| Autor |
Zpráva |
|
kyk
Příspěvky: 798 Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
|
 Re: Jak jezdíme
Neblikám nikam. Neměnim jízdní pruh.
|
| 13.1.2019 7:49:27 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Jak jezdíme
Proti tomuhle je polský řidič kamionu ze Studénky amatér a všichni Ti lidé kandidáti na Darwinovu cenu https://www.facebook.com/270856339684060/videos/vb.270856339684060/2450074078398873/?type=2&theater
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 18.1.2019 15:22:37 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: Jak jezdíme
Většina změn tam uvedených se tváří, že je k lepšímu, ale já úplně nevím. Jaký je totiž rozdíl v pozornosti když telefonuji s mobilem v ruce nebo přes handsfree. Žádný. Neříkám však, že zpřísnění není v pořádku. Chybí mi tam ale trest za rozsvícenou mlhovku když není potřeba nebo když za mnou někdo jede, pak hlavně také jízda v levém pruhu aniž bych předjížděl. A co tam hlavně chybí je sankce za překročení rychlosti o 20 resp.10 v obci. Tam bych tresty ubral než jak jsou v současné době. Absolutně nemá opodstatnění když na výjezdu z obce už někdo přidá a jede třeba 65 pár metrů před značkou, aby měl platit nebo nedejbože dostat body 
|
| 18.1.2019 16:10:02 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Jak jezdíme
Honey72, holt IQ 120. Dohromady.
|
| 19.1.2019 0:10:54 |
|
 |
|
Tomas Eybl
Příspěvky: 112
|
 Re: Jak jezdíme
Honey72, A pak, že se netočí novodobé grotesky.
|
| 20.1.2019 10:47:46 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: Jak jezdíme
ElWapp píše: Kam blikate pred Barrandovskym mostem od Strahovskeho tunelu? Na most je to doleva, na Strakonice rovne. Dobrá otázka. To je asi nejlepší příklad - situace stejná (co se týká odbočování), ale praxe naprosto rozdílná. Podle vodorovného značení odbočuji na Barrandovský most doleva, tedy bych měl blikat vlevo. Pokud ale pojedu ve druhém pruhu zleva, nebude toto chování nijak odlišitelné od záměru změnit jízdní pruh. Dikce zákona je jasná, ale řekl bych, že v těchto situacích je "blikání" spíš na škodu, než k užitku.
|
| 20.1.2019 18:26:27 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Jak jezdíme
Takovejch situaci je... kam (a jestli) byste blikali pri jizde po hlavni tady?
|
| 21.1.2019 9:21:18 |
|
 |
|
xipecko
Příspěvky: 248
|
 Re: Jak jezdíme
jozka píše: Takovejch situaci je... kam (a jestli) byste blikali pri jizde po hlavni tady? pokud pojedu po hlavní, neblikal bych
|
| 21.1.2019 9:45:01 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Jak jezdíme
Tenhle případ mi přijde zrovna dost jasný. Když jedu rovně po hlavní, tak nemám důvod blikat. To že vede do oblouku je irelevantní.
Na téhle křižovatce by byl problém, kdyby tam nebylo zakázané odbočení doprava, že nelze blinkrem niják vyjádřit - odlišit, jestli jedu tou šikmou nahoru nebo prudce doprava. V obou případech bych dával stejný pravý blinkr.
|
| 21.1.2019 10:51:01 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Jak jezdíme
Tak se pripravte na brzdy, protoze prvni jouda, co pojede z te vedlejsi odnaproti neda prednost, protoze vy prece jedete rovne, kdyz neblikate. Vyzkouseno.
Nastesti uz je tam od lonska kruhak, ale byvala to docela chutovka.
|
| 21.1.2019 11:32:59 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Jak jezdíme
Přesně tak, i v pravidlech je to jasně dáno a pokud by Vám z vedlejší nedal přednost, byla by z toho spoluvina. Pokud by se tedy prokázalo, že se neblikalo. Každopádně, já do křižovatky nikdy z vedlejší nevjíždím, i když auto na hlavní bliká, že ke mě odbočuje. Už se mi kolikrát stalo, že projel kolem mě a za křižovatkou někoho vysazoval.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 21.1.2019 12:46:53 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Jak jezdíme
A kdyz budu blikat a dotycny nepojede rovne, ale ohne doprava a ja ho trefim do boku, budu na tom stejne, kdyz se branit ze jsem blikal doleva (ted pominu, ze tam byly dva pruhy). Tyhle krizovatky jsou ukazkove Hlavy XXII.
|
| 21.1.2019 13:05:19 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1724
|
 Re: Jak jezdíme
Zkusím trošičku jiné téma. někdy narazím na křižovatku, která má jinak značenou hlavní silnici jako je asfalt: https://www.screencast.com/t/jyR7MeOK9Yxthttps://www.google.com/maps/@49.5288379 ... 312!8i6656
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 21.1.2019 13:36:01 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Jak jezdíme
Takových křižovatek bohužel je. Jednu mám skoro u baráku a tak jednou za čtrnáct dní mi tam někdo nedá přednost. Asi si budu dělat čárky na autě, pro štěstí, že mě ještě nikdo nesejmul. Naposledy teď v pátek. Pořád tlačím na město, aby to tam nějak opticky upravili, ale část vlastní obec, část kraj a pořád dokola. Ta hlavní odbočuje až těmi směrníky. Spousta řidičů a cyklistů jede rovně aniž by zpomalila nebo se koukla vpravo: https://www.google.com/maps/@50.5984043,15.8778033,3a,75y,189.49h,81.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1splUg-arE2NpGsEA8XdNtYg!2e0!7i13312!8i6656Z opačné strany zase město nastříká přerušovanou čáru až ke křižovatce, takže to vypadá, že hlavní pokračuje rovně. A ta značka je moc brzy. Ke všemu lidé plaší, kdo má přednost z té otáčky autobusu. https://www.google.com/maps/@50.5973369 ... 312!8i6656
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 21.1.2019 14:08:30 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Jak jezdíme
Honey72 píše: Takových křižovatek bohužel je. Jednu mám skoro u baráku a tak jednou za čtrnáct dní mi tam někdo nedá přednost. Asi si budu dělat čárky na autě, pro štěstí, že mě ještě nikdo nesejmul. Naposledy teď v pátek. Pořád tlačím na město, aby to tam nějak opticky upravili, ale část vlastní obec, část kraj a pořád dokola. Ta hlavní odbočuje až těmi směrníky. Spousta řidičů a cyklistů jede rovně aniž by zpomalila nebo se koukla vpravo: https://www.google.com/maps/@50.5984043,15.8778033,3a,75y,189.49h,81.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1splUg-arE2NpGsEA8XdNtYg!2e0!7i13312!8i6656Z opačné strany zase město nastříká přerušovanou čáru až ke křižovatce, takže to vypadá, že hlavní pokračuje rovně. A ta značka je moc brzy. Ke všemu lidé plaší, kdo má přednost z té otáčky autobusu. https://www.google.com/maps/@50.5973369 ... 312!8i6656Tak tam si radši dávám bacha taky a to z 80% jedu po hlavní. A ta hlavní je tu min 10 let stejná (tedy kromě tak půl roku, kdy se rekonstruoval most na státovce).
|
| 21.1.2019 14:15:45 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1724
|
 Re: Jak jezdíme
OMG to je taky jedna z věcí co mě štve. Proč dávají značky upravující přednost kilometr před křižovatku. Proč to proboha nedají tam, kde to člověk řeší: https://www.screencast.com/t/MS5f4FFSK7
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 21.1.2019 14:32:51 |
|
 |
|
kollma
Příspěvky: 146
|
 Re: Jak jezdíme
Mně to připomíná jedno oblíbené místo místní autoškoly. https://mapy.cz/s/3lA8h Než se dojede autem ke křižovatce (na mapách je až za tím bílým autem vpravo), tak většina žáků zapomene, že vlastně míjeli značku označující hlavní silnici. Ale proč je ta značka skoro 100 metrů před křižovatkou, to nikdo neví.
|
| 21.1.2019 15:07:06 |
|
 |
|
Japao Joe
Příspěvky: 679
|
 Re: Jak jezdíme
Co si pak má člověk myslet o profesionálních řidičích. https://www.novinky.cz/krimi/497850-rid ... smeru.html
|
| 20.2.2019 15:09:31 |
|
 |
|
mstitek
Příspěvky: 282
|
 Re: Jak jezdíme
Něco podobného od západních sousedů. https://www.novinky.cz/zahranicni/497816-cecha-v-nemecku-stihaji-za-pokus-o-vrazdu-s-kamionem-riskantne-predjizdel.htmlAč se jedná o srovnatelně nebezpečné manévry, všimněte si prosím tak odlišného chování policie. U nás pokuta 5-10 tisíc, možná sedm bodů a rok bez řidičáku. V Německu obvinění z pokusu o zabití.
|
| 20.2.2019 18:13:56 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Obojí extrém.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 20.2.2019 18:37:16 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Jak jezdíme
Spolu se řidičákem by ho měli zbavit i svéprávnosti. některé věci jsou opravdu mimo běžné chápání.
|
| 20.2.2019 20:07:38 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše: Obojí extrém. Ovšem ten německý extrém možná zabrání dalšímu pochybení, to naše řešení nikoli a to je bohužel důležité 
|
| 20.2.2019 23:44:14 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Jak jezdíme
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 22.2.2019 22:49:51 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Jak jezdíme
Zaujalo mne to cerne SUV. Prisel k tomu jako slepej k houslim, dostal jen malej tukanec a stejne skoncil na krovkach.
|
| 23.2.2019 21:20:26 |
|
 |
|
mstitek
Příspěvky: 282
|
 Re: Jak jezdíme
jozka píše: Zaujalo mne to cerne SUV. Prisel k tomu jako slepej k houslim, dostal jen malej tukanec a stejne skoncil na krovkach. No mě to jako malý ťukanec nepřišlo. Ale tohle je obecně velká nevýhoda SUV. Mají těžiště hodně vysoko.
|
| 23.2.2019 21:49:48 |
|
|