| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 161 z 178 |
| Autor: | vaclav [ 25.2.2019 8:24:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
aha, tak uz vim, proc mají ty nakladaky ty zrcátka vpravu naklopeny tak dolu ke kolu (myslel jsem ze je to jen na parkovani, ale on je to opravdu zradny mrtvy uhel) |
|
| Autor: | NoOne [ 25.2.2019 17:01:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mrtvych uhlu na kamionu je mnohem vic:
|
|
| Autor: | jozka [ 25.2.2019 18:07:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Nazorne taky tady (cas 5:28). |
|
| Autor: | Japao Joe [ 25.2.2019 18:37:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jenom pro upřesnění, v připojovacím pruhu pravidlo ZIPu neplatí, tam se prostě dává přednost. |
|
| Autor: | jozka [ 6.3.2019 14:58:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Osobne si myslim, ze v podobnych pripadech se budou muset lidi naucit jedno. Volat policii, obzvlast maji-li nahravku, protoze nevim o jinem zpusobu, jak odstranovat z obehu troglodyty nadrazujici svou spetku casu nad zakon. |
|
| Autor: | mstitek [ 6.3.2019 15:15:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
jozka píše: Osobne si myslim, ze v podobnych pripadech se budou muset lidi naucit jedno. Volat policii, obzvlast maji-li nahravku, protoze nevim o jinem zpusobu, jak odstranovat z obehu troglodyty nadrazujici svou spetku casu nad zakon. Problém vidím v tom, že timhle způsobem stejně troglodyty z oběhu neodstraníte. Většina z nich má pocit, že řidičák je pouze dobrovolná záležitost a státní aparát jim v tom bohužel dává za pravdu. |
|
| Autor: | Aram96 [ 6.3.2019 18:24:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
mstitek píše: jozka píše: Osobne si myslim, ze v podobnych pripadech se budou muset lidi naucit jedno. Volat policii, obzvlast maji-li nahravku, protoze nevim o jinem zpusobu, jak odstranovat z obehu troglodyty nadrazujici svou spetku casu nad zakon. Problém vidím v tom, že timhle způsobem stejně troglodyty z oběhu neodstraníte. Většina z nich má pocit, že řidičák je pouze dobrovolná záležitost a státní aparát jim v tom bohužel dává za pravdu. Jak to myslíte ? Že tento přestupek nejde potrestat odebráním řidičáku, ale jen "pár" body nebo jak je to myšleno ?? Myslím, že jediná šance, jak toho docílit, je právě voláním policie, pokud máme nahrávku. |
|
| Autor: | mstitek [ 6.3.2019 21:38:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Aram96 píše: mstitek píše: jozka píše: Osobne si myslim, ze v podobnych pripadech se budou muset lidi naucit jedno. Volat policii, obzvlast maji-li nahravku, protoze nevim o jinem zpusobu, jak odstranovat z obehu troglodyty nadrazujici svou spetku casu nad zakon. Problém vidím v tom, že timhle způsobem stejně troglodyty z oběhu neodstraníte. Většina z nich má pocit, že řidičák je pouze dobrovolná záležitost a státní aparát jim v tom bohužel dává za pravdu. Jak to myslíte ? Že tento přestupek nejde potrestat odebráním řidičáku, ale jen "pár" body nebo jak je to myšleno ?? Myslím, že jediná šance, jak toho docílit, je právě voláním policie, pokud máme nahrávku. Myslel jsem to tak, že řidičák jim sice sebrat lze, ale je jim to jedno a druhej den zase řídí. A když je znova chytnou tak se vlastně vůbec nic nestane. |
|
| Autor: | jozka [ 6.3.2019 21:50:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak s tim asi souhlas, ale presto bych to nevzdaval. Treba se jednou nekdo rozhoupe a prestane ignorace trestnych cinu (a to rizeni se zakazem podle mne je). Mimochodem, tady bylo snad vsechno, kamion v protismeru, sranky, autobus a sanita na majacich. Vic uz by bylo snad jen kdyby ridic probehl ta stojici auta a sebral detem svaciny. |
|
| Autor: | Lenny [ 6.3.2019 21:58:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Těžko soudit z tohoto videa, chybí tam začátek. Je tam zachyceno pouze, jak stojí vedle sebe. Mohli si jen povídat, anebo ho chtěl upozornit na nějaký problém, možností je spousta. Nějak mi z videa uniká, jak mohl předjíždět řidič přes stažené závory. Sanitka by stejně přes stažené závory neprojela. Ja z videa vidím pouze přestupek přejetí plné čáry. Jako důkaz předjíždění na zákazu předjíždění, a to na přejezdu nejde použít, není to z něj vidět. Šofér, pokud má smysl pro svůj ŘP, odmítne vypovídat a tím to asi tak skončí. Každopádně zvláštní situace byla zachycena, ještě jsem takovou neviděl. |
|
| Autor: | Aram96 [ 7.3.2019 0:17:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
mstitek píše: Aram96 píše: mstitek píše: Problém vidím v tom, že timhle způsobem stejně troglodyty z oběhu neodstraníte. Většina z nich má pocit, že řidičák je pouze dobrovolná záležitost a státní aparát jim v tom bohužel dává za pravdu. Jak to myslíte ? Že tento přestupek nejde potrestat odebráním řidičáku, ale jen "pár" body nebo jak je to myšleno ?? Myslím, že jediná šance, jak toho docílit, je právě voláním policie, pokud máme nahrávku. Myslel jsem to tak, že řidičák jim sice sebrat lze, ale je jim to jedno a druhej den zase řídí. A když je znova chytnou tak se vlastně vůbec nic nestane. Jo takhle. No trochu pravda, ale není to tak, že když to uděláte víckrát po sobě 2-3 tak už je to trestný čin ? Ale tohle je domněnka, někde jsem to slyšel, nevím co je pravda a jsem línej to hledat |
|
| Autor: | jozka [ 7.3.2019 6:15:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lenny, vazne? Povidat? Tak ze najedu kamionem vedle kamionu? Podle jejího svědectví začal polský kamion předjíždět český už přes plnou čáru. „V tom se na železničním přejezdu spustila závora. Kamiony zůstaly stát vedle sebe, v protisměru stál autobus a z naší strany vyčkává blikající sanitka...j Vzdyt to v tom clanku je... prvni kamion zacal brzdit, protoze blikala cervena svetla, ale tenhle dobytek se ridi tim, ze ta jsou jen informativni, tak jel. Mel jedine stesti. Zavory spadly driv nez tam dojel, jinak by byl dalsi dil serialu "kamion mezi zavorami". |
|
| Autor: | jozka [ 7.3.2019 6:18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Arame, podle mne je to "marena". Par. 337 trestniho zakoniku. |
|
| Autor: | mstitek [ 7.3.2019 7:50:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Aram96 píše: Jo takhle. No trochu pravda, ale není to tak, že když to uděláte víckrát po sobě 2-3 tak už je to trestný čin ? Ale tohle je domněnka, někde jsem to slyšel, nevím co je pravda a jsem línej to hledat Je to přečin Maření výkonu úředního rozhodnutí a vůbec nikoho to nezajímá. Jak jinak si lze vysvětlit, že se na silnicích pohybují řidiči s více než deseti zákazy řízení a to ještě často pod vlivem. |
|
| Autor: | Lenny [ 7.3.2019 18:29:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Jen jsem psal, co jsem viděl na videu. Taky jsem psal, že tomu chybí začátek. |
|
| Autor: | jozka [ 7.3.2019 19:18:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
To by mne docela zajimalo, co z chybejiciho zacatku by mohlo byt ospravedlnenim. Jedine, co mne napada, je porucha toho prvniho kamionu a to nebyl ten pripad. |
|
| Autor: | Lenny [ 7.3.2019 19:24:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Kdyby tam byl začátek, nejsou dohady, co tam dělal. Teď mě napadlo, jak je definováno předjíždění? Je to bráno, že se musím zařadit před předjížděné auto, anebo stačí když vyjedu a v půlce předjíždění si to rozmyslím a vrátím se zpět za auto, co jsem chtěl předjet? |
|
| Autor: | jozka [ 7.3.2019 21:09:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ony ale zadne dohady nejsou... svedectvi je v tom clanku. |
|
| Autor: | Aram96 [ 7.3.2019 23:17:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
mstitek píše: Aram96 píše: Jo takhle. No trochu pravda, ale není to tak, že když to uděláte víckrát po sobě 2-3 tak už je to trestný čin ? Ale tohle je domněnka, někde jsem to slyšel, nevím co je pravda a jsem línej to hledat Je to přečin Maření výkonu úředního rozhodnutí a vůbec nikoho to nezajímá. Jak jinak si lze vysvětlit, že se na silnicích pohybují řidiči s více než deseti zákazy řízení a to ještě často pod vlivem. No sorry, ale píšeš to, jak kdyby to bylo na denním pořádku, že takoví jezdí, já si osobně myslím, že takových zas tak moc nenajdeme, myslím si, že by si šli prostě na půl roku minimálně sednout. Ale možná je to pocit. Každopádně si nepomatuji, kdy naposled jsem četl o havárce, kterou zavinil,nebo že "nadýchal" řidič, který má x-krát odebraný řidičák ... Mě to přijde přehnané, jak to vidíš ty. |
|
| Autor: | jozka [ 8.3.2019 7:44:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Otazkou je, co si predstavujes podjmem "na dennim poradku". Parkrat do roka se podobny pripad dostane do medii, typicky kdyz nekdo takovy nekoho prizabije/zabije. A to asi nebudou vsechny pripady rizeni se zakazem, ze? |
|
| Autor: | Sosa [ 8.3.2019 9:03:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Ti lidé jezdí denně, přijde se na to při nějakém průšvihu, kdy to prosákne do médií. Nebo jak si myslíte, že nasbírají 10 zákazů řízení? |
|
| Autor: | jeni013 [ 8.3.2019 9:53:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Lenny píše: Těžko soudit z tohoto videa, chybí tam začátek. Je tam zachyceno pouze, jak stojí vedle sebe. Mohli si jen povídat, anebo ho chtěl upozornit na nějaký problém, možností je spousta. Nějak mi z videa uniká, jak mohl předjíždět řidič přes stažené závory. Sanitka by stejně přes stažené závory neprojela. Ja z videa vidím pouze přestupek přejetí plné čáry. Jako důkaz předjíždění na zákazu předjíždění, a to na přejezdu nejde použít, není to z něj vidět. Šofér, pokud má smysl pro svůj ŘP, odmítne vypovídat a tím to asi tak skončí. Každopádně zvláštní situace byla zachycena, ještě jsem takovou neviděl. Lenny, je to zde. Bydlím odtud asi 4 km a nevěřím, co vidím. Tady prostor na předjíždění NA prostě není (plná čára, horizont, přejezd...). Ad sanita: Pokud by kamiony stály za sebou, tak sanita najede v protisměru až k závoře a po tvednutí závor vyjede ze situace jako první, protože jí všichni dají přednost. V situaci na videu o ní neví ani předjížděný NA, ani BUS, proto se rozjedou a sanita jede pomalu za NA kolem celé protistojící kolony, protože tady není uhnout kam (sice je to I/57, ale šířka je s bídou na III. třídu). Argumentace typu d-fens tady myslím neuspěje - pokud je výpověď svědka a řidič odmítne vypovídat, tak exemplární trest (myslím zákaz řízení, případně vstupu + citelný flastr). |
|
| Autor: | NoOne [ 8.3.2019 13:07:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
U tech ridicaku kamionaku je to trosku slozitejsi, zakaz rizeni je jen na urcity stat a mezinarodne se postih neresi. Pokud neni uplne blbej, tak jim ten ridicak neodevzda a pocas platnosti zakazu muze ridit dal, jen se musi vyhybat statu kde ma zakaz. BTW: Toto je duvod proc je v nemecku, pro nemce, za neodevzdani RP palba v radech tisic EUR |
|
| Autor: | mstitek [ 8.3.2019 15:57:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Aram96 píše: No sorry, ale píšeš to, jak kdyby to bylo na denním pořádku, že takoví jezdí, já si osobně myslím, že takových zas tak moc nenajdeme, myslím si, že by si šli prostě na půl roku minimálně sednout. Ale možná je to pocit. Každopádně si nepomatuji, kdy naposled jsem četl o havárce, kterou zavinil,nebo že "nadýchal" řidič, který má x-krát odebraný řidičák ... Mě to přijde přehnané, jak to vidíš ty. Za loňský rok se jedná o 3648 zaznamenaných přestupků. Statistiku lze nalézt na stránkách ministerstva dopravy (https://www.mdcr.cz/Statistiky/Silnicni-doprava/Statistiky-k-bodovemu-hodnoceni/Statistiky-prestupku-a-trestnych-cinu). Konkrétní číslo je pak na listu 9 pod paragafem 337 zákona 40/2009 Sb. odstavec 'l' písmeno 'a'. To je deset chycenejch za den. Myslim, že se dá mluvit o denním pořádku. |
|
| Autor: | mstitek [ 8.3.2019 17:02:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
A čerstvý případ z dneška. Již sedm zákazů řízení za poslednách čtrnáct let a tentokrát mu dokonce hrozí celé dva roky. Dokud někoho nezabije, tak se nic dít nebude. https://www.novinky.cz/krimi/499332-nepoucitelneho-neridice-z-hradce-se-zakazem-do-roku-2026-chytili-opet-za-volantem.html |
|
| Stránka 161 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|