|
Právě je 27.4.2021 18:39:32
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Jak jezdíme
Řidič audi se Olomoucí řítil rychlostí přes 140 kilometrů za hodinu https://www.novinky.cz/krimi/412654-rid ... odinu.htmlPro upřesnění bylo to 142 km/h na děleném čtyřpruhu mimo zástavbu, zhruba tady https://mapy.cz/s/1089ANechápu, proč tam není 80 km/h. A za další nechápu, jak se snímek z radaru dostane do redakce Novinek. To jim to policisté prodávají?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 23.8.2016 20:03:14 |
|
 |
|
PatV
Příspěvky: 46
|
 Re: Jak jezdíme
Je tam 70, pokud se nepletu.
|
| 23.8.2016 20:12:01 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1724
|
 Re: Jak jezdíme
Policie tyhle věci ukazuje sama se zamazanou SPZ...
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 23.8.2016 20:42:54 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Jak jezdíme
Geo píše: No jo, spravedlivy hnev delnickeho lidu na burzousta ve sportaku. Mimochodem, mozna vam to uslo, ale ti policajti ho zastavili za prejeti plne cary, ktera tam nebyla. Oni si proste normalne vymysleli prestupek, a vas to nechava uplne v klidu. Hlavne chudak imaginarni cyklista. Geo & spol.: no, já děkuju naší kriminální ústředně za rozbor a navrhuju aby se Dřevoplechu napsalo zhruba tohle: "Soudruh Rákosník Ota je magor a musí řídit jen pod dozorem zkušeného instruktora".. Nejde přece o žádného buržousta a už vůbec ne o nějakou dělnickou pěst. Z toho videa i laik snad pozná, že to zrovna košer jízda nebyla. A kdyby to byl opravdu takový frajer, jak to tou svojí jízdou předváděl a měl v sobě alespoň nějaký pud sebezáchovy, tak by to minimálně nemedializoval. Ale co také očekávat od sobeckých a arogantních narcisů, kterých jsou mezi námi mraky.
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 23.8.2016 20:55:29 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1724
|
 Re: Jak jezdíme
Osobně nemam rád řidiče kteří tohle dělají, ale v tomhle stojím za řidičem. Plnou čáru nepřejel a policajti si musí byt 100% jisti pokud to dávají do správního. Po přestupku řešit jestli jel rychleji, nebo předjížděl někde kde neměl je jedno. V tu chvíli byl přestupek přejetí plné čáry a ten se nestal. Nebo jsem jediný komu se to stalo ? https://youtu.be/1T7e46h0d_o?t=40s
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 23.8.2016 21:10:59 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
Pár postřehů z Bruselu, kde se poslední dobou pohybuju autem (vozím dceru do školy a ze školy): - hodně klíčových tahů je zatunelováno, buď jde jen o podjezd nějaké křižovatky nebo i o souvislejší tunel (některé starší působí až trochu strašidelně  ). Díky tomu se dá jakž takž pohybovat mezi jednotlivými čtvrtěmi, ale pořád to úplně nestačí (a vůle s tím něco dělat se asi limitně blíží nule...) - skoro všechny významnější ulice v rámci jednotlivých čtvrtí bývají ve špičce ucpané a dělají to IMHO hlavně hloupě nastavené semafory, např. dlouhé intervaly zelené pro směry, kde je minimální provoz - buď to tady neumí vyladit nebo je to schválně, aby bylo výhodnější jet na kole (kola samozřejmě semafory ignorují). Zelená vlna je tu mimo hlavní jednosměrky asi úplně neznámá. - řidiči jsou na pohled agresivnější, než v Praze, když někoho někde pustím, jsem zjevně za exota. Chodce na přechodech ale respektují dost nekompromisně. - cyklisti si dělají co chtějí, na silnici i na chodníku, nicméně mají pud sebezáchovy a když vidí, že auto brzdit nebude, tak raději zastaví. Stejně tak docela respektují chodce (kromě smíšené cyklostezky C10 na chodníku v Rue de la Loi, kde jim ale chodci nemají lézt do cyklopruhu).
|
| 6.9.2016 8:29:14 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Jak jezdíme
Standa píše: řidiči jsou na pohled agresivnější, než v Praze, když někoho někde pustím, jsem zjevně za exota super, to se dobre cte! zajimalo by me, nakolik lze tu agresi pricist imigrantum z vychodni evropy, blizkeho vychodu a afriky a nebo jestli jsou takovy samotni belgicani.
|
| 6.9.2016 11:35:07 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: Jak jezdíme
vaclav píše: Standa píše: řidiči jsou na pohled agresivnější, než v Praze, když někoho někde pustím, jsem zjevně za exota super, to se dobre cte! zajimalo by me, nakolik lze tu agresi pricist imigrantum z vychodni evropy, blizkeho vychodu a afriky a nebo jestli jsou takovy samotni belgicani. A jak to chcete zjistit když x procent "belgičanů" jsou v n-tý generaci právě ti přistěhovalci? 
|
| 6.9.2016 14:05:16 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Jak jezdíme
Brusel je oproti tradičnímu belgickému "venkovu" nebe a dudy. Je to tak trochu stát ve státě, jako by ani nepatřil k Belgii. Zatímco klasická Belgie jsou Vlámové a Valoni, Brusel je všehosměs národů nejen celé Evropy.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 6.9.2016 15:22:10 |
|
 |
|
GiuseppeS
Příspěvky: 547
|
 Re: Jak jezdíme
Standa píše: - skoro všechny významnější ulice v rámci jednotlivých čtvrtí bývají ve špičce ucpané a dělají to IMHO hlavně hloupě nastavené semafory, např. dlouhé intervaly zelené pro směry, kde je minimální provoz - buď to tady neumí vyladit nebo je to schválně, aby bylo výhodnější jet na kole (kola samozřejmě semafory ignorují). Zelená vlna je tu mimo hlavní jednosměrky asi úplně neznámá.
Řekl bych, že v Beneluxu jsou dál (resp. začali dřív) s preferencí MHD, ale dynamické řízení provozu, jak jsem na ně zvyklí (smyčky ve vozovce), tam tak často nemají ...
|
| 6.9.2016 20:13:14 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
vaclav píše: ...zajimalo by me, nakolik lze tu agresi pricist imigrantum z vychodni evropy, blizkeho vychodu a afriky a nebo jestli jsou takovy samotni belgicani. Po pravdě řečeno, jedno z mála aut, které mě nepustilo na přechodu, bylo vytuněné BMW řízené orientálně vyhlížejícím mladíkem v beisbolce s tureckým nápisem a s hodně hlasitou tureckou hudbou linoucí se z okénka. Zuřivě gestikulující řidič (nikoli na mě, ale na někoho jiného, kdo ovšem nic neprovedl), kterého jsem raději pustil před sebe (za což mi ovšem poděkoval), také působil spíš jako sveroafričan  . Jak píše Honey72, je to tady trochu Babylon, chvílemi má člověk pocit, že ani není v Evropě (mně osobně se to docela zamlouvá, ale dost lidí je z toho v šoku). Zkušenost z dnešního rána je ale o něco lepší, poskakování na kritických místech začínalo vždy o dost dál, než včera, a dokonce jsem viděl dvakrát někoho pustit auto z vedlejší. Průšvih je ovšem s parkováním, všude jsou zóny a dokonce ani u školy nemůžu legálně vysadit dítě (dělám to jako všichni ostatní, na chvíli zastavím v cyklopruhu, ale za to už může být pokuta), škola přitom parkoviště má, ale od výbuchů se nepoužívá z bezpečnostních důvodů. Řešit se to dá parkováním v nedaleké Delvitě, ale musím tam vždy něco koupit (což jednou za den není problém, dvakrát už to trochu zdržuje). Preferenční pruhy pro MHD, taxi a kola tu mají docela propracované, ale ulice jsou dost úzké, takže ne všude se pruhy vejdou, a síť autobusů je opravdu hustá (nicméně obsazenost nic moc, přitom často se nasazují i kloubové).
|
| 7.9.2016 8:14:52 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Jak jezdíme
Jezděte vpravo ...
Přílohy:
vpravo.jpg [ 56.18 KiB | Zobrazeno 5716 krát ]
|
| 12.9.2016 13:36:29 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
Je správně značení na této křižovatce? Jedu po hlavní, která podle nakresleného tvaru pokračuje vpravo. Chci odbočit vlevo. Takže když zprava po hlavní nic nepojede, což ani nemůže jelikož je to jednosměrka, zahnu. A teoreticky bum. Protože ta vedlejší ulice v přímém směru je ze své strany značena taky jako hlavní.
|
| 7.10.2016 17:44:30 |
|
 |
|
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
|
 Re: Jak jezdíme
P_V píše: Je správně značení na této křižovatce? Jedu po hlavní, která podle nakresleného tvaru pokračuje vpravo. Chci odbočit vlevo. Takže když zprava po hlavní nic nepojede, což ani nemůže jelikož je to jednosměrka, zahnu. A teoreticky bum. Protože ta vedlejší ulice v přímém směru je ze své strany značena taky jako hlavní. Na tý vedlejší schází cedule konec hlavní na tom sloupku s cedulí přechod. Těsne před ním je vedlejší ulice k bytovce.
|
| 7.10.2016 18:33:54 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1724
|
 Re: Jak jezdíme
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 3.11.2016 15:08:27 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1724
|
 Re: Jak jezdíme
Dneska ráno koukám na fotku z Prahy a nechápu: http://screencast.com/t/ET2W9gQpUkProč svítí zelená šipka do tunelu a současně je dole závora ?
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 8.11.2016 8:42:09 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Jak jezdíme
Se Strahovským měli dneska velký problém. Kvůli výpadku proudu snad zpočátku nebyla dole ani ta závora a museli tam stát hlídky a zastavit provoz "ručně". To je neuvěřitelné.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 8.11.2016 20:18:04 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
Honey72 píše: Kvůli výpadku proudu snad zpočátku nebyla dole ani ta závora. Přijde mi zvláštní, že to není nastaveno tak, že bez "signálu" jde dolů sama a pouze pokud jí něco aktivně drží nahoře, tak se tam fyzicky udrží... Ale kdo ví, třeba to tak je, jen se zbláznil řídící systém.
|
| 9.11.2016 12:48:12 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Jak jezdíme
Zařídit by to šlo, podobně jako u rozpojení vlaku se spustí brzdy, které drží odbržděné stlačený vzduch. Ale pak by ta závora někomu mohla spadnout na hlavu nebo na auto .-) Každopádně, ukázala se veliká slabina zabezpečení. Jak je možné, že nenaskočil záložní systém, který musí udržet v tunelu po nezbytně dlouhou dobu nouzové osvětlení a větrání apod.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 9.11.2016 18:52:09 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Jak jezdíme
nevím jak tyhle, ale parkovací závory jsou elektromechanícké a i dolů s nimi točí motor kdysi bývaly v default s vnitřní pružinou, která jim při nouzovém provozu pomáhala nahoru, dolů bylo třeba větší síly každopádně výpadek osvětlení v SAT by neměl být problém, tam je normálně taková tma, že v tom nevidím rozdíl...
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 9.11.2016 19:45:49 |
|
 |
|
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 15370 Bydliště: EU
|
 Re: Jak jezdíme
jak jezdí jinde ... je to na FB ale jde to přehrát i bez přihlášení https://www.facebook.com/TruckDaily/vid ... 300833432/  je to ze S. Arábie
_________________ v zájmu lepších silnic a dálnic
|
| 17.12.2016 23:13:26 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2203 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: Jak jezdíme
Hekzá vizualizace nového typu křižovatek používaných v USA http://auto.sme.sk/c/20414908/v-usa-zav ... l?ref=njct
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 20.12.2016 11:16:52 |
|
 |
|
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 15370 Bydliště: EU
|
 Re: Jak jezdíme
_________________ v zájmu lepších silnic a dálnic
|
| 20.12.2016 11:21:55 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Jak jezdíme
Trochu mě zaráží, když je všude okolo poměrně dost místa, proč tu křižovatku nenavrhli jinak už na začátku. Přemýšlím, proč tam nedodělali klasické zpětné rampy, ale když se na to tak koukám, tak pod mostem by asi nebylo místo na připojovací pruh. Ve stávájící "zmršené" podobě křižovatky ve tvaru diamantu je to asi nejlevnější a nejrychlejší řešení problému, zajímavé je to každopádně.
|
| 20.12.2016 11:37:15 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: Jak jezdíme
Vidím tam jeden drobný nedostatek - musí tam být SSZ. 
|
| 20.12.2016 12:01:10 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|