Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od mapman »

Jo jo, jet 130 třeba na 4-pruhu severně od Písku, nebo na 3 pruhu severně o Budějovic, to snad na odstřel není, nebo? Jsou jedničky a jedničky, někde je moc i 80, někde zase 130 v zahraničí považují za normální rychlost i na 4-pruhu bez odstavných pruhů, mluvím teda o Německu, aby bylo jasno...
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

ano, podobné případy jsem na mysli i u nás
ono jako vždy stačí používat zdravý rozum
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od martini »

Stačí v rámci revize zákona 361/2000 Sb. odstranit z §18 odst. 7 slova "podle odstavce 4". Tím by bylo možné lokálně zvýšit rychlost o 30 km/h na všech komunikacích a nejen v obci.

Na tom, že jsou místa, kde to je logické se samozřejmě shodneme a že nepovolit to tam, je blbost. Také bych byl pro zvýšení na I. třídách na 100 km/h, jelikož se to mnohem lépe dodržuje než 90 km/h. Stále by zůstala zachována premisa, že musím jet tak, abych neohrozil atd...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
ole
Příspěvky: 34
Registrován: 10.2.2010 23:21:16

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od ole »

Taky jsem pro 100 km/h na silnicích 1.třídy,ale pouze nové konstrukce. Jsou jedničky kde je nebezpečná i 70tka. Vše by to mělo být řešeno individuálně a hlavně s rozumem. Příklad: silnice 1/15 Lovosice - Most. Za obcí Želkovice žádné omezení rychlosti není a to je tam v zatáčkách i 70tka rychlá a na rovince směrem na Libčeves omezení na 70 km/h je ale přitom se tam dá v klídku 100vkou jet. I 130 když se spěchá do Litvínova na hokej :D . Vážně 130 je blbost,ale mělo by se vše posoudit podle vozového parku,který si myslím,že už není tak špatný jako před 15 lety. A když jsem u těch rychlostí jsem pro na nových úsecích dálnice 160 km/h,ale pro řidiče starší 24 let a minimálně 4 roky držiteli řidičského průkazu. Je méně nebezpečnej 35 letej řidič který řídí 15 let a jede 180 když to dovolují podmínky na dálnici než 20 letej kterej jede 150. Ono je to všechno hezký když se nic nestane. Taky mi bylo 20,ale trénoval jsem - na rychlost jsem si zvykal. Každej ví,že to není ze dne na den a jsou situace na silnici,kdy nestačí jenom dobré brzdy a auto. Osobně bych na dálnicích i s limitem 160 km/h jezdil tak kolem 150 - to je rychlost kdy už to utíká a ještě se dá zvládnout pokud nenastane fak nic extra neočekávatelný.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Na ty jedničky bych dal strop tu 100Km/h, plus s tím ,že by šla na některých úsecích rychlost lokálně přizvednout.
Jinak proč to nastavovat věkově a proč zrovna od 24?
To jako když budu mít řidičák od 18 tak budu jak ocas čekat 6 let na to abych mohl jezdit po D 160? A co když někdo udělá řidičák v 23-24 letech, tak ten to bude smažit hned více, i když bude mít houby najeto.
Když už nějaké omezení pro začátečníky, tak paušální a ní jen na mladé.
Takže bych použil systém jako ve Francii, kde mají mladí řidiči snížený maximální limit myslím, že o 20km/h pod dobu dvou let od získání ŘP.
Ale ani toto není stoprocentní, protože jsou lidé (a znám jich dost) co za ty dva roky co mají řidičák najeli prd a dálnici viděli leda na obrázku.
R48 -> D48 se podařilo!
ole
Příspěvky: 34
Registrován: 10.2.2010 23:21:16

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od ole »

jo ten model Francie by byl asi přijatelný.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od GiuseppeS »

martini píše:na 100 km/h, jelikož se to mnohem lépe dodržuje než 90 km/h.
:?: :?:
IMHO se nejlíp dodržuje cca 85 km/h (klidná jízda na pětku).
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Bobek »

Ono taky každé auto má klidnou jízdu na pětku někde jinde, že. :)
Království a půl princezny za 511.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

pánové, touhle selekcí dle věku, hmotnosti apod. se právě vatváří v běžném provozu problémy a situace, které by jednotnými rychlostními limity nikdy nevznikly.
např. nákladní auta 80kmh, motocykly svého času taky, ačkoli max.povolená rychlost je 90kmh.
logicky - kdyby všichni striktně dodržovali pravidla - tím vytváříte situace, že se prostě musí předjíždět.
a ještě navíc, je to ve spoustě případů nemožné ( s ohledem na rozdíl rychlostí )
motorky už byly diskriminace zbaveny, zůstaly autobusy a náklaďáky
neříkám, že je nutné, aby lítaly 100kmh, oni tak stejně všude nepojedou, ale vyrovnání rychlostí výrazně sníží potřebu takových manévrů, jako je předjíždění.
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ole
Příspěvky: 34
Registrován: 10.2.2010 23:21:16

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od ole »

dobrá. pádnej argument. ale na dálnici by to snad omezit šlo že řidič/ka do 21let má max rychlost omezenou na 130 i tam kde bude 160. chápu,že je to těžko kontrolovatelný,ale mladí by si dali větší pozor. ta věková skupina kolem 20ti je bezohlednější. v klídku předjíždíš a přidají plyn aby ztížili předjíždění. každej v autě nemá motor co má 200 kobyl aby se tomu jenom zasmál. kloboukatej co chce v klídku předjet a nějakej mladej magor mu tohle udělá tak může dojít i k tragédii. jasně argumenty jsou:co by kloboukatej předjížděl,ale i on je účastníkem silničního provozu a když se na to ještě cejtí tak proč by nejel. to se jich nechci zastávat vyvádějí jiné kopance,ale při tom předjíždění je to fakt dost nebezpečný. vím,že asi i mírně odbočuji od tématu,ale nějak to z toho vyplynulo. hm
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Abych někomu při předjíždění zrychloval, by mně ani ve snu nenapadlo , za to kloubouci mi zrychlovali už několikrát, patrně proto, že už nestíhají sledovat provoz okolo.
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

No a neni to tim, že prostě někdo zrychluje v důsledku situace nezávisle (protože nedavno najel, nebo vydejchal kopec a jde ze stovky zas na 130 .. s malym autem běžný) a vy ho zrovna začnete předjíždět? To se mi občas stává taky. A to většinou nejezdim v klobouku, ale v bejzbolce 8-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No myslel, jsem že se bavíme o předjíždění na okresce.
Jinak na D máte pravda, že to tak občas bývá, ale to je boj toho kdo předjíždí, jestli ještě zrychlí nebo se na to vykašle.
Jezdit vůbec s jakoukoliv pokrývkou hlavy mi přijde, při nejlepším, dost divné. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Ty Passaty fungujou i místo ZPI :))

Příspěvek od andy »

PODÍVEJTE SE: Jeho revírem je dálnice, jeho tempo je vražedné. Policejní Passat R36
ředitel krajské dopravní policie Pavel Novák píše:Přestupků je tolik, že se vůz už za tři čtvrtě roku zaplatil, nejde ale jen o represi. Auto je totiž vybaveno světelnými panely za zadním sklem, které mohou dávat užitečná upozornění. Například varují před náledím, překážkou a silnici, upozorní, že řidič má rozsvítit světla. Informace jsou kromě češtiny také v němčině i angličtině.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

Například při úterní rozsáhlé bezpečnostní akci na Šumpersku passat hravě dostihl motoristu, který na úseku omezeném sedmdesátikilometrovou rychlostí profičel sto čtyřicítkou.
a jsme zase u toho, jediné co policie chce a kontroluje
protože rychle, je špatně áno :!:
bohužel nevíme kde, v jakém úseku, za jakého počasí
jen oznámení, že "na 70 jel 140" a určitě ohrozil spoustu maminek s kočárky, o cyklisech ani nemluvě
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Klasika, za vše může rychlost, to že někdo sice jede 90 na 90, ale hraje si třeba s rádiem nikoho nezajímá, přitom je to mnohem nebezpečnější, dle mého.
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

No z fyzikálního hlediska je dobrý si uvědomit, že auto jedoucí 140 má 4x větší kinetickou energii než v 70 .. a z toho plynoucí důsledky v případný kolizi. Ta sedmdesátka tam asi neni jen pro srandu králikum, plech i plasty jsou drahý.
Určitě jsou i lidi, který s promilem v krvi bezpečně dojedou z Prahy do Brna za dvě hodiny, ale přesto jsem rád, že to neni všeobecně tolerovaný. Taky jistě schopnej pyrotechnik dokáže i na veřejnym místě mít pod bezpečnou kontrolou pět handgranátů .. atd.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Sosa »

A taky by si měli uvědomit důvod proč se nárazové testy dělají do 70 km/hod.
A jaký jsou při různých rychlostech brzdné dráhy.Mě třeba dost překvapil rozdíl brzdné dráhy mez 50 a 60 km/hod.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

s ABS nebo bez ?
tam budete ještě víc překvapen :(
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

Pamatuju si že otec jel po dálnici a vlitnul do mlhy tak sundal nohu z plynu a hned hromadná nehoda. Zašlápnul brzdu a zastavil tak 2 metry před autem co bylo v té hromadné - nikdo neměl výstražné tak hned pustil a naštěstí do něho už nikdo nenapálil. Od gum šel hustý dým a odlétávali ulomky. Hold auto bez ABS ze cca 130Km rychlosti na 0Km bez otočení gum = 4x nové letní pneu :-)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Sosa »

Mike píše:s ABS nebo bez ?
tam budete ještě víc překvapen :(
Je to jedno.
Jindy mě zase překvapilo,že na suché vozovce máte s ABS delší brzdnou dráhu než bez něj,věděli jste to?
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od martin »

Vědeli ;) Za sucha je asi zablokování kol účinější než plynulé otáčení. Otázka je, zda to tak platí na všech porvších (AB, CB nebo libovolný z nich se špatným součinitelem tření)?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

U dnešních moderních ABS, už není ten rozdíl tak velký jako u těch prvních, a to proto, že dnešní ABS pumpy jsou výkonnější a udělají těch zabrzdění a odbrzdění za minutu mnohem více, tím pádem to i delší čas brzdí.
R48 -> D48 se podařilo!
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

Sosa píše:
Mike píše:s ABS nebo bez ?
tam budete ještě víc překvapen :(
Je to jedno.
Jindy mě zase překvapilo,že na suché vozovce máte s ABS delší brzdnou dráhu než bez něj,věděli jste to?
no právě proto jsem to psal ;)

apropo, včera byl tento zázrak techniky nasazen na nebezpečném úseku II/611
neboť se nám mezi Nehvizdy a Mochovem patrně propadá mostek, takže oprava alaCZ, tedy zabetonované sloupky se snížením 70,50 a zůžení
zabetonované sloupky omezující šířku
a před křižovatkami nově osazené značky snižující max.hmotnost na 13tun.
takže se tam chlapci u Mochova pěkně opalovali a občas si ulovili nějaký ten kamion
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Sosa »

Mike píše: apropo, včera byl tento zázrak techniky nasazen na nebezpečném úseku II/611
neboť se nám mezi Nehvizdy a Mochovem patrně propadá mostek, takže oprava alaCZ, tedy zabetonované sloupky se snížením 70,50 a zůžení
zabetonované sloupky omezující šířku
a před křižovatkami nově osazené značky snižující max.hmotnost na 13tun.
takže se tam chlapci u Mochova pěkně opalovali a občas si ulovili nějaký ten kamion
No pokud lovili kamiony na snížené hmotnosti,tak dělali jen dobře.Jinak jsem je potkal jednou když mě na D11 předjeli a jeli odstanit upadlou gumu na dálnici.To jsem si říkal že je konečně dobré využití pro ně.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“