| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 16 z 178 |
| Autor: | Sosa [ 16.5.2010 17:17:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Budme rádi že se tomu osobnímu autu,které těsně minul před nárazem do kamionu,vyhnul.Jinak by bylo více obětí. |
|
| Autor: | martin [ 17.5.2010 12:26:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mně se nezdá pár věcí. Podle novin ten člověk jel místy i 150, pochopil bych, kdyby ho to "nějak" postihlo, měl tam tempomat, tak při tom cukrovkářském šoku jenom nějak držel směr a víc nevnímal a auto jelo skoro samo. Konec koncu moc úhybných manévrů nepředvedl, o brždění snad řeč nebyla vůbec. Tuto teorii zase vylučuje jízda v omezení, kde to s tempomatem na 150 určitě nebylo. Pokud se nějak necítil nebo byl mimo před tím omezením, tak přece neprorazí bariéru a ještě nepřidá na 150, to je jednání šílence a ne člověka, kterému je špatně. To by musel šok nastoupit tak, aby postižený si toho nebyl vůbec vědom a při tom byl schopen nějak bezmyšlenkovitě ovládat vozidlo. I kdyby ano, tak by se muselo jednat o hazard od takového člověka. Každý cukrovkář přecí musí vědět, jak se chovat, aby se nedostal až do takového stavu a když neví/neumí, nemá nikdy jet sám. Tak mě tak napadá, že pasivní tempomat je vlastně strašně nebezpečná věc... |
|
| Autor: | MPMP [ 17.5.2010 12:30:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Web píše: MPMP: Miluju rychlý soudy, psali že to byl těžký diabetik, mohlo se mu stát cokoli, ale vy už ho věšíte... |
|
| Autor: | MPMP [ 17.5.2010 12:39:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Pája K píše: Není potřeba koukat na celé TN: http://tn.nova.cz/zpravy/doprava/muz-kt ... nenim.html |
|
| Autor: | jannnn [ 17.5.2010 12:44:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ono je to točený na telefon a vzít telefon z kasliku, zapnout foťák, to je operace na max. 20 sekund. |
|
| Autor: | flames [ 17.5.2010 19:27:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Pochopím všechno, ale proč se v té diskuzi pod tím videem tak exhibuje jeho dcera, to mi nejde na rozum. |
|
| Autor: | vaclav [ 18.5.2010 7:10:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
mam dotaz. vy, co take dojizdite do prace autem - mate podobnou zkusenost, ze rano potkavate ty same piraty? tj. auto jede neprimerene rychle a riskantne, tak jste tolerantni a reknete si, ze asi zaspal a zkusite si ho zapamatovat. pak ale zjistite, ze jako magor jezdi kazdy den? ja mam na trase zhruba 5 takovych ridicu. proc by nemohli jet o 5min driv a jet normalne? |
|
| Autor: | Bobek [ 18.5.2010 7:14:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Protože jsou to exoti. Aspoň jim dřív praskne žilka a bude od nich pokoj. |
|
| Autor: | Standa [ 18.5.2010 7:36:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ta diskuse o tom nešťastníkovi v protisměru mi připomněla starý vtip: Jede pán po dálnici a slyší z rádia hlášení: "Pozor, po dálnici D1 právě jede u Humpolce jeden nebezpečný šílenec v protisměru!". Zakroutí hlavou a říká si: "Kdyby jeden, dneska jedou v protisměru všichni!" |
|
| Autor: | martin [ 14.6.2010 10:38:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Pánové, váš názor na následující případ. V Praze v ulici Modřanská jsem zaregistroval vozidlo Proznaku (silniční značení, obyčejný malý kombík, něco jako Citroen Berlingo), jehož řidič z vesela frčel se zapnutým oranžovým majáčkem od Žlutých lázní směrem na Barrandovský most. Pak použil pruh vyhrazený pouze pro MHD a všechny předběhl. Co mě zajímá, je váš výklad zákona. Dle toho, co tam čtu já, tak rozumím, že řidič vozidla může použít oranžové výstražné světlo pouze tehdy, pokud je "jízdou nebo pracovní činností ohrožena bezpecnost provozu na pozemních komunikacích", což pro mě znamená, že řidič takového vozidla je vykuk a jeho chování by mělo být ohodnoceno minimálně jedním bodem za neoprávněné použítí výstražného světla oranžové barvy, protože to na rozdíl od modrého světla nedává právo přednosti v jízdě k výkonu zvláštních povinností. A nějak si nedovedu představit, pokud nemontuje značky, není to pracovní stroj nebo nejezdí na stavbě atd., čím by mohl svojí jízdou nebo pracovní činností ohrožovat bezpečnost na pozemních komunikacích. |
|
| Autor: | mapman [ 14.6.2010 10:45:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
A co ty víš jestli nejel někam dávat do pořádku rozbitou či posunutou dopravní značku, protože to ho k tomu opravňuje.... |
|
| Autor: | Warcz [ 14.6.2010 11:43:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Moje představa oranžového majáku je asi taková jako když pustíte výstažné blinkry, aneb špatně parkuju a pozor kolem auta se něco děje... |
|
| Autor: | martini [ 14.6.2010 14:36:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
mapman píše: A co ty víš jestli nejel někam dávat do pořádku rozbitou či posunutou dopravní značku, protože to ho k tomu opravňuje.... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 14.6.2010 15:04:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Dnes na objížďce kvůli bourání mostu na I/48, umístěna naprosto nesmyslná stopka => všemi ignorováná Dále již 14 dní je v "opravě" silnice II/635 u Přáslavic, je tam umístěn zákaz předjíždění, nechápu proč - šířka cesty je pořád stejná, střed je oddělen terčíky. Jen chybí VDZ Pak se divme, že i tam, kde má značení smysl je ignorováno. |
|
| Autor: | Lenny [ 14.6.2010 18:20:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martinuv příspěvek mě vedl ke vzpomínce jízdy za sanitkou po městě. Bylo to zhruba takto. Jedu v koloně po čtyřpruhu a nikdo nechce uhýbat, slyším houkání, podařazuji, pouštím sanitkou a ihned za ni vyrážím a jedu v závěsu za ni. Nejela moc rychle po městě, kolem 80 km/h. Díky ní jsem se protáhl přes tu kolonu, a držím se jí dál v očekávání, že pojede do špitálu, jenže z ničehonic blikr doprava a návrat na základnu. Očividně zneužití majaku. To samé policisté v noci, svítí červená, před křižovatkou zapnou majak a za křižovatkou ho vypnou, žádné zastavení, prostě arogance státní moci. |
|
| Autor: | Bobek [ 15.6.2010 8:00:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Člověk, který užívá sanitky jako razícího štítu, si tu stěžuje na zneužití majáku? |
|
| Autor: | vaclav [ 15.6.2010 8:58:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lenny píše: To samé policisté v noci, svítí červená, před křižovatkou zapnou majak a za křižovatkou ho vypnou, žádné zastavení, prostě arogance státní moci. Ano je to sporné, nicméně hlídka mohla jet k nahlášenému případu (vloupačka) a je logické, že se tam nepořítí hlučně a viditelně. Nicméně i mě fascinuje, jak osoby co zde nahlas kříčí a řeší chyby jiných, tak se sami evidentně nechovají úplně fair (viz pan "sanitkoštít" a pan "kdo jede 70km/h na I/x je hňup" atd) |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 15.6.2010 9:09:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Kde tam vidíte, že nadávám na ostatní - jen jsem konstatoval, že stopka tam byla zbytečná , což se dokázalo tím, že ji všichni ignorovali. |
|
| Autor: | vaclav [ 15.6.2010 10:00:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin z Ostravy píše: Kde tam vidíte, že nadávám na ostatní - jen jsem konstatoval, že stopka tam byla zbytečná , což se dokázalo tím, že ji všichni ignorovali. he? max povolena rychlost 130km/h na dalnici je zcela zbytecne omezeni, coz se dokazalo tim, ze ho vsichni ridici ignoruji. pane, vy me neprestavate prekvapovat. pokud s tim mate problem, mel jste bezpecne zastavit, situaci nafotit a stav firmu prip resitele DIO hnat k zodpovednosti legalni cestou. |
|
| Autor: | Martin Vedral [ 15.6.2010 10:20:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lenny: Doufám, že jsi svůj příspěvek formuloval nějak nepřesně či záměrně tak, aby jsi vyprovokoval reakce. Nepřipadalo mi, že bys podle tvých příspěvků patřil ke skutečným pirátům silnic... Porušování rychlosti tak, že to sice odporuje předpisům, ale ne zdravému rozumu, nepovažuji za pirátství a v "rozumné" míře to občas taky dělám, byť netvrdím, že je to absolutně správné, ale nepovažuji to za pirátství. Za to ale považuji např. idioty, kteří se vám lepí na dálnici doslova na nárazník, když vy jen jedete stejným tempem jako ti před vámi a předjíždíte pravý pruh, který je zahuštěný... Ale na tom, že tohle je de...ce jsme se tu shodli už všichni. Ale s prominutí stejně, ne-li ještě více prasácké, mi přijde zneužití sanitky tak, že se za ni nalepím - ti řidiči v kolně pouští sanitku, ne nějakého vyčůránka, který se za ni nalepí. Doufám, že jsi to Lenny, nedělal takto... Protože tohle chování je podle mě přesně takové, na které by se PČR měla zaměřit a brát za to papíry (vím, že ta tohle nemají možnost, ale měli by mít, podobně jak u alkoholu) - je to totiž opravdu nejvyšší drzost... Jinak to, že někdy policisté zneužívají majáčku, toho jsem si taky všiml, už jsem několikrát zažil jejich styl nechci čekat na křižovatce, zapnu houkačky... Jedni takhle dokonce nabořili příbuzný, pilicajti stáli před křižovatkou a najednou zapli majáky a rozjeli se, ale napálili to do nich, bo příbuzní už byli v křižovatce - šetřila to inspekce a potrvdila, že nevyjížděli k zásahu - škoda šla z povinného ručení policajtů a měli z toho, pánové, pěknej průser A jinak k dálnicím - po zkušenostech z Německa můžu říct, že mi přijde mnohem bezpečnější jet 170 km/h (samozřejmě pokud to umožňuje hustota provozu, neuznávám vynucované uhýbání) a sledovat provoz kolem sebe, než "úzkostlivě" hypnotizovat tachometr na 130 km/h |
|
| Autor: | jonáš [ 15.6.2010 11:19:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
martini píše: v tomto případě si myslím, že nemá "právo přednostní jízdy", tedy neměl by teoreticky použít ani BUS pruh. On si snad žádný "právo přednostní jízdy" nenárokoval a volnej BUS pruh použil stejně jako nejmíň další stovka "v nouzi pospíchajících" šoférů za každej den, na vlastní riziko. Neřikejte, že jste to v životě neviděl |
|
| Autor: | jonáš [ 15.6.2010 11:22:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lenny píše: očekávání, že pojede do špitálu, jenže z ničehonic blikr doprava a návrat na základnu. Očividně zneužití majaku. To samé policisté v noci, svítí červená, před křižovatkou zapnou majak a za křižovatkou ho vypnou, žádné zastavení, prostě arogance státní moci. A ta vaše "jízda v závěsu" osmdesát po městě je samozřejmě košer, žejo. Hlavně že se máte s čim srovnávat |
|
| Autor: | vaclav [ 15.6.2010 11:40:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin Vedral píše: A jinak k dálnicím - po zkušenostech z Německa můžu říct, že mi přijde mnohem bezpečnější jet 170 km/h (samozřejmě pokud to umožňuje hustota provozu, neuznávám vynucované uhýbání) a sledovat provoz kolem sebe, než "úzkostlivě" hypnotizovat tachometr na 130 km/h a jak sledujete tech 170? vetsina vozu ma dnes tempomat, resp bude mit do 5 let kazde auto, neni problem tu 130tku nacvaknout. zaroven opet opakuji, ze 130 je MAX rychlost, ne minimalni ani prikazana jedina mozna, myslim ze neni problem udrzet 120-140km/h bez "úzkostlivě hypnotizovat tachometr" |
|
| Autor: | Mike [ 15.6.2010 15:05:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin Vedral píše: ... U sanitek nevim, ty maj snad nějakej centrální kontrolní systém na to, kdy zapnou houkačku... naopak, touto funkcí jsou vybavana zatím jen vozidla PČR, spadající pod obvod Praha tam je vidět, kde se vozidlo pohybuje, jakou rychlostí, jestli jede pod majákem apod. sanitky, včetně těch "smluvních přeprav" si bohužel používají maják jak chtějí dělají se na to "akce", ale bohužel konečný výsledek si provozovatel vždy nějak "okecá" jedinou možností - která je legislativně neprůchodná - je odebrání modrých majáků vozidlům, která nezajišťují přepravu osob bezprostředeně ohrožených na životě. poznámka na okraj - stačí se "poránu" koukat po výpadovkách, všechny ty nemocnice Kolín, Brandýs apod. zapínají majáky a sirénu až při příjezdu ke koloně |
|
| Autor: | Martin Vedral [ 15.6.2010 15:22:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
vaclav píše: a jak sledujete tech 170? vetsina vozu ma dnes tempomat, resp bude mit do 5 let kazde auto, neni problem tu 130tku nacvaknout. zaroven opet opakuji, ze 130 je MAX rychlost, ne minimalni ani prikazana jedina mozna, myslim ze neni problem udrzet 120-140km/h bez "úzkostlivě hypnotizovat tachometr" No já nesleduju 170, já tim naznačoval, že mi podlezkušností přijde bezpečnější jet rychleji než 130 a sledovat provoz, než kontrolovat tachometr - abych se vyjádřil přesně, pokud není v Německu značka omezující max. rychlost, tak prostě jedu tak, jak mi přijde bezpečné vzhledem k okolí (počasí + hustota provozu + vozovka apod.) což může být třeba i 170, nebo 110, když je hodně aut, nebo klidně 70-80, když vám třeba sněží - tudíž mi nejde o ježdění na limitě předpisů, ale o to, že na dálnicích považuji sytém bez omezení za lepší - v ideálním případě v kombinaci s proměnlivým značením, popř i liniovým řízením, které by ovládal někdo kompetentí, kdo by tam nedal omezení jen proto, že "se mu chce", nebo proto, že je jen zataženo - pokud by tam ta omezení (130, 100, 80 apod.) skákala opravdu jen v odůvodněných případech (hustý déšť, mlha, sníh, námraza, kolona či nehoda či práce na vozovce v blízkosti apod.), tak věřím, že by je dodržovali téměř všichni, neboť by věděli, že mají smysl (Výjimky alá "já zvládnu vše a nikdo mě nebude zdržovat" se najdou vždy, limit nelimit)... Já, pokud vidim omezení v Rakousku, tak věřim, že tam má smysl - tam si nedovolí dát značku zóna 40 na celou vesnici bez ohledu na to, jestli má jiné opodstatnění než ulehčení práce - dát 40 na skutečně riziková místa je totiž složitější, že... V Rakousku naopak, jamile máte řidší část vesnice, tak tam hned dají 70 - to se pak jezdí jinak a člověk nemá pocit, že ty předpisy jsou jen na buzeraci - pak taky je 100% správné, že kasírují ty, kteří tu 50 nebo třeba 30 u přechodu pro děti nedodrží. Což je správné i u nás, jenže značná část tu 30 nedodrží proto, že u nás je těch 30 zbytečně moc často a tak ji přestanou registrovat... Prostě pro zjednodušení - pravidla a zákony se porušovat nemají, to je fakt. Ale pokud se omezení zneužívá s odůvodněním "prostě to tak je a tak to budete dodržovat", či pro lenost úředníků a zjednodušení práce, tak s narůstáním tohoto přístupu narůstá i vůle a ochota řidičů nesmyslné předpisy ignorovat. Neříkám, že 130 u dálnic je nesmyslná, na to existují různé názory, byl to jen (možná trochu nevhodný) příklad - to, že neomezená rychlost je lepší, je čistě můj subjektivní názor a nikomu ho nechci vnucovat... Pro moderátory: Možná jsem se odklonil od tématu, ale musel jsem reagovat a pokusil jsem se trochu obšírněji vysvětlit můj pohled, tak to klidně někam přesuňte |
|
| Stránka 16 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|