Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od evilcleaner »

vykat netřeba ;) na d46 probíhají momentálně akce spojené s úpravou múk do normových parametrů, dosud jsou mnohdy zřízeny jen připojovací klíny. časem přijde i dostavba nouzových zálivů. s rychlostními limity se začalo čarovat po nehodě unkrajinky v bmw na obchvatu prostejova, kdy s sebou vzala další čtyři lidi. po letech slibů a oprav povrchu a výměn svodidel za protitanková (která úspěšně brání rozhledu v obloucích) to došlo za ministrování Ahoj! ministra do fáze, kdy tlačil na úředníky a řsd aby vrátili zpět 130 - což se stalo na necelých 10 km z celkové délky asi 40, jinde je většinou 110, na obchvatu prostějova nebo u olšan dokonce 90. bohužel ani po úpravách múk nedošlo i zvýšení rychlosti. na letišti u vyškova je přes provedené celoplošné broušení pořád 100 km/h (výběrčí místo silniční daně). jestli se s NDR bude hýbat, tak hádám jedině dolů. cílový stav - červený praporek před každé auto :zvraci:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pivko »

Chlapi, ne, že bych chtěl nějak zpochybňovat uvedení konkrétní případ, ale pořád se mi to s tím, že se policejní prassaty lepí na nárazník (a tím řidiče vybízejí k rychlejší jízdě) nějak nezdá. Vždyť ten videozáznam takové jízdy je stěžejním důkazem pro správní řízení a tudíž ho musí všem ukázat. Pokud by tam bylo vidět nedodržení bezpečné vzdálenosti, pak má ten řidič velmi pěkný argument pro správní řízení (a stížnost, nebo klidně i TO na ty policajty). Navíc technika měření to vůbec nevyžaduje dělat, změřit klidně můžou i na bezpečnou vzdálenost.

Já sám mám u nás po dálnici už něco odježděno a přesto jsem něco podobného nikdy neviděl. Jo, že jede rychlík a za ním jede ten prassát (Superb), že to vypadá, jako by se honili, to ano, ale lepení se na narazník opravdu nikoli.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od evilcleaner »

teď mě fakt mrzí, že nemám on-board kameru. pokud přijmeme všeobecně akceptovanou tézi o bezpečném dvousekundovém odstupu, tak při 120 km/h se jedná o následný odstup 66 m. německé předpisy obsahují něco obdobného, bezpečná vzdálenost je polovina hodnoty aktuální rychlosti v metrech, tj. 60 m. poznám co je 60 metrů a co je zlomek této vzdálenosti, jakkoli to nemůžu dokázat.
konspirace: půjde zahraniční řidič do správního řízení (konaném na místně příslušném úřadě), nebo raději zaplatí 1000 kč (bez bodů)?
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pivko »

Jistě, můžou se na cizince zaměřit jako na lehký čárky, málokdo se v cizině hádá (taky bych se asi nehádal).
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od P_V »

Když pčr nedodržuje při měření rychlosti bezpečný odstup, dá se to považovat za získání důkazů protiprávním způsobem, nebo se tento princip v přestupcích nedá aplikovat?
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od pivko »

Měly by se na to v zásadě vztahovat principy jako v trestním řízení, byť judikatura k tomu asi není.
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Sponik »

ona hlavně D46 nemá odstavný pruhy občas jen zálivy a ty co jsou mezi Olšanama a Prostějovem jsou velice hojně využívaný policejní octavii jak modrou tak hnědou. Superb k prostějovu zajíždí jen vyjmečně
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

dík za info, ohledně d46
nejel jsem tam asi 10let

lepí-nelepí
ono na 60m se mu už špatně zoomuje, resp. i drobná změna rychlosti pak vypadá jako změna zoomu a to se radaru nelíbí
na 10m zoomovat nemusí, tak holt jede "na nárazníku"

na D11 jsem zažil pašíka tak nalepeného na polákovi v audině, že mezi nimi byly odhadem 3-4m
předjížděl jsem je 143kmh, tohohle už si vedli s diskotékou
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od kot »

Zrovna na D11 mám úplně stejnou zkušenost jak píše Mike. Jestli bylo mezi "zvěří a lovcem" 10 metrů, tak to bylo moc. Já uhnul z levého "zvěři" do pravého, "zvěř" se nezařadila přede mě a dál letěla v levém. "Lovec" v octávce visel za "zvěří" a doslova ji tlačil před sebou. Oba mi výrazně poodjeli a asi po kilometru se rozjela diskotéka a došlo k "výřadu".
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Ondra O.K. »

Zajimalo by me jestli nekdo nevi, co by mohla byt pomerne pravidelna policejni kolona, vyrazejici vetsinou ve ctvrtek nebo v patek tak v tritydennich intevalech kolem 8:00-8:15 z Prahy na Brno. Vzdycky je to skupina 3-4 sedych nakladnich dodavek a kolem treba 6-7 osobnich aut ci dodavek. Vsechno pod majacky, zabiraji vzdycky 2 pruhy, tak aby se nedali predjizdet.

Zaujala me ta pravidlenost, potkavam je opravdu velmi casto.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od dvs »

Nemají ty nákladní dodávky nízkou výšku? Třeba jako tato http://hradecky.denik.cz/galerie/roadsh ... 78&photo=1 ?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od kasme »

taky mám za to, že je to převoz peněz nebo čeho z a do ČNB

každopádně je to zajímavá podívaná
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

v protisměru jo
potkal jsem je - tedy v tom protisměru - již mockrát na D11
právě to zabírání obou pruhů mě neskutečně se*e
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od MickeyMouse »

Pche passaty... Dopravni policie si na par mesicu na jizni Morave presedla: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... 5900fea04/
Nejdriv jsem myslel, ze je to z 1.4. ... Ale ne, Policie CR fakt bude dela reklamu na BMW i8. Nema to radar ani nic dalsiho...
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od vaclav »

zajimave, zjevne jde o reklamu. ale asi to neni spravne hadam. bmw v tomhle dost tlaci na pilu zda se. at to davaj zdarma celebritam a jutuberum...
podobny pripad firmy lotus:
http://www.nineoclock.ro/romanian-polic ... s-evora-s/
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... tscar.html
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od mbmat »

A proč je to problém, že Policie dostala zdarma zapůjčen elektromobil?
To je jako by byl problém, že policie jezdí ve škodovkách, hyundaiích a volkswagnech.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od vaclav »

podle mne je rozdil v tom, ze na normalni sluzebni auta jsou tendry.
tady asi prislo bmw a nabidlo jim to (proc?). je to jako by si pcr nalepili na skodovku reklamu bmw.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od mbmat »

No, a do těch tendrů se hlásí automobilky a nabízí automobily s výraznou slevou (v poslední době vyhrál např. Hyundai s modelem Tucson dodávku 809 pol. vozidel), protože je to vždy prestižní, když dodá vozidla státní správě (policii, hasičům, lesníkům, apod.).
Vždyť i vzpomínané stříbrné Octavie dodávala policii Škoda Auto za cenu Fabie.

Tedy pro pořádek, neříkám, že to reklama není, ale v tomhle případě tyto elektromobily půjčuje importér, tedy dovozce, který stejně tu cenu za případnou dodávku vozidel nemůže srazit tak, jako přímo výrobce. Mimochodem myslím, že stejný dovozce vyhrál před časem tendr na policejní motocykly.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od Mike »

prestižní možná
ale já osobně bych si VW nekoupil právě proto, že s ním jezdí policie

podle mě je pro ně hlavní jistota, že bude co servisovat
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od JAnD »

Hybridní BMW i8 je policii zapůjčen na půl roku, je to pro ně forma prezentace.
Mělo to prý být překvapení, ale nějaký novinář od policie to zveřejnil předčasně.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od MickeyMouse »

Tak se už podařilo to policejní i8 rozstřelit: (http://echo24.cz/a/ixMKX/policista-nabo ... zkolaboval)
Chudák policajt, co to řídil. Měl srdeční příhodu a je na tom špatně.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od MickeyMouse »

MickeyMouse píše:Tak se už podařilo to policejní i8 rozstřelit: (http://echo24.cz/a/ixMKX/policista-nabo ... zkolaboval)
Chudák policajt, co to řídil. Měl srdeční příhodu a je na tom špatně.
Začíná to nabírat zajímavé politické kontury - s policistou ve voze seděl civilista, člen hradního protokolu: (https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-nab ... 1447835918)
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od pivko »

Jo, prostě si kluci jeli zablbnout a tumáš čerte kropáč.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od vaclav »

predem se omlouvam za cynizmus, ale doufam, ze ta mozkova prihoda neni vymyslena na zakryti bouracky z priciny dovadeni se sportovnim autem...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od Mike »

ona mozková příhoda u příslušníka sboru je vůbec taková nějaká divná ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“