Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od hh »

Do zpětného? Oni jezdí pomalu a čekají až je někdo předjede ne?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

martin píše:Je skvělé, že si středočeský policejní šéf své výsledky chválí, ale já jsem žádnou změnu k lepšímu nepozoroval. Vyhozené peníze.

Ja taky ne, jinou odpoveď než slova chváli nelze čekat, když ty jejich nové hračky nebyly zrovna nejlevnější.

Nevíte někdo, jak to je z označováním civilních policejních aut? Před 2 lety jsem v Motožurnálu na ČRO 1 slyšel, že když policie měří rychlost pomocí civilního auta, tak musí mít za oknem cedulku s nápisem Police. Není stanoven format, velikost písma atd. Máte někdo nějakou zkušenost s tím?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jannnn »

hh píše:Do zpětného? Oni jezdí pomalu a čekají až je někdo předjede ne?
No mohou, ale to by moc lidí nezměřili, když je každý pozná. Jinak pokud jede někdo 250km/h, tak se nestane, aby ho dojeli, ale když člověk jede 160 km/h, tak se klidně zezadu dotáhnou...zkušenost známého, taky si nebyl vědom, že by je někde předjížděl, přičemž jel asi 150 a přesto ho změřili.

Plus přikládám něco co psal další "pirát" na jiném fóru.
Jinak co se týče policisty velké plus - sice mi tvrdil, že se s tim nedá nic dělat, že to odmazat nejde, ani po chvilce přemlouvání, ale když sem se ho zeptal jak mě jako dojeli nebo kde mě vůbec změřili, protože nepředpokládám když jedu 200, že mě dojedou - prej stáli na 50km D11 a že sem jel nějako rychle tak najeli na dálnici a pomalu se přibližovali a z dálky snad kilometru mě 3km natáčeli (je tam hlavně úsek snad nejdelší rovinky na D11 tak i na tu posranou dálku v dešti, no a pak se na mě nalepil majáčky, stopku zajel sem do odstavného atd atd
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od hh »

jannnn píše:ale když člověk jede 160 km/h, tak se klidně zezadu dotáhnou...zkušenost známého, taky si nebyl vědom, že by je někde předjížděl, přičemž jel asi 150 a přesto ho změřili.
No ale to je asi opravdu přehlédl. Oni bez majáčků nemohou přece jet víc jak 130, natožpak víc jak 160, aby vás dojeli. Určitě nebrázdí dálnice 200 se zapnutým majákem, aby chytali auta "před sebou". To by jeli s majákem bez důvodně a to taky nemohou. Buď jedou pomalu (proto doporučuju koukat dopředu, ne dozadu) nebo měří radarem a Passaty pak chytají už konkrétní auta (na to zas pomůže antiradar).
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jannnn »

Tak to není :-)

To by pak sami nic nezměřili, protože princip měření je v kostce ten, že srovnají svoji rychlost a rychlost měřeného vozidla a po určitý úsek jedou stejně rychle a natáčejí. Pokud tedy vozidlo jede nad limit, Passat by musel jet taky nad limit. Pokud by měl povinnost v tu chvíli zapnout maják, bylo by to k ničemu, jelikož by měřený hned věděl, že je snímán.


V zákoně 361/2000 Sb., paragraf § 18 - Rychlost jízdy je totiž psáno :
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

(2) Řidič nesmía) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
b) omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.


(3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.

(4) V obci smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km.h-1, a jde-li o dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, nejvýše 80 km.h-1.

(5) Řidič nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost vozidla,2) a jde-li o jízdní soupravu, nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy.

(6) Místní úpravou provozu na pozemních komunikacích podle § 61 odst. 2 lze nejvyšší dovolenou rychlost podle odstavců 3 a 4 snížit.

(7) Místní úpravou provozu na pozemních komunikacích podle § 61 odst. 2 lze nejvyšší dovolenou rychlost podle odstavce 4 zvýšit, maximálně však o 30 km.h-1.

(8) Při použití sněhových řetězů na vozidle smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km.h-1.

(9) Ustanovení odstavců 3, 4 a 8 neplatí pro řidiče zpravodajských služeb15) a stanovených útvarů policie, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem,16) je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost silničního provozu na pozemních komunikacích. Útvary policie stanoví ministr vnitra.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Fox Mulder »

jannnn píše:já se akortát častěji a důkladněji dívám do zpětného zrcátka :)
Jo jo, to já taky. :D
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

chtěl jsem k tomu něco napsat, ale

"Přípona pdf není povolena"
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od martin »

1) Mě teda děsí, jestli jezděj 160-180 a naháněj tak piráty po dálnicích. Tím nadělaj víc škody než užitku a je to opravdu ideální vzor chování a mocenskejch manýrů.

2) Logika věci říká, že nejvíc "pirátů" potkám při co nejpomalejší nebo alespoň nejmíň nápadný jízdě. No co se ale divim že, logika jim chyběla vždycky.

3) Někdo mi tady psal, že video není důkaz a při tom se zvesela natáčí, kdo tady zase šířil takové bludy? :)

4) Už tisíckrát omílané, jestli zrovna 150 na dálnici je ten nejnebezpečnější přestupek. Jako obvykle na dálnici odstupy, předjíždění zprava nebo odstavným natož pak zběsilou jízdu po I/x, nebezpečný předjíždění, předjíždění přes plnou nikdo neřeší.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od hh »

Taky by mě to překvapovalo, kdyby se proháněli 180 a čekali až někoho dojedou ... Já je potkal párkrát, když už někde stáli, jet jsem je viděl jednou. Jeli 100 mezi dvěma kamiony a čekali ... Naštěstí bylo vlevo plno a jel jsem zrovna pomalu. Každopádně díky jannnnovi za info, pokud se to někomu stane, tak si tu určitě dáme vědět, ale nevím no. Já sleduji dění před sebou a Passat s odrazkami je hezky vidět.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

Já osobně jsem rád za Pasaty. Nikdy jsem neměl antiradar a čekal jsem kdy mě někdo na dálku změří z nějakého mostu. Teď když vím že na dalnicích převážně uřadují pasaty tak si to v klidu jedu 150. Koukám před sebe co předjíždím a automaticky si kontroluju i zpětné zrcátko. Jak kvuli pašikům tak kvůli řidičum co maji na tacháčí 200. přijde mi to jako samozdřejmost...

Co mě pobavilo byl známý ktery na rudné ( 90km/h ) se pověsil za pasata v levem pruhu a malem ho ještě vyblikával :-) tak ho pustili a změřili mu 125Km/h :-)
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od flames »

Cheche, ale tak to už není nic víc než ironie osudu.

Já sem zase poslední dobou extra cilivý na Passaty obecně. Najednou nevidím na cestě jiná auta.
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Kotislaw »

flames píše:Cheche, ale tak to už není nic víc než ironie osudu.

Já sem zase poslední dobou extra cilivý na Passaty obecně. Najednou nevidím na cestě jiná auta.
Presne tak :D Ja si pasatu vseobecne vsimam vic nez tech nove nalakovanych oznacenych aut.
Klokan
Příspěvky: 33
Registrován: 16.3.2009 16:35:48

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Klokan »

Kotislaw píše:
Presne tak :D Ja si pasatu vseobecne vsimam vic nez tech nove nalakovanych oznacenych aut.
Nápodobně ;-). I když zatím mám štestí, v akci jsem ještě žádného nepotkal, ani na včerejší trase R10-R35 (a zpět). A dopravu před i za sebou jsem zvyklý při svých cestovních rychlostech sledovat bedlivě tak jako tak, teď jsem přihodil bedlivější zaostřování na vše, co by Prassata mohlo byť jen připomínat :-)

A propos, tohle jste četli ?

http://www.alkohol-tester.info/antirada ... i-passaty/

To, že pořízený záznam usvědčuje z nelegálně rychlé jízdy JEJICH vůz, se mi zalíbilo :-). Ale otázka je, jak moc je to v kontradikci s tím zde již citovaným ustanovením z 361/2000 Sb. Je zde někdo právního vzdělání, že by nám to zkusil rozebrat?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od hh »

Klokan píše:v akci jsem ještě žádného nepotkal, ani na včerejší trase R10-R35 (a zpět)
Mají je snad pouze na D, nikoliv na R se psalo ne?
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

občas je stahují i do měst třeba ta akce v Praze... v Ostravě nebyl problém ho potkat na Rudné nebo Mistecké...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od hh »

Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Ma tohle opravdu cenu?
Za rychlost dostali řidiči pokuty přesahující 14 milionů. K tomu, aby zaplatili celkem 16,6 milionu, stačilo policii 16 tisíc hodin práce.
http://domaci.ihned.cz/c1-38117580-pass ... -zaplatila
Opravdu policejní pasaty slouží k větší bezpečnosti provozu nebo jen k šikaně řidičů? Ja mám v tomhle zcela jasno.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já v tom mám taky jasno. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
merfi5
Příspěvky: 11
Registrován: 19.7.2009 20:51:42

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od merfi5 »

Když už sem našel toto téma nedá mi to napsat jednu příhodu mojí známé : Jela na Slovensko a někde na D1 předjížděla několik za sebou jedoucích kamionů . Najednou se na ní nalepil právě policejní Passat ( nevěděla že je policejni ) a dokonce na ni i bliknul světly. Její reakce byla, že přidala a tím překročila rychlost 130 km/h načež ji policiste zastavily a chtěly ji pokutovat. Povolenou 130 tku překročila o 12 km/h nevím jakou měla dostat pokutu ale tu odmítla na místě zplatit . Celé se to dostalo až do správního řízení kde ji hrozí též pokuta . Při zdravém rozumu si myslím že předpisy sice porušila ale policejní auto též když na ní zablikal. Co si o tom myslíte vy?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Provokace - buzerace
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Zajímalo by mě, zda-li by si byli jistí i při rychlostech přes 200 km/h. Machrovat ve 130 umí každý :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od rumpeak »

merfi5 píše:Když už sem našel toto téma nedá mi to napsat jednu příhodu mojí známé : Jela na Slovensko a někde na D1 předjížděla několik za sebou jedoucích kamionů . Najednou se na ní nalepil právě policejní Passat ( nevěděla že je policejni ) a dokonce na ni i bliknul světly. Její reakce byla, že přidala a tím překročila rychlost 130 km/h načež ji policiste zastavily a chtěly ji pokutovat. Povolenou 130 tku překročila o 12 km/h nevím jakou měla dostat pokutu ale tu odmítla na místě zplatit . Celé se to dostalo až do správního řízení kde ji hrozí též pokuta . Při zdravém rozumu si myslím že předpisy sice porušila ale policejní auto též když na ní zablikal. Co si o tom myslíte vy?
Tak tohle je naprosto jednoduché - policejní auta mají ze zákona vyjímku, takže můžou jet třeba 300. Ale tím neříkám, že mě ty passaty taky neserou, hlavně na Rudné mezi Havířovem a Ostravou, což je silnice stavěná v kategorii R, ale bohužel neoznačená značkou Silnice pro motorová vozidla, takže tady naprosto nesmyslně buzerujou 90 kou.
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Michel »

rumpeak píše:
merfi5 píše:Když už sem našel toto téma nedá mi to napsat jednu příhodu mojí známé : Jela na Slovensko a někde na D1 předjížděla několik za sebou jedoucích kamionů . Najednou se na ní nalepil právě policejní Passat ( nevěděla že je policejni ) a dokonce na ni i bliknul světly. Její reakce byla, že přidala a tím překročila rychlost 130 km/h načež ji policiste zastavily a chtěly ji pokutovat. Povolenou 130 tku překročila o 12 km/h nevím jakou měla dostat pokutu ale tu odmítla na místě zplatit . Celé se to dostalo až do správního řízení kde ji hrozí též pokuta . Při zdravém rozumu si myslím že předpisy sice porušila ale policejní auto též když na ní zablikal. Co si o tom myslíte vy?
Tak tohle je naprosto jednoduché - policejní auta mají ze zákona vyjímku, takže můžou jet třeba 300.
Tak tady nejde o to, že překročili rychlost, ale "nalepili se" - tzn. že nedodrželi bezpečnou vzdálenost - a potom zablikali, takže použili světelnou houkačku v rozporu s předpisy (smí se užívat k odvrácení hrozícího nebezpečí nebo je-li to nutné k upozornění řidiče předjížděného vozidla).
Bohužel nedodržení bezpečné vzdálenosti jako takové se u nás nedá pokutovat, přihlíží se k němu pouze při dopravní nehodě. A to použití světelné houkačky v rozporu s předpisy je taky diskutabilní (viz článek z loňského léta o přesně opačné situaci - kdy policisté pokutovali upozorňování na radar).

Takže selským rozumem k porušení předpisů tu známou donutili policisté (myslím, že každý, komu se při předjíždění někdo nalepí na kufr a začne nervózně blikat, to nevydrží a radši šlápne na plyn, aby měl to předjíždění za sebou a ten šílenec, co musí za každou cenu jet 200, si mohl konečně předjet...), navíc přitom sami výrazně ohrozili bezpečnost provozu ("lepení se" na kufr, vyblikávání...) Ale který státní činitel se dneska řídí selským rozumem...těžko říct, jak to ve správním řízení dopadne.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od rumpeak »

Omlouvám se, příspěvek jsem si předtím nepřečetl celý. Jestli to tak opravdu bylo, je to dost smutné. Podle mě by s dobrým právníkem a nějakým důkazem měla ve správním řízení dost velkou šanci, ale takhle ji to podle mě neprojde. Bohužel nic není dokonalé a spravedlivé a jestli to tak opravdu bylo, tak asi zaplatí z morálního hlediska neoprávněně, z právního samozřejmě naprsoto oprávněně...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Lenny »

Michel píše:Takže selským rozumem k porušení předpisů tu známou donutili policisté (myslím, že každý, komu se při předjíždění někdo nalepí na kufr a začne nervózně blikat, to nevydrží a radši šlápne na plyn, aby měl to předjíždění za sebou a ten šílenec, co musí za každou cenu jet 200, si mohl konečně předjet...), navíc přitom sami výrazně ohrozili bezpečnost provozu ("lepení se" na kufr, vyblikávání...) Ale který státní činitel se dneska řídí selským rozumem...těžko říct, jak to ve správním řízení dopadne.
No jen pokud se dívá do zpětných zrcátek :D.

Nevíte někdo, jak probíhá trenink takového řidiče policejního pasatu, jestli ho to nechají někde vyzkoušet nebo ho rovnou do toho posadí a řeknou jed a chytej i ty co jedou 250.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“