| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Policejní Passaty a jiné rychlé stroje http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=93 |
Stránka 15 z 30 |
| Autor: | kasme [ 4.5.2012 19:32:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Motorkář zemřel po střetu s policejním passatem 4. 5. 2012 20:15, autor: ČT24 Dobříš - Při střetu policejního Volkswagenu Passat a motorky dnes odpoledne v Dobříši na Příbramsku zemřel dvaadvacetiletý motocyklista. Příčiny nehody se vyšetřují. Podle mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové se bude případem nejspíš zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... -passatem/ se nehoda stala v okamžiku, kdy se policejní vůz otáčel. Motorkář do něj najel a náraz ho vymrštil do vzduchu http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/r ... emrel.html |
|
| Autor: | rob3rt [ 4.5.2012 21:13:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
kasme píše: se nehoda stala v okamžiku, kdy se policejní vůz otáčel. Motorkář do něj najel a náraz ho vymrštil do vzduchu http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/r ... emrel.html Novinkám se ozval svědek nehody, který uvedl, že policejní vůz se začal otáčet, aniž by zapnul směrová světla, a přijíždějící motorkář už nestačil zareagovat. http://www.novinky.cz/krimi/266775-poli ... orkou.html |
|
| Autor: | Lenny [ 4.5.2012 21:21:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Jak moc je poškozený passat? Je na odpis? |
|
| Autor: | mbmat [ 4.5.2012 21:36:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
I kdyby byl na odpis, nový od tebe z kraje tam nepřevelí |
|
| Autor: | Mike [ 10.5.2012 9:50:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Policejní Passat a mrtvý motorkář v Dobříši: zabíjet a mlžit http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... et-a-mlzit |
|
| Autor: | jonáš [ 10.5.2012 23:29:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
To sem dneska viděl napsaný na nějaký bílý oktávce, neparkoval jste někde u Roztyl? Historie je to ale smutná, kor když se to podle všeho stalo v obci na padesátce. Že by mladýho přehlídli? |
|
| Autor: | Kubajsu [ 11.5.2012 8:09:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
I kdyby to mělo zachránit jenom jeden lidský život... Nebo jak že je ta mantra? Takže pasátní větry do bazaru? |
|
| Autor: | mbmat [ 11.5.2012 19:44:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Nehodu vyšetřuje GIBS. Do té doby, než budou výsledky jsou všechny teorie možné. |
|
| Autor: | Mike [ 12.5.2012 17:02:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
jonáš píše: To sem dneska viděl napsaný na nějaký bílý oktávce, neparkoval jste někde u Roztyl? nikdy bych si nepořídil auto z koncernu takže se omlouvám za OT, ale pro vysvětlení.... |
|
| Autor: | Mike [ 11.6.2012 21:18:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
a máme tu "snad" rozuzlení... http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... l-63-km-h/ aneb piráta jsme nedostali a na mrtvé nehleďte čekám ty mravokárce, kteří mu přisoudí vinu, protože kdyby jel 50, tak se za ním neotáčeli a tamten by třeba přežil |
|
| Autor: | pivko [ 11.6.2012 21:28:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Mike píše: a máme tu "snad" rozuzlení... http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... l-63-km-h/ aneb piráta jsme nedostali a na mrtvé nehleďte čekám ty mravokárce, kteří mu přisoudí vinu, protože kdyby jel 50, tak se za ním neotáčeli a tamten by třeba přežil Tohle snad normální člověk nemůže dávat za vinu nikomu jinýmu, než tem pitomejm policajtům. Ledaže by tam jel ten motorkář výrazně nad limit, což považuji vzhledem k jeho stroji za málo pravděpodobné. Zřejmě bude třeba aby jim to měření z protisměru zakázali, protože s tím evidentně neuměj zacházet. |
|
| Autor: | Lenny [ 11.6.2012 22:06:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Oni ho fakt "dostali". "Hrozný" čin, jet 63 km/h. Velitelé by jim měli zakázat všechny ty kobry 11 a další policejní filmy plné honiček, bo asi nedokážou rozlišovat mezi realitou a filmem.... |
|
| Autor: | MPMP [ 12.6.2012 8:03:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
A nebylo by lepší dopravní polici rovnou zrušit a nechat řidiče ať se na silnici řídí "právem silnějšího"? Ano, ti dva (předpokládám, že byli dva) v Dobříši byli - lidově řečeno - hovada a jsem pro co nejpřísnější trest - pokud je možno, nebál bych se použít i zneužití pravomoci veřejného činitele. Rozhodně bych ale byl velice nerad, kdyby závěrem vyšetřování této nehody byl nějaký paušální zákaz měřit rychlost (ať už s jakámikoli omezeními a v jakékoli situaci), který by vedel pouze a jen ke zhoršení bezpečnosti na silnicích obecně. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 12.6.2012 8:08:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Jenže proč měřit zrovna rychlost v absolutních číslech, když naprostá většina příčin nehod spadá pod nebezpečné předjíždění, nesprávný způsob jízdy a nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (obvykle v rychlosti nižší než povoluje limit)? Jen proto, že je to snadné a dá se na tom hodně "vydělat"? |
|
| Autor: | MPMP [ 12.6.2012 8:31:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Kubajsu píše: Jenže proč měřit zrovna rychlost v absolutních číslech, když naprostá většina příčin nehod spadá pod nebezpečné předjíždění, nesprávný způsob jízdy a nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (obvykle v rychlosti nižší než povoluje limit)? Jen proto, že je to snadné a dá se na tom hodně "vydělat"? |
|
| Autor: | multi [ 12.6.2012 8:40:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Mě by to třeba nevadilo. |
|
| Autor: | pivko [ 12.6.2012 9:03:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
MPMP píše: Kubajsu píše: Jenže proč měřit zrovna rychlost v absolutních číslech, když naprostá většina příčin nehod spadá pod nebezpečné předjíždění, nesprávný způsob jízdy a nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (obvykle v rychlosti nižší než povoluje limit)? Jen proto, že je to snadné a dá se na tom hodně "vydělat"? Ono je to složitější. Takovým těm pohádkám, že když na silnici nebudou policajti, se všichni řidiči začnou jako mávnutím kouzelného proutku chovat jako rozumní lidé a sami si určovat nejbezpečnější způsob jízdy, moc nevěřím. Na druhou stranu je ale kultura toho policejního dohledu v ČR tak nízká, že je otázka, zda má pro bezpečnost provozu vůbec nějaký přínos. Dopravní politika - tj. určování, jaké budou kde platit konkrétní pravidla, taky stojí za prd, když radnice a silniční správní orgány jsou zcela ve vleku zájmových skupin a různých prapodivných aktivistů a výsledkem jsou takové věci jako 50 km/h na tranzitních víceproudých komunikacích, za což se nám smějou už i v cizině. Podle mě by měl v této věci převládat hlavně rozum. Policajty, kteří měří rychlost za slabého provozu na přehledném úseku bych na hodinu vyhodil, protože plýtvají veřejnými prostředky a navíc dále přispívají ke snižování respektu k pravidlům provozu a jejich vymáhání. Na druhou stranu, pokud se měří tričítka ráno u školy (a ke cti MP Praha je třeba přičíst, že zrovna to celkem dělají) a někdo tam jede +20 km/h, pak je pokuta na místě a nikdo si nemá nač stěžovat. |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 9:14:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
MPMP píše: byli - lidově řečeno - hovada a jsem pro co nejpřísnější trest - pokud je možno, nebál bych se použít i zneužití pravomoci veřejného činitele. A pivko píše: ... dále přispívají ke snižování respektu k pravidlům provozu a jejich vymáhání |
|
| Autor: | pivko [ 12.6.2012 9:25:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
jonáš píše: A pivko píše: ... dále přispívají ke snižování respektu k pravidlům provozu a jejich vymáhání Chceš říct, že když je někde ve tři ráno u stavby pohozená třicítka, že pokaždý zbrzdíš na 30? Nebo, že když je plná čára a jede ti tam cyklista a v protisměru nikdo nejede, že se potáhneš za ním 500 metrů, než bude přerušovaná? Mimochodem, přestupek má taky materiální znak, když už seš tak na ty pravidla... Podle mě respekt k pravidlům bude, když ridiči nebudou dělat kraviny a policajti je zároveň nebudou buzerovat za kraviny. Je to dlouhodobej proces, protože prestiž policie v této oblasti je nulová. Nicméně jinak to asi nepůjde. |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 9:34:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
No já taky ale neblafám o nějakym "respektu k pravidlům" .. ten se totiž projevuje tak, že nejedeš načerno nikdy, ani když je vlak bez průvodčího a revizora, a to někdy neodolám |
|
| Autor: | pivko [ 12.6.2012 9:56:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
jonáš píše: No já taky ale neblafám o nějakym "respektu k pravidlům" .. ten se totiž projevuje tak, že nejedeš načerno nikdy, ani když je vlak bez průvodčího a revizora, a to někdy neodolám Jenže, jak jsem se ti snažil naznačit už dříve, ty příklady, které jsem ti psal nejsou zřejmě přestupky ani podle současné právní úpravy. Navíc tam nedojde ani ke vzniku škody či ohrožení někoho jiného. Naopak, jízdou na černo škodu zcela zjevně způsobuješ. Proti principu, že s pravidly se bude šetřit, ale ta co jsou se budou dodržovat, nic nemám. Jen se obávám, že je v podmínkách současného světa obtížně dosažitelný. Proto holt nezbývá, než zdůrazňovat ty korektivy typu materiální znak přestupku a apelovat na zdravý rozum při vymáhání. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 12.6.2012 10:04:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
MPMP píše: Jsem absolutně přesvědčn, že pokud v ČR někdo řekne, že na přehledných úsecích se rychlost do +20km/h neměří, budou VŠICHNI jezdit VŠUDE +20! To chcete? Myslím že ne. Ve městě (opravdu mezi domy) se stejně jezdí kolem 40-ti, i když tam nikdo nikdy neměřil - protože je to rozumné. Na nepřehledných okreskách taky jede opravdu málokdo přes 90, třebaže tam taky nikdo nikdy neměřil... Naopak si vezmu třeba Bavorsko, kde je rychlost o 20 nad limit na přehledných úsecích naprosto standardní, a to se u nás Německo často předkládá jako etalon bezpečnosti a respektu k pravidlům. Na hlavních ulicích v Mnichově je 50-ka spíš minimum a většina jede kolem 60 (ostatní části Německa nebo Evropy znám osobně výrazně méně, tak o nich radši nepíšu)... |
|
| Autor: | P_V [ 12.6.2012 10:53:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
jonáš píše: No já taky ale neblafám o nějakym "respektu k pravidlům" .. ten se totiž projevuje tak, že nejedeš načerno nikdy, ani když je vlak bez průvodčího a revizora, a to někdy neodolám |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 10:56:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
pivko píše: Jenže, jak jsem se ti snažil naznačit už dříve, ty příklady, které jsem ti psal nejsou zřejmě přestupky ani podle současné právní úpravy. Navíc tam nedojde ani ke vzniku škody či ohrožení někoho jiného. Naopak, jízdou na černo škodu zcela zjevně způsobuješ. Kdepak, žádnou škodu nezpůsobuju .. kdybych v tom vlaku neseděl, stála by jeho cesta čd a dotující kraj úplně stejně, jako když v něm pojedu načerno. To je ta stejná blbá logika, že vypálenim CD způsobim někomu škodu 600 Kč, když bych si to přece za ty prachy v životě nekoupil Mně celá ta akce "materiální znak přestupku" přijde taková klasická česká obezlička, "platí-neplatí" jak to muj advokát dokáže ukecat, a vlastně to ti policajti u Dobříše osrali úplně stejnym způsobem, když se otáčeli bez majáku a bez blinkru (a asi i bez rozhlídnutí), takže jim to jako individuum úplně stejně chybující těžko můžu zapáleně vyčítat. Kdyby tam náhodou ten kluk zrovna nejel, taky by přece žádnej "materiální znak" nenaplnili. A kdyby tam někdo jel na "přehledný rovince" kilo a někdo po vyčurání vylez z pankejtu, v domění že se tam v obci jezdí pade, byl by malér taky. Nedodržování pravidel je vždycky risk, a jestli se při tom způsobí nějaká škoda nebo újma je pak vis major a loterie. Já tady pravidelně vyjíždim z vedlejší pod zatáčkou z kopce, a až nějakej magor pojede po tý "přehledný a prázdný čtyřproudovce" od Chodova osmdesát, tak mu tu přednost prostě nestihnu dát .. smola. Bohužel zatim neexistuje žádná metoda, jak ten "respekt k pravidlům" vynutit, než represe, důsledná a jdoucí až do těch prkotin, jako odhazování vajglů na chodník a parkování maximálně šest inčů od obrubníku, co zaved kdysi starej Rudy Giuliani v New Yorku a tim ho konečně zcivilizoval. Samozřejmě budu vždycky pro to, aby ty pravidla byly jednoduchý, přehledný a rozumný, ale to se přece nedá řešit tim, že si každej ty limity účelově šoupnem až tam, kam si kdo troufneme. Na to jsou docela jiný postupy a mechanismy, mj. i ten, že se to blbý pravidlo začne striktně a demonstrativně dodržovat. |
|
| Autor: | MPMP [ 12.6.2012 11:15:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Policejní Passaty |
Kubajsu píše: MPMP píše: Jsem absolutně přesvědčn, že pokud v ČR někdo řekne, že na přehledných úsecích se rychlost do +20km/h neměří, budou VŠICHNI jezdit VŠUDE +20! To chcete? Myslím že ne. Ve městě (opravdu mezi domy) se stejně jezdí kolem 40-ti, i když tam nikdo nikdy neměřil - protože je to rozumné. Kubajsu píše: Na nepřehledných okreskách taky jede opravdu málokdo přes 90, třebaže tam taky nikdo nikdy neměřil... Musím říct, že úsekové měření na Jižní spojce v Praze je pro mne osobně naopak pravým požehnáním. V dopravní špičce je komunikace vždy plná a protože se tam měří, jedou všichni +/- 80 km/h, tedy stejně rychle a naprosto v klidu. Při cestě na Prahu 9 ale měřený úsek končí před křižovatkou na Bohdalec a Spořilov a "závodníci" začínají okamžitě kličkovat mezi pruhy, aby se dostali aspoň o 2 auta dopředu - za 1km sice zastaví v koloně jako ostatní, ale přesto to musí zoušet. |
|
| Stránka 15 z 30 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|