Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

Tak předně bych poprosil kota, vždy až bude někam vyrážet autem, aby mi dal pokaždé vědět a já se budu vždy budu držet okolo něj na kole, protože v tý Praze je to fakt o držku. Viz. i souhlas s Warczem: pokud by člověk opravdu fakt trochu nepředvídal, co ten který dotyčný udělá, respektive neudělá, např. že nedá přednost třeba, tak je fakt x krát domlácený.
Na druhou stranu musím říci, že by mě nikdy nenapadlo, že budu jednou na kole drandit i po Praze. Ale musím říci, že to je super, nádherný pocit. Člověk se cítí vždy neskonale volně a svobodně. V podstatě projede skoro všude, kolony nekolony, auta neauta. A to se nebavím o čase. Takový Žižkov - M. Strana 10-15min - záleží jen na tom, zda není moc ucpaná Celetná. :)
Jinak to, že každý třetí, čtvrtý řidič telefonuje, v kolonách píše sms, emaily, či jiné věci, jsem si vcelku už zvykl (nedej bože, že předjedete někoho, kdo stojí na červené, píše sms, skočí zelená, on to nevnímá, a až když kolem něj profrčíte, tak se teprve lekne a hned vystartuje a nemůže vás pak předjet - např. úsek od žel. mostu k Palackého n., to se může pak podělat, že musel táhnout za někým, jen 45-55km/h :) ), ale co mě v poslední době neskonale fascinuje, je to, že už i při jízdě na kole, lidé čumí do mobilu, a dokonce do něj i něco píši + sluchátka v uších. Tak to už jsou doopravdy magoři a sebevrazi. V kontextu toho, co se na těch silnicích děje. Zrovna dnes jsem cestou na kole takové exoty potkal dva. A to jsem jel jen z Podolí na Žižkov. ;)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kot »

monine gratuluji k velmi slušné kondici /Žižkov - M.Strana 10 - 15 min./ Kolik to jezdíš opačně ? A za kolik děláš to Podolí - Žižkaberg ?
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jeni013 »

Jezdím dost v autě i na kole na to, abych s klidným svědomím řekl, že procento magorů je asi stejné. Samozřejmě jsou tito exoti více vidět. Sám jezdím se sluchátky (nenafouká do uší), ale pořád vnímám okolí. Když používám silnici (a to musím opravdu spěchat), tak se snažím jet po krajnici. Přesto mají někteří pocit, že mě musí "ztrestat" co nejtěsnějším průjezdem.
Jako řidiče mě zas rozčiluje lenost v blinkrech při objíždění cyklisty. Zvláště za dodávkou či náklaďákem není vidět a pro řidiče, kteří jezdí vpravo je to zbytečné překvápko.
Jinak cesty po Praze vám pánové nezávidím. Ač správný terén, tady na Valašsku je na cyklistiku přeci jen lepší vzdoušek.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

kote, díky, ale myslím si, že to zvládne takto skoro každý, kdo se alespoň trochu orientuje po Praze. Ale schválně jsem si to dnes kvůli tobě poprvé, po 5 letech co jezdím po Praze, změřil. Takže Prokop. nám. - bazén v Podolí tam 20min (odpo - natrefil jsem na dost tramvají ve Vodičkově:), zpět 15 min (volnej průjezd, nefoukalo a chtělo se mi na malou:) Ty časy mě samotného překvapily, vždy jsem si orientačně myslel, že to je něco málo pod půl hod. Jinak samozřejmě musíš jezdit, ale po nábřeží, na náplavku nemá cenu od dubna do října vůbec sjet. Ta M. Strana. - Žižkov se dá večer v pohodě udělat za 10min.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

Warcz píše:...
Myšlenka na závěr. Kdyby každý kdo chce získat řidičák musel ujet 1000Km v provozu na kole, tak věřím, že by bylo méně nehod. Na tom kole se naučíte sledovat okolí a předvídat, předvídat, předvídat, předvídat....
jsem rozhodně pro
předpokládám, že 90% by to odradilo od řidičáku a zbytek by pak cyklisty prostě ignoroval ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kik »

Miku, já si tím nápadem nejsem až tak úplně jistý. Podle mě by se ti adepti řidičáku naučili velice často chovat se - s prominutím - jako hovada. Já sám mám s většinou cyklistů velice špatné zkušenosti protože se chovají tak jako by jim patřil svět: jízda po chodníku, jízda po přechodu aniž se kouknu zda něco nejede (minulý týden jsem brzdil snad i očima abych toho debila neměl na kapotě - a to jsme přijížděl z vedlejší, jel jsem asi tam 30-tkou a ten debil tam z boku vlítnul....), jizda v jednosměrce v protisměru, neosvětlená kola... A to nemluvím o chování cyklozmrdů mimo zpevněné komunikace, kde si velice často myslí, že lesní cesta je jen pro ně a chodec na ní nemá co dělat (častá situace z procházek po hradeckých lesích).
Bohužel těch cyklistů, kteří se chovají slušně, je menšina, což je škoda. Ale stále se najdou takoví, kteří dokaží za uvolnění cesty poděkovat či dát nějak vědět, že se blíží.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

já jsem ten poslední, kdo by se pumpičkářů zastával ;)
asi před 5ti lety jsem tento druh dopravy používal na šumavě a musím s většinou napsaného souhlasit.
inu jsou nyní privilegovanou-preferovanou skupinou, tak si to musí užít
než je někdo - patrně elektroauta - přesunou mezi piráty, kde už si řidiči IAD mezitím zvykli ( třeba se aktivně bránit, což třeba MPP aktuálně nutí k přesunu iniciativy právě k cyklistům )
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kot »

Každý výše uvedený příspěvek obsahuje kus pravdy. Je si třeba říci, že často sedí za volantem pěkný blbec, ale to samé platí i pro cyklistu. V běžném /mimo jakoukoliv dopravu/ životě je to stejné. Pár blbců ale dokáže člověku zkazit den...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

proč se člověk spíš dopálí něž opálí ?
protože častěji potká blbce než sluníčko...
8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Panove ted jsem tyden v Holansku. Tady jsou ciklisti sebevrazi. Vecer tma jak vprdeli a vsichni po ceste bez helmy a svetla. Po ciklostezkach jezdi skuty. Proste masakr
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

Ale v pohodě, ne? Žádní mrtví? :) Pořád lepší, než když tě mezi Podolím a Vyšehradem oslní halogenem na helmě čtyři protijedoucí cyklisti v elasťákách. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od flames »

Warcz píše:Tady jsou ciklisti sebevrazi.
Byl sem letos měsíc v Indii.

Zlaté Holandsko, ČR a Polsko dohromady :lol:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Diaľničiar »



je to jinak celoevropský problém, nejen v České republice a je to problematické i v Německu, o tom by se dalo psát non-stop ... s tím by se mělo něco dělat, sjednotit pravidla a naučit se je a vtloukat do hlavy v televizi (pro zopakování) + vkládat na sociální sítě

to není možný, aby to jednotlivé země Evropy měli jinak a některé to ani nemají specifikované dodnes a ani sama EU není sjednocená ... a ještě když je tak někde omezení v pruzích ...



vrchol arogance byl pak tady



do minulosti další státy hledat nejdu ... by se našlo ze Slovinska a Německa toho více

není to ale sláva ani v Severní Americe, ale tam převážně jen ve velkoměstech, kde jsou non-stop kolony, tak tam se probíjí opravdu těžko ...

jsem pesimistou; v tomto směru se to nezlepší ještě velmi dlouho ...
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

S tím sjednocením to je problém, nikdo zřejmě nechce ustoupit. Na druhou stranu ono je vcelku jedno, jestli udělají mezeru vlevo nebo vpravo, ale alespoň nějakou. Když dojedu ke koloně, automaticky se vždy stavím ke kraji pruhu a kolik lidí to udělá za mnou ? (to samé u přenosného semaforu) Většinou žádný. Jednou, když jsem dojel k aktuální nehodě, musel jsem doslova řvát na lidi co přijížděli za mnou, aby se poroučeli tvořit uličku, že přijede sanitka. Na ty vzadu jsem ukazoval rukama, aby se rozestoupili, ale asi si mysleli, že si chci zaplavat prsa nebo co ?

Úplně nejhorší je, jak si spousta řidičů myslí, že sanitce stačí na dálnici odstavný pruh. Vůbec jim nedochází, že třeba na mostě tento pruh být nemusí anebo jsou na něm postavené značky či nepojízdná vozidla.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

Jestliže jde o celoevropský problém, jak to, že v Rakousku to funguje? Jsem přesvědčený, že je to pouze o odpovídající informační kampaní a důsledném vymáhání že strany policie.
U nás, ve Slovinsku ani v Chorvatsku jsem nezaznamenal ani jedno, ani druhé. V Rakousku probíhá kampaň neustále a o odhodlání policie pokutovat hříšníky nijak nepochybuji.
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od NoOne »

Stejna kampan probiha od lonskeho roku take v nemecku, na mostech jsou informacni "plachty".
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Copa pruhy, ale v patek si zase dali pusinku dva profici na konci zuzeni D8 pred Prahou a exit Uzice - Zdiby najednou bylo za krasnych 70 minut. A stavbou jsem nejdrive zaznamenal projet Oktu s Ackem, bavoraka s Uckem (ten jel s varovnejma, nevim, co tim chtel rict) a na zaver trio polaku (2xtransit+kombik). Ty jsem potkal jeste jednou, kdyz odbocovali z Kbelsky a nastosovali se do blbyho pruhu, protoze porad vymejsleli, kudy proklickovat. To, ze jsem je dojel znamenalo, ze zkusili uz jednu klicku predtim. Bez legrace, podobnejm zmetkum, co si myslej, ze "muzou" a vytvarej v jakems takems radu kolizni situace jak na bezicim pasu bych bez pardonu sbiral papiry, at jezdi vlakem.
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od NoOne »

Na takoveto prostupky samozrejme paragrafy mame.
Vzijte se do kuze policisty, papirovanim stravi hodinu prescasu minimalne, zadne penize neprinesl, carka z predani na spravni take zadna neni. Do takovy akce se pusti naivka po skole ...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Všechno to začíná a končí o tom jak moc sledujete okolí.

Jsou lidi, kteří se bojí uhnout, nebo najet do křižovatky: https://www.youtube.com/watch?v=etKxtBSol8c

Pak jsou lidi kteří neumí pořádně uhnout za čáru. Nebo se zase natlačí na auto před sebou a potom se už nepohnou.

Je to o lidech a o tom jak kdo umí předvídat, předvídat, předvídat.

Ja osobně jsem si z Besipu odnesl, že vždy dávám informaci záchrance co udělám ( tedy směrovku kam budu uhýbat ). Blbý je, že někteří idiotí to chápou jako parkování a začnou mě předjíždět.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Ano přesně to se mi stalo několikrát. Vidím za mnou vzadu sanitku, když dám varovné nebo pravý blinkr a najedu až na čáru, idioti za mnou se nezařadí, ale předjedou nebo mě objedou. Vůbec je nenapadne se kouknout do zrcátka, že už je předjíždí i ta sanitka.

Ale ruku na srdce, i mě se stalo, že auta proti mě zajížděla na kraj a najednou za mnou sanitka, kterou jsem neviděl. Nebo nedával pozor.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Dát blinkr směrem ke krajnici je základ. Aby dal člověk najevo, že lze kolem něj volně projet a že tam nehodlá vjet.

Obecně je podle mě dobré blinkry důsledně používat vždy a všude a nelíbí se mi, když si někdo myslí, že to v některých situacích není potřeba. To je dost častá bolest našich silnic. Někteří dokonce nedají blinkr ani při odbočování doleva, protože si myslí, že když jsou v pruhu na odbočení, že to samo o sobě stačí.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

Co to je zas za novy trend nesvitit a nechtit byt videt? Za silneho deste jezdit na dalnici na dve diody vepredu a vzadu na to sr..t? To nejsou jednotlivci, to jsou na jedne silnici desitky takovych pomatencu... To je nejaka snaha o svetovy primat v dovednosti ochcat platne predpisy? I ti ridici kamionu, na ktere skoro kazdy s oblibou nadava, jsou v tomhle mnohem disciplinovanejsi.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od adamos »

myslím, že na vině jsou tři faktory. Někdo nerozsvítí proto, že šetří. Druhý nesvítí proto, že zapomene, že by nemusel být vidět. A třetí skupina jsou moderní vozy, kde světla zapíná automat a ten prostě nevyhodnotil, že je hůře vidět.

Považuju ale za zločin, že někdo vymyslel technický parametr "denní svícení", při kterém je vzadu vše zhasnuto!!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Taddeo
Příspěvky: 58
Registrován: 10.8.2015 14:26:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Taddeo »

To "denní svícení" je pěkná kravina, spíš je to taková pojistka na blbost, kdyby člověk zapomněl, ale vzhledem k tomu, že to vzadu nesvítí, tak jsem to nikdy nepoužíval/nepoužívám.
D0, D1, I/3, D11 a D35
hekor
Příspěvky: 100
Registrován: 4.5.2016 22:14:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od hekor »

Moje vozidlo funguje tak, že za deště rozsvěcí v momentě, kdy stěrače stírají. Vše nastaveno z výroby. Za mlhy nevím, ale mám dojem, že také automaticky rozsvěcuje.

No jó, ale ne každý auto je taková kvalitka, VW, že. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“