Právě je 27.4.2021 18:39:23




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 419
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Prakticky každý týden řeší silničáři minimálně jednu nehodu, kdy do jejich techniky narazí nepozorný řidič
http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motozu ... c--1470480


25.3.2015 15:50:52
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Jezdil jsem v hodně "zajímavých" zemích s poněkud alternativním výkladem pravidel, ale tohle jsem ještě neviděl :shock: : http://www.novinky.cz/koktejl/365264-ridic-udelal-druhemu-mysku-ten-to-neunesl.html...

Tak ani nevím, jestli si ještě pořád chci projet tu novou čínskou dálnici ;) !


26.3.2015 8:47:26
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: Jak jezdíme
No, kdyz jsem dneska rano z tramvaje pozoroval jak se ridic za jizdy dolu po Husitske holi, tak se spouste nehod ani nedivim


26.3.2015 14:01:25
Profil
 

Příspěvky: 403
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Obrázek

Ti lidi snad nemají mozek. :x Ještě se tam postaví s děckama.

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


29.3.2015 13:07:13
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ještě lepší byla značka Práce na silnici a za ní stojící kolona U.S. Army, nevím co prováděli za pracovní činnost na dálnici.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


29.3.2015 14:51:36
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Kde byla policie v tu dobu? Přeci muže zasáhnout i VP. Proč se tak nestalo?


29.3.2015 23:08:16
Profil ICQ
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Nevíte někdo, kudy pojedou konvoje v Praze? Šel bych jim případně zamávat (samozřejmě z chodníku :) ).


30.3.2015 7:42:02
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Jak jezdíme
D11 - Štěrboholská radiála - Jižní spojka - Spořilovská-D1 - Modletice - R1 - Ruzyně.
http://www.mocr.army.cz/informacni-serv ... ny-108291/
mapy jsou v sekci Soubory ke stažení.

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


30.3.2015 8:27:47
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Díky moc, bohužel budu o nich moc daleko. Spořilováci to mají lepší :) !


30.3.2015 8:45:25
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Jak jezdíme
mbmat píše:
Kde byla policie v tu dobu? Přeci muže zasáhnout i VP. Proč se tak nestalo?

Tak přece jen je to trochu výjimečná událost a ta kolona určitě neprosvištěla okolo těch přihlížejících lidí ve 135km/h, nehledě na to, že i auta, která tu kolonu předjížděly, jely jen o něco málo rychleji než ta samotná kolona, tak, aby si ji ti dotyční mohli prohlédnout, nafotit, pozdravit. Takže bych z toho takové drama asi nedělal.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


30.3.2015 9:44:31
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Takže, když mě zajímají vozidla SSÚD tak si stoupnu na výjezd a budu tam 5 hodin stát a čekat, než kolem mě projede třeba sypač. Stojím tam přeci sám, taky z toho nebudem dělat drama, ne?
Nehledě na to, když spěchám domů, taky není problém jet 150, vždyť jedu taky jen o něco málo rychleji než ostatní auta...

nebo

nastoupím do metra a jedu jen jednu stanici, tak přeci nemusím mít lístek, taky bych z toho nedělal drama.


...Jde mi spíš o princip. Co kdyby náhodou tomu obrněnci praskla pneumatika, odletěla, a trefila do hlavy malé dítě. Jak by se to pak řešilo? Kdo by první dostal zjebáno? Policie. Čí to byla vina? Policie.
Zkrátka, ty lidi tam neměli co dělat a tvrdě bych to trestal.


30.3.2015 11:20:08
Profil ICQ
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
V pozadí je vidět někdo v reflexní bundě u žlutého auta, takže to asi bylo částečně organizované. Každopádně by ale nikdo neměl lézt před svodidla a už vůbec ne na dálnici samotnou, byť na šrafovanou část, to si měla Policie opravdu pohlídat. Jinak ty lidi zase chápu, přes PHS by nic neviděli a ono to subjektivně vůbec nevypadá nebezpečně...


30.3.2015 11:42:18
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
mbmat píše:
...Nehledě na to, když spěchám domů, taky není problém jet 150, vždyť jedu taky jen o něco málo rychleji než ostatní auta...

nebo

nastoupím do metra a jedu jen jednu stanici, tak přeci nemusím mít lístek, taky bych z toho nedělal drama.


.... Co kdyby náhodou tomu obrněnci praskla pneumatika, odletěla, a trefila do hlavy malé dítě. ....

s prvním naprostý souhlas ;)
kdyby ? co to je kdyby ?
kdyby husitství prorazilo v evropě ?
kdyby nezastřelili Ferdinanda ?
kdyby Hitler vyhrál válku ?
co tam máte dál !

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


30.3.2015 16:35:44
Profil
 

Příspěvky: 477
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Dálnice uzavřená není, je v provozu, není co řešit. Za mě by to bylo 500 pro každého.


31.3.2015 13:01:07
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Spis mi vadilo cestou po D11 v nedeli v desti zpet do HK ze nekteri ridici meli zapnuta pouze denni svetla. Vzhledem k te vodni tristi za nimi ta auta nebyla vubec videt. Hlavni pro ty idioty bylo ze oni prece videli dobre...
Obecne mi pripada ze svitit dennimi svetly pouze vpredu je totalni ptakovina. Uz se mi nekolikrat behem unora a brezna stalo ze jsem dojel auto ktere sice vepredu melo zapnuta denni svetla ale zezadu nebylo skoro videt. Pokud se nepletu tak v zimnim obdobi a za zhorsene viditelnosti je povinnost mit zapnuta svetla vepredu i vzadu.


31.3.2015 18:30:50
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
o zimním období zákon nehovoří
o zhoršené viditelnosti ano, ovšem není nijak definována
mě naopak v té tříšti vadí mlhovkáři a to sedím docela vysoko

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


31.3.2015 21:04:37
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mimochodem, jestlipak víte, že NSS v tichosti nedávno podržel SPRDEL? Říkám v tichosti, protože jsem neviděl, že by se o tom někde psalo, a to ani na odborných či auto webech. Viz rozsudek 3 As 7/2014. Argumentace NSS se smrskla v podstatě na toto:

Podstatným pro posouzení této otázky je skutečnost, že stěžovatel je vlastníkem vozidla a z toho mu dle okolností plynou i další závazky soukromoprávního či veřejnoprávního charakteru. Vztah provozovatele vozidla a jiného uživatele je ryze soukromoprávní, jeho režim a obsah pak závisí na podmínkách dohody smluvních stran. Na přístupu stěžovatele jako vlastníka k věci samé poté záleží, v jaké právní formě, za jakých podmínek či zda vůbec přenechá svoji věc – automobil - k užívání jiné osobě.

Nepochybné je, že existuje i veřejný zájem na ochraně zákonných práv a povinností, které pro provozovatele vozidel vyplývají z norem veřejného práva. V řízení před žalovaným bylo prokázáno, že pod jménem stěžovatele a na jeho odpovědnost jsou v zákonných evidencích
vedeny údaje o vlastnictví vozidla, nebo též o jeho technických vlastnostech; stěžovatel jako vlastník vozidla je např. povinen uzavřít pojistnou smlouvu podle § 3 odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla.
Evidentním primárním úmyslem zákonodárce v právní úpravě správního deliktu dle ustanovení § 125f zákona o provozu na pozemních komunikacích je postihnout existující a jednoznačně zjištěný protiprávní stav, který byl způsoben provozem resp. užíváním vozidla při provozu na pozemních komunikacích. Podle názoru Nejvyššího správního soudu je zcela přiléhavé, pokud zákonodárce zvolil objektivní formu odpovědnosti samotného provozovatele vozidla, jenž je jako vlastník věci - nástroje spáchání protiprávnosti - z hlediska veřejného práva primární identifikovatelnou a konkrétní osobou.

Nejvyšší správní soud je toho názoru, že takto konstruovaná odpovědnost působí individuálně preventivně vůči provozovateli vozidla, stejně tak jako generálně preventivně vůči okolní společnosti, neboť je zřejmé, že zjevně nastalá protiprávnost spjatá s užíváním a potažmo provozem vozidla nezůstane postižena bez odpovědnosti konkrétní osoby.

Uvedené nabývá význam právě tehdy, pokud se postih konkrétního pachatele přestupku ukáže neefektivním v důsledku soukromoprávní úpravy užívacího vztahu vozidla po linii vlastník věci-uživatel. Nejvyšší správní soud podotýká, že stejně tak jako provozovatel vozidla obvykle dbá na ochranu své majetkové hodnoty, bude též v jeho zájmu, aby při vědomí o povinnostech, které pro něj vyplývají ze zákonné úpravy, působil i na jiné osoby (tzn. zajistil dodržování povinností řidiče a pravidel provozu srov. § 125f odst. 1 zákona) ve snaze co nejvíce eliminovat negativní účinky, které mu jako provozovateli mohou vzniknout přímo při užívání jeho vozidla, byť způsobené třetími osobami, v rozporu s veřejnoprávními normami.


O obcházení ústavně zaručeného práva odepřít výpověď, či o jinde zcela nevídaném přičítání veřejnoprávní deliktní odpovědnosti jiné osobě, než která delikt spáchala, se NSS neuráčil uvést ani slovo. Tedy jinými slovy: s ústavními principy si můžeme vytřít pozadí při první příležitosti, kdy se nám to hodí. Musím říci, že nad judikaturou NSS z dopravní oblasti v poslední době nezbývá než kroutit hlavou.


22.4.2015 22:25:35
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Práva odepřít výpověď se to nijak nedotýká. Pokud balistickej test prokáže, že se střílelo z vaší pistole, tak ji taky můžete odepírat do aleluja, ale je vám to prd platný.


23.4.2015 10:23:08
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Jak jezdíme
No moment, moment. Pokud něco způsobí moje pistole, neodpovídám za trestné činy tou pistolí spáchané, pokud se neprokáže, že jsem to byl opravdu já, kdo střílel, nebo se na střelbě jinak účastnil (návodem, pomocí, organizací, atd.). V opačném případě mohu odpovídat pouze za přestupek dle zákona o zbraních a střelivu, pokud jsem zbraň řádně nezabezpečil, nebo ji svěřil osobě, které nemá ZP. Nicméně rozhodně ne za ten konkrétní následek, který ta zbraň způsobila - usmrcení, ublížení na zdraví atd. (Do včerejška bych si troufal říci, že to platí bezvýjimečně, po tomto rozhodnutí NSS už pravda trochu váhám).

Nicméně SPRDEL je konstruován tak, že provozovatel odpovídá v rámci správního trestání (na které se ovšem dle Listiny, všech lidskoprávních úmluv, i judikatury ESLP vztahují stejná ustanovení, týkající se práva na spravedlivý proces, jako na řízení trestní) za jakýkoli delikt, který je s tím vozidlem spáchán. Což je skutečně jako kdybych jen z titulu vlastnictví té pistole mohl být bez dalšího potrestán za vraždu s ní spáchanou. Což je podle mě naprostá zrůdnost, kterou nelze omluvit ani tunou utilitaristických argumentů, jako, kdyby to mělo zachránit jediný život, atd. A kdo tomu nechce rozumět, tak ať se pak nediví, až si jednou přijdou pro něj, protože trestní odpovědnost založená na "nástroj mám" se může vztahovat na leccos, že.


Naposledy upravil pivko dne 23.4.2015 10:44:56, celkově upraveno 1



23.4.2015 10:34:40
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Minimálně musíte dokazovat, že jste to nebyl.

Že by byl zastřelen člověk mojí pistolí, já bych odepřel vypovídat a byl z obliga, to snad není ani v seriálech na Nově :)

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


23.4.2015 10:41:58
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ale no tak. Samozřejmě orgán činný v trestním řízení musí prokázat, že já jsem to byl. Vlastnictví vražedné zbraně opravdu k odsouzení za vraždu bez dalšího nestačí - i když s kvalitou soudní práce jako je nyní NSS jeden nikdy neví.


23.4.2015 10:47:25
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
adamos píše:
Minimálně musíte dokazovat, že jste to nebyl.

Že by byl zastřelen člověk mojí pistolí, já bych odepřel vypovídat a byl z obliga, to snad není ani v seriálech na Nově :)


ale notak
ano, pomalu k tomu spějeme, ale ještě někde zbývá ona " presumpce neviny "

a to že to není v seriálech na Nově je logické
takhle ještě na pár naivků zapůsobí nabušený policajt nebo jiné "lidové taškařice"
ovšem bejt to v seriálu, tak odmítá vypovídat i Fanda z vesnice a to je to poslední, co by establishment potřeboval.
ha - použil jsem stejný slovní obrat, no asi dobrej oddíl

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


23.4.2015 20:14:35
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jak to zaridit, aby takovyhle spoluobcane nemohli ridit? to asi nejde hadam?

Třikrát byl trestán zákazem řízení kvůli řízení pod vlivem alkoholu a pro maření výkonu úředního rozhodnutí.

http://www.novinky.cz/krimi/371066-poli ... alkon.html


1.6.2015 16:55:29
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Moc moznosti na potrestani tam neni, tento nastesti zabil jen sebe. Ale takoveto exoty by meli pro vystrahu zastrelit!!!

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


1.6.2015 19:00:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Jak jezdíme
když budu trochu cynická obluda tak lze říct, že to dopadlo nejlépe jak mohlo...

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


1.6.2015 19:07:48
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz