Právě je 27.4.2021 10:22:52




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 178  Další
 Jak jezdíme 

Kolik najedete kilometrů za rok?
0 - 5000 km 5%  5%  [ 6 ]
5000 - 10 000 km 7%  7%  [ 9 ]
10 000 - 15 000 km 20%  20%  [ 26 ]
15 000 - 20 000 km 16%  16%  [ 21 ]
20 000 - 25 000 km 12%  12%  [ 16 ]
25 000 - 30 000 km 15%  15%  [ 19 ]
30 000 - 40 000 km 10%  10%  [ 13 ]
40 000 - 50 000 km 5%  5%  [ 6 ]
50 000 - 75 000 km 9%  9%  [ 11 ]
75 000 - 100 000 km 0%  0%  [ 0 ]
100 000 a více 2%  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 129

 Jak jezdíme 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: Jak jezdíme
S potkávacími světly je nebezpečná rychlost na dálnici už 60 km/hod


viz. http://www.novinky.cz/domaci/213004-s-p ... m-hod.html


To se zas Novinky předvedly?
Nebo je to pravda?
Kde to proboha žijem,co to je za volovinu? :cry: :oops:


2.10.2010 10:32:10
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


2.10.2010 10:36:08
Profil ICQ
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Tak je to pravda, ty potkávací světla mají skutečně pro dálniční 130 nedostatečný dosvit a je třeba dálkových.

Nojo,ale za předpokladu současného provozu je třeba,aby byl středový pruh osazen proti oslňění aut v protisměru,jinak se ty dálkové skoro nedají zapnout.
Kolik % naší dalniční sítě tuto úpravu má?
Jinak je to alibismus,jako prase. :kladivo:

_________________
MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ


2.10.2010 10:45:21
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj"

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


2.10.2010 10:48:18
Profil ICQ
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Tak jasně, ale tak za hustého provozu svítíš skoro na prdel toho před tebou, takže jedeš "podle něj"

To je zas něco jiného,hustý provoz.
Ale bavme se třeba zrovna o té situaci,co je v tom článku.
Myslím,že ta hustota mohla být taková,že při rychlostech 130km/h mého auta i auta v protisměru může být vzájemný rozestup i 600-800 metrů což znamená,že v protisměru je na dohled stále nějaké auto,čili nemůžeš zapnout dálkové a v mém směru koncové světla auta přede mnou z důvodu vzdálenosti už nevidím,protože jaksi koncové světla svítí mnohem méně,než potkávací a navíc auto jede stejnou rychlostí.Takže pokud tam je neosvětlená překážka,tak je to v pytli-slušně řečeno.
Nechci se bavit o zabránění vzniku takové nehody,protože v mezní situaci to prostě asi nejde a my všichni při jízdě po dálnici takhle vědomě riskujeme,protože těch"bezpečných" 60km/h nejede nikdo.
Mně zaráží ta míra zavinění účastníků nehody,jak je tam popsáno,protože v tom případě opravdu všichni bez rozdílu jezdíme s jednou nohou v kriminále!

_________________
MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ


2.10.2010 11:04:42
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále.
Obdobně je to na okresce nebo například při míjená dvou aut na okresce v noci, okamžiku míjení nevidíš nic, takový neosvětlený cyklista by se tam schoval raz dva :?
Ale kdo těch 60km/h po dálnici v noci pojede? Po nějaké třetí třídě plné zatáček možná tam občas ani víc nejde, ale po dálnici. :?

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


2.10.2010 11:31:24
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
http://www.youtube.com/watch?v=27aJ1g8q02o :|

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


4.10.2010 21:10:09
Profil ICQ
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále

a druhou v hrobě


4.10.2010 21:15:29
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
egelebege píše:
Martin z Ostravy píše:
Je to tak, jezdíme jednou nohou v kriminále

a druhou v hrobě

Je to v návaznosti na video?

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


4.10.2010 21:17:08
Profil ICQ
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Jak jezdíme
ne na realitu. video jsem ještě neviděl


4.10.2010 21:21:14
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Jak jezdíme
někomu se nelíbí předjíždění? :D


4.10.2010 21:26:30
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Mě se to líbilo, proto jsem si to natočil, abych se na to mohl pořád dívat. :D

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


4.10.2010 21:27:24
Profil ICQ
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Abych to viděl pořád, si to nemusím natáčet. Stačí jezdit po dálnici :lol:


4.10.2010 23:03:01
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení.
Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha. ;)

Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. :kladivo:

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


4.10.2010 23:07:37
Profil ICQ
 

Příspěvky: 547
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Tak já točil celou jízdu, a tohle jsem vystřihl jen jako takovou perličku - pro zamyšlení.
Hlavně třeba nad tím odstupem, kdy v tomto případě se rozhodně nejedná o bezpečnou vzdálenost. Na to je třeba dávat bacha. ;)

Jinak ještě k tomu předjíždění, tady to ten kamioňák poslal do levého ještě brzo, takže byl čas, bývá to horší, ale i tak by se nemuseli předjíždět. :kladivo:


Zkoušel jsem se zamyslet, ale nějak mi to nejde. Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem, v 0:32 jsi sice přidal předčasně, ale to bylo v pohodě. Každopádně je třeba pochválit oba kamioňáky: dostatečný rozdíl rychlostí, rychlé, přitom bezpečné zařazení do dostatečného odstupu, který si držel předjížděný kamion ...


4.10.2010 23:58:47
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Jak jezdíme
GiuseppeS píše:
... Přide mi, žes držel dostatečnou (bezpečnou) vzdálenost za kamionem ...
To máte o bezpečné vzdálenosti teda hóóóóóóódně zkreslenou představu? Jak rychle ten kamion předjíždí? 80 km/h? Asi víc, ale dejme tomu. Bezpečná vzdálenost je v takovém případě minimálně 40m a tu reálnou odhaduji tak na 15-20. Pozor na to!


5.10.2010 7:57:59
Profil
 

Příspěvky: 1723
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Bylo to podle mého na hraně, ale ne nějak riskantní. Osobně bych sundal nohu z plynu, kdybych věděl že hned tak neuhne...

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


5.10.2010 8:11:53
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Jak jezdíme
řekl bych, že na tom manévru nebylo nic překvapivého ani dramatického

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


5.10.2010 19:34:24
Profil
 

Příspěvky: 410
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Odstup v pohodě, musí se brát taky v potaz že jsem za kamionem a osobák obvykle trochu líp brzdí. Jinak kamioňák jel celkem slušně, aspoň se zařadil a nepředjížděl rovnou tu sklápěčku :twisted:


5.10.2010 20:29:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 577
Bydliště: teď už zas ValMez
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Je to sice dálnice a ne polňačka, ale takhle za kamionem nerad jezdím, jdou od kol kamínky.


5.10.2010 20:33:20
Profil
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: Jak jezdíme
http://www.novinky.cz/krimi/213701-auto ... rezil.html


Co to je za nesmysl?Tunel.teda zprovozněný na D8 je někde úplně jinde,ne? :shock:
Asi klasické Novinky... :kladivo:


10.10.2010 13:30:50
Profil
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Super nachytávka piráta silnic

http://www.stream.cz/video/523976-super ... ata-silnic


14.10.2010 19:00:14
Profil
 

Příspěvky: 1723
Příspěvek Re: Jak jezdíme
už jsem to viděl ale vůbec nepochopil...

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


14.10.2010 22:48:58
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Nevím co je na tom "super". Přispět k tomu aby se někdo naboural není moc super, ať už jede jakkoliv :ko:

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


14.10.2010 22:53:14
Profil ICQ
 

Příspěvky: 1277
Bydliště: na trase budoucí R49
Příspěvek Re: Jak jezdíme
Martin z Ostravy píše:
Nevím co je na tom "super". Přispět k tomu aby se někdo naboural není moc super, ať už jede jakkoliv :ko:

já jsem to skopíroval i s nadpisem,takže to nevyjadřuje nějaký můj postoj,no comment

_________________
MEGARAPID.EU - Z RAPIDSHARE.COM NEOMEZENĚ


15.10.2010 0:21:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 178  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: krtek700 a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz