Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Mimochodem, kdysi se stalo, ze na kraji obce vztycili takovou tu ceduli s ditete, jak drzi v ruce znacku "40" a s napisem "Mene je nekdy vice". Starosta hned zacal vsem oznamovat, ze to zacne pres obecni policii kontrolovat. Vydrzelo mu to presne jen do chvile, nez mu jeden z obyvatel rekl, at se podiva, jak vypada B20a. A byl klid.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Fungovalo to rok, nez si nekdo vsiml, ze to neni stanoveno spravne. Pokud neplati pokuty, mam si teda nekde zazadat o vraceni zaplaceneho parkovneho? O jake castce se tu v souctu vlastne bavime? Jak je mozne, te se na takovouhle vec neprislo hned?

Mimochodem kdyz se podivate na uredni desku, tak prilohy v elektronicke podobe taky nejsou vzdy. Vetsinou jo, ale tak u 5 % ne.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

To je casty problem paragrafu 1 - Nikdy se to tak nedelalo. A pak jednou prijde stoura...

Nam treba par let figurovala v mapach polozka "Meritko - ATIP." A pak prisel jeden (jedna) stoura s otazkou "A nemelo by tam byt spis ATYP.?"

A bylo...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mbmat »

Svatosp píše:
ElWapp píše: A druhá věc, proč by se měly zpětně rušit pokuty? Pro řidiče snad platí dopravní značení a ne výkresová příloha veřejné vyhlášky.
Takovyhle chytrolini jako vy, to me rozum nebere, kde na to chodite, na takovy blbosti?
Je preci uplne jasne, ze pokud je nekde neco nezakonne, tak nelze vybirat pokuty i zpetne!.
Az dostanete pokutu za zakaz vjezdu do vasi ulice, kterou si tam nejaky soused umistil, aby tam mel klidek, tak myslite, ze pokuta plati?
Premejslejte prosim, nez napisite takovy blabol, jinak se to tady zapleveli a diskuze bude pryc. Diky
Zajima me konkretne Vas nazor na toto. Na jare bylo vydano narizeni (snad evropsky komise), kterym se vozidlum, kterym propadla platnost TK v obdobi od 1.2. do 31.8. tato automaticky prodluzuje o 7 mesicu. Jenze toto narizeni veslo v platnost az nekdy v prubehu dubna, tudiz pokuty ulozeny za propadle datum tech. kontroly od 1.2. do data seznameni konkretniho policisty s timto narizenim, tedy byly nebo nebyly udeleny v rozporu se zakonem?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Bude se měnit značení na chlumecké. Na úřední desce visí DIO (zábory pro jeřáby)...hotovo má být do půlky listopadu.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Pokud to uz nekde probublalo a ja si toho nevsiml, tak se omlouvam:
https://www.youtube.com/watch?v=KzpAwGDkXbs
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Tak na tohle jsem zvědavej... Obousměrná Národní a kruháč na Jungmaňáku...
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... ruhac.html
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od pivko »

To mi přijde z hlediska provozu jako krok správným směrem, skutečně, jak člověk musel zajet do Perlovky, tak se taky odtamtud mohl vymotávat půl hodiny. Z hlediska parkovacích míst je to horší.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Saljack »

A jsou tam ty parkovací místa potřeba? Já bych tam třeba nikdy autem nejel abych tam zaparkoval.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Kde jsou ty časy, kdy se dalo na určitých místech v centru jako třeba u Právnické fakulty zaparkovat za 15 Kč/h. Teď je všude min. 60 Kč/h a to už leckoho odrazuje. Hlavní je aby zajistili dostatek rezidentního stání... Já ten minikruhák taky vnímám jako přínos, i při jízdě z Jungmannky je teď výjezd jednodušší.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Kubajsu »

Hurá, když se mi náhodou někdy podařilo na kole využít cyklopruh od nám. Republiky na Můstek, tak tady to byl dost oříšek. Jednosměrky vedou po opravdu nepěkné dlažbě a tady to bylo "proti srsti". Na silničním kole legálně neřešitelné...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Vsimate si jak nenapadne se vyplnuje definice docasneho zuzeni Smetanova nabrezi jako jeden "furt"? A jak magistrat dlabe na Prahu 1? To se holt pozna ta nova, konsensualni politika.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Jo, tam by bohatě stačil zákaz levého odbočení z mostu, aby se odblokovala křižovatka, ale odbočit od Národní doprava by nemělo ničemu vadit. Pokud někde vadí auta, tak je to spíš u Křižovnického náměstí, ale ne na širokém a relativně klidném nábřeží u divadla...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

No já nevím, hoši. Ne, že bych to chtěl nějak obhajovat, ale Vám ten průjezd tímhle místem nějak zásadně chybí? Z Národní se ke Karlovým lázním dostanu po Karolíny Světlé a z mostu doprava a hned doleva do Divadelní, dokonce bych řekl, že to zásadně odlehčí téhle křižovatce. Jediný problém pak zůstává průjezdnost z Divadelní ke Karlovkám, kde to nestíhá kvůli přechodům...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Saljack »

Mě to nevadí ale štve mě, že se dělají tyhle věci když není dokončený vnitřní a vnější okruh. Pak ať si klidně centrum zavřou.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od jozka »

Takze, mapmane, kdyz to shrnu, auta najedou vic a problem se posune nekam jinam. Tak hlavne, ze se prsime, ze se to osvedcilo.

Mimo tema, u parlamentu vyvadeli Extinction Rebellion. Kdo jim vysel vstric? Cizinsky. Pamatujte si je. Tihle pomatenci, byt stokrat prebaleni nas privedou do skarpy.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

jozka píše:Takze, mapmane, kdyz to shrnu, auta najedou vic a problem se posune nekam jinam. Tak hlavne, ze se prsime, ze se to osvedcilo.
Kdo najede vic? Auta od Palačáku ne, auta z Národní taky ne, auta z mostu to mají o trochu delší, ale je to zanedbatelné a odstraníme z křižovatky dvě problémová odbočování do jednoho z velmi frekventovaných přechodů, přičemž tahle odbočující auta (z mostu vlevo a z Národní vpravo) pravidelně blokují tramvaje nebo jiné směry jízdy. Tím se výrazně zvýšila propustnost křižovatky ze dvou směrů. Ne že bych podporoval zavírání silnic kvůli zahrádkám, ale z hlediska vlivu na dopravu má tohle opatření podle mě výrazně víc pozitivních přínosů než těch negativních.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mike »

takže poskakování v Karoliny Světle je jako lepší než odbočení u divadla :?:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od mapman »

Spíš poskakování u divadla, ne? Málokdy se mi poštěstilo kolem divadla projet na první zelenou...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od michal »

Mně přijde jako nesmysl posílat auta ze široké ulice, kam se vejde i tramvaj, do úzkých uliček, kde člověk zrcátkem sráží chodce na chodníku. To je podle mě nonsens. Že ta Národní může být přínos, to beru. Že odbočení doleva u divadla bylo na nic, protože to bylo jedno, max. dvě auta na jeden interval, o tom žádná. Ale to nábřeží je ve stávající podobě čirý amatérismus, za který by měla následovat defenestrace...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

Saljack píše:Mě to nevadí ale štve mě, že se dělají tyhle věci když není dokončený vnitřní a vnější okruh. Pak ať si klidně centrum zavřou.
Co presne se s okruhem tady zmeni? Nic lepsiho nez Blanka uz nevznikne. Nebo mame cekat na 520, abychom vyresili jednu ulici v centru?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Saljack »

Tak jsem se zase zasmál. Mám pocit, že si nevědí rady co udělat na nově zrekonstruované Novovysočanské. Už to budou minimálně po třetí přemalovávat a měnit. Tohle je fakt vtipné, posouvají se přechody a zastávky, předělávají se nebezpečné a zbytečné cyklopruhy (normální člověk to objede přes les kde je pěkná cesta když není moc mokro, které nikam nevedou a parkující auta do nich zasahují a jedoucí také, protože tam na ty pruhy není místo. A příště tam budou malovat modré zóny.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Chtěl bych se zeptat na dopravní poměry v okolí Lochkova a Slivence na kraji Prahy, které jsou velice podivné - a to je slabé slovo. Tak prosím zda někdo víte, co to má znamenat , tak napovězte ....

Lochkov má už nejméně 10 let vybudovaný obchvat, který původně zřejmě sloužil stavbařům pražského okruhu pro příjezd ke stavbě, ale ani 10 let po otevření okruhu neslouží obchvat pro legální dopravu k MÚK exit 15 a stále je tam zákaz vjezdu. Nelegálně jej asi místní používají, ale proč to dodnes není legální ? !

https://mapy.cz/s/nohuzajutu

Další podivná věc, je tato zdvojená cesta a křižovatka přes kterou se nesmí jezdit. Přijíždí-li člověk od Radotína, tak je nucen jet přes obec Lochkov, místo aby využil výše zmíněný obchvat a nikoho neobtěžoval.... zde jsou dokonce fyzické zátarasy, aby to nešlo projet

https://mapy.cz/s/mejepatune

Máte prosím někdo vysvětlení proč to tak je ? A proč to přetrvává ? Jaké choré mozky na tom mají zásluhu ? Tohle patří do kategorie věcí mimo běžné logické chápání. Aneb - mají obchvat, ale chtějí radši, aby jim auta jezdila přes obec ... nevídané.

Další věc - ty dvě cesty postavené pár metrů vedle sebe, to je taky pozoruhodná věc alá Kocourkov. Historii vzniku tohoto paskvilu bych se taky rád dozvěděl. Zdá se, že v té oblasti působí asi nějáká zvláštní energie z oblasti parapsychologie a místním to hromadně rozkládá mozek (hlavně asi těm na úřadech). .
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Díky. Tenkrát jsem to taky řešil já a uplynulo 8 let a je tam stále zákazová značka. Kromě toho článku z iDnesu z konce roku 2012 se mi nepodařilo najít nic novějšího. Tam se píše , že to Praha vykoupí a zlegalizuje. Když náhodně kliknu, tak silnice je ve vlastnictví Prahy a přesto je tam pořád zákaz vjezdu. To nechápu ....
Odpovědět

Zpět na „Praha“