České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Jak jezdíme
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=841
Stránka 32 z 178

Autor:  jonáš [ 21.9.2010 10:23:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

No jistě taky neni jen cyklokomise magisrátu (o tý vim). Nic nevědět a řikat že to dělaj špatně je prostě blbej model 8-) Ono leckdy stojí za gulový i značení pro auta, a tomu už se někdo věnuje sto let s podstatně vyšší intenzitou ;)
No ODS už tady zase slibuje 50 km cyklostezek do komunálních voleb, to se nechám překvapit. Kolik sliboval minule Bém? :lol:

Autor:  vaclav [ 21.9.2010 10:25:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

nulova tolerance a povinne dychani se osvedcilo a prineslo uspech, mozna ze 40 lidi je diky tomu nazivu. mno, takze je na case aby to nekdo "chytry" zrusil, ze?

http://zpravy.idnes.cz/tragickych-nehod ... _krimi_jba

Autor:  dd [ 21.9.2010 11:13:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Standa píše:
Kubajsu píše:
Mike píše:
silnice silným, to je jednoduché 8-)
Když on je motorista silný jen do doby než musí zastavit na červené :kladivo:
V Itálii se prý říká "Červená není zeď !" a "Jednosměrka je taky ulice !" ;) .


V Itálii se tím i řídí :lol:

Já slyšel "čára není zeď "a "červená je taky barva"

Autor:  Kubajsu [ 21.9.2010 13:37:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Standa píše:
No ten Kubajsův postřeh zrovna z Prahy nebyl, takže v tom asi náš oblíbený magistrát na vině nebude...

No upřímně, v Praze vůbec netuším kde jaká cyklostezka je (kromě tý Zbraslav - Podolí). Na silnici na ně žádné ukazatele či upozornění není, tak jezdím tak jak jsem si za dlouhá léta zvykl. Trochu mi vadí uzavření letenského tunelu pro kola směrem k Vltavě, tam jsem rozhodně nikdy brzdou provozu nebyl (nahoru to samozřejmě smysl má). A celkem vítám malované cyklopruhy (piktogramy) u silnice jak na kole, tak v autě - v zásadě nikomu nepřekáží a pro některé, zejména venkovské a začínající, řidiče jsou myslím hodně užitečné.

Autor:  Kubajsu [ 21.9.2010 13:39:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

dd píše:
V Itálii se tím i řídí :lol:

Já slyšel "čára není zeď "a "červená je taky barva"


To je pravda, ale na druhou stranu si navzájem vyhoví a nedělají naschvály. Celkově se mi v Itálii jezdilo velmi dobře a pohodlně...

Autor:  Standa [ 22.9.2010 7:39:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Nevím, jstli sem patří i tohle, i když to tak nevypadá, je to spíš taková filozofická úvaha a nechci to dávat do monitoringu - třeba k tomu někdo něco napíše ;) !

Autor:  viky [ 2.10.2010 10:32:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

S potkávacími světly je nebezpečná rychlost na dálnici už 60 km/hod


viz. http://www.novinky.cz/domaci/213004-s-p ... m-hod.html


To se zas Novinky předvedly?
Nebo je to pravda?
Kde to proboha žijem,co to je za volovinu? :cry: :oops:

Autor:  Martin z Ostravy [ 2.10.2010 10:36:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových.

Autor:  viky [ 2.10.2010 10:45:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Martin z Ostravy píše:
Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových.

Nojo,ale za předpokladu současného provozu je třeba,aby byl středový pruh osazen proti oslňění aut v protisměru,jinak se ty dálkové skoro nedají zapnout.
Kolik % naší dalniční sítě tuto úpravu má?
Jinak je to alibismus,jako prase. :kladivo:

Autor:  Martin z Ostravy [ 2.10.2010 10:48:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj"

Autor:  viky [ 2.10.2010 11:04:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Martin z Ostravy píše:
Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj"

To je zas něco jiného,hustý provoz.
Ale bavme se třeba zrovna o té situaci,co je v tom článku.
Myslím,že ta hustota mohla být taková,že při rychlostech 130km/h mého auta i auta v protisměru může být vzájemný rozestup i 600-800 metrů což znamená,že v protisměru je na dohled stále nějaké auto,čili nemůžeš zapnout dálkové a v mém směru koncové světla auta přede mnou z důvodu vzdálenosti už nevidím,protože jaksi koncové světla svítí mnohem méně,než potkávací a navíc auto jede stejnou rychlostí.Takže pokud tam je neosvětlená překážka,tak je to v pytli-slušně řečeno.
Nechci se bavit o zabránění vzniku takové nehody,protože v mezní situaci to prostě asi nejde a my všichni při jízdě po dálnici takhle vědomě riskujeme,protože těch"bezpečných" 60km/h nejede nikdo.
Mně zaráží ta míra zavinění účastníků nehody,jak je tam popsáno,protože v tom případě opravdu všichni bez rozdílu jezdíme s jednou nohou v kriminále!

Autor:  Martin z Ostravy [ 2.10.2010 11:31:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále.
Obdobně je to na okresce nebo například při míjená dvou aut na okresce v noci, okamžiku míjení nevidíš nic, takový neosvětlený cyklista by se tam schoval raz dva :?
Ale kdo těch 60km/h po dálnici v noci pojede? Po nějaké třetí třídě plné zatáček možná tam občas ani víc nejde, ale po dálnici. :?

Autor:  Martin z Ostravy [ 4.10.2010 21:10:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

http://www.youtube.com/watch?v=27aJ1g8q02o :|

Autor:  egelebege [ 4.10.2010 21:15:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Martin z Ostravy píše:
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále

a druhou v hrobě

Autor:  Martin z Ostravy [ 4.10.2010 21:17:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

egelebege píše:
Martin z Ostravy píše:
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále

a druhou v hrobě

Je to v návaznosti na video?

Autor:  egelebege [ 4.10.2010 21:21:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

ne na realitu. video jsem ještě neviděl

Autor:  egelebege [ 4.10.2010 21:26:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

někomu se nelíbí předjíždění? :D

Autor:  Martin z Ostravy [ 4.10.2010 21:27:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Mě se to líbilo, proto jsem si to natočil, abych se na to mohl pořád dívat. :D

Autor:  dd [ 4.10.2010 23:03:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Abych to viděl pořád, si to nemusím natáčet. Stačí jezdit po dálnici :lol:

Autor:  Martin z Ostravy [ 4.10.2010 23:07:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení.
Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha. ;)

Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. :kladivo:

Autor:  GiuseppeS [ 4.10.2010 23:58:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Martin z Ostravy píše:
Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení.
Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha. ;)

Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. :kladivo:


Zkoušel jsem se zamyslet, ale nějak mi to nejde. Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem, v 0:32 jsi sice přidal předčasně, ale to bylo v pohodě. Každopádně je třeba pochválit oba kamioňáky: dostatečný rozdíl rychlostí, rychlé, přitom bezpečné zařazení do dostatečného odstupu, který si držel předjížděný kamion ...

Autor:  MPMP [ 5.10.2010 7:57:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

GiuseppeS píše:
... Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem ...
To máte o bezpečné vzdálenosti teda hóóóóóóódně zkreslenou představu? Jak rychle ten kamion předjíždí? 80 km/h? Asi víc, ale dejme tomu. Bezpečná vzdálenost je v takovém případě minimálně 40m a tu reálnou odhaduji tak na 15-20. Pozor na to!

Autor:  Warcz [ 5.10.2010 8:11:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Bylo to podle mého na hraně, ale ne nějak riskantní. Osobně bych sundal nohu z plynu, kdybych věděl že hned tak neuhne...

Autor:  Mike [ 5.10.2010 19:34:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

řekl bych, že na tom manévru nebylo nic překvapivého ani dramatického

Autor:  Web [ 5.10.2010 20:29:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak jezdíme

Odstup v pohodě, musí se brát taky v potaz že jsem za kamionem a osobák obvykle trochu líp brzdí. Jinak kamioňák jel celkem slušně, aspoň se zařadil a nepředjížděl rovnou tu sklápěčku :twisted:

Stránka 32 z 178 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/