Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od adamos »

Kubajsu píše: Ale to není chyba denních světel, ale řidiče. Nedělám si iluze, že kdyby denní světla nebyly, tak tito nesvítí stejně...

.
Vím. ale kdyby zadní světla svítila pořád, chyba řidiče se eliminuje = zvýší se bezpečnost.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Kubajsu »

A kdyby neměli řidičák jakožto polovodiči, eliminuje se také = zvýší se bezpečnost.

Takových příkladů by se u jakékoliv lidské činnosti daly najít mraky. Tudy cesta podle mě nevede - účastník provozu by měl úkony provádět vědomě a přemýšlet o nich. Ne "ono se to".
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

Martin z Ostravy píše:U VW Pola 2015 BEZ automatických světel to tak funguje. ..
O3 také ;)
ad homologace
E7 je schválení příslušného státu
potřebné je spíš EHK 46 ( myslím )
to specifikuje použití denních světel a překvapivě to vůbec nesouvisí s nějakým povinným zaváděním
ten předpis prostě existoval a umožnil při povinném zavedení i možnost netavit si paraboly
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od GiuseppeS »

jozka píše:Tohle asi nikdo nezpochybnuje, prave proto nechapu, proc napr koncern nasviti pristrojovku, takze zevnitr je ztizena identifikace prosteho problemu. Nesvitim. Kdyby mel takovy clovek v interieru tmu jak v egyptske noci, mozna by se mu rozsvitilo (doslova). Neni to nic sloziteho, jen sw uprava.
Jakého koncernového auta se to má týkat? Dvojková Oktávka: denné svícení = budíky nesvítí, pokud je šero, tak na ně prostě není vidět -> jasné znamení, že je třeba rosvítit.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nefunguje to takto u SII s automatickými světly, když je deaktivován režim Auto tj. ovladač světel je v poloze nula, ale to zřejmě proto, že se předpokládá, že BFU bude mít Auto a ten kdo to ručně vypne, ví co dělá - třeba já :)
R48 -> D48 se podařilo!
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Caddy 2016
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Majkii »

Auto v protisměru v zúžení na D10 u Exitu 53 Bakov. Ale jak se tam dostal by mě taky zajímalo! :shock: :o
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Aram96 »

Martin z Ostravy píše:
jozka píše:Tohle asi nikdo nezpochybnuje, prave proto nechapu, proc napr koncern nasviti pristrojovku, takze zevnitr je ztizena identifikace prosteho problemu. Nesvitim. Kdyby mel takovy clovek v interieru tmu jak v egyptske noci, mozna by se mu rozsvitilo (doslova). Neni to nic sloziteho, jen sw uprava.

A s tim prebitim za bileho svetla... uz se mi nekolikrat podarilo s protijedoucim autem "hele von nesviti, ja na nej zablikam" a pri mijeni "no, tvl, von ma dva bily LED pasecky na bilym narazniku".
U VW Pola 2015 BEZ automatických světel to tak funguje. Když se zhorší světelné podmínky, tak se budíky postupně podle intezity světla ztmavují až svítí jen ručičky a donutí tak řidiče rozsvítit potkávací světla.

To s těmi sranda led pásky se mi stalo taky, ale v zásadě přes den za normální viditelnosti na nesvítící auta neblikám, jen za snížené viditelnosti.
Taky neblikám, když je den a je vidět, ale když už je šero a nesvítí ničím nebo jen pár LED diodkama tak probliknu.
Já to v autě (Golf IV) mám pořešené tak, že přes den světla nezapínám a stejně svítí (u nastartovaného auta mi jdou světla pouze ztlumit na potkávačky, úplně vypnout nejdou :D ) A jakmile je šero tak musím přepnout abych viděl na budíky. Každopádně po celou dobu mi svítí i zadní, takže tohle je prostě jen čistě ušetření vypínání a zapínání ve dne.
U novějších aut koncernu mi to přijde docela smysluplné, nejde jet striktně na denní, jde jet na automat, který když je tma připne zbytek, mohl by to ovšem zapínat tak, že o něco dříve připne zadek a o něco později přepne denní na potkávací.
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od NoOne »

Takovy pristup k cumilum by urcite fungoval i u nas:
https://www.br.de/nachrichten/bayern/kn ... en,RR8Kkos
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Super ! Přihodím přepis jak jsem to slyšel ve videu.

"Where do you come from ?"
"Hugary ?, Poland ?"
"nine Czech"
"Czech !"
"Come on i show you something"
"Come on"
"You wana see death peaple ?"
"Why do you make pictures ?"
"You can sey hello to him"
"You have to pay 128EUR for making pictures"
"Look at him he came from Hungary"
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mbmat »

Warcz píše:Super ! Přihodím přepis jak jsem to slyšel ve videu.

"Where do you come from ?"
"Hugary ?, Poland ?"
"nine Czech"
"Czech !"
"Come on i show you something"
"Come on"
"You wana see death peaple ?"
"Why do you make pictures ?"
"You can sey hello to him"
"You have to pay 128EUR for making pictures"
"Look at him he came from Hungary"
Udělat to policista tady v česku, ještě takhle před kamerou, tak bude stíhaný za zneužití pravomoci a bůhví ještě co.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

a jeho nadřízení to hravě přikrejou,
nebylo by to poprvé
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Trupman »

Dnes cesta po D46 směr Brno, na průtahu Prostějovem v jižnější části asi 2 km kolona kvůli dopr. omezení.
Utvářím Rettungsgasse, ze všech okolních účastníků provozu jako jediný ještě spolu s jedním kamioňákem a jedním Němcem.
Do toho u exitu 23 odstavená oktáfka, řidička se hrabe pod kapotou, rodinka se prochází po vozovce, auto přijíždějící z exitu je málem sráží. Žádný triangl, vesty, nic.

Tak nevím, je tu ještě možnost, že pomůže osvěta, nebo už jen přirozený výběr??
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/silni ... zpravy_rsr

To to je tak špatně značené, nebo už lidi fakt kašlou na všechno, co jim brání v dělání si všeho podle svého...?
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od mbmat »

michal píše:https://www.idnes.cz/praha/zpravy/silni ... zpravy_rsr

To to je tak špatně značené, nebo už lidi fakt kašlou na všechno, co jim brání v dělání si všeho podle svého...?
Klasická věta "Já tam ale potřebuju" nebo "Já tam ale bydlim" :D
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

spíš si myslím, že stále nechtějí věřit, že je možné "jen tak" uzavřít sjezd z nejvytíženější dálnice...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Klasická věta "Já tam ale potřebuju" nebo "Já tam ale bydlim"
...jsem si vzpomnel na povodne 2002, asi treti den vyklizeni se na kraji ulice objevil dobrovolny hasic a ze tam pry nesmim, ze se tam vyklizi. Chvili jsem na nej koukal a odpovedel, ze to vim, ze tam jezdim uz treti den, zaradil a jel dal... v roce 2013 uz si to pojistili, byli tam nez voda opadla a odkazovali nas na mestsky urad, kde vydavali papir, ze tam smime.

Ale uznavam, ze to je o dost jina situace.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Možná si myslel, že udělá dětem zajímavý zážitek, spíš si ale jenom hajzl ulehčoval práci, každopádně ty následky kdyby ten idiot naboural nechci ani domýšlet ....

https://www.lidovky.cz/domov/policie-za ... _domov_ele
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

kdyby
kdyby naboural je stejné, jako kdyby ho nezastavili
neobhajuji to, jen mi to přijde zbytečně medializované
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Aram96 »

No já bych teda řekl, že tohle je opravdu trochu moc ... jako vezt někoho ze zábavy v kufru, budiž :lol: Ale tohle může udělat jenom magor ... 20 děcek volně v přívěsu :roll:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Mike píše:kdyby
kdyby naboural je stejné, jako kdyby ho nezastavili
neobhajuji to, jen mi to přijde zbytečně medializované
Moc té vaší argumentaci nerozumím a přijde mi tedy hodně zvrácená. Takhle můžete obhajovat cokoliv, sebevětší prasárnu, když se náhodou nic nestane.

Nevadí, že jel se 3 promilemi, když nikoho nenaboural.
Nevad, že je na dálnici v protisměru, protože tam zrovna nic nejelo.

Atd.

A medializovat to, je podle mě naopak nutně potřeba. A zdůraznit, že za to přijde tvrdý trest. Pak je šance, že si to podobní exoti příště rozmyslí.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lenny »

Tak o ŘP přišel proto, že řídil motorové vozidlo bez příslušného oprávnění (neměl skupinu E), vozidlo mělo tři roky propadlou technickou kontrolu. Za přepravu děti ve vozíku se ŘP neodebírá. A kdyby děti poučil, aby za jízdy nemávaly a nevykukovaly dojel by šťastně do cíle.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od krtek700 »

Lenny píše:Tak o ŘP přišel proto, že řídil motorové vozidlo bez příslušného oprávnění (neměl skupinu E), vozidlo mělo tři roky propadlou technickou kontrolu. Za přepravu děti ve vozíku se ŘP neodebírá. A kdyby děti poučil, aby za jízdy nemávaly a nevykukovaly dojel by šťastně do cíle.
Zůstal bych u toho, že neměl to oprávnění. Za 3 roky prošlou technickou asi ne, pokud se do toho tedy nepočítá něco ve smyslu, že převážel větší počet osoby s prošlou technickou, tam by to možná dávalo smysl. Pokud se nepletu, tak vám seberou řidičák v případě, že je vozidlo nebezpečné na komunikaci ne?
Shodou okolností jsem byl také někdy zastaven se 3 roky propadlou technickou a je to bez bodů.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od GiuseppeS »

Po delší době jsem jezdíl víc po Polsku a oproti našim končinám, kde je radar v každé druhé obci, je všeobecné nedodržování rychlostních limitů docela velký kulturní šok. A to mají Poláci dvě velké výhody: 1) důsledné značení jen zastavěných území (na rozdíl od u nás tak oblíbeného vystrkování cedulí "obec" daleko před a za vesnici) a 2) poměrně běžné šedesátky i sedmdesátky - i když na druhou stranu někdy je to až přeznačené, hlavně na čtyřproudovkách s přechody a světelnými křižovatkami, které u nás tak často nemáme. Třeba taková "Zakopianka" (7 směrem na jih od Krakova) je nejen housenková dráha profilem, ale i pěkný kolotoč omezeními 100 - 70 - 50 - 70 atd. ... Ale jak píšu na začátku, až na pár míst s radary se omezení všeobecně ignorují a v podstatě se jezdí, co to dá.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“