Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
MPMP
Příspěvky: 3323
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:problém trasy HK -Náchod ovšem není ani v pšoncích ani v nedostatku či nadbytku "dozoru", je to prostě tranzitní trasa s překročenou kapacitou ...
Doufám, že tím nechceš říct, že na trase s vyčerpanou kapacitou je normální vytlačovat při předjíždění protijedoucí auta do krajnice a represe s tím nic neudělá. :jidlo:
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pivko »

Represe má pouze omezený dopad, protože policajt nemůže být všude. Mnohem spíše by s tím udělala dostavba příslušné kapacitní komunikace, tedy pokud je naším cílem skutečně bezpečnost provozu, ne jen čárky a vybraný pokuty.
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

MPMP píše:Doufám, že tím nechceš říct, že na trase s vyčerpanou kapacitou je normální vytlačovat při předjíždění protijedoucí auta do krajnice a represe s tím nic neudělá. :jidlo:
já tedy většinou jezdím dál po I/11,takže neznám šířkové poměry tak detailně ( ano i v Náchodě už jsem párkrát byl ), ale jestliže se držím toho, že na vozovce se jezdí vpravo, při pravém okraji a že nemám bránit předjíždění, tak většinou - převážně zde http://www.mapy.cz/s/cx2x - nikoho nevytlačuju ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pinus »

Mike píše:já tedy většinou jezdím dál po I/11,takže neznám šířkové poměry tak detailně ( ano i v Náchodě už jsem párkrát byl ), ale jestliže se držím toho, že na vozovce se jezdí vpravo, při pravém okraji a že nemám bránit předjíždění, tak většinou - převážně zde http://www.mapy.cz/s/cx2x - nikoho nevytlačuju ;)
Šířka pruhu 3,5 m, předpokládejme naprosto ideální případ, kdy se míjejí tři osobní vozy, každý s šířkou 2 m, přičemž dvě vnější auta jedou úplně přesně u krajnice. Pak mezi auty zbývá přesně 50 centimetrů. Nezlobte se na mě, to není při dvěstěkilometrové relativní rychlosti míjejících se vozidel bezpečná vzdálenost a nutí auto v protisměru vyjet za krajnici, což je jednoznačně vytlačování.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Šířka vozovky je 10,5 m.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pinus »

No jo, ale 10,5 m je to i s krajnicemi, a "ježdění vpravo" rozhodně neznamená "ježdění po krajnici", nýbrž ježdění při pravém okraji svého pruhu. Pokud kvůli někomu v protisměru musíte uhýbat do krajnice, je to vytlačování.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Raději dobrovolně uhýbám vpravo, když vidím protijedoucí kolonu, než abych byl nemile pozdravem zrcátkem protijedoucího auta. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Hanes »

A kde všude je mezi HK a Náchodem šířka 10,5m? Jezdím tam docela často a kromě Č. Skalice a Vysokova to není zrovna široké................
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

já věděl že někoho nastartuju :lol:
překvapivě, když jedu sám v pruhu, tak jedu na krajnici, aby ti protijedoucí mohli předjíždět
ale to je v této kotlině jev nevídaný, protože proč bych někomu uhejbal, když tam nemá co dělat
stejně tak, když jsem tam předminulý týden jel s 5,5t soupravou

2Hanes:
jak jsem psal, do Náchoda zas tak často nejezdím, ale obchvat skalice byl nějaký širší ne ?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pinus »

Mike píše:já věděl že někoho nastartuju :lol:
překvapivě, když jedu sám v pruhu, tak jedu na krajnici, aby ti protijedoucí mohli předjíždět
ale to je v této kotlině jev nevídaný, protože proč bych někomu uhejbal, když tam nemá co dělat?
Jezdit u pravého okraje je jistě správná věc, aby rychlejší vozidla za vámi měla lepší výhled a vy jste jim umožnil bezpečnější předjíždění v místech, kde v protisměru nejedou jiná vozidla. Jenže na standardní silnici, včetně té, na kterou jste ukazoval, prostě není dost místa na to, aby se bezpečně minula tři auta tak, aby všichni zůstali v rámci vozovky a nemuseli uhýbat do krajnice. Zkrátka mícháte dohromady dvě odlišné věci.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

10,5 m je šířka zpevněné části vozovky u kategorie S 11,5, ve které je postaven obchvat Týniště i Třebechovic p. O. Na I/33 jsou v této kategorii S 11,5 úseky Černožice - Jaroměř, Velký Třebešov - Česká Skalice - Náchod.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
paja
Příspěvky: 873
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od paja »

včera asi měli den - úřadovali na I/11 v Opavě Komárově, ráno stříbrná Fabka Opaváků a odpoledne kolem cca 15.30 zastavil starý Passat R36 zase někoho, to jsem ještě nezažil, aby v 1 den tam tolik úřadovali
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Hanes »

Paja: blíží se Vánoce, tak potřebují vykázat nějakou činnost aby dostali prémie na vánoční dárky.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

spíš je potřeba vyčerpat limity a ošoupat uniformy, aby jim náhodou v novém rozpočtu něco nezkrouhli
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od mbmat »

Jen pro info, 1.11.2014 bylo uvedeno do plného provozu DO PČR Mankovice.
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Sponik »

od pátku jsou na našich cestách nové superby myslím že 7 kousků přirostlo :) a udajně se má začit s vyřazováním prvních R36 co ještě žijou
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Kuba »

dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od dvs »

Pokračování kauzy k zastavení vozu kolonou z března 2013 u Beranova. Unie obhájců vydala stanovisko s otázkami
http://www.uocr.cz/stanovisko-unie-obha ... ym-stitum/
článek v mediích
http://zpravy.idnes.cz/unie-obhajcu-osl ... domaci_cen
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pivko »

No zaplaťpánbůh, že to nenechají zapadnout. Tohle byla totiž od satrapčíků drzost non plus ultra. Představte si, že v té koloně sedíte vy nebo vaše děti.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Už jsem Superb potkal - všiml jsem si majáku za oknem když jsem je předjížděl .... Pověsili se za mne a provozovali tak jsem jel 130 km/h podle GPS předejel jsem co jsem potřeboval a pak zpomalil na 120 km/h když mne předjížděli tak jsem jim kynul ať jedou - byli nějaký smutní ..... Pak jelo zezadu rychle BMW tak jsem vyjel za ním a probliknul dálkovýma .... Hoch v BMW to pochopil a přibrzdilo tak byli soudruzi asi opět smutní :-)))))
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od mbmat »

Není náhodou upozornění na policejní hlídku přestupek?
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od harmonica »

Šmarja, to bych chtěl vidět to dokazovat. Pokud je, je to úplně jedno protože to dokázat je podle mě nemožné.
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin_L »

harmonica píše:Pokud je, je to úplně jedno protože to dokázat je podle mě nemožné.
Toto souvětí v sobě skrývá odpověď na otázku, proč u nás mnohé věci vypadají tak, jak vypadají.
Tex píše:Pak jelo zezadu rychle BMW tak jsem vyjel za ním a probliknul dálkovýma .... Hoch v BMW to pochopil a přibrzdilo tak byli soudruzi asi opět smutní
Když uvidíte jak v supermarketu někdo krade, budete mu také hlásit, kde se nachází ostraha, aby si na ni dal pozor?
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od monin »

Martin_L píše:
harmonica píše:Pokud je, je to úplně jedno protože to dokázat je podle mě nemožné.
Toto souvětí v sobě skrývá odpověď na otázku, proč u nás mnohé věci vypadají tak, jak vypadají.
Tex píše:Pak jelo zezadu rychle BMW tak jsem vyjel za ním a probliknul dálkovýma .... Hoch v BMW to pochopil a přibrzdilo tak byli soudruzi asi opět smutní
Když uvidíte jak v supermarketu někdo krade, budete mu také hlásit, kde se nachází ostraha, aby si na ni dal pozor?
Ne, on si taky něco ukradne. :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Standa »

monin píše:
Martin_L píše:...
Tex píše:Pak jelo zezadu rychle BMW tak jsem vyjel za ním a probliknul dálkovýma .... Hoch v BMW to pochopil a přibrzdilo tak byli soudruzi asi opět smutní
Když uvidíte jak v supermarketu někdo krade, budete mu také hlásit, kde se nachází ostraha, aby si na ni dal pozor?
Ne, on si taky něco ukradne. :D
Nesmysl, mu řeknu, ať mi kouká taky něco vzít: "DPH, vole!" :D .
Ale trochu vážně, asi bych tyhle dva "delikty" tak úplně nesrovnával, společenská nebezpečnost je IMHO někde úplně jinde. A magora, který pojede opravdu nebezpečně, snad ani Tex varovat nebude ;) !
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“