| Autor |
Zpráva |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Jak jezdíme
S potkávacími světly je nebezpečná rychlost na dálnici už 60 km/hodviz. http://www.novinky.cz/domaci/213004-s-p ... m-hod.htmlTo se zas Novinky předvedly? Nebo je to pravda? Kde to proboha žijem,co to je za volovinu? 
|
| 2.10.2010 10:32:10 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 2.10.2010 10:36:08 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše: Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových. Nojo,ale za předpokladu současného provozu je třeba,aby byl středový pruh osazen proti oslňění aut v protisměru,jinak se ty dálkové skoro nedají zapnout. Kolik % naší dalniční sítě tuto úpravu má? Jinak je to alibismus,jako prase. 
_________________ MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ
|
| 2.10.2010 10:45:21 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj"
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 2.10.2010 10:48:18 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše: Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj" To je zas něco jiného,hustý provoz. Ale bavme se třeba zrovna o té situaci,co je v tom článku. Myslím,že ta hustota mohla být taková,že při rychlostech 130km/h mého auta i auta v protisměru může být vzájemný rozestup i 600-800 metrů což znamená,že v protisměru je na dohled stále nějaké auto,čili nemůžeš zapnout dálkové a v mém směru koncové světla auta přede mnou z důvodu vzdálenosti už nevidím,protože jaksi koncové světla svítí mnohem méně,než potkávací a navíc auto jede stejnou rychlostí.Takže pokud tam je neosvětlená překážka,tak je to v pytli-slušně řečeno. Nechci se bavit o zabránění vzniku takové nehody,protože v mezní situaci to prostě asi nejde a my všichni při jízdě po dálnici takhle vědomě riskujeme,protože těch"bezpečných" 60km/h nejede nikdo. Mně zaráží ta míra zavinění účastníků nehody,jak je tam popsáno,protože v tom případě opravdu všichni bez rozdílu jezdíme s jednou nohou v kriminále!
_________________ MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ
|
| 2.10.2010 11:04:42 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále. Obdobně je to na okresce nebo například při míjená dvou aut na okresce v noci, okamžiku míjení nevidíš nic, takový neosvětlený cyklista by se tam schoval raz dva Ale kdo těch 60km/h po dálnici v noci pojede? Po nějaké třetí třídě plné zatáček možná tam občas ani víc nejde, ale po dálnici. 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 2.10.2010 11:31:24 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 4.10.2010 21:10:09 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše: Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě
|
| 4.10.2010 21:15:29 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
egelebege píše: Martin z Ostravy píše: Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě Je to v návaznosti na video?
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 4.10.2010 21:17:08 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Jak jezdíme
ne na realitu. video jsem ještě neviděl
|
| 4.10.2010 21:21:14 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Jak jezdíme
někomu se nelíbí předjíždění? 
|
| 4.10.2010 21:26:30 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Mě se to líbilo, proto jsem si to natočil, abych se na to mohl pořád dívat. 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 4.10.2010 21:27:24 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Jak jezdíme
Abych to viděl pořád, si to nemusím natáčet. Stačí jezdit po dálnici 
|
| 4.10.2010 23:03:01 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení. Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha.  Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 4.10.2010 23:07:37 |
|
 |
|
GiuseppeS
Příspěvky: 547
|
 Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše: Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení. Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha.  Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět.  Zkoušel jsem se zamyslet, ale nějak mi to nejde. Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem, v 0:32 jsi sice přidal předčasně, ale to bylo v pohodě. Každopádně je třeba pochválit oba kamioňáky: dostatečný rozdíl rychlostí, rychlé, přitom bezpečné zařazení do dostatečného odstupu, který si držel předjížděný kamion ...
|
| 4.10.2010 23:58:47 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Jak jezdíme
GiuseppeS píše: ... Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem ... To máte o bezpečné vzdálenosti teda hóóóóóóódně zkreslenou představu? Jak rychle ten kamion předjíždí? 80 km/h? Asi víc, ale dejme tomu. Bezpečná vzdálenost je v takovém případě minimálně 40m a tu reálnou odhaduji tak na 15-20. Pozor na to!
|
| 5.10.2010 7:57:59 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: Jak jezdíme
Bylo to podle mého na hraně, ale ne nějak riskantní. Osobně bych sundal nohu z plynu, kdybych věděl že hned tak neuhne...
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 5.10.2010 8:11:53 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Jak jezdíme
řekl bych, že na tom manévru nebylo nic překvapivého ani dramatického
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 5.10.2010 19:34:24 |
|
 |
|
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
|
 Re: Jak jezdíme
Odstup v pohodě, musí se brát taky v potaz že jsem za kamionem a osobák obvykle trochu líp brzdí. Jinak kamioňák jel celkem slušně, aspoň se zařadil a nepředjížděl rovnou tu sklápěčku 
|
| 5.10.2010 20:29:04 |
|
 |
|
flames
Příspěvky: 577 Bydliště: teď už zas ValMez
|
 Re: Jak jezdíme
Je to sice dálnice a ne polňačka, ale takhle za kamionem nerad jezdím, jdou od kol kamínky.
|
| 5.10.2010 20:33:20 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Jak jezdíme
http://www.novinky.cz/krimi/213701-auto ... rezil.htmlCo to je za nesmysl?Tunel.teda zprovozněný na D8 je někde úplně jinde,ne? Asi klasické Novinky... 
|
| 10.10.2010 13:30:50 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Jak jezdíme
|
| 14.10.2010 19:00:14 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: Jak jezdíme
už jsem to viděl ale vůbec nepochopil...
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 14.10.2010 22:48:58 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Jak jezdíme
Nevím co je na tom "super". Přispět k tomu aby se někdo naboural není moc super, ať už jede jakkoliv 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 14.10.2010 22:53:14 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše: Nevím co je na tom "super". Přispět k tomu aby se někdo naboural není moc super, ať už jede jakkoliv  já jsem to skopíroval i s nadpisem,takže to nevyjadřuje nějaký můj postoj,no comment
_________________ MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ
|
| 15.10.2010 0:21:34 |
|
|