Právě je 27.4.2021 10:22:54




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
MPMP píše:
Martin z Ostravy píše:
Jestli to nebude tím, že ony SUV nemají až takové super jízdní vlastnosti.
Možná bych se nebál říct "spíš naopak". Je to totiž móda a jak je něco módní, trh se snaží "svézt na vlně zájmu" a kvalita jde stranou. Kromě toho většina majitelů si je kupuje jako image a ne aby jezdila po polích. Tudíž spec. vlastnosti nevyžaduje a výrobci je tam nedávají (a můžou zlevnit výrobu). 8-)
Je to přesně tak, celá řada "SUV" nemá v základu ani 4x4... To je pak mnohem lepší Škoda Octavia Scout!


16.12.2010 11:12:39
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
No voni si přece ty nadměrný plechovky kupujou hlavně z vlastní nejistoty, tak čemu se divíte.


16.12.2010 15:24:49
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jonáš píše:
No voni si přece ty nadměrný plechovky kupujou hlavně z vlastní nejistoty, tak čemu se divíte.
Obávám se, že je to ještě horší a kupujou se hlavně proto, aby majitelé "byli in".


16.12.2010 15:33:54
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
MPMP píše:
jonáš píše:
No voni si přece ty nadměrný plechovky kupujou hlavně z vlastní nejistoty, tak čemu se divíte.
Obávám se, že je to ještě horší a kupujou se hlavně proto, aby majitelé "byli in".
Tak určité praktické výhody to má: je to bytelnější, čili zpravidla bezpečnější pro majitele (ovšem nebezpečnější pro všechny okolo, takže ten zpomalený páprda je pořád lepší, než zběsilý frajírek), a také je to vyšší, čili řidič má zpravidla větší přehled o tom, co se děje před ním. Takhle jsem jednou v Peugeotu 807 (to je vysoké jako SUV) začal brzdit o dost dřív, než to přede mnou musel hodně ostře zadupnout kolega ve 406, protože jsem viděl dřív, než on, že před něj někdo vletí. Jet v normálním autě, asi bych to neubrzdil... Ovšem tato výhoda je samozřejmě nepřímo úměrná počtu SUV a MPV v provozu. Ostatní výhody (vyšší spodek, lepší tlumiče, oplastované podběhy,...) už může mít i "normální auto" typu Octavia Scout.


16.12.2010 15:48:22
Profil
 

Příspěvky: 410
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Standa píše:
... také je to vyšší, čili řidič má zpravidla větší přehled o tom, co se děje před ním....

A ten za ním zas naopak :-) Takže míň bouraček na zábradlíčko vpředu a víc zezadu. Nerad za nima jezdím, nicméně nijak mi nevadí že to nekdo vlastní. Btw ta pomalá jízda je dost často způsobena tím, že autem jezdí panička (a pokudmožno ještě telefonuje, že).

Co se týče předvídavosti - velmi krátkozrací mi přijdou lidé kteří si na páté dveře kombíku dají tmavou fólii. Myslím že nejsem sám, kdo se snaží více než auto přímo před sebou dívat skrz na situaci před ním.


16.12.2010 18:11:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak jasně, ale když nevidím, jsem o to obezřetnější a just v zimě si nechávám větší odstup nejen kvůli brždění, ale i pro lepší výhled. Žádné hromadné úvahy v hlavě nemám, jenom že jsem si všiml toho, že řidiči SUV jsou dost často marní. To je všechno se vším - pneumatiky žádné extra offroad, ale široké jak moje tři kola, taky váha cosi udělá. Uplně nejlegračnější je vidět frajera v A6 jak zajel v Hlučíně při odbočování od náměstí jedním kolem do sněhu a nebyl schopen vyjet ven. Ono, těch 1,6t se fakt blbě vytlačuje, s automatem se přeci vůz i obtížně rozhoupává.

_________________
http://www.last.fm/user/jukl


16.12.2010 18:21:10
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ona ta výška je taky o něčem jiném - snadněji se do toho nastupuje/vystupuje. Pro starší lidi dost klíčový parametr. Známý chtěl Insignii, na dobu, než byli schopní vyrobit tu verzi co chtěl, mu půjčili Ford Kuga. Po pár měsících předobjednávku na Insignii zrušil (byť byla vybavenější, lepší motor,...), protože prostě ten komfort mu za to stál a nechal si tu Kugu.


16.12.2010 19:51:01
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Petr Pokorný píše:
No nevim ... II/611 H. Počernice - Nehvizdy ... na pohled krása, koleje odfoukané až na černej asfalt, místy kopletně větrem odklizene. Ovšem zdání klame, byl to čistej led, ...

bohužel musím souhlasit, kruháč před Čerozem byl katastrofa a bohužel i 30-50m před ním
jentaktak jsem dobrzdil
bylo to spíš na brusle
ad SUV
jak už zkratka napovídá nemá to s terénem nic společného
ad Off-gumy
pozor MT pneumatiky jsou na ujetý sníh nebo led vražda, i v tomto období patří na off zimní gumy
pakliže tedy trvale nejezdíte do lesa pro dřevo, pak jsou MT výhodou
ad Octa Scout
to je právě příliš normální auto za bohužel ne příliš normální peníze

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


16.12.2010 22:14:50
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Web píše:
...Co se týče předvídavosti - velmi krátkozrací mi přijdou lidé kteří si na páté dveře kombíku dají tmavou fólii. Myslím že nejsem sám, kdo se snaží více než auto přímo před sebou dívat skrz na situaci před ním.
Já rád koukám i dozadu, vadila mi i povinná mříž, takže šla pryč hned, jak to bylo možné (nemám auto psané na firmu, ale je z bazaru a papírově je to "náklaďák" kvůli předchozímu majiteli). Bohužel nemůžu nic udělat s černou fólií na bočních sklech úplně vzadu, prý by to při sundavání mohlo poškodit nějaké dráty od alarmu...
Mike píše:
...ad Octa Scout - to je právě příliš normální auto za bohužel ne příliš normální peníze
Tak to platí o Octaviích obecně (snad kromě holého základu). Každopádně je Scout ale pořád levnější, než plnohodnotné SUV (srovnatelné vnitřní velikosti) a do značné míry se mu může vyrovnat - rozhodně bych raději Scouta, než nějaký základ vysokého "SUV" bez 4x4.


17.12.2010 8:55:39
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Se slzou v oku vzpomínám na BX 4WD, to auto projelo neuvěřitelné věci. :)

_________________
Království a půl princezny za 511.


17.12.2010 9:28:28
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Standa píše:
Já rád koukám i dozadu, vadila mi i povinná mříž, takže šla pryč hned, jak to bylo možné (nemám auto psané na firmu, ale je z bazaru a papírově je to "náklaďák" kvůli předchozímu majiteli).

Jaká je současná právní úprava? Byla zrušena povinnost homologace N1 ( a tedy mříže + folie) při nákupu auta bez DPH. Ale pokud už auto jednou má v techničáku kategorii N1, tak mříž i folie musí vozit, je to tak? Tedy do doby, než ho necháte "přestavět" zpět na kategorii osovního auta.

Citace:
Bohužel nemůžu nic udělat s černou fólií na bočních sklech úplně vzadu, prý by to při sundavání mohlo poškodit nějaké dráty od alarmu...

Jo, když jsem vloni kupovat bazarové auto s foliema vzadu i na všech bočních sklech, taky jsem z toho byl nešťastnej - do prvního jarního slunka, děti najednou přestaly remcat, že jim svítí do očí :-) Nehledě na fakt, že sklo s folií hned tak žádnej lupka nerozbije!

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


17.12.2010 10:15:47
Profil
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
adamos píše:
Jo, když jsem vloni kupovat bazarové auto s foliema vzadu i na všech bočních sklech, taky jsem z toho byl nešťastnej - do prvního jarního slunka, děti najednou přestaly remcat, že jim svítí do očí


Je to jen moje zvědavost, ale nedá mi to - jak vozíte děcka v autě, že jim přes zadní sklo svítí slunce do očí?


17.12.2010 10:37:07
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Je to jen moje zvědavost, ale nedá mi to - jak vozíte děcka v autě, že jim přes zadní sklo svítí slunce do očí?[/quote]

ne přes zadní, ale přes boční :-)

Svým příspěvkem neobhajuji folie, vlastně mi i na mém autě vadí. Ale pochopil jsem, že svět není černobílý a i ty zatmavený okna mají své výhody. Proto jsem je zatím nesundaval.

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


17.12.2010 10:58:09
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: Jak jezdíme
adamos píše:
Standa píše:
Já rád koukám i dozadu, vadila mi i povinná mříž, takže šla pryč hned, jak to bylo možné (nemám auto psané na firmu, ale je z bazaru a papírově je to "náklaďák" kvůli předchozímu majiteli).

Jaká je současná právní úprava? Byla zrušena povinnost homologace N1 ( a tedy mříže + folie) při nákupu auta bez DPH. Ale pokud už auto jednou má v techničáku kategorii N1, tak mříž i folie musí vozit, je to tak? Tedy do doby, než ho necháte "přestavět" zpět na kategorii osovního auta.

nene, nemusí, mříž i fólie se klidně může vyndat bez nějaké nutnosti papírové přestavby..


17.12.2010 10:59:15
Profil
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mimochodem, když jsme u mlhovek, světel, slunce, používá někdo pravidelně polarizované brýle? Přemýšlím, jestli se investice vyplatí.

_________________
http://www.last.fm/user/jukl


17.12.2010 11:07:44
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Adamos: S tou N1 byla taky nějaká novela koncem léta nebo na podzim 2009, takže už tam ta mříž není povinná - resp. není povinné ji mít pořád namontovanou, ale musím ji mít po ruce, kvůli TK, kde jí budou chtít vidět, byť nenamontovanou (mám kamaráda, který se v tom vyzná, v jednom bazaru a tam mi jí i odmontovali). Do té doby jsem jí musel vozit namontovanou, i když už jsem doplatil DPH (ze zbytkové ceny).

Na okénkách u zadních sedadel mám jen ztmavovací fólii, která je samozřejmě dobrá kvůli sluníčku, ale na okénkách v kufru je neprůhledná fólie a ta už mi trochu vadí, hlavně při některých úhlech při vycouvávání z parkoviště. Bohužel je další fólie (zase nesundatelná) i na zadním skle u kufru, sice průhledná, ale z hlediska té průhlednosti, o které psal původně Web, to není úplně nejlepší...


17.12.2010 11:10:29
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Klec se dá vyhodit z aut, která jsou schválená jako odvozeniny z bežných typů M1. Na STK jsem byl minulý týden a vidět ji nechtěli.

_________________
Království a půl princezny za 511.


17.12.2010 11:20:12
Profil
 

Příspěvky: 1723
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mlha a osvětlení...

http://www.youtube.com/watch?v=sHfKYvjAYek

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


24.12.2010 14:38:11
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak, konečně to přiznali.
Hanzelka z MDČR o návrhu na zrušení označení úseků měřených MP píše:
Uvědomujeme si, že mají sice určitý preventivní účinek a řidiči v daných úsecích jezdí slušněji, přesto jsme k návrhu vydali kladné stanovisko
To bylo pořád, že jde o nějakou bezpečnost... :mrgreen:

_________________
Království a půl princezny za 511.


26.12.2010 9:17:34
Profil
Autor

Příspěvky: 1632
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ono jde hlavně o to, že MP (teda spíš její zřizovatel, tj obecní zastupitelstvo) využívala měření rychlosti především jako zdroj příjmů do obecních rozpočtů (či na svoji činnost) a častokrát nějaká bezpočnost provozu nikoho nezajímala.
On to Huml řekl poměrně přesně: "Celou dobu tvrdím, že městská policie by rychlost buď neměla měřit vůbec, nebo když už to má povoleno, tak bez cedulí."
Osobně bych šel ještě dál - zrušil bych značky ohledně měření, dal pravomoc MP měřit kdekoliv (po konzultaci s PČR) a nařídil aby výnosy z pokut putovaly do nějakého "cetrálního státního fondu", který by zpětně tyto peníze přerozděloval obcím na MP podle nějakého pevného klíče (třeba dle počtu policistů). Samozřejmě by se také muselo zakázat, aby mohl rychlost měřit soukromý subjekt a brát si podíl z pokut na provoz a podobné jíné finty.
Jenže ve státě kde se uzákonní, že značka měření rychlosti musí mít metr na vejšku (tudíž jí ani nelze převézt osobním autem) a musí být přenosná (pevně namontovaná neplatí) nelze předpokládat, že se dojde k nějakému racionálnímu závěru :(


26.12.2010 10:14:26
Profil
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Skvělé, vzdad levá, kupředu ni krok. Dle mého jedno z absolutně nejúčinnějších opatření, které jsme kdy měli.

Jen tak ´dále´.

ps. ano, kdyby peníze z pokut vybraných mp šly do nějakého společného fondu a ne na jejich prémie, jsem pro měření bez značek.

_________________
http://www.last.fm/user/jukl


26.12.2010 10:15:58
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
nerozumim, mereny a oznaceny usek na strakonicke a treba i na jizni spojce ma za nasledek pouze to, ze ridici zpomali a pak na to opet slapnou, mozna jeste rychleji, aby dohnali tu ztratu zpomalenim.
jsem pro odstraneni znacky. jsem pro umozneni mereni soukromym subjektum (idealne ze zahranici - treba firma z Anglie) a to kdekoliv (bez zastaveni samozrejme, pouze fotka), tedy jsem pro nulovou toleranci (samozrejme plus odchylka rekneme 5%) a po 5ti letech bych prehodnotil a pokud by se cesky ridic zlepsil uvazoval bych o zmirneni.


26.12.2010 12:25:35
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Jak jezdíme
vaclav píše:
pokud by se cesky ridic zlepsil uvazoval bych o zmirneni

Pokud by se český řidič zlepšil, zmírnění by nebylo třeba :kladivo:


26.12.2010 21:07:13
Profil
 

Příspěvky: 260
Bydliště: Hl.m.Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Dneska perfektní svátek vánoční: ve 12 a v 15 hodin jsme řešili, že nám někdo naboural auto zaparkované na sídlišti. Poprvé auto z vedlejší nedalo přednost a odhodilo auto jedoucí po hlavní na naší zaparkovanou fabii. Podruhé vylétl přímo expert z vedlejší rovnou do našeho zaparkovaného auta, které odhodil na vedlejší auto. Teprve poté došlo k lehkému posypání místa štěrkem.

:twisted:


26.12.2010 23:18:58
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
on pan Huml pochopil, že musí dělat alespoň něco, aby se o něm/nich psalo
většina "navrhovatelů" ovšem zapoměla - asi - proč byl zákon vůbec upraven
bylo to především proto, že v některých obcích fungovali obecní strážníci pouze jako výběrčí a byli v této podobě půjčováni i okolním obcím.
o aktivitách fy.Czechradar ani nemluvě - případ Mor.Budějovice ( kde snad ještě fungují ) a hlavně Mělník, kde již s nimi byla spolupráce ukončena především proto, že výnosy nepokrývaly náklady - tedy Mělníku, fa. z toho jistě profitovala stále.
takže já bych jednoznačně souhlasil s tím, že obecní strážníci prostě měřit nesmí.
jestliže mají již dnes zařízení, které bylo k tomuto účelu zakoupeno, mohou požádat místněpříslušné odd. PČR o spolupráci a je to. :!:

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


27.12.2010 21:16:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: krtek700 a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz