Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

On kradl??? Co ukradl tím že jel 135,5 km/h? A para policajtů chtěla prémie tak začali provokovat?
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Stalo se mi to několikrát normálně se za vás pověstí a začnou provokovat. Na takové "lidi" budu upozorňovat vždy. Měli by dělat něco užitečného třeba honit zloděje nebo drogové dealery a ne provokovat slušné lidi.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Martin_L píše:
harmonica píše:Pokud je, je to úplně jedno protože to dokázat je podle mě nemožné.
Toto souvětí v sobě skrývá odpověď na otázku, proč u nás mnohé věci vypadají tak, jak vypadají.
Tex píše:Pak jelo zezadu rychle BMW tak jsem vyjel za ním a probliknul dálkovýma .... Hoch v BMW to pochopil a přibrzdilo tak byli soudruzi asi opět smutní
Když uvidíte jak v supermarketu někdo krade, budete mu také hlásit, kde se nachází ostraha, aby si na ni dal pozor?
Jak to souvisí se supermarketem? Nesmíte lidem závidět že mají lepší auto já nezávidím že měl BMW. Závisti je hrozná věc bude se vám žít lépe bez závisti.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin_L »

Tex píše:Jak to souvisí se supermarketem?
Tomu se říká paralela. Zkusíme jinou: Budete varovat před policejní hlídkou sprejera?
Tex píše:Nesmíte lidem závidět že mají lepší auto já nezávidím že měl BMW. Závisti je hrozná věc bude se vám žít lépe bez závisti.
:lol: Když jedu jedním ze čtyř aut, které vlastním či spoluvlastním, tak závist k ostatním účastníkům provozu skutečně nepociťuju :) Mimochodem, z čeho usuzujete, že tady jde o závist? A proč by vlastně mělo hrát nějakou roli to, v čem dotyčný jel? Kromě toho, ze samotné značky BMW nemusí nutně vyplývat lepší auto...
Tex píše:Stalo se mi to několikrát normálně se za vás pověstí a začnou provokovat.
Jak se projevuje taková provokace? Po dálnicích toho najezdím docela dost, policejní Superby i Passaty potkávám, ale nějakou provokaci od nich jsem nikdy nezažil (pod pojmem policejní provokace si představím třeba jednu z úvodních scén z filmu Četník se žení - "Cherubín volá Kuřátko!" ;) )
Standa píše:Ale trochu vážně, asi bych tyhle dva "delikty" tak úplně nesrovnával, společenská nebezpečnost je IMHO někde úplně jinde. A magora, který pojede opravdu nebezpečně, snad ani Tex varovat nebude !
To srovnání mělo jen ukázat, že by člověk měl trochu přemýšlet, než udělá "medvědí službu". Hranice, kde je nějaké konání vnímáno jako nebezpečné, je subjektivní a málokdo, kdo jezdí nebezpečně si to uvědomuje.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

mbmat píše:Není náhodou upozornění na policejní hlídku přestupek?
Za kolik bodů je bliknutí světly? Poučte mne prosím.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Kubajsu »

Martin_L píše:Jak se projevuje taková provokace? Po dálnicích toho najezdím docela dost, policejní Superby i Passaty potkávám, ale nějakou provokaci od nich jsem nikdy nezažil
Celkem jednoduše... Pokud na dálnici předjíždím a někdo se zezadu přibližuje, zrychlím abych nezavázel (neplatí pro chvíle, kdy se mi někdo "lepí" na zadek) a bác ho, když to bude PaCh, bude dobrý úmysl "po zásluze" potrestán.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Standa »

Martin_L píše:...
Standa píše:Ale trochu vážně, asi bych tyhle dva "delikty" tak úplně nesrovnával, společenská nebezpečnost je IMHO někde úplně jinde. A magora, který pojede opravdu nebezpečně, snad ani Tex varovat nebude !
To srovnání mělo jen ukázat, že by člověk měl trochu přemýšlet, než udělá "medvědí službu". Hranice, kde je nějaké konání vnímáno jako nebezpečné, je subjektivní a málokdo, kdo jezdí nebezpečně si to uvědomuje.
Spíš mi to připomnělo, že bývalo tak nějak považováno za slušnost probliknout řidiče v protisměru, že se někde měří, a nikdo se nad tím nepozastavoval. Ale samozřejmě to každý může vidět trochu jinak.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Kubajsu píše:
Martin_L píše:Jak se projevuje taková provokace? Po dálnicích toho najezdím docela dost, policejní Superby i Passaty potkávám, ale nějakou provokaci od nich jsem nikdy nezažil
Celkem jednoduše... Pokud na dálnici předjíždím a někdo se zezadu přibližuje, zrychlím abych nezavázel (neplatí pro chvíle, kdy se mi někdo "lepí" na zadek) a bác ho, když to bude PaCh, bude dobrý úmysl "po zásluze" potrestán.
Ano přesně tak to je!!!!
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

A jak to souvisí s tím že někdo někomu něco ničí? On v tom BMW něco ničil někomu? Byl nebezpečný? Někoho omezoval?

Nemám rád když někdo někomu něco ničí. Ale je pravda že kdyby ti policajti v Superbech a WV hlídali sprejery tak by byli opravdu užiteční.

Závist jsem použil proto že tu někdo psal něco o kradení - někteří klidi když vidí BMW tak říkají že si to nakradl.... tady to tak vypadalo. Závist je opravdu špatná vlastnost.

PS: Já mám auta jen tři ale nemusím to ani nikomu dávat na odiv :-)
Martin_L píše:
Tex píše:Jak to souvisí se supermarketem?
Tomu se říká paralela. Zkusíme jinou: Budete varovat před policejní hlídkou sprejera?
Tex píše:Nesmíte lidem závidět že mají lepší auto já nezávidím že měl BMW. Závisti je hrozná věc bude se vám žít lépe bez závisti.
:lol: Když jedu jedním ze čtyř aut, které vlastním či spoluvlastním, tak závist k ostatním účastníkům provozu skutečně nepociťuju :) Mimochodem, z čeho usuzujete, že tady jde o závist? A proč by vlastně mělo hrát nějakou roli to, v čem dotyčný jel? Kromě toho, ze samotné značky BMW nemusí nutně vyplývat lepší auto...
Tex píše:Stalo se mi to několikrát normálně se za vás pověstí a začnou provokovat.
Jak se projevuje taková provokace? Po dálnicích toho najezdím docela dost, policejní Superby i Passaty potkávám, ale nějakou provokaci od nich jsem nikdy nezažil (pod pojmem policejní provokace si představím třeba jednu z úvodních scén z filmu Četník se žení - "Cherubín volá Kuřátko!" ;) )
Standa píše:Ale trochu vážně, asi bych tyhle dva "delikty" tak úplně nesrovnával, společenská nebezpečnost je IMHO někde úplně jinde. A magora, který pojede opravdu nebezpečně, snad ani Tex varovat nebude !
To srovnání mělo jen ukázat, že by člověk měl trochu přemýšlet, než udělá "medvědí službu". Hranice, kde je nějaké konání vnímáno jako nebezpečné, je subjektivní a málokdo, kdo jezdí nebezpečně si to uvědomuje.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Standa píše:
Martin_L píše:...
Standa píše:Ale trochu vážně, asi bych tyhle dva "delikty" tak úplně nesrovnával, společenská nebezpečnost je IMHO někde úplně jinde. A magora, který pojede opravdu nebezpečně, snad ani Tex varovat nebude !
To srovnání mělo jen ukázat, že by člověk měl trochu přemýšlet, než udělá "medvědí službu". Hranice, kde je nějaké konání vnímáno jako nebezpečné, je subjektivní a málokdo, kdo jezdí nebezpečně si to uvědomuje.
Spíš mi to připomnělo, že bývalo tak nějak považováno za slušnost probliknout řidiče v protisměru, že se někde měří, a nikdo se nad tím nepozastavoval. Ale samozřejmě to každý může vidět trochu jinak.
Samozřejmě že blikám na řidiče když je radar v protisměru. Je to nebezpečí jako každé jiné. Co když ho z boku někdo uvidí a dupne na brzdu. Takhle budou připraveni na nebezpečí. Ještě je nahlásím do Waze.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Michal R »

Souhlas Texy.
Pár stránek výše jsem tady psal, jak mě velmi podobně chlapci od PaCh "dostali". A ačkoliv uznávám, že jsem měl být všímavější a podívat se, co je to za vola, který v stiuaci, když ho někdo předjíždí začne zrychlovat - tak prostě je to policejní provokace a jako taková nemá oporu v českém právním řádu. Ale když mají moji fotku s 91 km/hod naměřenou na čtyřproudé, svodidly obehnané silnici za Lahovicemi kde je 80 km/hod, docela by mě zajímala společenská nebezpečnost mého počínání...

Pokud je namnoze náplní policejních hlídek provokování řidíčů ke spáchání přestupku jenom kvůli tomu, aby jej mohli sandno a rychle pokutovat, tak se snad shodneme, že to není v pořádku. A je zcela logické, že se řidiči tomuto brání - třeba tím, že dají vědět ostatním řidičům.

Pokud by jízdní hlídky na svoje polcamy točili paka, co jedou na dálnici vlevo a brání provozu, byli by chlapci a děvčata od Pomáhat a chránit opravdu k něčemu užiteční, protože tento nešvar generuje podstatně větší potenciál rizikových situací, než jízda 141 km/hodinu na dálnici...

Srovnání s krádeží či poškozování cizí věci kulhá na obě nohy, že se mi ani nechce podrobně vysvětlovat, že je to míchání jablek nikoliv s hruškami, ale spíše s nákladními lokomotivami...
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Kdo to zažil tak ví... taky jsem se nechal jednou takto vyprovokovat. Už se mi to nestane. A upozorním na ty prevíty všechny jen jak to bude možné...

Souvislost s krádeží a po sprejováním nechápu, nikdy jsem nic neukradl, daně platím a posprejované a poničené omítky se mi nelíbí stejně jako každému normálnímu člověku...
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin_L »

Michal R píše:Srovnání s krádeží či poškozování cizí věci kulhá na obě nohy, že se mi ani nechce podrobně vysvětlovat, že je to míchání jablek nikoliv s hruškami, ale spíše s nákladními lokomotivami...
Dobrá. Až uvidím, že někdo krade nebo poškozuje nákladní lokomotivu, tak se budu přinejmenším snažit mu jeho konání neusnadňovat (a pokud možno mu v něm dostupnými prostředky zabránit), protože až bude někdo příště krást nebo ničit nákladní lokomotivu mě, tak budu mít o něco větší naději, že se najde někdo, kdo tomu zabrání.
Analogie s měřením rychlosti spočívá v tom, že varováním před hlídkou možná "zachráním" před pokutou někoho, kdo svým jízdním stylem dřív nebo později způsobí vážné následky (třeba právě mně nebo někomu z mého okolí) a možná by ho ta včasná pokuta nakopla k tomu, aby se trochu zamyslel nad tím, zda-li řídí bezpečně nebo ne.
A abych předešel špatnému výkladu toho, co jsem napsal: Bavím se o řidičích, kteří jezdí skutečně nebezpečně, přičemž z Texova příspěvku není patrné, zda-li šlo i o onoho "řidiče z BMW" a můžu jen se Standou doufat v to, že skutečné magory Tex ve své domnělé kolegialitě varovat nebude.
Kubajsu píše:Pokud na dálnici předjíždím a někdo se zezadu přibližuje, zrychlím abych nezavázel
Rozumím, ale i to zrychlení má pochopitelně svůj horní limit a to je v daném místě platné omezení rychlosti, ne?
Tex píše:někteří klidi když vidí BMW tak říkají že si to nakradl.... tady to tak vypadalo
A to usuzujete z čeho, že to tak vypadalo?
Tex píše:Co když ho z boku někdo uvidí a dupne na brzdu
:crazy: A proč by měl někdo u radaru dupnout na brzdu? Když někdo u radaru zpomalí, tak tím snad nemůže vyvolat žádný problém a pokud někdo při spatření radaru šlápne na brzdu tak, že zastaví na místě, tak je nemocný a nemá za volantem co dělat...
Tex píše:radar v protisměru. Je to nebezpečí jako každé jiné
:ko: Bez komentáře...
Michal R píše:Pokud je namnoze náplní policejních hlídek provokování řidíčů ke spáchání přestupku jenom kvůli tomu, aby jej mohli sandno a rychle pokutovat, tak se snad shodneme, že to není v pořádku.
V tom se shodneme, ale nelze na případu jednoho selhání jedné policejní hlídky prohlásit, že je veškerý policejní dohled špatně a snažit se minimalizovat jeho účinek, protože si tím lidově řečeno kálíme do kalhot.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od monin »

Nevím, psycholog tedy nejsem, ale i mezi řádky se dá něco vyčíst. A to co tu popisuje Tex&spol., tedy už jen ty pojmy jako děvčata od pomáhat a chránit, prevíti, provokace, atd., už jen to zní to trochu divně a naznačuje to, že není něco v pořádku. Přece pokud se člověk chová za volantem stejně, tak jako se chová i jinak v životě, tedy slušně, tak přece s nějakými passaty či superby nemůže mít žádný problém. Přiznám se, že nyní už tedy tolik nejezdím, ale byly doby, kdy jsem denně najezdil i přes tisíc km a to v osobáku a nikdy jsem na dálnicích s něčím takovým neměl problém a nemám ho ani nyní. Že by mě nějaká policejní hlídka provokovala, na rozdíl od pár gum, které musí za každou cenu vždy dokázat, co jsou zač, tak jako to dnes ráno dokazoval ten týpek na Evropské a kterému už tam už asi nyní, kde se v těch údajných 190 Km/h vyboural, bohužel hoří zapálené svíčky.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Týpek ve 200 km/h ve městě - no coment - Darvinova cena ... hlavně že se nikomu nic nestalo. Zábradlí se opraví a lampa vymění.

To že policajti v těchto autech s na vás lepí provokují tak to je prostě fakt... Jednu jsem se nachytal a už se mi to nestane... A že to jsou haljzlíci placení podle toho co vyberou je fakt ... za tím stojím.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

jenže oni ti lidé na těch radarech brzdí protože se leknou ... například radar na výjezdu z vesnice z kopce
v Řevničově...

http://www.mapy.cz/s/fnLH


Jaká je tem nebezpečnost? Nulová nic tam není škola, přechod nic stojí skoro u cedule konec vesnice. Jde jen o to vybrat prachy ... pardon jen o to "Pomáhat a chránit" jen jsem nepřišel na to v čem to spočívá ....
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

To: Martin_L sorry opět nechápu proč ta lokomotiva ...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od mbmat »

Texi, jen taková technická... nauč se editovat zprávu, a neměj pod sebou 3 příspěvky.
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

OK budu - byla to odpověď pokaždé někomu jinému
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin_L »

Tex píše:sorry opět nechápu proč ta lokomotiva ...
Lokomotiva odkazuje na příspěvek Michala R. Zkusím tedy ještě jeden příměr. Uvolníte z pasti chycené zvíře a to vás po svém osvobození zakousne. Už tomu rozumíte?
Tex píše:jenže oni ti lidé na těch radarech brzdí protože se leknou ... například radar na výjezdu z vesnice z kopce
v Řevničově...
Řevničov neznám. Předpokládám, že radar je v místě, kam jste umístil balónek, tedy tam, kde začíná zástavba. V čem je problém? Kdyby byl v polích 200 m za obcí a tam kontroloval padesátku, tak bych to chápal...
Tex píše:To že policajti v těchto autech s na vás lepí provokují tak to je prostě fakt...
Není to fakt, je to vaše zkušenost. Já mám zkušenost přesně opačnou, v policejním autě, ani označeném, ani neoznačeném, se mě nikdy nikdo nesnažil vyprovokovat k překročení rychlosti ani jinému dopravnímu přestupku.
monin píše:Přece pokud se člověk chová za volantem stejně, tak jako se chová i jinak v životě, tedy slušně, tak přece s nějakými passaty či superby nemůže mít žádný problém. Přiznám se, že nyní už tedy tolik nejezdím, ale byly doby, kdy jsem denně najezdil i přes tisíc km a to v osobáku a nikdy jsem na dálnicích s něčím takovým neměl problém a nemám ho ani nyní.
Přesně tak :ok: .
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Hele pokud si tam napíší "Vybíráme prachy" místo "Pomáhat a chránit" tak je to OK a přesně to vystihuje situaci. Takhle je to heslo mimo - honit slušné lidi protože jim zaplatí, mají doklady a jsou snadný cíl to je samozřejmě velké hrdinství pro policii a nikdo jim při tom nedá přes držku - jo honit zloděje nebo dealery drog to je už o hubu....

V Chebu stojí 3 prostitutky za sebou a 50 před nimi kontrolují policajti doklady a technickou .... jojo tak je to správně tak to být!!!!! Na obyčejný lid musí být přísnost!!!!
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od evilcleaner »

no celá diskuze se tady dá shrnout jako odvěký boj mezi etatisty a liberály. prostě jedni si myslí, že nebýt státu, regulace, represe tak tady všichni poumíráme, druzí zase poukazují na to, že člověk nechce umřít nějak tak sám od sebe a nikdo mu to nemusí říkat :D
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Standa »

Tex: Tak ono už to dneska není až tak hrozné, příslušníci jsou už o dost užitečnější. Když ještě byli i PS VB, to byly teprve buzerace :evil: ! Ale chce to být pořád bdělý a ostražitý a ozvat se, když se to v náznacích vrací. Jinak jsem se Superby a Passaty taky problém neměl, i když všechno na 100% rozhodně nedodržuji, naposledy jsem platil v roce 2001 na nějaké objížďce I/3, kde měli benešovští příslušníci radar hned za značkou obce (a to na mě protijedoucí řidič bliknul, aby mě varoval, ale už bylo pozdě ;) !). Poslední dobou jsem se s ničím takovým už nesetkal.

Monin: Ten dnešní střelec z Evropské, to je úplně bez komentáře :evil: ...
Tex
Příspěvky: 23
Registrován: 21.1.2015 19:58:50

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Tex »

Až to zažiješ s těmi Pasaty a Superby tak mi dáš za pravdu....
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Michal R »

to Martin_L:

Srovnání jablek a lokomotiv byl příměr k Vašemu srovnávání poškozování cizí věci (sprejeři) a to, když někdo problikne světla, jakožto upozornění na přítomnost policie. Prostě podle mne je to zcela něco jiného, a to zejména z hlediska společenské nebezpečnosti a případných škod.

Souhlasím taky s tím, že je zcela správně pokud policie zastavuje a pokutuje borce, co jezdí po městě přes 100 km/hod a na dálnici dvakrát tolik, tak její konání naopak vítám. A dokonce musím přiznat, že v jiných případech, kdy jsem měl co do činění s policií (nikoliv však dopravní) byl jsem příjemně překvapen profesionalitou, věcným a férovým přístupem.

Avšak pokud mám častou zkušenost s tím, že jako řidič vcelku nového auta v ceně přes 2 mio CZK a s více než 300 koňskými silami, jsem terčem častých provokací od PČR. Navíc mohu srovnávat s dobou, kdy jsem ještě jezdil služební octávkou či rodinným volvem. To se mi kupodivu nic nedělo. Není to divné? A proč mi to moji kolegové také potvrzují, že se jim stává totéž?

Michal R, již patnáct let řidičem, za volantem osobního auta už dost přes půl milionu km a za celou karieru řidiče třikrát rychlá jízda (z toho dvě v mládí a zaslouženě), jednou projetí jednosměrky (to je tak, když v rodném městě změní značení, co tam bylo léta.... ) a dvakrát odtažené auto za špatné parkování v Praze (a to jsem si taky zasloužil). Aktuálně bez ztráty bodu (bez žádných šméček s právníky či prekluzemi). To píšu jen proto, než mě někdo začne obviňovat, že jsem pirát silnic. Nejsem. Jsem naopak často provokován těmi co sami porušují zákon. Zákon o PČR totiž stanovuje, že policie má dbát bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, což tímto svým chováním zcela jistě nečiní.

Tak kdo je tady viník? Ten kdo blikne na ostatní řidiče, nebo ten kdo porušuje Zákon o PČR a přitom je sám policistou?
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“