| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Jak jezdíme http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841 |
Stránka 32 z 178 |
| Autor: | jonáš [ 21.9.2010 10:23:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
No jistě taky neni jen cyklokomise magisrátu (o tý vim). Nic nevědět a řikat že to dělaj špatně je prostě blbej model No ODS už tady zase slibuje 50 km cyklostezek do komunálních voleb, to se nechám překvapit. Kolik sliboval minule Bém? |
|
| Autor: | vaclav [ 21.9.2010 10:25:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
nulova tolerance a povinne dychani se osvedcilo a prineslo uspech, mozna ze 40 lidi je diky tomu nazivu. mno, takze je na case aby to nekdo "chytry" zrusil, ze? http://zpravy.idnes.cz/tragickych-nehod ... _krimi_jba |
|
| Autor: | dd [ 21.9.2010 11:13:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Standa píše: Kubajsu píše: Mike píše: silnice silným, to je jednoduché V Itálii se tím i řídí Já slyšel "čára není zeď "a "červená je taky barva" |
|
| Autor: | Kubajsu [ 21.9.2010 13:37:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Standa píše: No ten Kubajsův postřeh zrovna z Prahy nebyl, takže v tom asi náš oblíbený magistrát na vině nebude... No upřímně, v Praze vůbec netuším kde jaká cyklostezka je (kromě tý Zbraslav - Podolí). Na silnici na ně žádné ukazatele či upozornění není, tak jezdím tak jak jsem si za dlouhá léta zvykl. Trochu mi vadí uzavření letenského tunelu pro kola směrem k Vltavě, tam jsem rozhodně nikdy brzdou provozu nebyl (nahoru to samozřejmě smysl má). A celkem vítám malované cyklopruhy (piktogramy) u silnice jak na kole, tak v autě - v zásadě nikomu nepřekáží a pro některé, zejména venkovské a začínající, řidiče jsou myslím hodně užitečné. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 21.9.2010 13:39:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
dd píše: V Itálii se tím i řídí Já slyšel "čára není zeď "a "červená je taky barva" To je pravda, ale na druhou stranu si navzájem vyhoví a nedělají naschvály. Celkově se mi v Itálii jezdilo velmi dobře a pohodlně... |
|
| Autor: | Standa [ 22.9.2010 7:39:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Nevím, jstli sem patří i tohle, i když to tak nevypadá, je to spíš taková filozofická úvaha a nechci to dávat do monitoringu - třeba k tomu někdo něco napíše |
|
| Autor: | viky [ 2.10.2010 10:32:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
S potkávacími světly je nebezpečná rychlost na dálnici už 60 km/hod viz. http://www.novinky.cz/domaci/213004-s-p ... m-hod.html To se zas Novinky předvedly? Nebo je to pravda? Kde to proboha žijem,co to je za volovinu? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 2.10.2010 10:36:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových. |
|
| Autor: | viky [ 2.10.2010 10:45:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin z Ostravy píše: Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových. Nojo,ale za předpokladu současného provozu je třeba,aby byl středový pruh osazen proti oslňění aut v protisměru,jinak se ty dálkové skoro nedají zapnout. Kolik % naší dalniční sítě tuto úpravu má? Jinak je to alibismus,jako prase. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 2.10.2010 10:48:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj" |
|
| Autor: | viky [ 2.10.2010 11:04:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin z Ostravy píše: Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj" To je zas něco jiného,hustý provoz. Ale bavme se třeba zrovna o té situaci,co je v tom článku. Myslím,že ta hustota mohla být taková,že při rychlostech 130km/h mého auta i auta v protisměru může být vzájemný rozestup i 600-800 metrů což znamená,že v protisměru je na dohled stále nějaké auto,čili nemůžeš zapnout dálkové a v mém směru koncové světla auta přede mnou z důvodu vzdálenosti už nevidím,protože jaksi koncové světla svítí mnohem méně,než potkávací a navíc auto jede stejnou rychlostí.Takže pokud tam je neosvětlená překážka,tak je to v pytli-slušně řečeno. Nechci se bavit o zabránění vzniku takové nehody,protože v mezní situaci to prostě asi nejde a my všichni při jízdě po dálnici takhle vědomě riskujeme,protože těch"bezpečných" 60km/h nejede nikdo. Mně zaráží ta míra zavinění účastníků nehody,jak je tam popsáno,protože v tom případě opravdu všichni bez rozdílu jezdíme s jednou nohou v kriminále! |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 2.10.2010 11:31:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále. Obdobně je to na okresce nebo například při míjená dvou aut na okresce v noci, okamžiku míjení nevidíš nic, takový neosvětlený cyklista by se tam schoval raz dva Ale kdo těch 60km/h po dálnici v noci pojede? Po nějaké třetí třídě plné zatáček možná tam občas ani víc nejde, ale po dálnici. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 4.10.2010 21:10:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
http://www.youtube.com/watch?v=27aJ1g8q02o |
|
| Autor: | egelebege [ 4.10.2010 21:15:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin z Ostravy píše: Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 4.10.2010 21:17:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
egelebege píše: Martin z Ostravy píše: Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě Je to v návaznosti na video? |
|
| Autor: | egelebege [ 4.10.2010 21:21:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
ne na realitu. video jsem ještě neviděl |
|
| Autor: | egelebege [ 4.10.2010 21:26:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
někomu se nelíbí předjíždění? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 4.10.2010 21:27:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Mě se to líbilo, proto jsem si to natočil, abych se na to mohl pořád dívat. |
|
| Autor: | dd [ 4.10.2010 23:03:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Abych to viděl pořád, si to nemusím natáčet. Stačí jezdit po dálnici |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 4.10.2010 23:07:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení. Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha. Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 4.10.2010 23:58:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Martin z Ostravy píše: Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení. Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha. Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. Zkoušel jsem se zamyslet, ale nějak mi to nejde. Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem, v 0:32 jsi sice přidal předčasně, ale to bylo v pohodě. Každopádně je třeba pochválit oba kamioňáky: dostatečný rozdíl rychlostí, rychlé, přitom bezpečné zařazení do dostatečného odstupu, který si držel předjížděný kamion ... |
|
| Autor: | MPMP [ 5.10.2010 7:57:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
GiuseppeS píše: ... Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem ... |
|
| Autor: | Warcz [ 5.10.2010 8:11:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Bylo to podle mého na hraně, ale ne nějak riskantní. Osobně bych sundal nohu z plynu, kdybych věděl že hned tak neuhne... |
|
| Autor: | Mike [ 5.10.2010 19:34:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
řekl bych, že na tom manévru nebylo nic překvapivého ani dramatického |
|
| Autor: | Web [ 5.10.2010 20:29:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak jezdíme |
Odstup v pohodě, musí se brát taky v potaz že jsem za kamionem a osobák obvykle trochu líp brzdí. Jinak kamioňák jel celkem slušně, aspoň se zařadil a nepředjížděl rovnou tu sklápěčku |
|
| Stránka 32 z 178 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|