|
Právě je 27.4.2021 10:23:04
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Jak jezdíme
To byste ale od mamlase, kterej nezná rychlostní limity a neví, kde má na volantu páčku na blinkry, asi chtěl moc  .. se divim že to rovnou nezahamoval v levym. Jinak to video má i jistej tajming, viz ty čísla vpravo nahoře. Policajti zastavujou cca 20 s poté, co předjížděj náklaďák rychlostí 130, tedy bezpečně a o dost vyšší, než by takovej měl jet .. furt teda děsně riskantní zásah, vlastně ten kamioňák ani neměl šanci si všimnout že tam něco tropěj se stopkou, že. Jako by takových situací i bez majáku a stopky nenastávalo denně na každym kilometru dvacet.
|
| 1.9.2010 18:50:38 |
|
 |
|
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
Ano jonáši, každou chvíli mi někdo na dálnici (eh, děleném čtyřpruhu) zastavuje před čumákem, je to normální a je to tak správné... Doufám že s močením taky nečekáte na benzínku, je to škodlivé na měchýř.
(Policisté ho začli vyblikávat podle videa právě když ten kamion předjížděl, jistě vhodný moment)
|
| 1.9.2010 19:23:23 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Jak jezdíme
Nojo, policajti jsou dycky blbci, co chcete. Vám tam na videu něco bliká? Mě ne, i když si pustim origoš od KV policie .. zato vidim, že šoféři kolem kterých projížděj už dávno předtim, začínaj brzdit. Asi tam jeli všímavější. Ostatně celej ten závod na mě působí tak, že o nich mladej nejspíš věděl a jenom zkoušel, jestli to třeba ve dvoustovce nevzdaj. Jsem rád že ne, dali by tim mladý generaci blbej příklad. Mimochodem když vyjíždí mladej přes horizont k tomu kamionu, má ho zhruba za pět sekund i když už zpomaluje, to by mě zajímalo co by dělal, kdyby se tam zrovna dva aviatici předjížděli. No dokud nebude nějaký podrobný ofiko info o celym průběhu, tak tady nic nerozřešíme, ba na to ani nemáme žádný gebíry, tak už s tim pruděnim skončim, spěte sladce. Co dodat, policajty zrušit, vždyť furt zabíjej nějaký lidi. A v KV zvlášť, zřejmě tam sloužej samý sadisti 
|
| 1.9.2010 19:46:03 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Jak jezdíme
sory
Naposledy upravil mbmat dne 1.9.2010 20:11:06, celkově upraveno 2
|
| 1.9.2010 20:04:30 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Jak jezdíme
mbmat píše: jonáš píše: Nojo, policajti jsou dycky blbci, co chcete. zajímalo by mě, co by si řikal na to, až by vás nějaký psychopat unesl a vyhrožoval smrtí. vsadim se o co chcete, že byste se ptal po policii a byl by ste po**aný až za ušima. omluvte mě za můj slovník, ale opravdu nemam rád, když na policii někdo nadává. Sorry, ale termín "ironie" nebo aspoň česky nadsázka, to jste ještě nebrali? Pokud si to přečtete pořádně, zjistíte že na ně tady "nadávaj" docela jiný lidi. Já je v podstatě za tuhle a podobný akce chválim, i když nikdo neni úplně bez chyby 
|
| 1.9.2010 20:08:52 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Jak jezdíme
jonáš píše: Sorry, ale termín "ironie" nebo aspoň česky nadsázka, to jste ještě nebrali? Pokud si to přečtete pořádně, zjistíte že na ně tady "nadávaj" docela jiný lidi. Já je v podstatě za tuhle a podobný akce chválim, i když nikdo neni úplně bez chyby jo tak to se omlouvám a mažu. já sem byl línej číst 
|
| 1.9.2010 20:09:58 |
|
 |
|
bhs
Příspěvky: 689 Bydliště: P6---Šumpersko
|
 Re: Jak jezdíme
jonáš píše: mbmat píše: jonáš píše: Nojo, policajti jsou dycky blbci, co chcete. zajímalo by mě, co by si řikal na to, až by vás nějaký psychopat unesl a vyhrožoval smrtí. vsadim se o co chcete, že byste se ptal po policii a byl by ste po**aný až za ušima. omluvte mě za můj slovník, ale opravdu nemam rád, když na policii někdo nadává. Sorry, ale termín "ironie" nebo aspoň česky nadsázka, to jste ještě nebrali? Pokud si to přečtete pořádně, zjistíte že na ně tady "nadávaj" docela jiný lidi. Já je v podstatě za tuhle a podobný akce chválim, i když nikdo neni úplně bez chyby  2 jonáš Moc pěkný ... VY si myslíte, že když začnete peprnou nadsázkou, že se čtenáři budou pozorně probírat následujícím textem ? Pochopitelně že ne, ... čest výjimkám. To co předvedl mbmat je úplně typické. To byste měl jako pilný přispěvatel vědět. Vaše sdělení pro cca 90 procent čtenářů bylo: "Nojo, policajti jsou ...
_________________ Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
|
| 2.9.2010 17:54:12 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Jak jezdíme
máte pravdu
|
| 2.9.2010 18:06:19 |
|
 |
|
bhs
Příspěvky: 689 Bydliště: P6---Šumpersko
|
 Re: Jak jezdíme
pochopitelně, to totiž není žádný objev, je to typické .... a nejen v naší kotlině. Takoví amíci (alespoň ty co znám) jsou na tom podobně, ne-li hůř  Žijeme prostě v uspěchané a zkratkovité době 
|
| 2.9.2010 21:18:01 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Jak jezdíme
zda se mi to nebo je na silnicich nepatrne vice ridicu-magoru od 01/09?
|
| 3.9.2010 7:04:37 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Jak jezdíme
nedavno jsem zazil zajimavou vec na D1. jedu cca 130a za mnou oktavka tak cca 5-10m. obcas jsem ji diky kamionum ujel a ona me zase dohnala a visela za mnou. pak nas predjel nekdo jiny asi 140km/h a ta oktavka se nalepila za nej. mam dve vysvetleni - setril benzin ve vetrnem pytli nebo se schovaval pred moznym radarem?
|
| 3.9.2010 7:07:28 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Jak jezdíme
bhs píše: Moc pěkný ... VY si myslíte, že když začnete peprnou nadsázkou, že se čtenáři budou pozorně probírat následujícím textem ? Sorry, ale moje "sdělení" bylo v tomto případě asi dvacátou otáčkou v souvislý diskusi nevedoucí nikam, to se pak stává že novej příchozí čumí  .. navíc jsem tim nezačal, ale skončil. To se stává, bez nějakýho toho nedorozumění by tady byla nuda.
|
| 3.9.2010 8:00:49 |
|
 |
|
bhs
Příspěvky: 689 Bydliště: P6---Šumpersko
|
 Re: Jak jezdíme
Ještě větší show byste mohl zažít, pokud by Vás na ulici potkal a poznal nějaký dotčený policajt, který upřednostňuje hrubou sílu před diskusí 
|
| 3.9.2010 12:34:48 |
|
 |
|
bhs
Příspěvky: 689 Bydliště: P6---Šumpersko
|
 Re: Jak jezdíme
vaclav píše: nedavno jsem zazil zajimavou vec na D1. jedu cca 130a za mnou oktavka tak cca 5-10m. obcas jsem ji diky kamionum ujel a ona me zase dohnala a visela za mnou. pak nas predjel nekdo jiny asi 140km/h a ta oktavka se nalepila za nej. mam dve vysvetleni - setril benzin ve vetrnem pytli nebo se schovaval pred moznym radarem? obě alternativy jsou pravděpodobné. Já na D11 už viděl zavěšené osobáky za relativně pomalu jedoucími trambusáky. Tam to by tutově vzduchový pytel
_________________ Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
|
| 3.9.2010 12:37:00 |
|
 |
|
dubnic
Příspěvky: 80 Bydliště: Dolnobřežansko
|
 Re: Jak jezdíme
Omluvte mou nevědomost kolegové, ale může mi někdo laicky vysvětlit ten vzduchovej pytel? Jezdím hodně a často. Slyšel jsem už o tom, ale pořád tomu nerozumím.
|
| 3.9.2010 18:45:04 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Jak jezdíme
Zjednodušeně řečeno první auto rozráží vzduch, takže to druhé nepotřebuje tolik energie (nemusí rozrážet vzduch) ke stejnému pohybu při stejné rychlosti.
Dobrým příkladem jsou cyklistické závody - závodníci se střídají na špici, kde je to nejtěžší, a ostatní se snaží jet v zákrytu. Často dokonce většinu závodu rozráží vzduch nějaký týmový kolega, aby hlavní jezdec šetřil síly na závěrečný sprint.
Ale aby to mělo nějaký výraznější vliv u osobních aut, musejí jet opravdu těsně za sebou, tak 2-3 m, maximálně 5 m. Pak už je ten vliv na spotřebu zanedbatelný. Dokonce při určité vzdálenosti se proudy tak míchají, že může být efekt i opačný. Jezdit takhle blízko při 130 je ale nebezpečné. Dřív se tak jezdilo častěji, hlavně za náklaďáky, protože stejně většina aut jezdila sotva 90 při spotřebě 13 litrů a každá koruna byla dobrá.
|
| 3.9.2010 19:01:31 |
|
 |
|
dubnic
Příspěvky: 80 Bydliště: Dolnobřežansko
|
 Re: Jak jezdíme
Díky za objasnění. Takže to pro mě ani smysl nemá. Patřím k těm, co si drží raději bezpečný odstup (do kterého se ale stejně každou chvíli někdo vecpe). Navíc mívám spotřebu nafty kolem 5 - 6 litrů. Ale dobrý poznatek, až pojedu na kole. Rozhodně se nalepím na zadek nějakému většímu autu. 
|
| 3.9.2010 19:14:33 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Jak jezdíme
bhs píše: ... Já na D11 už viděl zavěšené osobáky za relativně pomalu jedoucími trambusáky. Tam to by tutově vzduchový pytel jj, taky jsem takhle jezdil, obzvlášť s vlekem, tam to mělo výrazný efekt. jenom Favorit se na rozdíl od Wartburga nechtěl v tom pytli moc chladit a bylo to max.do těch 2m, od většího odstupu už jste slyšel vítr nad střechou, ale spotřeba šla dolů i o 3litry
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 4.9.2010 10:18:58 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Jak jezdíme
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 4.9.2010 10:23:00 |
|
 |
|
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
Proboha, ještě aby se tohle dostalo mezi lidi... 
|
| 4.9.2010 17:09:14 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Jak jezdíme
http://www.novinky.cz/domaci/210684-bar ... jetku.htmltolik prace uplne k nicemu, nebot (opakuji se) hlidky u silnic nejsou a kdyz uz ano stejne jsou uplatni. tedy snahy bych smeroval timto smerem, coz je ostatne take bartuv resort (i kdyz via radka johna).
|
| 7.9.2010 7:53:08 |
|
 |
|
bhs
Příspěvky: 689 Bydliště: P6---Šumpersko
|
 Re: Jak jezdíme
Alespoň se procvičí v analýze..... a dojdou k tomu, že to v tomto prostředí v tuto dobu nemůže fungovat. Pokud ale budou tvrdohlaví a zůstanou u pohledu na některý zahraniční model, dojdou patrně k tomu, že budou tento model implementovat komplet u nás ... a to polezou lidem do soukromí daleko víc než jsou zvyklí  ) a třeba dojdou i k tomu, že lidi nebudou za majetek jen trestat, ale dají těm lidem větší (rozhodovací) privilegia v této společnosti
|
| 7.9.2010 22:24:51 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
|
| 9.9.2010 10:13:14 |
|
 |
|
flames
Příspěvky: 577 Bydliště: teď už zas ValMez
|
 Re: Jak jezdíme
Spíš aby se nestalo,že pak někteří budou ignorovat skutečné děti s míčem na cestě v domění, že je to malba  . Je to blbost, fungovat to bude hlavně na ty, kteří jedou skutečně těch 30.
_________________ http://www.last.fm/user/jukl
|
| 9.9.2010 10:19:29 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
flames píše: Spíš aby se nestalo,že pak někteří budou ignorovat skutečné děti s míčem na cestě v domění, že je to malba  . Je to blbost, fungovat to bude hlavně na ty, kteří jedou skutečně těch 30. Kdybych viděl, že to neubrzdím a to dítě přejedu, asi bych se pokusil strefit někam jinam a třeba se s někým skutečně srazil... 
|
| 9.9.2010 11:03:25 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|