Právě je 27.4.2021 10:22:48




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
když to srovnám se "zpomalovacími semafory", které se už místní naučili ignorovat, tak je to další krůček k tomu, že budou jednou překvapen, až se místo mizejícího obrázku ozve rána

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


9.9.2010 21:11:47
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Přijde mi to nebezpečné, že řidič, který se zlekne, může trhnout volantem a trefit protijedoucí auto.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


9.9.2010 21:24:53
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Malá technická: Koktejl na novinkách jsou výmysly redaktorů. Ale je vtipné, jak to vždy rozjede diskuzi :D


9.9.2010 21:46:11
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak by se tam mohl namalovat mimozemšťan. To si nikdo nesplete :lol:
Teď vážně. Já myslim že to neni úplně špatnej nápad. Je to něco novýho a na chvilku by to mohlo fungovat. Příčný prahy jak si všímám už moc nefungujou. Řidiči přes ně lítaj jakoby tam nebyli a to i za cenu výskoku a následnýho tvrdýho dopadu na silnici. (U nás nedávno zřídily takový větší práhy v šířce přechodu pro chodce a skáče tu jedno auto za druhým včetně autobusů :crazy: ) Je fakt, že holčička s míčem asi neni moc ideální. Místo ní by se mohla zjevit dopravní značka nebo třeba jen nápis PŘIBRZDI!


9.9.2010 21:52:13
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Jak jezdíme
dd píše:
Malá technická: Koktejl na novinkách jsou výmysly redaktorů. Ale je vtipné, jak to vždy rozjede diskuzi :D

Já ti nevim. Třeba například tohle mi jako výmysl nepřijde. Týpek co zdrhal se tvářil docela vyděšeně

_________________
http://www.youtube.com/egelebege


9.9.2010 21:56:53
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Jak jezdíme
No, tak možná ne, ale do teď jsem si to myslel :-D (párkrát tam bylo nějaký UFO na Kavkaze a takový ptákoviny)


9.9.2010 22:07:17
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Trochu dlouhé a rozvláčné, ale jsou tam zajímavé statistiky: http://neviditelnypes.lidovky.cz/doprava-jdete-se-vycpat-s-bicykly-dql-/p_spolecnost.asp?c=A100919_204548_p_spolecnost_wag

Pozn.: Možná si nové cyklopředpisy zaslouží vlastní téma (nechci zaplevelovat zrovna tímhle odkazem), zajímal by mě názor normálních cyklistů.


20.9.2010 7:47:32
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Ne že bych byl nějaký militantní zastánce jakéhokoliv druhu dopravy, ale po včerejším dni bez aut, kdy jsem potřeboval dovézt nějaké krámy do Liliové, mě napadla taková myšlenka: co by se asi dělo, kdyby se někdo pokusil uspořádat den bez kol? Nebo bez bot (no dobře, to by mohla být docela dobrá recese)? Atd...

Edit: svatá prostoto, v tom článku opět sčítáme rychlosti protijedoucích při srážce... to vážně tolik lidí zcela minula fyzika?

_________________
Království a půl princezny za 511.


20.9.2010 8:02:09
Profil
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Nerad bych se dočkal situace jako v Ned, kde má cyklista přednost před autem. Někdy je to dost o hubu.

_________________
http://www.last.fm/user/jukl


20.9.2010 8:35:16
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Bobek píše:
Edit: svatá prostoto, v tom článku opět sčítáme rychlosti protijedoucích při srážce... to vážně tolik lidí zcela minula fyzika?
Neminula, cyklista má řádově menší hybnost.


20.9.2010 8:40:53
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Standa píše:
Trochu dlouhé a rozvláčné, ale jsou tam zajímavé statistiky

Nojo, starej Vlk a s odkazama na Dfense, to je pravá lahůdka. Co to přepočítat na hustotu cyklistickýho provozu? Nebo porovnat se "zranitelností" v jinym outdooru? Ale přece se autíčkář nebude o asfalt s někym dělit. 8-)


20.9.2010 9:48:01
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jonáš píše:
Standa píše:
Trochu dlouhé a rozvláčné, ale jsou tam zajímavé statistiky

Nojo, starej Vlk a s odkazama na Dfense, to je pravá lahůdka. Co to přepočítat na hustotu cyklistickýho provozu? Nebo porovnat se "zranitelností" v jinym outdooru? Ale přece se autíčkář nebude o asfalt s někym dělit. 8-)
Věděl jsem, že Vám udělám radost :twisted: !


20.9.2010 10:05:01
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Cyklostezky by si možná zasloužily nějaké téma, i když je to fórum o dálnicích.

Cyklostezky v Praze jsou řešeny koncepčně špatně - většinou je snaha nacpat cyklisty na silnice. Podle mě je to tlak několika málo (cyklo)fanatiků, kteří se snaží omezovat automobilovou dopravu i dalšími překážkami. Je jasné, že srážku auta s cyklistou nese hůř cyklista. Tak proč se pořád přesouvají na silnici?

Daleko více se mi líbí třeba Vídeňský model, kde cyklisté mají své "chodníky" a "přechody" a pochopili, že je oboustranně výhodnější a bezpečnější je od automobilového provozu oddělit.

Ne všude v Praze je na to prostor, ale pár příkladů nesmyslných cyklopruhů zde:
Rohanské nábřeží: nová směrově dělená 2+2, z obou stran široké chodníky, po kterých nikdo nechodí, 50m vedle souběžná původní silnice se zákazem vjezdu. Ale cyklostezka vede mezi auty.
Milady Horákové: stejná situace je před stadionem Sparty - nová silnice, okolo spousty místa, vedle Letenský park, ale cyklostezka vede po hlavní silnici.


20.9.2010 10:08:13
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
To je celkem jednoduché .. nikam se nepřesouvají, prostě po silnicích jezděj legálně celou dobu od vynálezu kola. Stejně jako tam ještě furt můžete potkat potah, pochodující útvar nebo tovaryše s ručnim vozejkem, dokonce i chodce v protisměru, není-li značením stanoveno jinak .. račte s tim při jízdě prostě počítat ;)

Na chodník cyklista furt nesmí, i kdyby byl širokej třeba osm metrů, a "cyklostezky" jsou vesměs nesmyslný klikatice velkoryse navrhovaný na vyjížďky s dětmi od pěti, s šířkou metr a půl pro oba směry a minimálníma poloměrama zatáček .. asi jako by se místo dálnic stavěly nějaký "autostezky" se šířkou 5 m a poloměry oblouků 20 m (Bárta by měl radost, protože by se hodně ušetřilo). Pro dopravu ve smyslu "dostat se od někud někam" z většiny nepoužitelný a ještě okupovaný chodcema a inlajnistama. Cykjlopruhy ani stezky si navíc pokud vim nelajnujou cyklisti svépomocí, čili se obracejte s výčitkama k oprávněnym projektantům a posuzovatelům čehokoli. Cyklopruh na silnici neni nic víc než vymezení místa, čili pro automobilistu jistý zjednodušení situace a upozornění, že neni jedinnej dopravě evoluční druh.

Jinak pokud vim, žádnej "všeobecnej pardon" na jednosměrky udělenej nebyl, a dopravní odbor i policajti si asi dobře rozmyslej, kam to nový značení upíchnou. Von pan Vlk st. rád fabuluje, když má dobrej matroš :lol:


20.9.2010 10:40:24
Profil
 

Příspěvky: 340
Příspěvek Re: Jak jezdíme
dd: Ty nesmyslné cyklostezky, kdy jsou malovány pruhy do silnice, nejsou výsledkem tlaku cyklofanatiků (proč je zde každý pražský kolista nazýván cyklofanatatikem a každý stoupenec zelených ekoteroristou?), ale spíše alibismem pražského magistrátu, který může říci, „otevřeli jsme dalších 10 km cyklostezek“. A věřte mi, že žádný cyklista by nevymyslel tak hloupé řešení, jako je na Rohanském ostrově nebo Milady Horákové, to musel vymyslet naopak někdo, kdo si přeje co nejvíc smetených cyklistů… Nekoncepční a chaotické budování cyklostezek bohužel nepřispívá k vzájemné toleranci obou skupin, která je podle mě jediným řešením do budoucna, a která jinde funguje…


20.9.2010 10:49:23
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Však já jsem to nepsal proti cyklistům všeobecně, ale např. v čele automatu jsou lidé schopní vjet na kole pod auto, aby prosadili svojí "pravdu". Na magistrátě buď rozhoduje někdo takový anebo člověk, který neseděl ani na kole ani v autě.

Cyklisté na chodník sice nesmí, ale řada chodníků je rozdělena na chodník + cyklostezku jedním bílým pruhem. Proč nepostavili chodník místo 2,5m na 4m a nenakreslili cyklostezku tam? Chápu, že ve starém centru se hledá řešení hůř, ale u novostaveb?


20.9.2010 11:05:02
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: Jak jezdíme
flames píše:
Nerad bych se dočkal situace jako v Ned, kde má cyklista přednost před autem. Někdy je to dost o hubu.


V Kodani prej zase funguje presumpce viny řidiče u nehod auto vs. bicykl. Toho bych se taky nerad dočkal.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


20.9.2010 11:31:46
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak trochu propagace :lol: nakopnete botky do pedalu a prijedte taky.

Prijdte Zazit mesto jinak! Poulicni slavnost v ulicich Vinohrad

sobota 25. zari od 12 hodin v ulicich: Jugoslavska, Rumunska, Bruselska, Belgicka, Londynska

festival pisnickaru na ulici / debata s kandidaty na noveho primatory Prahy / prehledka netradicnich jizdnich kol Bike Parade / Trade Show - trh mladych navrharu a designeru / divadlo, performance, vystavy a umeni v ulicich / stanky NNO / atrakce pro deti / projekce filmu Auto*Mat

Velka podzimni cyklojizda - sraz v 15 hodin v Rumunske. Podrobnosti na webu: http://www.auto-mat.cz/2010/09/zazit-mesto-jinak-2010/


20.9.2010 11:41:41
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Další názor nejen na cyklotéma: http://streit.blog.idnes.cz/c/155571/Proletarske-moresy-na-silnice.html .


20.9.2010 11:46:10
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Cyklista
Byl tady dotaz na názor cyklisty na cyklostezky a dopravu obecně. Jezdím na silničním kole (cca 14 let, max. 10 t km/rok) a zároveň celkem dost autem (cca 25t km/rok) a rádoby cyklostezky na chodníku jsou dost nepoužitelné... Hlavně na nich bývá dost špatný povrch a člověk musí dávat přednost na kdejakém přejezdu i nejzapadlejší silničky připojující se na hlavní, takže pokud se člověk chce někam dostat, tak chtě nechtě musí použít normální silnici (nehledě na chodce, bruslaře a malé děti vyskytující se na těchto stezkách/chodnících). Další problém u cyklostezek (i těch budovaných jako zvláštní cesta) je, že člověk neznalý konkrétního místa je nemá šanci najít. Na silnici nebývá žádné upozornění na blízkou cyklostezku a pokud už člověk náhodou nějakou křižuje, tak je na ní uvedena jen cedulka se šipečkou, ale už vůbec se člověk nedozví odkud kam se po ní dá dostat...
Dost nepříjemný zážitek tak mám z Pardubic - jel jsem z Police nad Metují do Pelhřimova a při takovýchto cestách si lepím na řidítka seznam měst a obcí kterýma mám projet. Takže jsem přijel do Pardubic s tím, že potřebuji pokračovat na Chrudim, načež jsem byl vyhnán zákazem cyklistů ze silnice na rádoby stezku (je opravdu příjemné míjet ve 40 km/h pletoucí se bruslaře a výletníky), kde na rozcestích byly uvedeny pouze místní cíle, ale kudy na Chrudim? No prostě v Pardubicích se mi díky cyklostezkám cesta prodloužila o cca 20 km, což bylo opravdu příjemné. Takže pro cyklistu, který jede od někud někam jsou ve většině případů separované stezky nepoužitelné :ko:

Ale abych nebyl jen pesimistický, tak celkově mám pocit, že lidé jsou v provozu čím dál ohleduplnější...


20.9.2010 12:25:52
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jonáš píše:
Ale přece se autíčkář nebude o asfalt s někym dělit. 8-)

silnice silným, to je jednoduché 8-)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


20.9.2010 21:06:59
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mike píše:
silnice silným, to je jednoduché 8-)

Když on je motorista silný jen do doby než musí zastavit na červené :kladivo:


21.9.2010 8:23:09
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Kubajsu píše:
Mike píše:
silnice silným, to je jednoduché 8-)
Když on je motorista silný jen do doby než musí zastavit na červené :kladivo:
V Itálii se prý říká "Červená není zeď !" a "Jednosměrka je taky ulice !" ;) . Jinak díky za postřehy, asi by bylo vhodné, aby někdo ty cyklostezky trochu víc koordinoval - nejlépe nějaké profesionální sdružení (místo boje proti IAD).


21.9.2010 8:56:28
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Jo, "bylo by vhodné" :lol: zjevně nic netušíte o tom, že se to už asi pět let děje, akorát přemoct sedmihlavou saň magisrátu bude ještě dlouhej boj. Ty piktogramy a červený pruhy jsou momentálně maximum možnýho kompromisu. Víc tady. Teda moc víc ne, je tam jedinej záznam z první schůze :lol:


21.9.2010 9:29:55
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
jonáš píše:
Jo, "bylo by vhodné" :lol: zjevně nic netušíte o tom, že se to už asi pět let děje, akorát přemoct sedmihlavou saň magisrátu bude ještě dlouhej boj. Ty piktogramy a červený pruhy jsou momentálně maximum možnýho kompromisu. Víc tady. Teda moc víc ne, je tam jedinej záznam z první schůze :lol:
No ten Kubajsův postřeh zrovna z Prahy nebyl, takže v tom asi náš oblíbený magistrát na vině nebude... Stejně jako na malé praktické využitelnosti stávajících cyklostezek (nikoli cyklotras, které se plácají všude možně) pro cestu odněkud někam - to že se tomu někdo pět let věnuje nějak není vidět.


21.9.2010 9:57:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: krtek700 a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz