Právě je 27.4.2021 18:38:09




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Jak jezdíme
A to chtějí, aby denní svícení bylo z továrny i v vzadu.
http://www.auto.cz/zadni-denni-sviceni- ... kdy-126169

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


18.12.2018 12:34:29
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Jsem pro. Cestou žasnu, kolik lidí v mrholení či dokonce v oparu svítí na dálnici jen denními. Ona je viditelnost třeba dobrá, ale jak to auto za sebou cáká, stane se neviditelným.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


18.12.2018 12:53:22
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mám v autě (Superb 2) nastavené svícení zadních světel při denním módu od začátku, a právě kvůli situacím popisovaným v článku jsem za to rád.
Auto kupované nové, ale určené pro jiný (balkánský) trh, a mělo to takhle nastavené z výroby.

Krom toho samozřejmě sensor světla a sensor deště, kdy se rozsvěcejí hlavní světla (a při překročení 150 km/h)


18.12.2018 13:01:47
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
michal: Prostě kdo vyčnívá, bude policií buzerován, to je celé lidové moudro. Možná je v tom i nějaká antipatie k cizincům z ostbloku. Z RZ by státní příslušnost samozřejmě poznal taky, ale denní svícení je vidět z větší dálky.


18.12.2018 13:02:52
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak zrovna ten Waidhaus je ideální příklad. Policie vždy stojí tady https://mapy.cz/s/3hkHP, většinou neoznačená civilní auta, ještě jsem nezažil, aby tam nebyli. Představa, že vidí na mostě auto, které najednou v půli mostu zhasne, na někoho může působit dojmem, že dotyčný nevyčnívá...? :crazy: :crazy: :crazy:


18.12.2018 13:16:35
Profil
 

Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Zná někdo statistiku, o kolik denní svícení snížilo nehodovost? Laicky bych řekl, že to má účinek spíš negativní, ale třeba by mě nějaká tvrdá data přesvědčila o opaku...


18.12.2018 13:49:35
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ti co neuměli světla zapnout v situacích kdy jim to ukládal zákon před zavedením denního svícení, teď ve stejných situacích jezdí stále na denní svícení a potkávací a obrysové světla stejně včas nerozsvítí. Denní svícení alá dva led proužky někde u země vychází na stejno jako auto bez světel.
Výsledkem je opět posunutí prahu vnímání, kdy lidé už nesvítící objekty na silnici vůbec nevnímají.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


18.12.2018 13:59:40
Profil ICQ
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Na druhou stranu, tohle už u nových aut plně řeší automat, ne?


18.12.2018 14:02:02
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Blanka je těch lidí s automatem jedoucích na denní svícení plná...


18.12.2018 14:04:36
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Neřeší.
Např. Fabie 2017 i přesto, že má AUTO světla např. v dešti jede stále na denní svícení. Hyundai dtto.
U Superbu to funguje ok, tam pokud jsou zaplé stěrače déle než 2 min na trvalé stíraní se světla samy přepnou z denních na potkávací.
Takže nelze na to spoléhat, stále je to odpovědnost řidiče, což uvádí i návod k obsluze všech vozů.
Avšak vysvětlujte to uživateli vozidla, kterému prodejce nakuká, že auto má automatická světla a není potřeba se o nic starat.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


18.12.2018 14:05:45
Profil ICQ
 

Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Ti co neuměli světla zapnout v situacích kdy jim to ukládal zákon před zavedením denního svícení, teď ve stejných situacích jezdí stále na denní svícení a potkávací a obrysové světla stejně včas nerozsvítí. Denní svícení alá dva led proužky někde u země vychází na stejno jako auto bez světel.
Výsledkem je opět posunutí prahu vnímání, kdy lidé už nesvítící objekty na silnici vůbec nevnímají.

Moje řeč. Cyklista nebo chodec je pak neviditelný, neb s halogenem se soutěží blbě.


18.12.2018 14:07:42
Profil
 

Příspěvky: 116
Příspěvek Re: Jak jezdíme
michal píše:
Tak zrovna ten Waidhaus je ideální příklad. Policie vždy stojí tady https://mapy.cz/s/3hkHP, většinou neoznačená civilní auta, ještě jsem nezažil, aby tam nebyli. Představa, že vidí na mostě auto, které najednou v půli mostu zhasne, na někoho může působit dojmem, že dotyčný nevyčnívá...? :crazy: :crazy: :crazy:


Vidite a to je dukaz ze "zavojovy system" funguje, kdyz jste si vsiml jen prvniho hlidky s cteckou RZ. Pomezi i Svaty Kriz maji 24/7 po dvou hlidkach s posilou na vikendy ci svatky.


18.12.2018 15:21:03
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Jak jezdíme
:shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:


18.12.2018 16:02:17
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
...
Výsledkem je opět posunutí prahu vnímání, kdy lidé už nesvítící objekty na silnici vůbec nevnímají.

ano, mohu potvrdit
kdy při stání na křižovatce v Heilbronnu jsem klidně začal odbočovat vlevo, protože ta auta proti byl prostě zaparkovaná...( nesvítila )
naštěstí jsem byl rychlejší, než ten golf naproti, co najednou přestal parkovat....

ad automat světel
mě překvapivě BMW nezhasne, když k těm stěračům přidám přední nebo zadní mlhovky...
v tunelech ovšem dělá to - klasicky Mrázovka, SAT, Blanka - že při první změně tma/světlo zhasne
podruhé rovněž a když vyjedu z Blanky, tak už svítí až do garáže - klidně v letním poledni

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


18.12.2018 22:22:56
Profil
 

Příspěvky: 1724
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Kdyby aspon nesvitili budiky v aute tak je to mozna napadne kdyz na ne neuvidi, ale nektere dnesni auta jsou fakt idiotske.

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


18.12.2018 23:27:50
Profil
 

Příspěvky: 203
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Warcz píše:
Kdyby aspon nesvitili budiky v aute tak je to mozna napadne kdyz na ne neuvidi, ale nektere dnesni auta jsou fakt idiotske.

Nechci to rozporovat, ale ještě jsem neviděl auto u kterého by s denními světly svítili budíky, možná u některého ojedinělého modelu. Ale ve většině případů je ta idiotská součástka pouze mezi sedačkou a volantem :lol:

PS. Pracuji jako učitel v autoškole a vysvětlit některým žákům jaká světla na vozidle vlastně mají a kdy jaké používat je nadlidský úkol. Stejně jako připojovací o odpojovací pruhy atd... Řeším to dennodenně


19.12.2018 9:04:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak pane učiteli, zde máte jednoho žáka :-) Já vůbec netuším co jsou to "denní světla" ? Já znám parkovací, když stojím, potkávací když jedu a dálkové, když nikdo nejede proti. Pak ještě mlhovky. Ale denní, to neznám. To je nějáký speciální režim světel ?


19.12.2018 12:21:41
Profil
 

Příspěvky: 1149
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Lynxi, pokud jste řidič, tak byste měl znát zákon... Zákon 361/2000 Sb. §32 (1).


19.12.2018 12:35:52
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak jezdíme
ElWappe, pokud jste člověk, mohl byste se pokusit odpovědět tak něják lidsky.

Já jsem člověk a přiznávám bez mučení že zákoník zpaměti neznám a neznám ani tyto pojmy, až jsem čtvrt století řidičem. Namísto kamenování bych ocenil lidskou vysvětlující odpověď.


19.12.2018 12:39:33
Profil
 

Příspěvky: 1149
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Odpověď jste dostal. Nemám pocit, že bych vás kamenoval. A lidsky a přátelsky Vám doporučuji si ten zákon projít, on se za čtvrtstoletí dost změnil.


19.12.2018 12:45:48
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak, když to berete takhle, tak to se příště ani nenamáhejte. Každý máme o přátelské mezilidské komunikaci diametrálně odlišné představy.

Tak jsem si to nakonec našel sám, v tom citovaném zákoně to samozřejmě není:

Světla pro denní svícení jsou charakteristická silně rozptýleným světelným tokem, který netvoří kužel jako u klasických světlometů. Takto rozptýlené světlo neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale splňuje zásadní podmínku bezpečného provozu „být viděn". V současné době jsou tato světla součástí základní výbavy pouze u vozidel vyšší třídy. Vzhledem k rozšíření a zlevnění LED technologie si je však na svá vozidla nechává namontovat stále více motoristů.


19.12.2018 12:51:38
Profil
 

Příspěvky: 203
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Lynx píše:
Tak pane učiteli, zde máte jednoho žáka :-) Já vůbec netuším co jsou to "denní světla" ? Já znám parkovací, když stojím, potkávací když jedu a dálkové, když nikdo nejede proti. Pak ještě mlhovky. Ale denní, to neznám. To je nějáký speciální režim světel ?

Pokud se chceme tahat za slovíčka tak slovy zákona jde o "světla pro denní svícení".

Zákon 361/2000sb. Osvětlení vozidel
§ 32

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2). Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

A pokud opravdu nevíte o co jde tak si všimněte, že většina moderních automobilů přes den svítí těmito světly které jsou obvykle tvořeny z led diod. Při použití světel pro denní svícení by neměla svítit ani obrysová ani potkávací světla.


19.12.2018 13:00:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Já se právě nechci tahat o žádná slovíčka a očekával jsem norrmální lidskou odpověď na otázku "Co je to denní svícení ?" protože to skutečně nevím resp. nevěděl jsem co to je. Sám mám starší auto a niják zvlášť se o auta nezajímám, takže to šlo mimo mě.

V tom zákoně to také není napsáno, tam je napsáno jen, že to existuje a je to povolené.

Tak jsem si to holt našel sám, když mi zde odpovídají jen samí ortodoxní úředníci, neochotní k normální komunikaci.


19.12.2018 13:13:38
Profil
 

Příspěvky: 655
Bydliště: ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
UTFG
potom
první odkaz a RTFM - 20sec - proč místo toho 4 příspěvky???


19.12.2018 14:11:38
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Maty píše:
Warcz píše:
Kdyby aspon nesvitili budiky v aute tak je to mozna napadne kdyz na ne neuvidi, ale nektere dnesni auta jsou fakt idiotske.

Nechci to rozporovat, ale ještě jsem neviděl auto u kterého by s denními světly svítili budíky, možná u některého ojedinělého modelu. Ale ve většině případů je ta idiotská součástka pouze mezi sedačkou a volantem :lol:

PS. Pracuji jako učitel v autoškole a vysvětlit některým žákům jaká světla na vozidle vlastně mají a kdy jaké používat je nadlidský úkol. Stejně jako připojovací o odpojovací pruhy atd... Řeším to dennodenně

Např. dvojkový Superb, trojková Fabie (pokud je vybavena automatickými světly), Hyundai Tucson, VW Tiguan. Budíky svítí, nesvítí však osvětlení přístrojů, což někteří viditelně ignorují.
Minulá generace VW Polo má čidlo v budících, takže přes den budíky svítí i při vypnutých potkávacích světlech a zapnutém denním svícení, ale s klesající intenzitou denního světla se postupně ztmavují až zcela zhasnou a řidiče to tak nutí rozsvítit. Bohužel to tak nefunguje u aut s automatickými světly, pokud je fce auto vypnuta (vypínač je v poloze O), tedy u SII to tak nefungovalo, u FIII to zítra zkusím.
Jako problém vnímám i absenci kontrolky potkávacích světel snad ve všech nových koncernových modelech, považuji to za něco absolutně absurdního a pro mne nepochopitelného.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


19.12.2018 21:26:16
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz