| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 132 z 178 |
| Autor: | Standa [ 16.5.2016 8:40:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Případ řidiče Jaguáru jsme tu taky zmiňovali, jen jsem netušil, že už je po smrti... http://www.novinky.cz/krimi/403562-matka-silnicniho-pirata-podala-trestni-oznameni-na-soudce-od-ktereho-dostal-15-5-roku-vezeni.html |
|
| Autor: | Lukyno [ 20.5.2016 7:55:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Zajímavá byla ta diskuze o tom, jestli "nahlašovat" nebo "nenahlašovat" neukázněné řidiče. Já to sám u sebe vnímám jako morální problém - buď na někoho žalovat a nebo možná přispět k zlepšení úděsný situace na českých silnicích... |
|
| Autor: | vaclav [ 20.5.2016 8:32:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lukyno píše: Zajímavá byla ta diskuze o tom, jestli "nahlašovat" nebo "nenahlašovat" neukázněné řidiče. Já to sám u sebe vnímám jako morální problém - buď na někoho žalovat a nebo možná přispět k zlepšení úděsný situace na českých silnicích... udesna situace v cr neni, resp. je to relativni. potkal jsem dobrodruha na motorce, co se vracel nekde z asie a to je totalni chaos co mi vypravel, nulova kultura na komunikacich. u nas je na silnici jen par sobcu a primitivu, jde nastesti o male procento. a ty je urcite potreba resit, stejne jako treba zlodeje nebo agresory v mhd/nakupnim stredisku, ktere kazdy bezproblemu natoci na mobil a resi nasledne s policii. zatim jsem jen asi 2x za 10 let upozornil firmu (datart a tesco), ze jejich zamestnanec jezdi nebezpecne. re kamera do auta - ja ji nechci, protoze to nechci furt vyndavat, ale zkus navigaci sygic pro android, ma ted zdarma nahravani videa vc. zobrazeni rychlosti. |
|
| Autor: | Lukyno [ 24.5.2016 10:41:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jo v tom máš asi pravdu. Taky mi kamarád vyprávěl, že máme ještě za to jak to u nás funguje být rádi, protože jinde je to o několik úrovní horší. Taky zmiňoval nějaký asijský stát, ale nemůžu si vzpomenout jaký. Říkal, že tam policajti chytají jenom cizince, aby dostali úplatek, zatímco místní si vesele jezdí bez pravidel |
|
| Autor: | Standa [ 24.5.2016 11:58:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak to nemusíme do Asie, takhle to údajně funguje i v Bosně a Hercegovině. Neřídil jsem tam, jenom se vezl autobusem z Chorvatska do Mostaru a zpět a skutečně jsem zahlédl místní policii měřit a kus dál měli odchyceného nějakého cizince, to ovšem mohla být jen náhoda. |
|
| Autor: | Honey72 [ 24.5.2016 21:01:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak ono to je podobné tomu, jak třeba Němci doma jezdí hezky dle předpisů se staženou zadnicí a přejedou hranice na východ a chovají se jak utržení ze řetězu. Ale samozřejmě, v divokých letech si vyhlíželi cizince rádi i v Chorvatsku. Sám jsem tam platil, ale ne za rychlost. Vyžádal si úplatek. Domácí mi pak říkal, že jsem udělal chybu, že na ně platí říct jim, že nemáte hotovost a že chcete napsat lístek. To se jim vypisovat nechce. |
|
| Autor: | NoOne [ 24.5.2016 22:14:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Honey72 píše: Tak ono to je podobné tomu, jak třeba Němci doma jezdí hezky dle předpisů se staženou zadnicí a přejedou hranice na východ a chovají se jak utržení ze řetězu. Nevim jak ve vnitrozemi, ale u hranic jsou ti utrzeni ze retezu hlavne cesi s autama na nemeckejch znackach. |
|
| Autor: | adamos [ 25.5.2016 7:00:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
NoOne píše: Honey72 píše: Tak ono to je podobné tomu, jak třeba Němci doma jezdí hezky dle předpisů se staženou zadnicí a přejedou hranice na východ a chovají se jak utržení ze řetězu. Nevim jak ve vnitrozemi, ale u hranic jsou ti utrzeni ze retezu hlavne cesi s autama na nemeckejch znackach. A ve vnitrozemi jsou to vetsinou Polaci na nemeckych a rakouskych znackach... Sent from my GT-I9300 using Tapatalk |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 25.5.2016 9:06:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Pomalí vodiči sú nielen otravní, ale na cestách aj nebezpeční |
|
| Autor: | Lukyno [ 25.5.2016 9:27:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Zajímavý, takže nejbezpečnějíš je jezdit cca o 10km/h víc než je povolená rychlost, chápu to správně? |
|
| Autor: | Lenny [ 25.5.2016 20:57:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jestli je v místě povolená rychlost 90, řidič má na tachometru 100, jede zhruba 90 +/- 2 km. Spousta řidičů si neuvědomuje a nezná, že tachometr ukazuje více než je skutečnost. Toto neplatí pro řidiče NA, kde mají cejchovaný tachograf. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 26.5.2016 10:34:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lukyno píše: Zajímavý, takže nejbezpečnějíš je jezdit cca o 10km/h víc než je povolená rychlost, chápu to správně? Nečetl jsem to celé, ale nepíší o povolené, ale o průměrné rychlosti - za předpokladu, že těch pomalých aut (NA, traktory, přeložené vraky, kloboučníci atd.) bude vždy o něco víc než magorů letících výrazně přes limit, říká to, že nejbezpečnější je jet stejně rychle, jako jedou ostatní "normální" auta. To mi nepřijde nijak objevné |
|
| Autor: | Standa [ 27.5.2016 11:31:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
U nás jsme prostě měkkoty http://www.novinky.cz/koktejl/404667-ridic-suv-vztekle-narazel-do-jaguaru-ktery-mu-blokoval-cestu.html |
|
| Autor: | Warcz [ 27.5.2016 21:21:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Slušný: https://www.youtube.com/watch?v=cDkopwCqReQ |
|
| Autor: | monin [ 30.5.2016 8:02:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tý kokot http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... mahat.html |
|
| Autor: | Sosa [ 30.5.2016 8:02:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak tam byla klika, že nikoho nezabil. |
|
| Autor: | Vladimír [ 30.5.2016 11:15:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
monin píše: Rozhovor s dotyčným řidičem zde: http://www.cas.sk/clanok/406103/prehovo ... o-vyvrtky/ |
|
| Autor: | Lukyno [ 30.5.2016 13:08:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak tohle se jen tak nevidí |
|
| Autor: | petsheny [ 30.5.2016 13:32:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
monin píše: Blbečci se vyváží za sanitkou a idioti před ní |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 3.6.2016 23:04:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Na margo toho videa je zde výsledek: http://domov.sme.sk/c/20179165/vodic-kt ... ref=njctse |
|
| Autor: | dvs [ 7.6.2016 15:32:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Když sleduji poslední zprávy o převrácených kamiónech (včera s prasaty na D1 a dnes s pískem na D46) tak tu dám jedno video převracejícího se kaiónu ze Slovinska https://www.youtube.com/watch?v=CcR2Ztam0uE |
|
| Autor: | adamos [ 7.6.2016 17:00:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Přijde mi, že před kamerou je kamera na měření rychlosti. Že by si býval kamioňák lehce dupnul na brzdu? |
|
| Autor: | kot [ 8.6.2016 11:53:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Spíš to vypadá, že si na brzdu tvrdě hamtnul,,, |
|
| Autor: | MPMP [ 8.6.2016 12:52:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
To místo znám, je to tam zrádné. Dálnice se začne pozvolna svažovat a to do docela pěkného sklonu, takže ani nemusíte pozorovat, že se Vám to začíná samo rozjíždět. Zvlášť, když spoléháte na tempomat. A pak přijde ten radar (samozřejmě s patřičnou cedulí) a snaha "nepřekročit" může skončit i takhle. Tipoval bych, že to tak nějak bylo. |
|
| Autor: | Majkii [ 8.6.2016 21:18:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jedna nehezká nehoda kamionů z Německa: http://www.bild.de/regional/dresden/lkw ... .bild.html Něco velmi podobného se stalo před rokem u Brna: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... a-kolonach |
|
| Stránka 132 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|