Právě je 27.4.2021 18:39:24




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Jak jezdíme
kik píše:
Bohuzel obcas narazite na vola ktery vam pak udela to same. Ja obcas rozsvitim zadni mlhovky coz take pomaha. Ale uz se mi stalo ze se ten lepic zaradil prede mne a na tu brzdu opravdu slapl :twisted: Kolega - puvodem Holandan - se nestacil divit...

A kdyby do Tebe narazil, tak by se velice divil, jak ten jožín, co mě chtěl vytlačit z dálnice, ale nějak si neuvědomil, že mě na nějakých pleších na autě vůbec nezáleží.

Není se čeho bát, neboť náraz je to malý, stačí pevně držet volant. (z vlastní zkušenosti)

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


21.1.2015 14:57:43
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
správné řešení je uhnout do pravého a vzápětí mu ukázat, že blikal úplně zbytečně
chce to teda 150kW a výš, ale je to veštinou dost legrace :lol:
na lennyho verzi mám to auto s pouhými 80kW, ale zase s pořádnou traverzou 8-)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


21.1.2015 19:34:43
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Lennyho verze je s pevnym drzenim volantu naprosto pravdiva. Sveho casu jsme s kamarady nekde prejizdeli v kolone s offroadama (vcetne pevnostnich narazniku) a do posledniho vletel typek s Feldou. Na Patrolu odrena barva na narazniku, Felda byla combi ale po narazu jeste o metr kratsi nez kratka. Nikomu se nastesti nic nestalo a kolega si vecer u pivka stezoval,ze se prastil hlavou do volantu, protoze ho drzel jak frajer jednou rukou a ta jeste mela loket z okenka.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


21.1.2015 20:08:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ja na to měl octavii, která měla najeto nebožka 590 000, takže jsem se na každou nezaviněnou nehodu pomalu těšil, že zase budu mít něco nového :lol:

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


21.1.2015 20:18:51
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak tohle snad tady nikomu nehrozí :) : http://www.novinky.cz/krimi/360659-pornoherecka-se-vydavala-za-kamaradku-pripravila-ji-o-ridicak.html

Každopádně bych čekal poněkud pečlivější postup při ztotožňování.


4.2.2015 8:37:16
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Na nehodách mladých řidičů se nejčastěji podepisují vysoká rychlost, ignorace pravidel silničního provozu, nedostatek zkušeností, podcenění nebezpečí a naopak přecenění vlastních schopností.

http://auto.idnes.cz/statistika-pojisto ... jetiny_fdv

a proto jsem se zde kdysi omlouval, ze nechci v tomto vlakne diskutovat s pritomnymi, kterym je pod rekneme 35 let, coz lze pomerne dobre odhadnout podle nazoru prispevovatelu ("ignoruji nejake obrazky (znacky) u silnice osazene hloupym urednikem" a "ignoruji plnou caru (a zakazy predjizdeni) nakreslene hloupym urednikem, mam prece vlastni rozum").

http://zpravy.idnes.cz/video-pirat-siln ... domaci_smn
http://plzen.idnes.cz/nehoda-octavia-be ... -zpravy_pp


9.2.2015 12:52:43
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ano. Český vzdělávací systém je špatný a u Autoškol to evidentně platí dvojnásob.


9.2.2015 13:19:24
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Čerstvý absolvent autoškoly skutečně zpravidla nemá tolik zkušeností, aby posoudil, jaké jednání na silnici skutečně nebezpečné - byť může být třeba i v souladu s předpisy, protože ty sotva mohou myslet na všechno. Tudíž u něj je dodržování předpisů to nejlepší možné řešení. No a pak jsou taky lidi, kteří se jako čerství absolventi autoškoly chovají celý zbytek svého řidičského života a pro takové je také nejlépe, když ty předpisy budou dodržovat.

Nicméně hlavní problém podle mě není v tomhle - ten je jednak v rovině dopravní politiky (těch různých pravidel a značek už prostě začíná být moc, čímž nutně klesá jejich respektovanost) ale hlavně v rovině jejich vymáhání, kde se postihuje spíše to, co lze jednoduše prokázat, než to, co je skutečně nebezpečné.


9.2.2015 15:20:21
Profil
 

Příspěvky: 1724
Příspěvek Re: Jak jezdíme
"kde se postihuje spíše to, co lze jednoduše prokázat, než to, co je skutečně nebezpečné."

To je asi nejvíce výstižné...

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


9.2.2015 15:22:27
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Jak jezdíme
vaclav píše:
Na nehodách mladých řidičů se nejčastěji podepisují vysoká rychlost, ignorace pravidel silničního provozu, nedostatek zkušeností, podcenění nebezpečí a naopak přecenění vlastních schopností.

http://auto.idnes.cz/statistika-pojisto ... jetiny_fdv

a proto jsem se zde kdysi omlouval, ze nechci v tomto vlakne diskutovat s pritomnymi, kterym je pod rekneme 35 let, coz lze pomerne dobre odhadnout podle nazoru prispevovatelu ("ignoruji nejake obrazky (znacky) u silnice osazene hloupym urednikem" a "ignoruji plnou caru (a zakazy predjizdeni) nakreslene hloupym urednikem, mam prece vlastni rozum").

http://zpravy.idnes.cz/video-pirat-siln ... domaci_smn
http://plzen.idnes.cz/nehoda-octavia-be ... -zpravy_pp

Na to tady můžu přidávat každý den nějakou nehodu, kde bude bourat řidič dodržující předpisy a značky.
Např. http://olomouc.idnes.cz/nehodu-zavinila ... zpravy_tas
http://liberec.idnes.cz/auto-se-zapichl ... -zpravy_tm
To není jen o tom, bourá každý.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


9.2.2015 18:32:17
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
samozrejme, denne se v cr stane kolem 100-300 nehod, http://aplikace.policie.cz/statistiky-d ... fault.aspx

nicmene posledni diskuze je o necem jinem, a to statistice pojistoven se zaverem, ze "Největší škody způsobují v autopojištění mladí řidiči, kteří nemají zkušenosti, jezdí rychle a riskantně, takže jejich nehody často končí tragicky"

a jeste by mne zajimalo tohle. "Velké rozdíly mezi nehodovostí mužů a žen se pomalu stírají" - obavam se, ze to ma za nasledek nikoliv snizeni poctu nehod ze strany muzu, ale zvyseni poctu nehod ze strany zen. zda se mi obcas, ze duvodem je jednak vetsi pocet ridicek, ale take ze ceske zeny prozivaji to, co cesti muzi pred 20 lety, tedy maji najednou k dispozici silna auta a nevedi uplne jak to krotit.


10.2.2015 8:25:55
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak to, že těch řidiček přibývá a že nevědí jak tu káru krotit, je vidět každý den a je to patrno mnohdy už z dálky, kde na první pohled je vidět, že "něco" na tom autě není v pořádku. Jinak jsem si i všiml, jedná ve spoustě případech (ne vždy) hlavně o "řidičky" v autech přesahující hodnotu 1 000 000,00 Kč (ze srdce přeji), věk té "řidičky" mnohdy nepřesahuje i nějakých 25let (také ze srdce přeji), a kde je v takovém autě krásně vidět i ten mrtvolný výraz, zahleděný a zamyšlený někam dopředu, do dálek (tedy rozhodně ne na vozovku, ale max.na to, zda zaparkuji v Pařížské, přímo před butikem, kde chci zrovna dnes nakupovat) a ruka svírající tablet, nebo v lepším případě chytrý telefon.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


10.2.2015 9:35:09
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
me se zda, ze zeny si toho berou proste moc (deti, prace) a pak nestihaji, casto mne totiz predjizdeji v nebezpecnych situacich. a ve finale tim vyziskaji treba smesne 2min na cele trase cesty, ktere pak stejne proflakaji na zachode s pudrem nebo facebooku... stari a cena vozu je z meho pozorovani ruzna.


10.2.2015 10:11:39
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Začít by se mělo u autoškol. Na řidičák B prostě jízdy i na kole, mopedu a v dodávce do 3,5 t + chůze po silnici mimo obec. A u vytipovaných osobností (frajírci) vzít na okruh a zkusit losí testy a podobné věci. Náš vzdělávací systém který Vám v mnoha ohledech akorát sdělí že: "tak to prostě je a basta" skutečně nenutí téměř nikoho o pravidlech přemýšlet. Když o pravidlech nutíte ty lidi přemejšlet, tak je to přece základní předpoklad k jejich dobrovolnému dodržování.
Když vedle vás v autě sedí kamarád a řekne Vám: "bacha tady opatrně" tak je to většinou zcela akceptovatelný. Dopravní značky takto vnímaný moc nejsou, přičemž na vině jsme víceméně všichni. Řidiči i ti co je umísťují.


10.2.2015 10:43:52
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Jak jezdíme
V reakci na sobotní řetězovku na D1 si zase přihřívá polívčičku p. Hájek z RODOSu a chce zavést úsekové měření na dálnici.
http://auto.idnes.cz/pomerove-mereni-na ... aktual_fdv

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


10.2.2015 12:01:34
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Jak jezdíme
No ono to zatím sice má být jen v těch omezeních, což tedy mně osobně zas tolik nevadí, jenže ono to plošné měření rychlosti i na dálnicích je stejně jen otázkou času. Dovolím si zavěštit, že se plošného a trvalého dohledu nad silničním provozem v reálném čase a automatického výběru pokut dožije ještě naše generace (je mi mírně pod 40). Sekvence bude následující - dohled v reálném čase bude stále růst až se nakonec stane absolutním a pak to pomalu přejde ke zcela automatizovanému řízení dopravy, kde sice už nepůjde dostat pokutu, a v autě se s výjimkou nějakého totálního failu systému v podstatě nepůjde zabít, (takže se konečně podaří naplnit tu slavnou vision zero) a když se někde náhodou srazí dvě auta, tak se o tom bude psát stylem, jako když dneska spadne letadlo. Ale taky to cestování bude pěkná nuda (i když si třeba aspoň zase "za volantem" bude člověk moci dát pivko).

Nejsem si jist, zda mě tento směr vývoje teší, ale je to asi nevyhnutelné.


10.2.2015 12:12:33
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
https://www.gov.uk/driving-before-you-have-full-licence

s tou skolou nevim, treba v britanii (podobne v australii) povinne autoskoly nejsou vubec. udelate teorii a muzete ridit (provizorni ridicak) s nekolika omezenimi - pouze v doprovodu ridice starsiho 21let, nesmite nic a nikoho prepravovat, nesmite na dalnici, auto je oznaceno velkym L. dle sveho uvazeni pak jdete na testy jizd (tusim max do 2 let). ale v uk to maji osetrene jeste jinak - cerstvy ridic ma brutalni pojistku, pokud si ji chce snizit, dela pak specialni jizdy s pojistovnou. maji take lepe zvladnute informacni kampane v mediich, ne ten joke od besip.

on vas stejne pouze cas nauci spravne ridit a myslet za volantem.
v tomto smeru jsem ja osobne spise pro ten britsky model, tedy bez skol ale dobra verejna osveta a prisny kontrolni system na silnicich.


10.2.2015 12:14:48
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
vrátit zpátky Š100 do autoškol
bez libovolných posilovačů, bez výkonu, na úzkých tvrdých diagonálách...
... sedačka mimo osu volantu

to se pak muselo myslet dlouho dopředu ;)
ale zase v té době na Leninově fungovala zelená vlna...

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


10.2.2015 20:00:03
Profil
 

Příspěvky: 547
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Lenny píše:
Na to tady můžu přidávat každý den nějakou nehodu, kde bude bourat řidič dodržující předpisy a značky.
Např. http://olomouc.idnes.cz/nehodu-zavinila ... zpravy_tas
http://liberec.idnes.cz/auto-se-zapichl ... -zpravy_tm
To není jen o tom, bourá každý.

Reakce poněkud mimo, senioři nad 70 let tvoří ten druhý vrchol (počet nehod relativně k tomu, jak málo najezdí).
Spíš mě překvapují ty "diskotékové nehody", myslel jsem, že už jsme trochu dál a vymoženosti typu mobil na domluvení odvozu dospěly už i na venkov ...


10.2.2015 22:44:49
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
mobil je za pár korun
slušné auto bude s ekovýpalným a tím pádem nedostupné ( proč dávat státu nějaký prachy, když to za 2-3 roky sešrotuju )

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


11.2.2015 18:43:21
Profil
 

Příspěvky: 547
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mike píše:
mobil je za pár korun
slušné auto bude s ekovýpalným a tím pádem nedostupné ( proč dávat státu nějaký prachy, když to za 2-3 roky sešrotuju )

Nepochybuju, že my dva máme naprosto rozdílnou představu, co je to slušné auto, ale v autě to to fakt většinou není (nebo právě mají "skvělý" vůz typu BMW nebo AR):
http://budejovice.idnes.cz/dva-mrtvi-pri-nehody-na-ceskobudejovicku-fpz-/budejovice-zpravy.aspx?c=A141213_094510_budejovice-zpravy_mav


13.2.2015 22:49:19
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
nepřipoutaní
zabili sami sebe
no, tak to se vlastně ani nic nestalo

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


15.2.2015 18:41:19
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme


to je sileny. dva mladi ve vterine dead, jeden mozna lezak nebo vozejk... vsechny tri rodiny a pribuzni urcite na bohnice, tj. normalni zivot v hajzlu. to je spatny, spatny.
kdyby ty kluky 10min predtim zastavila hlidka pcr a ridic treba prisel na 5 let o ridicak (pokud tam byl treba alkohol nebo nebezpecna jizda), tak by na ty policajty akorat tak vsichni nadavali (bohuzel)....


16.2.2015 8:44:00
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Jak jezdíme
To by ta hlídka musela zastavovat cca každé třetí, čtvrté auto..
je to nekonečný a samozřejmě, smutný příběh
http://www.novinky.cz/krimi/361902-mlad ... -km-h.html
http://www.novinky.cz/krimi/361884-za-v ... -auto.html
„Vina obžalovaného byla jednoznačně prokázána, trest je zákonný a přiměřený. Každý normální člověk musí počítat s tím, že když provede tak riskantní manévr, mohou přijít závažné následky. To platí i o tomto případu, byť následky zde nebyly tak katastrofální, ale to jen shodou šťastných okolností,“ řekl Právu mluvčí VS Vladimír Lichnovský.
Každý normální člověk...kolik takových lidí je?? :oops:

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


17.2.2015 15:00:06
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Myslím, že rozšíření hradecké D11 u Prahy, bude zbytečné..
http://www.novinky.cz/krimi/364307-ridi ... hu-d1.html :D

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


15.3.2015 22:33:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz