| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 15 z 178 |
| Autor: | flames [ 6.5.2010 11:59:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jo, jsme kdysi na smeťáku zkoušeli z hecu kolik to vydrží a docela fuška. |
|
| Autor: | Pája K [ 7.5.2010 13:51:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
flames píše: Jo, jsme kdysi na smeťáku zkoušeli z hecu kolik to vydrží a docela fuška. Jen odbočím, ve starších Českých filmech, zloděj u Žigula, nebo Škody 100/105 trhne volantem a zláme ten čep ve spínací skříńce co zamyká řízení. Tak jsem to na vrakovišti zkoušel a ani prd. |
|
| Autor: | martin [ 10.5.2010 8:48:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Úrověň českých šoférů je přímo zoufalá. V sobotu jsem měl tu smůlu stát v zácpě na právě rekonstruovaném úseku R1, a to hned dvakrát v rozmezí tří hodin a to, co jsem viděl bylo nepochopitelné - hromadné otáčení na "dálnici". Každej třetí, čtvrtej šílenec to začal, když viděl zácpu ve směru na Ořech otáčet. Musím říct, že jsem opravdu zíral. Za tohle bych natvrdo bral papíry a naše policie jako obvykle nikde |
|
| Autor: | Mike [ 10.5.2010 14:51:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
a co maj jako dělat ? stát tam a doufat, že se to rozjede ? když nejsou informace - třeba i od policie - tak se není čemu divit ne že bych to schvaloval, ale je to pro mne naprosto pochopitelné |
|
| Autor: | MPMP [ 10.5.2010 15:12:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mike píše: a co maj jako dělat ? stát tam a doufat, že se to rozjede ? když nejsou informace - třeba i od policie - tak se není čemu divit ne že bych to schvaloval, ale je to pro mne naprosto pochopitelné |
|
| Autor: | martin [ 10.5.2010 16:35:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mike píše: a co maj jako dělat ? stát tam a doufat, že se to rozjede ? když nejsou informace - třeba i od policie - tak se není čemu divit ne že bych to schvaloval, ale je to pro mne naprosto pochopitelné No to snad nemyslíš vážně? |
|
| Autor: | mapman [ 10.5.2010 16:45:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Já s tím teda taky nemám za určitých okolností problém. Pokud stojím na místě několik minut a nehýbe se to, v protisměru mi to provoz umožňuje, tak bych nad tím taky přemýšlel (a nejspíš udělal), to není typické otáčení na dálnici (tam je to zakázáno kvůli vysokým rychlostem, tohle je staveniště s 80 kmh, kde to navíc často (neříkám že zrovna na 515, ale obecně) provádějí různá auta staveništní dopravy, u kterých je to mnohem nebezpečnější... V případě pomalu jedoucí kolony je to samozřejmě nesmysl... Vše je jen o konkrétní dané situaci.... |
|
| Autor: | Lenny [ 10.5.2010 17:09:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Dokud jsem si to tady nepřečetl, tak mě to ani nenapadlo, něco takového dělat. Rozhodně bych to neprovozoval, bo jedoucí v pruhu, do kterého se otáčím s něčím takovým vážně nepočítá a může to vyvolat kolizní situaci. Pokud stojím a není uníku, tak hold chvilku vydržím. |
|
| Autor: | Sosa [ 10.5.2010 18:52:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ona si spousta lidí neuvědomuje,že 80 je už dost velká rychlost. |
|
| Autor: | Warcz [ 10.5.2010 19:50:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Taky myslím že záleží na jaké situaci. Pokud bych měl dostatečný rozhled, stal v levém pruhu tak vyrejduju kola úplně doleva, podívam se za sebe, před sebe, směrovka plny kotel a jsem pryč. Určitě by to muselo být místo "na jeden šuk" a ne tam couvat a zavazet ale pokud bych měl rozhled tak bych se nebránil... |
|
| Autor: | martin [ 11.5.2010 8:46:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ve vysoce krajním případě by se to snad dalo pochopit, stejně tam zůstává spoustu ale. Toto je opravdu vysoce nebezpečný hazard, který se může smrtelně vymstít. To vám těch pár ušetřených minut stojí za to? Kdyby v tomto nebyli na ŘSD diletanti, tak by tam dávno byla fyzická bariéra. Byl jsem svědkem toho, jak někteří šoféři neodhadli vzdálenost a vlítli tam lidem do protisměru a ti měli co dělat, aby to zašlápli. Někteří zase naopak neodhadli otočku a ještě museli couvat! Když si přečtu zdejší názory i rozumných členů, nedivím se, že se děje to, co se děje. Uvědomte si laskavě, že řidičům jedoucím v protisměru nedáváte takovýmto chováním prakticky žádnou možnost na reakci. Kdo jede v levém, je bez šance, vpravo může mít vozidlo, vlevo auta, za ním hustý provoz, který na 515 panuje, a může se jenom modlit, aby rychlost co nejvíce stáhl a vzádu to do něj nikdo neposlal. Ještě pro doplnění, kdyby tam snad někdo stál dvacet minut a nehnul se, tak možná, ale spousta řidičů takto jednala sotva najeli od D5 na R1. To je neomluvitelné! |
|
| Autor: | Sosa [ 11.5.2010 19:05:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jo on takový rozjetý naložený kamion za prdelí v této situaci.... |
|
| Autor: | Warcz [ 11.5.2010 19:24:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
To mi připomíná. Jel jsem v Brně ( http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=138119 ... 54528@z=15 ) a volal mi kámoš. Vzal jsem to a říkám "Zavolám za 10 minut" a mobil hodil k volantu. Kouknu na semafor a šipka, která svítila doprava tak zhasla. Přišlápl jsem brzdu s tím že v pohodě zastavím. Ejhle Tatra za mnou mi naznačila že to bude jinak |
|
| Autor: | Mike [ 12.5.2010 20:51:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
jsem rád, že i zásadní odmítači pochopili, že provést takový manévr je možné situaci tam neznám, poněvadž v době špiček jezdím Radlickou nebo Plzeňskou a centrem ( na východní okraj Prahy ) ano, 80 není malá rychlost, stejně tak tam většina aut jede rychleji ale těch 80 i normální auto udělá do 10sec ( na 2, max.na 3 ) problém, zde byl naznačen především v tom, že někdo neodhadne "rejd" svého auta jinak tohle otáčení bylo na I/11 za Dlouhopolskem jedinou možností, jak nepřijet do Hradce o hodinu později tam to, vzhledem k šířce, bylo i s tím couváním |
|
| Autor: | martini [ 14.5.2010 7:58:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Nehoda na 3+3 úseku Lipník - Bělotín. Frajer s Passatem na konci jízdy v polovičním profilu mezi Hladkými Životicemi a Bělotínem nepřejel správně do svého směru a pokračoval dál směrem na Brno v protisměru rychlostí až 150 km/h. Samozřejmě to dopadlo nehodou, ale ještě ho vezli do nemocnice, tak třeba bude mít kliku: Hned první reportáž v TN 13.5.2010: http://archiv.nova.cz/multimedia/televi ... 0.html?s=0 + údajně další nehoda v 2+2 na úseku mezi Hladkými Životicemi a Bělotínem. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 14.5.2010 10:43:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Proti lidskému faktoru se nedá nic vymyslet. Ale jestli to byla sázka... |
|
| Autor: | MPMP [ 14.5.2010 10:58:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jestli to bylo jeho blbostí, je už potrestaný dost, ale jestli to byla sázka, tak okamžitě vyhodit z nemocnice a nechat chcípnout. Je to kruté, ale s někým kdo se chová jako hovado je třeba zacházet jako s hovadem. Sorry za OT. |
|
| Autor: | Web [ 14.5.2010 14:52:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
MPMP: Miluju rychlý soudy, psali že to byl těžký diabetik, mohlo se mu stát cokoli, ale vy už ho věšíte... |
|
| Autor: | jonáš [ 14.5.2010 16:48:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
West of Pecos to jde rychle, no .. už žádnej socik |
|
| Autor: | egelebege [ 14.5.2010 21:34:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Web píše: MPMP: Miluju rychlý soudy, psali že to byl těžký diabetik, mohlo se mu stát cokoli, ale vy už ho věšíte... Jestli byl zdravotně nezpůsobilej, tak neměl za volantem co dělat. Podle toho videa moc dobře věděl, co dělá a ani se nesnažil jet odstavným, když už. Klika že nikoho nezabil. Souhlas s MPMP. |
|
| Autor: | Sosa [ 15.5.2010 9:55:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jel v protisměru 4 kilometry to je při 120 2 minuty,to si už něčeho snad mohl všimnout a udělat něco. |
|
| Autor: | martini [ 15.5.2010 11:18:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Řidič Passatu to nepřežil. Zajímalo by mne, zda-li tam na konci úseku u Bělotína jsou kamery, které by mohly lépe napovědět co se stalo. http://archiv.nova.cz/multimedia/televi ... 0.html?s=0 |
|
| Autor: | Pája K [ 15.5.2010 12:02:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
martini píše: Řidič Passatu to nepřežil. Zajímalo by mne, zda-li tam na konci úseku u Bělotína jsou kamery, které by mohly lépe napovědět co se stalo. http://archiv.nova.cz/multimedia/televi ... 0.html?s=0 Není potřeba koukat na celé TN: http://tn.nova.cz/zpravy/doprava/muz-kt ... nenim.html |
|
| Autor: | Web [ 15.5.2010 12:16:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
egelebege píše: Web píše: MPMP: Miluju rychlý soudy, psali že to byl těžký diabetik, mohlo se mu stát cokoli, ale vy už ho věšíte... Jestli byl zdravotně nezpůsobilej, tak neměl za volantem co dělat. Podle toho videa moc dobře věděl, co dělá a ani se nesnažil jet odstavným, když už. Klika že nikoho nezabil. Souhlas s MPMP. Asi nemáte nikoho blízkého s cukrovkou, buďte rád. |
|
| Autor: | egelebege [ 16.5.2010 1:03:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Web píše: egelebege píše: Web píše: MPMP: Miluju rychlý soudy, psali že to byl těžký diabetik, mohlo se mu stát cokoli, ale vy už ho věšíte... Jestli byl zdravotně nezpůsobilej, tak neměl za volantem co dělat. Podle toho videa moc dobře věděl, co dělá a ani se nesnažil jet odstavným, když už. Klika že nikoho nezabil. Souhlas s MPMP. Asi nemáte nikoho blízkého s cukrovkou, buďte rád. Moje babička trpěla cukrovkou. Nezlob se na mě, ale ten magor jel několik km víc jak kilem v rychlým pruhu v protisměru. I člověk, kterýho postihne mozková příhoda dokáže minimálně zastavit. Kdyby takovej debil zabil někoho tvýho blízkýho, přemýšlel by jsi jinak |
|
| Stránka 15 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|