| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 130 z 178 |
| Autor: | MPMP [ 4.4.2016 12:55:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
pivko píše: Pokud se toto rozmůže, dřív nebo později to dopadne i na vás, kteří tomu nyní tak nadšeně tleskáte. Nějaké to auto, nemovitost nebo počítač máte hádám všichni. |
|
| Autor: | vaclav [ 4.4.2016 13:32:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
pivko píše: No nevím, mě tyhle argumenty o přenosu odpovědnosti na toho, koho lze nejsnadněji dohledat, příliš přesvědčivé nepřipadnou. ale prosim vas... u urcite kategorie prestupku v okruhu 100-10.000kc pokuty, napr. zminene spatne zaparkovane auto, jizda na cervenou nebo hluk v ranich hodinach z bytu (coz z 99.9% MA na svedomi prave majitel auta/nemov. prip. v tp uvedeny provozovatel auta/v najemni smlouve uvedeny najemce) jednoznacne a bez diskuze plati majitel. na co zbytecne zatezovat aparat? naopak, umozni to propustit uredniky a usetrit, pripadne uredniky nasadit na dulezitejsi prusvihy, ktere opravdu potrebuji pozornost. jina liga je pak samozrejme ujma na zdravi nebo majetku. pujcene auto srazi cloveka, znici majetek, na me chate se najde mrtvola atp. |
|
| Autor: | Majkii [ 4.4.2016 13:43:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
vaclav píše: ... na co zbytecne zatezovat aparat? naopak, umozni to propustit uredniky a usetrit, ... Tak určitěěěě!!! Hlinsko píše: Vybrané pokuty mají zaplatit nejenom samotné zařízení, ale také dva až tři nové úředníky, kteří budou mít větší agendu pokut na starost. http://pardubice.idnes.cz/radary-po-meste-v-hlinsku-budou-umistene-tajne-fq7-/pardubice-zpravy.aspx?c=A160217_155612_pardubice-zpravy_msv Litomyšl píše: S novým způsobem pokutování neukázněných řidičů však souvisí i očekávaný zvýšený nápor při řešení přestupků. V Litomyšli proto zamýšlí posílit počty úředníků. http://pardubice.idnes.cz/mesta-v-kraji-zavadi-usekove-mereni-d6z-/pardubice-zpravy.aspx?c=A160323_094147_pardubice-zpravy_msv Pardubice píše: Výběr pokut a rozesílání výzev neukázněným řidičům bude znamenat větší administrativní zatížení úředníků magistrátu. Pravděpodobně tak bude nutné nutné přibrat nějakého úředníka navíc. http://www.denik.cz/pardubicky-kraj/radar-ma-zklidnit-dopravu-v-rosicich-20160322-ioa1.html |
|
| Autor: | bhs [ 4.4.2016 14:31:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Pochopitelně, systém se musí vyladit, a pokud možno tak, aby byl samofinancovatelný. Přece se na to nebude doplácet .... Parametrem je zde výše pokut - prostě se zajistí jejich zvýšení, až se umravní i ti, co zatím mají s dodržováním problémy. Já z toho ale moc velkou radost nemám |
|
| Autor: | Standa [ 4.4.2016 15:27:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
bhs píše: Pochopitelně, systém se musí vyladit, a pokud možno tak, aby byl samofinancovatelný. Přece se na to nebude doplácet .... |
|
| Autor: | pivko [ 4.4.2016 15:36:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
bhs píše: Pochopitelně, systém se musí vyladit, a pokud možno tak, aby byl samofinancovatelný. Přece se na to nebude doplácet .... Parametrem je zde výše pokut - prostě se zajistí jejich zvýšení, až se umravní i ti, co zatím mají s dodržováním problémy. Já z toho ale moc velkou radost nemám Nejen to, pokud se náhodou zjistí, že lidé se už naučili jezdit u radaru tak, že přestal vynášet, prostě se rychlost v daném místě uměle sníží na hodnotu naprosto neodpovídající povaze komunikace a provozu na ní. Viz třeba 5. května a Strakonická, že. Podle mě není ani třeba brát strážníkům oprávnění měřit rychlost, ono by úplně stačilo sebrat obcím příjem z těch pokut a nahradit jej například bonusy za snížení nehodovosti na území katastru. |
|
| Autor: | Geo [ 4.4.2016 16:05:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
vaclav píše: Geo píše: Jakou oporu, nebo paku ma pak podle vas majitel, aby od pronajimatele ziskal onech 50tis? Obcanskopravni spor? To je dobrej vtip. Nebo snad kauce 50tis. pri pronajmu bytu? za prve - verim, ze tech prestupku, co tu resime (napr. parkovani, pneu v kotli) zpusobil z 99% primo majitel, ktery pak zbabele hleda, jak se vyhnout trestu (parkuju jako prase, ale nebudu prece platit 800Kc uradum za copy+paste dopis). za druhe - vas dotaz. jde o podcenovani prenosu odpovednosti v cesku. v pripade nemovitost vs najemce (cizi clovek ale asi i tedy pro jistotu rodinny prislusnik) maji byt tyhle veci jasne osetreny v najemni smlouve. v jinem pripade pokud pujcim chatu znamemu na vikend, a ten bude topit pneu, je to proste moje chyba a tech 50tis proste zacaluju... a asi prijdu o znameho. proc by tohle ale melo zajimat a zatezovat kapacity lidi z ZP? 2) No tak to mate osetrene ve smlouve jako majiteli vam prijde pokuta, vy ji jako slusny obcan zaplatite. Pak za vami prijde znamy, a rekne ze tam pneumatikama netopil. Co jako budete delat? Nebo jak to jasne osetrite v najemni smlouve? Ze najemce bude platit vzdy, i kdyz se urednik splete? To se proste budete muset rozhodnout, zda-li prijmete model "urednik rozhodl" -> "obcan plati". A nebo se budete muset smirit s tim, ze obcan muze mit treba nejake pochybnosti o tom jak urednik rozhodl. A to stoji cas a penize. Ona narocnost a naklednost taky poskytuje nejakou zpetnou vazbu, a zamyslet se nad tim, zda-li je v poradku, ze nestiham a stoji to penize. Nicmene tahle debata je uplne mimo. V momente kdy starostove otevrene priznavaji pokuty jako zdroj penez do obecnich rozpoctu. V momente kdy motivace pro "bezpecnosti opatreni" neni bezpecnost ale zisk obce, by byla spravna debata o tom, zda-li je to prijatelna praktika, nebo ne. Ale rozhodne ne debata o tom, jak ten system ohnout, tak abych mohl rejzovat, aniz bych musel obcanum obhajit. |
|
| Autor: | Mike [ 4.4.2016 21:01:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
pana MPMP musím zklamat, vychcánci možná utrum mají, aktivní přístup i nadále slaví úspěch ale když se mu v rámci rodiny chce sponzorovat pochybné kratochvíle místního úřednictva, budiž mu to přáno |
|
| Autor: | bhs [ 4.4.2016 21:57:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Geo píše: Nicmene tahle debata je uplne mimo. V momente kdy starostove otevrene priznavaji pokuty jako zdroj penez do obecnich rozpoctu. V momente kdy motivace pro "bezpecnosti opatreni" neni bezpecnost ale zisk obce, by byla spravna debata o tom, zda-li je to prijatelna praktika, nebo ne. Ale rozhodne ne debata o tom, jak ten system ohnout, tak abych mohl rejzovat, aniz bych musel obcanum obhajit. Jiný pohled: - radar je primárně bezpečnostní opatření, jak vyplyne z dalšího - finančně se vyplatí jen tam, kde hodně řidičů překračuje rychlost ( a to je prosím klíčová informace a současně fakt problém, pokud je tam radar a řidičům je to jedno a překračují) - pokud se radar vyplatí, je povinností starostů získané prostředky účelně využít ve prospěch obce, za to byste je měl pochválit a ne to nesmyslně otáčet. Pokud to ještě není jasné, tak stručně - radar nemá šanci ( a bude demontován) tam, kde řidiči omezení rychlosti dodržují. P.S. Nejsem starosta, nepracuji v zastupitelstvu, jsem řidič, kterému omezení rychlosti, a to hlavně na dálnici, vážně vadí. |
|
| Autor: | vaclav [ 5.4.2016 7:24:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Geo píše: No tak to mate osetrene ve smlouve jako majiteli vam prijde pokuta, vy ji jako slusny obcan zaplatite. Pak za vami prijde znamy, a rekne ze tam pneumatikama netopil. Co jako budete delat? vzdyt jsem to jiz pro oba pripady psal vyse. vemu tu smlouvu, kde mame jasne ujednano, ze pokud jako majitel nemovitosti/vozu dostanu od uradu pokutu za (hluk, smrad, odpady...)/(parkovani, prujezd cervene...), okamzite to prenasim a plati najemce. a ty penize z nej takto lehce dostanu. hadam, ze podobne je to i u smluv o dilo ve stavebnictvi? pokud smlouvu nemam a pujcuji chatu/vozidlo znamemu, ktery je hlupak a krivak, pak jsem nezodpovedny, nemovitost ani vuz bych nemel vlastnit a mam smulu, zaplatim za svou blbost. |
|
| Autor: | pivko [ 5.4.2016 7:24:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
bhs píše: Řekl bych, že debata není mimo, jen jste to trochu "ohnul" a dostal se sám mimo. Jiný pohled: - radar je primárně bezpečnostní opatření, jak vyplyne z dalšího Primárně jistě ano, nicméně v momentě, kdy je rozhodování o jeho umístění v pravomoci obce, která má pak příjem z vybraných pokut, neexistuje žádná pojistka proti jeho zneužití. bhs píše: - finančně se vyplatí jen tam, kde hodně řidičů překračuje rychlost ( a to je prosím klíčová informace a současně fakt problém, pokud je tam radar a řidičům je to jedno a překračují) V těchto případech je ale třeba rozlišovat. Tato skutečnost může být dána např. tím, že rychlostní limit v daném případě neodpovídá povaze té komunikace. Na 5. května, Strakonické a Spořilovské by také nikdo nejel 50, kdyby o tom radaru nevěděl. Někdy je to (údajně) kvůli hluku (což je samo o sobě velmi kontroverzní téma zde již vícekrát řešené), někdy nelze přijatelné vysvětlení vysledovat vůbec. Pak je samozřejmě namístě místo radaru zvýšení limitu na úroveň, kterou považuje za bezpečnou většina řidičů místem projíždějících. Nebo může jít o úsek, kde takzvaně zdání klame. Vypadá to tam bezpečně, ale ve skutečnosti tomu tak není a stávají se tam nehody. Tam může mít radar (zřetelně označený a medializovaný) své místo, ovšem pouze jako dočasné opatření. Správným řešením je upravit takový úsek tak, aby na něm většina řidičů jezdila bezpečnou rychlostí. bhs píše: - pokud se radar vyplatí, je povinností starostů získané prostředky účelně využít ve prospěch obce, za to byste je měl pochválit a ne to nesmyslně otáčet. Pokud to ještě není jasné, tak stručně - radar nemá šanci ( a bude demontován) tam, kde řidiči omezení rychlosti dodržují. Pokud v daném úseku obec raději účelově nesníží limit, že... |
|
| Autor: | vaclav [ 5.4.2016 8:15:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
pivko píše: Primárně jistě ano, nicméně v momentě, kdy je rozhodování o jeho umístění v pravomoci obce, která má pak příjem z vybraných pokut, neexistuje žádná pojistka proti jeho zneužití. me prijde, ze jsme kazdy uplne na jine vlne v tom, kdo co zneuziva. trochu vejce x kure scenar. podle mne prece ridic, porusujici pravidla (parkovani, cervena, rychlost)! |
|
| Autor: | pivko [ 5.4.2016 9:04:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Podle mě zneužívají některé osoby na obou stranách Nicméně k zamyšlení dávám jiný podnět. Před rokem 2006, kdy nebyl ten slavný bodový systém a automatických radarů bylo pár, že si je lidi jezdili fotit, bylo naprosto neobvyklé, že by se někdo hádal s policií při dopravní kontrole nebo šel do správního řízení. Přesto již pár let před tímto rokem byl nastartován klesající trend smrtelných následků nehod. |
|
| Autor: | vaclav [ 5.4.2016 10:20:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
pivko píše: Nicméně k zamyšlení dávám jiný podnět. Před rokem 2006, kdy nebyl ten slavný bodový systém a automatických radarů bylo pár, že si je lidi jezdili fotit, bylo naprosto neobvyklé, že by se někdo hádal s policií při dopravní kontrole nebo šel do správního řízení. Přesto již pár let před tímto rokem byl nastartován klesající trend smrtelných následků nehod. driv nebyl web dfens. ale vazne, driv se veci zahraly do outu nebo se uplacelo, proto se nikdo nehadal. balkan ale zpatky nechceme, ze? trend klesani smrtaku je, jak dobre vite, dan zlepsovanim silnicni a dalnicni site a bezpecnejsimi vozy. kultura na silnicich (parkovani, respektovani chodce, jizda na cervenou, agresivita, rychlost) se porad zlepsuje, urcite je to procentuelne lepsi nez pred 20ti lety. |
|
| Autor: | MPMP [ 5.4.2016 11:41:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mike píše: pana MPMP musím zklamat, vychcánci možná utrum mají, aktivní přístup i nadále slaví úspěch ale když se mu v rámci rodiny chce sponzorovat pochybné kratochvíle místního úřednictva, budiž mu to přáno |
|
| Autor: | bhs [ 5.4.2016 14:34:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
pivko píše: bhs píše: Pokud to ještě není jasné, tak stručně - radar nemá šanci ( a bude demontován) tam, kde řidiči omezení rychlosti dodržují. Pokud v daném úseku obec raději účelově nesníží limit, že... - začít jednat s obcí (osobně, písemně, v místním periodiku, ...) a zkusit nápravu dohodou - nevyjde-li první krok (a máte skutečně chuť s tím něco udělat), přestanete dodržovat a Vám vyměřenou pokutu nezaplatíte. Skončí to s největší pravděpodobností u soudu. Máte reálnou šanci uspět, je-li omezení účelové. |
|
| Autor: | pivko [ 5.4.2016 14:56:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
bhs píše: Skončí to s největší pravděpodobností u soudu. Máte reálnou šanci uspět, je-li omezení účelové. To se bohužel obávám, že nemám. Dopravní značka je opatřením obecné povahy a jako taková je nadána předpokladem správnosti. To znamená, že žádný soud vám řekne, že značku máte splnit a stěžovat si až potom. Což je samozřejmě v obecné rovině správně, protože v provozu lze sotva u každé značky řešit, je-li umístěna správně, či nikoli. Nicméně právě proto by peníze z pokut neměly jít do kapsy téhož orgánu, který o místní úpravě silničního provozu rozhoduje. |
|
| Autor: | bhs [ 5.4.2016 15:13:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Pokud si dobře vzpomínám - bylo to v médiích, tak min jedenkrát soud v podobné věci rozhodl ve prospěch řidiče. Bylo to měření na konci obce. Soud shledal dané omezení jako nedůvodné (podrobnosti si již nepamatuji). Úřady si skutečně nemohou dělat co chtějí |
|
| Autor: | pivko [ 5.4.2016 15:46:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
O takovém judikátu bohužel nevím. Omezení na konci obce bylo ale v tom judikátu týkajícím se materiálního aspektu přestupku. Tam ale NSS pouze řekl, že to může být jedna z okolností, které nasvědčují závěru, že materiální přestupek není dán a že jeho existenci musí správní orgán prokázat. Rozhodně ale NSS v tom judikátu neřekl, že dopravní značení není třeba respektovat a že si řidič může udělat sám závěr o jeho nesprávném použití. |
|
| Autor: | bhs [ 5.4.2016 16:09:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Nevím, jestli hovoříme o tom samém (je to již dávno a média to mohla zkreslit). Ale i kdyby - NSS pochopitelně nemůže říct, že dopravní značku není třeba respektovat. Ale argumentuje materiálním aspektem přestupku. A tento faktor míří přímo proti účelovému snížení rychlostního limitu. |
|
| Autor: | Mike [ 6.4.2016 21:38:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
MPMP píše: Mike píše: pana MPMP musím zklamat, vychcánci možná utrum mají, aktivní přístup i nadále slaví úspěch ale když se mu v rámci rodiny chce sponzorovat pochybné kratochvíle místního úřednictva, budiž mu to přáno není zdokumentování jako zadokumentování že kratochvíli jest, že v ulici nesvítí dvě lampy, na chodníku se drolí dlaždice, autobusová zastávka je v obci jen jedna, vlak tu staví každý pátý atp. a vy místo abyste jim tam hodil lopatu písku, tak naopak rád a pokorně přimažete soukolí |
|
| Autor: | MPMP [ 6.4.2016 21:57:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mike píše: MPMP píše: Mike píše: pana MPMP musím zklamat, vychcánci možná utrum mají, aktivní přístup i nadále slaví úspěch ale když se mu v rámci rodiny chce sponzorovat pochybné kratochvíle místního úřednictva, budiž mu to přáno není zdokumentování jako zadokumentování že kratochvíli jest, že v ulici nesvítí dvě lampy, na chodníku se drolí dlaždice, autobusová zastávka je v obci jen jedna, vlak tu staví každý pátý atp. a vy místo abyste jim tam hodil lopatu písku, tak naopak rád a pokorně přimažete soukolí Já žádné soukolí nepřimazávám, nemám jak, protože nepřekračuji MPR. |
|
| Autor: | evilcleaner [ 6.4.2016 22:06:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
no vsadím se že MPR pokud to je zkratka pro 'maximální povolenou rychlost' nepřekračuje u svého vozu nikdo z nás tady, naopak si dovolím tvrdit, že nejvyšší dovolenou rychlost překračuje více či méně často každý ať už vědomě či ne. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 7.4.2016 7:06:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
evilcleaner píše: ...maximální povolenou rychlost' nepřekračuje u svého vozu nikdo z nás tady... No... Jestli je tím myšlena tak, která je napsána v techničáku, tak tu jsem zatím překročil u každého auta, které jsem dlouhodoběji použival |
|
| Autor: | pivko [ 7.4.2016 9:16:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jo, s větrem v zádech nebo pod kopec, ale i tak většinou ne o moc a vzhledem ke zkreslení tachometru je otázka, jestli vůbec o něco. |
|
| Stránka 130 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|