Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Diaľničiar »

Tex: vy nemáte ani představu, co je to policejní teror. A pokud chcete vidět opravdu plnší silnice s policii, jděte se kouknout do Německa. (to ani není tak daleko)

Dále, tvrdit, že oni jsou *** protože vybírají peníze i tam, kde nemusejí, to není jejich chyba, tak je nastaven systém se zhora, i když to každý politik a ředitel jejich obvodu odmítne, je to tak. Nevybereš co máš, nedostaneš, co dostat můžeš. Není to jen u vás, je to i jinde.

Co se týče probliknutí, sám to dělám. Dělat budu. Jsem řidič, ne policista. A jsem si vědom i toho, že i bezdůvodné bliknutí je na pokutu ... sám jsem za něj kolikrát vděčný. 8-)

A jinak zastavuje se všechno, je to jen subjektívní dojem, že zrovna někoho. Zastavují se tak starší vozy, jak novší luxusnější modely. Kdysi se nadávalo v 90-letech proč nezastaví i ta BMW. Zastavují se dodávky, nákladní vozy a taky autobusy. Zastavují se cyklisté. A dokonce se sledujei projíždění přes železniční pr. atd. atd.

Osobně bych já rozhodně nevyjel z řádku abych blikal na někoho odzadu, že před ním je policejní vůz. Ale taky když to někdo provede, tak mi to nějak nepřekáží. A to už kdo je jaký člověk a co dělá a proč nesnáší jiná povolání, to nepatří dle mého sem. Je to každého věc. :D
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

V Německu jezdím dost nikdy jsem se s tímto nestetkal....

Mě je jedno čí je to chyba jestli šéfů, policajtů nebo systému, ale je to tak na věci to nic nemění.

Jak říkám ať si změní to heslo na "Vybíráme prachy" a pak je to OK člověk ví co od nich může čekat
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Diaľničiar »

Nejvyšší čas, ať jsou všude zařízení pro úsekové měření, všude pevné radary, na nadjezdech a kde se dá soukromé společnosti. Ať se sleduje rychlost, projíždění na červenou, všechno ať je automatizované a domů ať chodí jenom upomínky k zaplacení. :twisted:

Pak se může policie věnovat jiným činnostem, které opravdy zlepší bezpečnost provozu a nebudou nikoho "otravovat". Snad úplně ideální by byl systém pro identifikaci každého vozu a sledovat to přes satelit. To si pak ještě někdo posteskne, zlaté časy kdy jezdila policie live :D

(pardon za OT)
Mě je jedno čí je to chyba jestli šéfů, policajtů nebo systému, ale je to tak na věci to nic nemění.
to má měnit váš styl vyjádření věci ;) protože pokud budete takto přistupovat i v životě k problémům, jednou se vám to velmi nehezky vrátí zpátky :idea: taky to totiž někdo takovým stylem oplatí
Jak říkám ať si změní to heslo na "Vybíráme prachy" a pak je to OK člověk ví co od nich může čekat
a tohle snad víte i bez toho ;) že na silnicích to zaměření směrem na peníze je silnější než na cokoliv jiného, pokud to nevíte, někde je opravdu chyba a pokud to i hodláte řešit takovým atakem na všechno a na každého, kdo vás jen upozorňuje na ten způsob, tak pak je něco někde tam, jak to píše monin
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Jediná odpověď: Orwell 1984 - tam to vše již bylo napsáno

Kdo pochopil pochopil, kdo ne tak ne já jsem přesvědčen že policie by měla dělat jiné věci než buzerovat slušné lidi, ale je to jen můj názor. Vy můžete mít názor jiný. Končím diskusi ze své strany - nemám k tomu již více co říci.
Naposledy upravil(a) Tex dne 22.1.2015 23:28:53, celkem upraveno 2 x.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Diaľničiar »

Jiná cesta se v silničním provozu a ještě s důsledkem terorizmu ale dít nebude. Nakonec, ten kamerový dohled tam dneska je, to úsekové měření se dá technicky provést již někde, ta implementace zařízení do všech osobních aut leží v Bruselu pod názvem jak vám zavolat pomoc, když máte nehodu. Ta policie v tom procesu bude jen o propojení se s celým systémem těchto technických prvků. Dokonce přes dynamická zařízení umí kompetentní (někdo) zařídit cokoliv na té silnici, co jenom chce. Třeba i vypsat vaší značku a barvu auta a pokud to někdo uvidí ohlásit to. Onehdy jsem sem umístil do jiného tématu náklaďáky siemens v L.A. s elektrikou jako troleje, od toho je jenom kousek automatické ovládání z dálky a řidič jako profese bude dobrý jen k nákladce a vykládce. Ale to je již zcela OT.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Michal R »

to Diaľničiar:

Ono s tím kontrolování všeho, všech a všude je spíše náběh k policejmínu státu, než příspěvek ke zvýšení bezpečnosti. A dokonce vám dám docela dobrý příklad. Pracoval jsem pro firmu, která v zájmu větší kontroly nainastalovala do služebních aut GPS tracer, dále pak zaměstnala dva jedince, kteří kontrolovali používání, ale i telefonáty k obchodním partnerům, zda jsme tam opravdu byli. Nejenže jsme jako firma vypadali jako šašci, ale lidi to neskutečně míchlo, k autům se chovali mnohdy opravdu nehezky. A to nemluvím o tom, jaké vztahy byli na pracovišti s těmi kontrolory. Peklo. Oproti tomu dnes jsem dnes nikoliv zaměstnanec, ale zaměstnavatel. Nedávno nám firma nabídla, že při přechodu k jejich mobilnímu operátorovi nám všem namontují do aut GPS, že nám to bude generovat knihu jízd a posléze potutelně usmívali, a trdili, jak tím může hlídat svoje lidi. Tak jsem je vyhodil. Naši zaměstnanci ví, že jim věříme, ví, že si mohou s rozumem s autem zajet cestou ze služebky na nákup, stejně s tím autem jezdí domů. Pokud to někdo přehání, vysvětlímu mu, že to dělat nemá. Pokud se stalo, že jsem to musel říct potřetí, rovnou to bylo spojeno s rozvázáním pracovního poměru. Všichni to ví, nikdo "neblbne" a nemusím ztrácet svůj čas tím, že šmíruju své zaměstnance.
Pokud chcete věchno měřit a pokutovat, nakonec neděláte nic jiného.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Diaľničiar »

To, co jsem napsal není o tom zda s tím souhlasím anebo ne anebo zda se mi to líbí anebo ne. Ale budete si asi muset začít zvykat na policejní stát. Anebo na to, že někdo uvidí více, než by jste sám chtěl.

Co se týče GPS sledování, dokonce i rozborem vaší jízdy, děje se tak u mnoha dopravních společností. A taky se to nemusí řidičům líbit, tam je to pro sledování ohledně reálního výkonu, snížení nákladů na naftu a kontrolu tovaru z hlediska přesunu.

Ale rozumím vám, co jste napsal. Ono stejně tak platí, kdo chce psa tlouct, klacek si najde.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od -xdas- »

Tex píše:jenže oni ti lidé na těch radarech brzdí protože se leknou ... například radar na výjezdu z vesnice z kopce
v Řevničově...
Kde je v Řevničově radar? To je nějaká horká novinka? Od kdy?
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od vaclav »

evilcleaner píše:no celá diskuze se tady dá shrnout jako odvěký boj mezi etatisty a liberály. prostě jedni si myslí, že nebýt státu, regulace, represe tak tady všichni poumíráme, druzí zase poukazují na to, že člověk nechce umřít nějak tak sám od sebe a nikdo mu to nemusí říkat :D
ano, diskuze se opakuje. klasicky, dva tabory. jenom poopravim a doplnim vas nazor.

prostě jedni si myslí, že nebýt státu, regulace, represe tak tady všichni poumíráme (nadnesene, legrace, ok... ale pochopte, kdo vsechno seda za volant. anarchy asi nechce nikdo zde pritomny?), druzí zase poukazují na to, že člověk nechce umřít nějak tak sám od sebe a nikdo mu to nemusí říkat (pochopte, ze me urcite nejde o zivot toho ridice magora, jde preci o zivot lidi, ktere muze vzit na onen svet sebou svoji bezohlednou jizdou. ale ostatne i u toho ridice treba dneska na evropsky - vemte jeho rodinu, kamarady. urcite by vsichni radeji podekovali pcr, kdyby toho kluka o 10min predtim nekde na R7, ja vas tabor chybne rika, buzerovali a treba mu sebrali ridicak)
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od evilcleaner »

děkuji ale žádné poopravování názoru nepotřebuju;)
každopádě můj původní post nijak nereflektoval dnešní události na evropské. týkal se spíše nesmyslné diskuze ohledně upozorňování na pčr (a nesmyslné paralely s zloději a sprejery). já jistě souhlasím s tím aby nezbytně nutná pravidla existovala, stejně tak bytostně nesouhlasím s jejích nadužíváním.
každopádně pokud si někdo myslí, že když tady bude více řidičů pokutováno za 140km/h na dálnici, tak méně z nich bude jezdit po evropské 190, tak mu jeho názor brát nebudu.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pivko »

Nad tím blbcem z Evropské hádám není třeba ztrácet čas. Ten nám všem udělal tu nejlepší službu tím, že se vypnul sám bez nějaké větší collateral damage.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

-xdas- píše:
Tex píše:jenže oni ti lidé na těch radarech brzdí protože se leknou ... například radar na výjezdu z vesnice z kopce
v Řevničově...
Kde je v Řevničově radar? To je nějaká horká novinka? Od kdy?
Celkem pravidelně tam PčR nesmyslně měří (vybírají peníze) tam co jen aparát na počítání aut...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

evilcleaner píše:týkal se spíše nesmyslné diskuze ohledně upozorňování na pčr (a nesmyslné paralely s zloději a sprejery).
To je špatný příměr, zloděj či sprejer narušuje a poškozuje cizí vlastnická práva a je třeba proti němu zakročit, řidič překračující rychlost žádná cizí vlastnická práva nenarušuje.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pohrabáč »

Vyprdněte se na diskusi s TEXem. Našel náhodou tyto stránky a kecá mimo mísu. Doporučuji mu diskutovat o problému na iDNES.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Já si vyberu sám kde chci diskutovat. Důležité je že se už zde našlo pár rozumných lidí co to pochopilo
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od MPMP »

Tex píše:Já si vyberu sám kde chci diskutovat. Důležité je že se už zde našlo pár rozumných lidí co to pochopilo
My víme. Zákony dodržuješ, sprejery nemáš rád, ale na silnici budeš jezdit jak sám uznáš za vhodné a nějaká policie ti do toho kecat nebude, že jo?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Dnes na MÚK Velká Bíteš stálo bílé policejní Mondeo, už nemá zelený pruh a nápis policie. Navíc do něj nacpali jakousi techniku pro měření.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

Potvrzuju že kolem Brna jezdí.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

I já jsem jej zachytil na odpočívce D1 Popůvky.
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od balance »

"Vysvlečené" Mondeo není žádnou novinkou, kolem Brna se pohybují 2, další pak mají v jihočeském kraji.
Vevnitř Minispeed2000 nebo PolCam.
Přílohy
ST220_1B4_1.jpg
ST220_1B4_1.jpg (101.38 KiB) Zobrazeno 8456 x
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od dvs »

OT ze zahraničí: Německá dálniční policie kontroluje kamiony na dálnicích

Používá k tomu pronajatý autobus a kameru. Zjistí telefonování, vaření kávy, čtení novin, sledování TV, nepřipoutání i střihání nehtů u nohou.

Z osobáku do kabiny moc vidět není.

43 min Ranní radiožurnál z Pá 13.3.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3336586
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

Dneska cesta Videň - Bratislava - Brno ( centrum Vídně je na mostě stažené do 1 pruhu takže kolona jak prase ).

Na cestě z Bratislavy jsme míjeli policistu, který měl zaparkované civilní Octavii u krajnice
- bez výstražných světel
- bez trojuhelníku
- bez reflexní vesty

Policista měl otevřené dveře spolujezdce, v ruce mobilní radar na střeše a měřil. Nevíte tohle je u sousedu normální ?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Standa »

Novou policejní „kobru“ po jednom dni ve službě naboural prchající řidič:

http://pardubice.idnes.cz/policejni-aut ... zpravy_jah
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Dobrá zpráva, škoda, že to nebylo vyřazení na pořád z provozu. :kladivo:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

zajímavé je, že ještě to ani nedošetřili a už se ví, že za nehodu mohl "ten pyrát"
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“