České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Jak jezdíme
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841
Stránka 43 z 178

Autor:  MPMP [ 26.11.2010 10:09:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

vaclav píše:
nemyslim si, ze radovy obcan (tedy ne fyzicky ani pravnicky subjekt) potrebuje tato povoleni. kdyz budu u nejake akce a natocim na mobil vrazdu, tezko me nekdo bude stihat za schromazdovani dat atp.
Abyste se nespletl. Dobrý bhájce použije jakýkoli prostředek na obhajobu, který znevěrohodní svědka, případně vyloučí jakýkoliv důkaz. :?

Autor:  dvs [ 26.11.2010 10:22:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Nerad bych dopadl jako tento občan v Třebíči:
Natočil vandaly na kameru. Na usvědčení záběry nestačily - přesto má za ně zaplatit pokutu

http://www.ct24.cz/domaci/21162-natocil ... it-pokutu/

Autor:  jonáš [ 26.11.2010 13:52:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Pak se tady něčemu divte :lol:

Autor:  jonáš [ 26.11.2010 18:47:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

A schválně, kolik byste dali tomuhle? http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=683985

Autor:  JirkaS [ 26.11.2010 19:01:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

jonáš píše:
Hlavně bych dal něco Kovářové a těm, co ji tam nasadili. Byla tam půl roku a stihla napáchat dost škod.

Autor:  bhs [ 26.11.2010 23:29:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Co paní Kovářová ..... ta "jen" podala podnět.

Ale co to rozhodnutí Nejvyššího soudu. Já si myslel, že už mě nemůže nic překvapit, ale z tohodle jsem fakt v šoku. Tohle je vzkaz všem kteří tu porovnávali různé případy a ještě k tomu mají chuť . A řeknu Vám, že ti soudci nahoře nejsou placeni zrovna špatně. Mají prostě tu správnou kvalifikaci :kladivo:

A mimochodem - ani p.Lacina není pravomocně odsouzen ....

Autor:  dd [ 26.11.2010 23:51:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Nevím, jak to bylo, ale přijde mi, že je to podobná situace jako tady. A myslím, že jsme se většinou zastávali toho řidiče.

Autor:  bhs [ 27.11.2010 12:45:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Ano, já vím ... na rozdíl ode mě a několika málo dalších, kteří považují rozsudek za sice přísný, nicméně odpovídající - řekl bych přímo kvalifikovaný.

Nicméně pravdu máte, nyní alespoň částečnou. Došlo k odvolání, bude změna soudce (vyšší instance), takže je varianta "chybný manévr - přestupek" opět ve hře. Pokud se tohle obhájci podaří a soudce to odklepne, pak to teprve bude (skutkově) podobné

Autor:  Warcz [ 27.11.2010 19:45:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Ostraváci znají ale pro ty ostatní jedno vozítko :-)

http://www.youtube.com/watch?v=-JMrmrLFugM

Autor:  Mike [ 29.11.2010 20:08:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Petr Pokorný píše:
Mike píše:
... nikdo - krom PČR - vás nesmí zaznamenávat bez Vašeho souhlasu

Aha, a kamery mětské policie? A kamery televizní? A kamery v obchodech, u pumpy, na mýtných branách či kamery ŘSD na dálnicích? Opravdu je všechny provozuje PČR nebo všichni porušujou zákon? Nečekám odpověď, znám ji, jen mi nedalo ponechat takouvouhle hlášku bez povšimnutí...

kamery televizní, v obchodech, na pumpách apod. vás sice zaznamenávat mohou, ale musíte být na tuto skutečnost upozorněn - být s ní seznámen
jakýkoli orgán takto získaný důkaz může odmítnout
stejně tak u onboard kamery, logicky by mi vyplynulo, mít řádně označené vozidlo - upozornění na záznam

Autor:  viky [ 29.11.2010 21:30:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Dobrý nápad!
Opatřím si na auto kolem dokola samolepky s textem,že je vůz opatřen monitorovacím zařízením a uvidíme,jestli se zlepší chování předjíždějících řidičů... :P

Autor:  rob3rt [ 29.11.2010 22:43:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Mike píše:
stejně tak u onboard kamery, logicky by mi vyplynulo, mít řádně označené vozidlo - upozornění na záznam

Tady by asi bylo zajímavé, jak moc viditelný by měl ten text být vidět. Když se řešilo, že policisté musejí mít při měření označené vozidlo, tak to mnozí řešili cedulkou za čelním oknem, zevnitř :-)

Jinak tenhle asi musel vyvádět psí kusy aby se tam dostal:
Obrázek

Autor:  flames [ 30.11.2010 8:35:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Dostal hodiny a vjel tam bokem. To je hned, na takovém povrchu.

Autor:  Sch [ 30.11.2010 8:47:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

K porovnávání trestů bych jen chtěl dodat, že od 1.1.2010 platí nový trestní zákoník, který výrazně (někde prý i dvakrát) zvýšil tresty za škody na zdraví. Starý zákoník psali ještě bolševici a pro ně byli škody na majetku stejně závažnými trestnými činy jako škody na zdraví, dnešní náhled na věc je jiný a konečně došlo k odpovídajícímu odstupňování.
Proto není možné porovnávat tresty uložené za skutky spáchané vloni a letos.

Autor:  vaclav [ 30.11.2010 9:02:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

v nedeli vecer byl na ct2 dobry dokument na nase tema. nevidel nekdo? dva postrehy - zaznel nazor, ze zvyseni trestu nicemu nepomuze. tady bych nesouhlasil, efekt nebude asi okamzity, tj ze dne na den (jako v pripade zavedeni bodu) ale bude postupny a dlouhodoby, v zavislosti na medializovani jednotlivych pripadu, viz pirat z d1, podle mne to "nasi" veci jen prospelo. na rozdil tomu bodovy system mel obrovsky efekt ze zacatku (pamatuju si to jako dneska, jak vsichni jeli do +5% prvni 3-5 dnu, dnes je to opet bezne az +50% max rychlosti). druhy postreh byla ukazka bezmoci a spatneho legislativniho systemu, kdy policie zmerila pirata (opravdu moc spatna jizda), natocila na video z vrtulniku, zastavila, legitimovala a pak vse vysumelo, protoze se nepodarilo pirata zastihnout s dopisem. po roce se to uzavrelo. to je proste spatny system, ktery je potreba okamzite narovnat.

Autor:  Kubajsu [ 30.11.2010 9:15:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Tak to je známá věc, že u trestu nezáleží na jeho maximální výši, ale na tom jaká je pravděpodobnost jeho udělení - pokud by za každý přestupek následovala okamžitě padesátikoruna pokuty, tak přestupky nikdo nedělá...

Autor:  flames [ 30.11.2010 10:31:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

To s tím dopisem je již ošetřeno, nemělo by se již stávat.

Autor:  Standa [ 30.11.2010 11:25:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Sch píše:
K porovnávání trestů bych jen chtěl dodat, že od 1.1.2010 platí nový trestní zákoník, který výrazně (někde prý i dvakrát) zvýšil tresty za škody na zdraví. Starý zákoník psali ještě bolševici a pro ně byli škody na majetku stejně závažnými trestnými činy jako škody na zdraví, dnešní náhled na věc je jiný a konečně došlo k odpovídajícímu odstupňování.
Proto není možné porovnávat tresty uložené za skutky spáchané vloni a letos.
Jen bych upřesnil, že vysoké tresty za škody na majetku byly za bolševika jen v případě, že šlo o majetek v socialistickém vlastnictví. Pokud šlo o majetek v osobním vlastnictví, platily nižší sazby. Pro obzvlášť zavrženíhodné případy u škod na zdraví (tedy vraždy s nějakými přitěžujícími okolnostmi) ovšem existovala možnost trestu smrti a občas se i uplatňovala (třeba ta paní, co úmyslně najela s náklaďákem na tramvajový ostrůvek).

Autor:  JirkaS [ 30.11.2010 13:21:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Standa píše:
Jen bych upřesnil, že vysoké tresty za škody na majetku byly za bolševika jen v případě, že šlo o majetek v socialistickém vlastnictví. Pokud šlo o majetek v osobním vlastnictví, platily nižší sazby. Pro obzvlášť zavrženíhodné případy u škod na zdraví (tedy vraždy s nějakými přitěžujícími okolnostmi) ovšem existovala možnost trestu smrti a občas se i uplatňovala (třeba ta paní, co úmyslně najela s náklaďákem na tramvajový ostrůvek).
A k tomu trochu OT dodám, že toto porovnání trestů za škody na socialistickém a soukromém majetku pak bylo začátkem 90. let populisticky použito ke zrušení právě těch částí zákona, které se týkaly socialistického vlastnictví. Tím ovšem byly zároveň zrušeny v podstatě všechny zákony týkající se ekonomické kriminality, protože v ekonomice se s jiným než socialistickým vlastnictvím do té doby neuvažovalo. Výsledek je známý...

Autor:  rob3rt [ 30.11.2010 15:10:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

vaclav píše:
... druhy postreh byla ukazka bezmoci a spatneho legislativniho systemu, kdy policie zmerila pirata (opravdu moc spatna jizda), natocila na video z vrtulniku, zastavila, legitimovala a pak vse vysumelo, protoze se nepodarilo pirata zastihnout s dopisem. po roce se to uzavrelo. to je proste spatny system, ktery je potreba okamzite narovnat.

Hlavně toho piráta z vrtulníku nezměřili, neboť v naší republice není schválené žádné zažízení pro měření rychlosti z vrtulníku ;)
Což samozřejmě nic nemění na tom, že ta jízda nebyla zrovna ukázková...

Autor:  dd [ 30.11.2010 17:15:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Podle mě nic tak hrozného neudělal. I podle komentáře toho policisty předjížděl vždy, když bylo volno, nikdo mu nemusel uhýbat, aby se vešli tři vedle sebe apod. Jenom začal předjíždět o 20 metrů dřív než začala přerušovaná čára. A teď do mě :)

V tom dokumentu (stejně jako v praxi) se motá několik rovin dohromady. Nejdřív si postěžují, že se nedaří potrestat všechny, komu naměří na rovince vyšší rychlost (v Praze jsou kamery téměř vždy na rovném a přehledném úseku). A pak ukáží záběry z nehod, které způsobili zfetovaní magoři navíc s více než dvěma promile (to opravdu není jedno pivo po obědě).

Autor:  Martin z Ostravy [ 30.11.2010 20:56:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Klasicky pořad ČT, splnil přesně to co jsem od něj očekával...

Autor:  Mike [ 30.11.2010 21:34:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

dd píše:
Podle mě nic tak hrozného neudělal. I podle komentáře toho policisty předjížděl vždy, když bylo volno, nikdo mu nemusel uhýbat, aby se vešli tři vedle sebe apod. Jenom začal předjíždět o 20 metrů dřív než začala přerušovaná čára. A teď do mě :)

V tom dokumentu (stejně jako v praxi) se motá několik rovin dohromady. Nejdřív si postěžují, že se nedaří potrestat všechny, komu naměří na rovince vyšší rychlost (v Praze jsou kamery téměř vždy na rovném a přehledném úseku). A pak ukáží záběry z nehod, které způsobili zfetovaní magoři navíc s více než dvěma promile (to opravdu není jedno pivo po obědě).

tipická ukázka práce policie, ještě k tomu měl soudruh velitel komentář, že budou tipovat dražší vozy :shock:
no a ten pán s audinou nikoho neohrozil ani neomezil
kdo to na přivaděči z Mělníka k dálnici zná, tak ví že se tam vejdou 3 auta vedle sebe úplně normálně
jenže tam kde se nevejdou se takovýhle akce s vrtulníkama, 2 hlídkovými vozy apod. nedělaj, poněvadž tam 120 pojede málokdo.
Jednoho chudáka, co přišel na magistrát se "zbytkáčem" nám skoro ukázali, ale hodnotu jsme se nedozvěděli, asi proto, abychom nevěděli, jak 0,13promile dokáže člověka zlikvidovat ( pozor nezastávám se alkoholu, to je jedna z mála věcí, ke které jsem nekompromisní, ale ty limity jsou nastaveny špatně )
nejhezčí byl ten motorkář vs. passaat, tam bylo vidět, že když na tom umí, tak jim ani stejně ujede

a pak ta bouračka PČR v Argentinské, kvůli honičce rozstřelej tři auta v protisměru, jen proto, že zapoměli, že "řidič užívající zvláštního výstražného světla modré barvy ..."

Autor:  Lenny [ 30.11.2010 21:53:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Mike píše:
kdo to na přivaděči z Mělníka k dálnici zná, tak ví že se tam vejdou 3 auta vedle sebe úplně normálně


Tak pozor, sice se tam tři auta vedle sebe vejdou, ale taky se stane, že ten do protisměru z jákéhokoliv možného důvodu neuhne, a pak je z toho vážná dopravní nehoda. Sice jsou S 11,5 pohodlné rychlé a široké silnice, ale na druhou stranu i hrozně nebezpečné.

Autor:  viky [ 30.11.2010 22:19:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Lenny píše:
Mike píše:
kdo to na přivaděči z Mělníka k dálnici zná, tak ví že se tam vejdou 3 auta vedle sebe úplně normálně


Tak pozor, sice se tam tři auta vedle sebe vejdou, ale taky se stane, že ten do protisměru z jákéhokoliv možného důvodu neuhne, a pak je z toho vážná dopravní nehoda. Sice jsou S 11,5 pohodlné rychlé a široké silnice, ale na druhou stranu i hrozně nebezpečné.

Z Polska o tom vím své ;) :kladivo: :kladivo:

Stránka 43 z 178 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/