Právě je 27.4.2021 18:13:37




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 798
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Neblikám nikam. Neměnim jízdní pruh.


13.1.2019 7:49:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Proti tomuhle je polský řidič kamionu ze Studénky amatér a všichni Ti lidé kandidáti na Darwinovu cenu :cry:

https://www.facebook.com/270856339684060/videos/vb.270856339684060/2450074078398873/?type=2&theater

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


18.1.2019 15:22:37
Profil
 

Příspěvky: 4340
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Lynx píše:
Tak tohle je vostrý. Jestli to projde, tak bude porušování předpisů pro chudší lidi likvidační. Bohatí se i nadále jen zasmějou.

https://auto-mania.cz/zmeny-v-bodovem-s ... -internetu

Většina změn tam uvedených se tváří, že je k lepšímu, ale já úplně nevím. Jaký je totiž rozdíl v pozornosti když telefonuji s mobilem v ruce nebo přes handsfree. Žádný. Neříkám však, že zpřísnění není v pořádku. Chybí mi tam ale trest za rozsvícenou mlhovku když není potřeba nebo když za mnou někdo jede, pak hlavně také jízda v levém pruhu aniž bych předjížděl. A co tam hlavně chybí je sankce za překročení rychlosti o 20 resp.10 v obci. Tam bych tresty ubral než jak jsou v současné době. Absolutně nemá opodstatnění když na výjezdu z obce už někdo přidá a jede třeba 65 pár metrů před značkou, aby měl platit nebo nedejbože dostat body :zvraci:


18.1.2019 16:10:02
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Honey72, holt IQ 120. Dohromady.


19.1.2019 0:10:54
Profil
 

Příspěvky: 112
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Honey72, A pak, že se netočí novodobé grotesky.


20.1.2019 10:47:46
Profil
 

Příspěvky: 2741
Příspěvek Re: Jak jezdíme
ElWapp píše:
Kam blikate pred Barrandovskym mostem od Strahovskeho tunelu? Na most je to doleva, na Strakonice rovne.

Dobrá otázka. To je asi nejlepší příklad - situace stejná (co se týká odbočování), ale praxe naprosto rozdílná. Podle vodorovného značení odbočuji na Barrandovský most doleva, tedy bych měl blikat vlevo. Pokud ale pojedu ve druhém pruhu zleva, nebude toto chování nijak odlišitelné od záměru změnit jízdní pruh.
Dikce zákona je jasná, ale řekl bych, že v těchto situacích je "blikání" spíš na škodu, než k užitku.


20.1.2019 18:26:27
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Takovejch situaci je... kam (a jestli) byste blikali pri jizde po hlavni tady?


21.1.2019 9:21:18
Profil
 

Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jozka píše:
Takovejch situaci je... kam (a jestli) byste blikali pri jizde po hlavni tady?

pokud pojedu po hlavní, neblikal bych


21.1.2019 9:45:01
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tenhle případ mi přijde zrovna dost jasný. Když jedu rovně po hlavní, tak nemám důvod blikat. To že vede do oblouku je irelevantní.

Na téhle křižovatce by byl problém, kdyby tam nebylo zakázané odbočení doprava, že nelze blinkrem niják vyjádřit - odlišit, jestli jedu tou šikmou nahoru nebo prudce doprava. V obou případech bych dával stejný pravý blinkr.


21.1.2019 10:51:01
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak se pripravte na brzdy, protoze prvni jouda, co pojede z te vedlejsi odnaproti neda prednost, protoze vy prece jedete rovne, kdyz neblikate. Vyzkouseno.

Nastesti uz je tam od lonska kruhak, ale byvala to docela chutovka.


21.1.2019 11:32:59
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Přesně tak, i v pravidlech je to jasně dáno a pokud by Vám z vedlejší nedal přednost, byla by z toho spoluvina. Pokud by se tedy prokázalo, že se neblikalo.
Každopádně, já do křižovatky nikdy z vedlejší nevjíždím, i když auto na hlavní bliká, že ke mě odbočuje. Už se mi kolikrát stalo, že projel kolem mě a za křižovatkou někoho vysazoval.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


21.1.2019 12:46:53
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: Jak jezdíme
A kdyz budu blikat a dotycny nepojede rovne, ale ohne doprava a ja ho trefim do boku, budu na tom stejne, kdyz se branit ze jsem blikal doleva (ted pominu, ze tam byly dva pruhy). Tyhle krizovatky jsou ukazkove Hlavy XXII.


21.1.2019 13:05:19
Profil
 

Příspěvky: 1724
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Zkusím trošičku jiné téma. někdy narazím na křižovatku, která má jinak značenou hlavní silnici jako je asfalt: https://www.screencast.com/t/jyR7MeOK9Yxt
https://www.google.com/maps/@49.5288379 ... 312!8i6656

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


21.1.2019 13:36:01
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Takových křižovatek bohužel je. Jednu mám skoro u baráku a tak jednou za čtrnáct dní mi tam někdo nedá přednost. Asi si budu dělat čárky na autě, pro štěstí, že mě ještě nikdo nesejmul. Naposledy teď v pátek. Pořád tlačím na město, aby to tam nějak opticky upravili, ale část vlastní obec, část kraj a pořád dokola.

Ta hlavní odbočuje až těmi směrníky. Spousta řidičů a cyklistů jede rovně aniž by zpomalila nebo se koukla vpravo:
https://www.google.com/maps/@50.5984043,15.8778033,3a,75y,189.49h,81.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1splUg-arE2NpGsEA8XdNtYg!2e0!7i13312!8i6656

Z opačné strany zase město nastříká přerušovanou čáru až ke křižovatce, takže to vypadá, že hlavní pokračuje rovně. A ta značka je moc brzy. Ke všemu lidé plaší, kdo má přednost z té otáčky autobusu.
https://www.google.com/maps/@50.5973369 ... 312!8i6656

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


21.1.2019 14:08:30
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Honey72 píše:
Takových křižovatek bohužel je. Jednu mám skoro u baráku a tak jednou za čtrnáct dní mi tam někdo nedá přednost. Asi si budu dělat čárky na autě, pro štěstí, že mě ještě nikdo nesejmul. Naposledy teď v pátek. Pořád tlačím na město, aby to tam nějak opticky upravili, ale část vlastní obec, část kraj a pořád dokola.

Ta hlavní odbočuje až těmi směrníky. Spousta řidičů a cyklistů jede rovně aniž by zpomalila nebo se koukla vpravo:
https://www.google.com/maps/@50.5984043,15.8778033,3a,75y,189.49h,81.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1splUg-arE2NpGsEA8XdNtYg!2e0!7i13312!8i6656

Z opačné strany zase město nastříká přerušovanou čáru až ke křižovatce, takže to vypadá, že hlavní pokračuje rovně. A ta značka je moc brzy. Ke všemu lidé plaší, kdo má přednost z té otáčky autobusu.
https://www.google.com/maps/@50.5973369 ... 312!8i6656

Tak tam si radši dávám bacha taky a to z 80% jedu po hlavní. A ta hlavní je tu min 10 let stejná (tedy kromě tak půl roku, kdy se rekonstruoval most na státovce).


21.1.2019 14:15:45
Profil
 

Příspěvky: 1724
Příspěvek Re: Jak jezdíme
OMG to je taky jedna z věcí co mě štve. Proč dávají značky upravující přednost kilometr před křižovatku. Proč to proboha nedají tam, kde to člověk řeší: https://www.screencast.com/t/MS5f4FFSK7

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


21.1.2019 14:32:51
Profil
 

Příspěvky: 146
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mně to připomíná jedno oblíbené místo místní autoškoly. https://mapy.cz/s/3lA8h Než se dojede autem ke křižovatce (na mapách je až za tím bílým autem vpravo), tak většina žáků zapomene, že vlastně míjeli značku označující hlavní silnici. Ale proč je ta značka skoro 100 metrů před křižovatkou, to nikdo neví.


21.1.2019 15:07:06
Profil
 

Příspěvky: 679
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Co si pak má člověk myslet o profesionálních řidičích. :-(

https://www.novinky.cz/krimi/497850-rid ... smeru.html


20.2.2019 15:09:31
Profil
 

Příspěvky: 282
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Něco podobného od západních sousedů. https://www.novinky.cz/zahranicni/497816-cecha-v-nemecku-stihaji-za-pokus-o-vrazdu-s-kamionem-riskantne-predjizdel.html

Ač se jedná o srovnatelně nebezpečné manévry, všimněte si prosím tak odlišného chování policie. U nás pokuta 5-10 tisíc, možná sedm bodů a rok bez řidičáku. V Německu obvinění z pokusu o zabití.


20.2.2019 18:13:56
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Obojí extrém.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


20.2.2019 18:37:16
Profil ICQ
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Japao Joe píše:
Co si pak má člověk myslet o profesionálních řidičích. :-(

https://www.novinky.cz/krimi/497850-rid ... smeru.html


Spolu se řidičákem by ho měli zbavit i svéprávnosti. některé věci jsou opravdu mimo běžné chápání.


20.2.2019 20:07:38
Profil
 

Příspěvky: 4340
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Obojí extrém.

Ovšem ten německý extrém možná zabrání dalšímu pochybení, to naše řešení nikoli a to je bohužel důležité :?


20.2.2019 23:44:14
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Jak jezdime v Blance: http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... da215e9eff

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


22.2.2019 22:49:51
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Zaujalo mne to cerne SUV. Prisel k tomu jako slepej k houslim, dostal jen malej tukanec a stejne skoncil na krovkach.


23.2.2019 21:20:26
Profil
 

Příspěvky: 282
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jozka píše:
Zaujalo mne to cerne SUV. Prisel k tomu jako slepej k houslim, dostal jen malej tukanec a stejne skoncil na krovkach.

No mě to jako malý ťukanec nepřišlo. Ale tohle je obecně velká nevýhoda SUV. Mají těžiště hodně vysoko.


23.2.2019 21:49:48
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz