| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 131 z 178 |
| Autor: | Kubajsu [ 7.4.2016 13:30:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Např. Suzuki Jimny - TP 140 km/h, tachometr 170 stabilně, 180 z kopce. H. Civic 1.8, TP 207, rovina tachometr 225 (GPS 220), z kopce 234 (GPS 229) Pro lovce pyrátů - Honda v Německu, Jimny na poloprázdné dálnici u nás, měli by mě zřejmě zastřelit za obecné ohrožení |
|
| Autor: | monin [ 15.4.2016 7:36:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Vteřina před oranžovou: https://www.email.cz/download/k/-r0Tobj ... C_0668.JPG A ještě podotknu, že si takto četl už od Husitské.. |
|
| Autor: | adamos [ 15.4.2016 8:42:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
monin píše: Vteřina před oranžovou: https://www.email.cz/download/k/-r0Tobj ... C_0668.JPG A ještě podotknu, že si takto četl už od Husitské.. Nedovolený přístup Pokoušíte se přistoupit k obsahu, na nějž nemáte právo k přístupu. |
|
| Autor: | monin [ 15.4.2016 20:53:33 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme | ||
Tak snad nyní..
|
|||
| Autor: | Lenny [ 15.4.2016 21:02:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Efektivně využívá čas |
|
| Autor: | monin [ 15.4.2016 21:12:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jako soráč, vteřinu před oranžovou? Nehledě na to, že si ten Blesk, v tomto zaujetí četl už od Husitské až k tomu Bulharovi. |
|
| Autor: | Standa [ 25.4.2016 9:45:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
http://auto.idnes.cz/pravnik-odbocovani-vlevo-soud-de3-/automoto.aspx?c=A160415_140841_automoto_fdv |
|
| Autor: | HP [ 25.4.2016 13:05:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Citace: (...) Například řidič autobusu, který odbočoval na křižovatce vlevo na zelenou, byl u soudu shledán vinným z těžkého ublížení na zdraví, i když protijedoucí auto vjelo do křižovatky na červenou. (...) Zdroj: http://auto.idnes.cz/pravnik-odbocovani ... tomoto_fdv Tak jestli je obětí ten, který vjede do křižovatky na červenou a napálí to do autobusu..... tak to už opravdu nevím.... |
|
| Autor: | MPMP [ 25.4.2016 13:23:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
HP píše: Citace: (...) Například řidič autobusu, který odbočoval na křižovatce vlevo na zelenou, byl u soudu shledán vinným z těžkého ublížení na zdraví, i když protijedoucí auto vjelo do křižovatky na červenou. (...) Zdroj: http://auto.idnes.cz/pravnik-odbocovani ... tomoto_fdv Tak jestli je obětí ten, který vjede do křižovatky na červenou a napálí to do autobusu..... tak to už opravdu nevím.... Tak to není - obětí je ten, kdo má horšího právníka. |
|
| Autor: | Standa [ 29.4.2016 12:02:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
http://hradec.idnes.cz/ridic-predjel-kolonu-pred-prejezdem-a-pak-na-cervenou-objel-i-zavoru-110-/hradec-zpravy.aspx?c=A160429_105025_hradec-zpravy_pos |
|
| Autor: | Mike [ 29.4.2016 20:39:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Citace: Řidič se k přestupku přiznal komu není zhůry dáno, ať platí |
|
| Autor: | kot [ 30.4.2016 8:18:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Nejsem žádný práskač a v životě bych video či nějaké fotky s dopravními přestupky NIKAM neposílal, ale tohle už je vyšší stupeň magoristánu. Dobře mu tak blbovi, ať platí jako mourovatej... |
|
| Autor: | MPMP [ 2.5.2016 8:36:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
kot píše: Nejsem žádný práskač a v životě bych video či nějaké fotky s dopravními přestupky NIKAM neposílal, ... |
|
| Autor: | vaclav [ 2.5.2016 8:44:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
v anglicky mluvicich zemich pomerne bezna zalezitost, objevuje se to i v cesku. to jsou napr. ty cedule "jak ridim" - majitel firmy ma dobre spocitano, ze spatny ridic se mu sakra prodrazi. obcas to taky vyuzivam. nedavno jsem si stezoval u tesco, ze jejich ridic jezdi u nas v obci do zakazu vjezdu (pred skolou). |
|
| Autor: | pivko [ 2.5.2016 10:14:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Taky si myslím, že tyhle věci mají nějaké meze. Buzerační pokuty jsou jedna věc, ale zase zdaleka ne všechny pokuty jsou buzerace, že. Například se velmi zdráhám pomáhat ve správním někomu, o kom vím, že jezdí jako prase. A na různé firmy už jsem také prasbu párkrát reportoval, to mi přijde mnohem lepší, než to bonzovat policajtům. |
|
| Autor: | Honey72 [ 2.5.2016 11:36:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Kameru mám v autě už několikátou, protože mě několikrát nabourali a ujeli anebo prostě kvůli pojišťovně, třeba kvůli zvěři. Nyní mám tu s GPS. Několikrát jsem si všiml, že jeden řidič s minibusem jezdí okolo nás doslova jak hovado. Chudáci cestující. Co to je za blázna mi došlo, když mě jednou předjížděl v zatáčce stovkou přes plnou čáru a nakonec mě vytlačil na krajnici. Poslal jsem záznam videa majiteli přepravní společnosti, protože jezdit jak šílenec a obrovským reklamním nápisem na zadku může fakt jen vymaštěnec |
|
| Autor: | vaclav [ 2.5.2016 12:08:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
super, je videt, ze to funguje! ja jsem liny kupovat kameru, nebot je mi jasny, ze ji nebudu sundavat a tudiz bude mit zivotnost tak mesic. skoda, ze zabudovana kamera (predek+zadek) neni za nejaky drobny volitelna vybava aut. |
|
| Autor: | JiVi [ 3.5.2016 8:39:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
ano, presne v tomhle nechapu vyrobce aut .. kamery integrovany do zrcatek a vyuziti couvaci kamery jako zaznamu jizdy .. investice prakticky nulaprd ... napric automobilkama tuhle zaostalost nechapu ... resp. mozna za to nemohou automobilky, ale automotives, ktere dodavaji multimedia automobilkam .. jejich vyvoje je v tomto tragicky |
|
| Autor: | kyk [ 3.5.2016 9:23:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Kamery by měly být IMHO "povinnou" výbavou automobilů pořizovaných na leasing či firemních aut v jejich vlastním zájmu. |
|
| Autor: | grundyg [ 3.5.2016 9:32:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mám pocit že v Rakousku je požívání onboard kamer v autě zakázáno, radši jsem jí tam sundaval, neb jsem byl varován že za to jsou mastné pokuty. V CZ je to ale šikovná věc, v Rusku pak naprostá nezbytnost |
|
| Autor: | vaclav [ 3.5.2016 10:28:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
beru, ze nekdo zakaze nahravku verejne publikovat (obecne), ale zakazovat mi kameru v aute pod pokutou 10tis eur...? zakaz tedy v rakousku a lucembursku viz https://en.wikipedia.org/wiki/Dashcam |
|
| Autor: | Honey72 [ 3.5.2016 11:24:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ani v Rakousku se řidič nemusí bát pokuty, ta vždy hrozí až v případě, že byste chtěli záznam zneužít. Tedy hlavně na netu, kdy bude vidět SPZ nebo tvář člověka anebo k vydírání. Pokud používáte záznam pro svou potřebu, tj. podobně jako natáčení přrody klasickou videokamerou anebo jen pro případ nehody, natáčet můžete. To by za chvíli nemohl fotit ani natáčet na ulici nebo na dovolené nikdo. Tam se také předpokládá, že pořízený materiál máte jen pro svou potřebu a nemusíte lidi v záběru prosit o podpis nebo je vymazávat. A je jedno, jakým přístrojem to pořídíte. Autokamera nebo videokamera či telefon je jedno a to samé. Do auta jsem si pořídil mini Full HD kameru, která je schovaná za zrcátkem a málokdo si jí všimne, tedy i zevnitř, takže jí běžně nesundávám. |
|
| Autor: | vaclav [ 3.5.2016 12:57:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
nejsem si tak jisty: http://www.oe24.at/oesterreich/politik/ ... /102701672 Die Datenschutzkommission stellte klar: Permanente Aufzeichnungen aus dem Auto ist Videoüberwachung. Der wahre Zweck wäre nicht persönlich oder familiär (etwa wie Hochzeits- oder Urlaubsvideos), sondern die Beweissicherung im Falle eines Unfalls. Daher sind Vergleiche mit Aufnahmen von Touristen oder Helmkameras nicht zutreffend. Privatpersonen, so die ARGE Daten, dürfen ausschließlich jene Bereiche überwachen, die ihrer Machtsphäre zuzurechnen sind - also ihr Haus, ihre Wohnung oder ihr Betriebsgelände. Die Überwachung des öffentlichen Raums obliegt ausschließlich den Sicherheitsbehörden. |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 13.5.2016 9:36:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Včerejší nehoda kamionu na Košickej ulici v Žiline ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Zdroj: http://nasazilina.sme.sk/c/20161664/kam ... ref=njctse A další nehoda kamionu, který se zrazil s vlakem společnosti RegioJet ridič nákl. vozu na mrtvý): https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 0031_o.jpg https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 9009_o.jpg http://www.aktuality.sk/clanok/337696/k ... -neprezil/ |
|
| Autor: | dvs [ 13.5.2016 19:27:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
U nás dnes se také převrátil kamion na D8 http://m.novinky.cz/articleDetails?aId= ... Id=3&sId=3 |
|
| Stránka 131 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|