Právě je 27.4.2021 10:23:04




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
To byste ale od mamlase, kterej nezná rychlostní limity a neví, kde má na volantu páčku na blinkry, asi chtěl moc :lol: .. se divim že to rovnou nezahamoval v levym.

Jinak to video má i jistej tajming, viz ty čísla vpravo nahoře. Policajti zastavujou cca 20 s poté, co předjížděj náklaďák rychlostí 130, tedy bezpečně a o dost vyšší, než by takovej měl jet .. furt teda děsně riskantní zásah, vlastně ten kamioňák ani neměl šanci si všimnout že tam něco tropěj se stopkou, že. Jako by takových situací i bez majáku a stopky nenastávalo denně na každym kilometru dvacet.


1.9.2010 18:50:38
Profil
 

Příspěvky: 410
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ano jonáši, každou chvíli mi někdo na dálnici (eh, děleném čtyřpruhu) zastavuje před čumákem, je to normální a je to tak správné... Doufám že s močením taky nečekáte na benzínku, je to škodlivé na měchýř.

(Policisté ho začli vyblikávat podle videa právě když ten kamion předjížděl, jistě vhodný moment)


1.9.2010 19:23:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Nojo, policajti jsou dycky blbci, co chcete. Vám tam na videu něco bliká? Mě ne, i když si pustim origoš od KV policie .. zato vidim, že šoféři kolem kterých projížděj už dávno předtim, začínaj brzdit. Asi tam jeli všímavější.

Ostatně celej ten závod na mě působí tak, že o nich mladej nejspíš věděl a jenom zkoušel, jestli to třeba ve dvoustovce nevzdaj. Jsem rád že ne, dali by tim mladý generaci blbej příklad. Mimochodem když vyjíždí mladej přes horizont k tomu kamionu, má ho zhruba za pět sekund i když už zpomaluje, to by mě zajímalo co by dělal, kdyby se tam zrovna dva aviatici předjížděli. No dokud nebude nějaký podrobný ofiko info o celym průběhu, tak tady nic nerozřešíme, ba na to ani nemáme žádný gebíry, tak už s tim pruděnim skončim, spěte sladce.

Co dodat, policajty zrušit, vždyť furt zabíjej nějaký lidi. A v KV zvlášť, zřejmě tam sloužej samý sadisti 8-)


1.9.2010 19:46:03
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Jak jezdíme
sory


Naposledy upravil mbmat dne 1.9.2010 20:11:06, celkově upraveno 2



1.9.2010 20:04:30
Profil ICQ
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
mbmat píše:
jonáš píše:
Nojo, policajti jsou dycky blbci, co chcete.

zajímalo by mě, co by si řikal na to, až by vás nějaký psychopat unesl a vyhrožoval smrtí. vsadim se o co chcete, že byste se ptal po policii a byl by ste po**aný až za ušima. omluvte mě za můj slovník, ale opravdu nemam rád, když na policii někdo nadává.


Sorry, ale termín "ironie" nebo aspoň česky nadsázka, to jste ještě nebrali? Pokud si to přečtete pořádně, zjistíte že na ně tady "nadávaj" docela jiný lidi. Já je v podstatě za tuhle a podobný akce chválim, i když nikdo neni úplně bez chyby :lol:


1.9.2010 20:08:52
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jonáš píše:
Sorry, ale termín "ironie" nebo aspoň česky nadsázka, to jste ještě nebrali? Pokud si to přečtete pořádně, zjistíte že na ně tady "nadávaj" docela jiný lidi. Já je v podstatě za tuhle a podobný akce chválim, i když nikdo neni úplně bez chyby

jo tak to se omlouvám a mažu. já sem byl línej číst :D


1.9.2010 20:09:58
Profil ICQ
 

Příspěvky: 689
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jonáš píše:
mbmat píše:
jonáš píše:
Nojo, policajti jsou dycky blbci, co chcete.

zajímalo by mě, co by si řikal na to, až by vás nějaký psychopat unesl a vyhrožoval smrtí. vsadim se o co chcete, že byste se ptal po policii a byl by ste po**aný až za ušima. omluvte mě za můj slovník, ale opravdu nemam rád, když na policii někdo nadává.


Sorry, ale termín "ironie" nebo aspoň česky nadsázka, to jste ještě nebrali? Pokud si to přečtete pořádně, zjistíte že na ně tady "nadávaj" docela jiný lidi. Já je v podstatě za tuhle a podobný akce chválim, i když nikdo neni úplně bez chyby :lol:


2 jonáš
Moc pěkný ... VY si myslíte, že když začnete peprnou nadsázkou, že se čtenáři budou pozorně probírat následujícím textem ? Pochopitelně že ne, ... čest výjimkám. To co předvedl mbmat je úplně typické. To byste měl jako pilný přispěvatel vědět. Vaše sdělení pro cca 90 procent čtenářů bylo: "Nojo, policajti jsou ...

_________________
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI


2.9.2010 17:54:12
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Jak jezdíme
máte pravdu


2.9.2010 18:06:19
Profil ICQ
 

Příspěvky: 689
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
pochopitelně, to totiž není žádný objev, je to typické .... a nejen v naší kotlině. Takoví amíci (alespoň ty co znám) jsou na tom podobně, ne-li hůř :) Žijeme prostě v uspěchané a zkratkovité době :ko:


2.9.2010 21:18:01
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
zda se mi to nebo je na silnicich nepatrne vice ridicu-magoru od 01/09?


3.9.2010 7:04:37
Profil
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
nedavno jsem zazil zajimavou vec na D1. jedu cca 130a za mnou oktavka tak cca 5-10m. obcas jsem ji diky kamionum ujel a ona me zase dohnala a visela za mnou. pak nas predjel nekdo jiny asi 140km/h a ta oktavka se nalepila za nej. mam dve vysvetleni - setril benzin ve vetrnem pytli nebo se schovaval pred moznym radarem?


3.9.2010 7:07:28
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
bhs píše:
Moc pěkný ... VY si myslíte, že když začnete peprnou nadsázkou, že se čtenáři budou pozorně probírat následujícím textem ?


Sorry, ale moje "sdělení" bylo v tomto případě asi dvacátou otáčkou v souvislý diskusi nevedoucí nikam, to se pak stává že novej příchozí čumí :lol: .. navíc jsem tim nezačal, ale skončil. To se stává, bez nějakýho toho nedorozumění by tady byla nuda.


3.9.2010 8:00:49
Profil
 

Příspěvky: 689
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ještě větší show byste mohl zažít, pokud by Vás na ulici potkal a poznal nějaký dotčený policajt, který upřednostňuje hrubou sílu před diskusí :-)


3.9.2010 12:34:48
Profil
 

Příspěvky: 689
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
vaclav píše:
nedavno jsem zazil zajimavou vec na D1. jedu cca 130a za mnou oktavka tak cca 5-10m. obcas jsem ji diky kamionum ujel a ona me zase dohnala a visela za mnou. pak nas predjel nekdo jiny asi 140km/h a ta oktavka se nalepila za nej. mam dve vysvetleni - setril benzin ve vetrnem pytli nebo se schovaval pred moznym radarem?

obě alternativy jsou pravděpodobné. Já na D11 už viděl zavěšené osobáky za relativně pomalu jedoucími trambusáky. Tam to by tutově vzduchový pytel

_________________
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI


3.9.2010 12:37:00
Profil
 

Příspěvky: 80
Bydliště: Dolnobřežansko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Omluvte mou nevědomost kolegové, ale může mi někdo laicky vysvětlit ten vzduchovej pytel? Jezdím hodně a často. Slyšel jsem už o tom, ale pořád tomu nerozumím.


3.9.2010 18:45:04
Profil ICQ
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Zjednodušeně řečeno první auto rozráží vzduch, takže to druhé nepotřebuje tolik energie (nemusí rozrážet vzduch) ke stejnému pohybu při stejné rychlosti.

Dobrým příkladem jsou cyklistické závody - závodníci se střídají na špici, kde je to nejtěžší, a ostatní se snaží jet v zákrytu. Často dokonce většinu závodu rozráží vzduch nějaký týmový kolega, aby hlavní jezdec šetřil síly na závěrečný sprint.

Ale aby to mělo nějaký výraznější vliv u osobních aut, musejí jet opravdu těsně za sebou, tak 2-3 m, maximálně 5 m. Pak už je ten vliv na spotřebu zanedbatelný. Dokonce při určité vzdálenosti se proudy tak míchají, že může být efekt i opačný. Jezdit takhle blízko při 130 je ale nebezpečné. Dřív se tak jezdilo častěji, hlavně za náklaďáky, protože stejně většina aut jezdila sotva 90 při spotřebě 13 litrů a každá koruna byla dobrá.


3.9.2010 19:01:31
Profil
 

Příspěvky: 80
Bydliště: Dolnobřežansko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Díky za objasnění. Takže to pro mě ani smysl nemá. Patřím k těm, co si drží raději bezpečný odstup (do kterého se ale stejně každou chvíli někdo vecpe). Navíc mívám spotřebu nafty kolem 5 - 6 litrů. Ale dobrý poznatek, až pojedu na kole. Rozhodně se nalepím na zadek nějakému většímu autu. :D


3.9.2010 19:14:33
Profil ICQ
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
bhs píše:
... Já na D11 už viděl zavěšené osobáky za relativně pomalu jedoucími trambusáky. Tam to by tutově vzduchový pytel

jj, taky jsem takhle jezdil, obzvlášť s vlekem, tam to mělo výrazný efekt.
jenom Favorit se na rozdíl od Wartburga nechtěl v tom pytli moc chladit
a bylo to max.do těch 2m, od většího odstupu už jste slyšel vítr nad střechou, ale spotřeba šla dolů i o 3litry

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


4.9.2010 10:18:58
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Změřeno Bořiči mýtů.

_________________
Království a půl princezny za 511.


4.9.2010 10:23:00
Profil
 

Příspěvky: 410
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Proboha, ještě aby se tohle dostalo mezi lidi... :-D


4.9.2010 17:09:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1701
Příspěvek Re: Jak jezdíme
http://www.novinky.cz/domaci/210684-bar ... jetku.html

tolik prace uplne k nicemu, nebot (opakuji se) hlidky u silnic nejsou a kdyz uz ano stejne jsou uplatni. tedy snahy bych smeroval timto smerem, coz je ostatne take bartuv resort (i kdyz via radka johna).


7.9.2010 7:53:08
Profil
 

Příspěvky: 689
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Alespoň se procvičí v analýze..... a dojdou k tomu, že to v tomto prostředí v tuto dobu nemůže fungovat. Pokud ale budou tvrdohlaví a zůstanou u pohledu na některý zahraniční model, dojdou patrně k tomu, že budou tento model implementovat komplet u nás ... a to polezou lidem do soukromí daleko víc než jsou zvyklí :-)) a třeba dojdou i k tomu, že lidi nebudou za majetek jen trestat, ale dají těm lidem větší (rozhodovací) privilegia v této společnosti


7.9.2010 22:24:51
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Co říkáte tomuhle? http://www.novinky.cz/koktejl/210937-novy-trik-jak-zpomalit-agresivni-ridice-desiva-3d-iluze-na-silnici.html


9.9.2010 10:13:14
Profil
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Spíš aby se nestalo,že pak někteří budou ignorovat skutečné děti s míčem na cestě v domění, že je to malba :lol: .

Je to blbost, fungovat to bude hlavně na ty, kteří jedou skutečně těch 30.

_________________
http://www.last.fm/user/jukl


9.9.2010 10:19:29
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
flames píše:
Spíš aby se nestalo,že pak někteří budou ignorovat skutečné děti s míčem na cestě v domění, že je to malba :lol: .

Je to blbost, fungovat to bude hlavně na ty, kteří jedou skutečně těch 30.
Kdybych viděl, že to neubrzdím a to dítě přejedu, asi bych se pokusil strefit někam jinam a třeba se s někým skutečně srazil... :(


9.9.2010 11:03:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz