačné u každého auta.A znovu zdůraznuji,že tak většinou nejezdím,ale zastávám se těch,kteří tak jezdí.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:Když člověk nespěchá, čas je mu ukradený a chce jet 90km/h, tak
proč jezdí po dálnici, může se loudat po okresce a a ještě se může kochat. ;)
Když mám koupenou dálniční známku,nemám důvod nejezdit po dálnici.Minimum je 80,tedy nic neporušuji.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak pokud si platí za to, aby mohl jet po dálnici stejnou rychlostí jako na okresce tak jeho boj.
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:Tak pokud si platí za to, aby mohl jet po dálnici stejnou rychlostí jako na okresce tak jeho boj.
Hele,nákladáky musí (teda měly by) jezdit 80km/h.Dodávka,kterou jsme do předloňska měli na firmě jela 100km/h,víc ani ťuk.Ale podle předpisů na dálnici mohla.Když po dálnici pojedu 90 km/h,to jako musím jet 130km/h jen kvůli tomu,že takovou rychlostí jet můžu?Proč?Kvůli komu?Kamion může-(musí) jet 80 a já 90 ne?Budu všem za pitomce,že jedu na spotřebu?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jasně klidně si jeď 90, je to tvoje svobodná volba, ale pokud budeš předjíždět
kamion jedoucí 80 svou 90, tak určitě nebudeš oblíbený. :)
A je možné že tě předjede i kamion a to budete neoblíbeni oba :lol:
Pokud ale přidáš, aby jsi to předjíždění zkrátil i za cenu zvýšené spotřeby, tak to beru.
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:Jasně klidně si jeď 90, je to tvoje svobodná volba, ale pokud budeš předjíždět
kamion jedoucí 80 svou 90, tak určitě nebudeš oblíbený. :)
A je možné že tě předjede i kamion a to budete neoblíbeni oba :lol:
Pokud ale přidáš, aby jsi to předjíždění zkrátil i za cenu zvýšené spotřeby, tak to beru.
O levém pruhu řeč nebyla a není,to jsem už psal.
A takový kretén,abych kamion předjížděl 90 nejsem
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jasně, že nejsi, chodíš na fórum ceskedalnice.cz, takže si vzdělán. :)
Už bych to uzavřel a přesunul jinam, protože tady je to off-topic.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Lenny »

Když chce jet 90, ať jede, ale ať neohrožuje ostatní. Docela je chápu v tomhle.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Diaľničiar »

Když někdo jede 80-90 km/v pravém pruhu a pak che předjíždět, tak by měl zrychlit na min. 120-130 km/h (ovšem ne tak, že tuhle rychlost dosáhnete až když se vracíte spátky do pravýho pruhu), ... o to mi jde, o nic jinýho. Protože levý pruh je opravdu pro ty, co jedou min. 130 km/h. :idea:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Mouna
Příspěvky: 8
Registrován: 24.8.2009 14:55:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Mouna »

noo vono ani vic jet nemuzes
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Diaľničiar »

I tak je ale rozdíl když někdo vjede do levýho pruhu v rychlosti 90 km/h a někdo jde v něm již 130 km/h.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Mouna
Příspěvky: 8
Registrován: 24.8.2009 14:55:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Mouna »

jo to je ale ten co jede těch 90 tak by mnel odhadnout jestli dokaze vcas zrychlit na tech 130 nes to auto co jede v levim do jede.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Lenny »

Mouna píše:jo to je ale ten co jede těch 90 tak by mnel odhadnout jestli dokaze vcas zrychlit na tech 130 nes to auto co jede v levim do jede.
A proč by měl zrovna zrychlovat na 130? Třeba na takové D1 u Ostravy je intenzita provozu minimální a on při předjíždění 90 ani nebude nikoho omezovat, ale na D1 Praha - Brno by to problém mohl být.

Je věcí každého řidiče kolik jede, pokud neohrožuje a neomezuje ostatní. A může si jet i pomalu, když se mu chce.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mouna
Příspěvky: 8
Registrován: 24.8.2009 14:55:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Mouna »

jo muze tak proc se tu roscilujete ze kdys nekdo zacne predjizdet v 90 tak a konci predjizdeni ve 130 tak mate problem to ubrzdit
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od MPMP »

2 viky, dialničiar, martin a další: pánové, bavíme se tu o "dálnicích", slově vzniklém to ze slova "dálka", tedy vzdálenost. Tento typ komunikace je primárně určen pro dálkové cesty (což nic neříká o tom, že nemůžete na jedné MÚK najet a na následující hned sjet :D ). Nemyslím, že by to byly "rychlice" od slova "rychlost", aby na nich každý musel jet tak rychle, jak to vyhovuje zrovna Vám :o.
Kdepak např. Dialničiar přišel na tu pitomost, (cituji) "...Protože levý pruh je opravdu pro ty, co jedou min. 130 km/h."? To jako Vy tak jezdíte, tak se stejně musí chovat i ostatní?
Co vede Mounu k tvrzení "...jo to je ale ten co jede těch 90 tak by mnel odhadnout jestli dokaze vcas zrychlit na tech 130 nes to auto co jede v levim do jede."? - pokud jsem správně pochopil tuto svéráznou češtinu, chtěl autor asi poukázat na to, že ten, kdo vjede do levého pruhu, by měl velice zrychlit, aby "rychlojezdcům" za sebou nepřekážel, nebo jsem to pochopil špatně? Kde jste na to přišel? Levý pruh je na dálnici určen k "předjíždění", nikoli ke "spěchání". jiná věc je předjíždění s malým rozdílem rychlostí - ale to se osobních vozidel zase až tak často netýká, že?
Už se to tu probíralo mnohokrát a milovníci neomezené rychlosti několikrát vzývali Německo, ale právě tam je běžné, že předjíždějící vjede do levého pruhu SVOJÍ rychlostí a zezadu přijíždějící vozidlo prostě přibrzdí, počká na dokončení manévru a potom může opět zrychlit. A běda, kdyby se nechoval slušně a chtěl by na pomalejšího blikat, či dokonce tlačit. Jedná se tam o závažný přestupek, který je skutečně citelně pokutován! A to mají neomezenou rychlost, proč by to nešlo na našich dálnicích, kde je zákonem stanovena horní hranice rychlosti 130 km/h? Nikomu neberu jeho touhu jezdit rychleji, ale nevnucujte, prosím, tento způsob jízdy těm, kterým nevyhovuje.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Diaľničiar »

Ovšem v Německu jsou většinou 3+3 pruhy tam, kde je neomezená rychlost. Není to pitomost, je to realita. Nic víc, nic míň. A možná jsme se nepochopili: já nikoho nenutím jezdit 130 km/h, jenom upozorňuji, aby se při předbíhaní řídili pomalejší šoféři základními pravidlemi.

Také to, že ten v levým pruhu spomalí ... tak jistě, že nenabourá, ovšem taky se patří, že když jede někdo opravu do 100 km/h, pak počká, když chce předjíždět a to mám Německo opravdu proježděné. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od rumpeak »

Napíšu to na rovinu - na našich dálnicích mi nedělá problém jezdit i 220 (i když teď už si to vzhledem ke svému bodovému kontu dovolit nemůžu :lol: ). Jednoznačně v právu je ale ten, kdo jede těch 90, a klidně touto rychlostí může i předjíždět. 130 je rychlost maximální (i když ji většina z nás na tomto fóru většinou nedodržuje) a pokud někdo chce jet na spotřebu (jako že většina aut s 5 rychlostmi má nejnižší spotřebu právě při této rychlosti) má na to neoddiskutovatelné právo!!! Když jede z Prahy do Brna, tak asi nepojede těch 90 po výše zmiňovaných okreskách, kde se nevyhne obcím (ve kterých by mu spotřeba rostla), ale právě použije tu dálnici, protože na ni má nejnižší spotřebu!!!
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od MPMP »

rumpeak píše:Napíšu to na rovinu - na našich dálnicích mi nedělá problém ... (celé znění o příspěvek výše)
Tak pod tohle se podepíšu. ;)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Standa »

Do takové pěkné off-topic diskuse musím také přispět :) :

Souhlasím s tím, že principielně mají právo jet po dálnici i vozidla jedoucí 90 km/h a dokonce mohou i předjíždět (třeba ty kamiony). Druhá věc je, že to z jejich strany může být velmi málo ohleduplné vůči ostatním (to předjíždění, nikoli jízda samotná) a i já se při brždění kvůli někomu takovému vytáčím do běla a rozčiluji se (ale nehoukám, neproblikávám a pokud možno se mu nelepím na kufr, protože to nic nevyřeší). Sám se snažím jezdit tak, abych druhé obtěžoval co nejméně - kvůli spotřebě jezdím 120 (ve 120 si to vezme 9, ve 130 už 10), takže patřím na našich dálnicích spíš mezi pomalejší, a kvůli pohodlnosti mám tempomat. Když potřebuju předjíždět a někdo se ke mně blíží v levém pruhu, můžu buď na chvilku přidat (rychlost se pak zase vrátí) nebo chvíli tempomat pozastavit a následně vrátit přednastavenou rychlost a dokončit předjíždění už za rychleji jedoucím autem. S trochou předvídavosti a sledováním zrcátek se tohle všechno dá zvládnout bez nějakých velkých problémů, přičemž ten tempomat je spíše omezující faktor a kdo ho nemá, zvládal by to ještě lépe prostým šlapáním na pedály. Jediný problém vidím při dočasném zrychlení v tom, že je-li auto, před které se při předjíždění zařazuji, samo tlačeno někým dalším zezadu, zařadí se po předjetí hned za mne, domnívajíce se, že mojí rychlost chvíli snese, jenže já v tu chvíli už ubírám na 120, takže ho stejně přibrzdím...

BTW: Slyšel jsem, že při používání tempomatu je spotřeba mírně vyšší, ale moje dosavadní (nevelké) zkušenosti s tímto zařízením to nepotvrzují. Máte s tím někdo zkušenosti?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Prosím o přesunutí na odpočívku, tahle diskuze už nemá s původním názvem co dělat.
K tomu tempomatu, myslím že je to spíše otázka komfortu, že ta spotřeba je +- stejná.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“