50 v Praze - omezení a úpravy kvůli hluku

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Standa »

Maniac píše:...
Je to naprostá p*čovina. Pamatuju si jako včera ještě plakáty s tím dobytkem Bémem, jak hlásá: "Praha průjezdnější". A co z toho zbylo? Nic. Pouze se dostavují navíc se zpožděním dlouho připravované stavby, severní část PO nic, východní část MO nic, metro se poprvé přestalo kontinuálně rozšiřovat, pouze masivně rostou pruhy pro autobusy, malé a neprůjezdné kruhové objezdy a všudypřítomné radary. Měl by se smažit v pekle.
Asi bych nebyl tak tvrdý v odsuzování, staví se Blanka a na nic jiného už nezbývají peníze (ani na metro). Faktem ale je, že omezováním IAD a překotným budováním cyklostezek (snažil jsem se najít na stránkách MHMP něco o těch místech se sníženou rychlostí a narazil jsem jen na přehršel popisů cyklostezek) si moc nových voličů nezíská (pravdoláskysté ani auto*matisté ho stejně volit nebudou) a staré voliče jen popudí. Ovšem koho máme v Praze volit, chceme-li tady pohnout s dopravní infrastrukturou? ČSSD :? ? Lidovce :? ? SNK-ED :? ? Zelené :shock: :? :shock: ?
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Maniac »

Standa píše:
Maniac píše:...
Je to naprostá p*čovina. Pamatuju si jako včera ještě plakáty s tím dobytkem Bémem, jak hlásá: "Praha průjezdnější". A co z toho zbylo? Nic. Pouze se dostavují navíc se zpožděním dlouho připravované stavby, severní část PO nic, východní část MO nic, metro se poprvé přestalo kontinuálně rozšiřovat, pouze masivně rostou pruhy pro autobusy, malé a neprůjezdné kruhové objezdy a všudypřítomné radary. Měl by se smažit v pekle.
Asi bych nebyl tak tvrdý v odsuzování, staví se Blanka a na nic jiného už nezbývají peníze (ani na metro). Faktem ale je, že omezováním IAD a překotným budováním cyklostezek (snažil jsem se najít na stránkách MHMP něco o těch místech se sníženou rychlostí a narazil jsem jen na přehršel popisů cyklostezek) si moc nových voličů nezíská (pravdoláskysté ani auto*matisté ho stejně volit nebudou) a staré voliče jen popudí. Ovšem koho máme v Praze volit, chceme-li tady pohnout s dopravní infrastrukturou? ČSSD :? ? Lidovce :? ? SNK-ED :? ? Zelené :shock: :? :shock: ?
Souhlasím, že jako pravicově smýšlející řeším podobné dilema. Ale tohodle člověka opravdu nemůžu vystát. Navíc tunel blanka se plánuje už jak dlouho a sám o sobě tolik nevyřeší. Problém centra je ten, že jsou tam sídla firem, lidé tam pracují a ještě dokonce i bydlí. Takže pouhým omezováním IAD v centru se situace rozhodně nezlepší. Mám silný pocit, že budováním cyklostezek si chce naklonit NGO sektor, aby měl klid na tunelování rozpočtu pomocí open card. A pak z radnice slyšíme, že na PHS nejsou peníze. Ale kolik km PHS by bylo za peníze z open card?
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

Cyklostezky v Praze vedou vetsinou po starych lesnich cestac

Příspěvek od Tachau »

nova je pouze Chuchle a Zbraslav-Modrany. Modrany-Branik se jezdi po nejake stare silnici... Jo kde ty stezky jsou, stejne jako okruhy...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: 50 v Praze

Příspěvek od jonáš »

Standa píše:Ale celkově mě tahle akce pěkně :evil: :evil: :evil: , zejména pokud mají pravdu odborníci přes hluk tvrdící, že to moc nepomůže!
No ono bude hodně záležet na tom, kterýho odborníka přes hluk se žurnalisti ráčej zeptat. Tahle přechodová oblast mezi vlastnim hlukem zdroje, hlukem od pneumatik a aerodynamickym hlukem je imho (jen dva semestry prostorový akustiky) sakra dost komplikovaná na predikce 8-)
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Svatosp »

Tak uz jsem tu 50 zazil na vlastni kuzi. Je to hnus velebnosti. Nervozni ridici prejizdeji z pruhu do pruhu, jen kde se uvolni mistecko aby mohli zvysit rychlost, protoze vzdycky se poctivy padesatkar najde i v levem pruhu. Ceka nas opravdovy horor. :evil: :evil: :evil:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:
Standa píše:Ale celkově mě tahle akce pěkně :evil: :evil: :evil: , zejména pokud mají pravdu odborníci přes hluk tvrdící, že to moc nepomůže!
No ono bude hodně záležet na tom, kterýho odborníka přes hluk se žurnalisti ráčej zeptat. Tahle přechodová oblast mezi vlastnim hlukem zdroje, hlukem od pneumatik a aerodynamickym hlukem je imho (jen dva semestry prostorový akustiky) sakra dost komplikovaná na predikce 8-)
On to určitě někdo už brzo změří v reálu a jestli to opravdu pomůže, tak si holt skousnu jazyk, v duchu se omluvím všem nespravedlivě obviněným veleduchům v čele naší metropole a zpomalím :) . Pokud ne, tak zpomalím taky, ale budu hodně :evil: a při pražských volbách pak vyloženě :twisted: .
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

Standardy Zapadni Evrope ve Vychodoevropskem meste

Příspěvek od Tachau »

Panove z magistratu zapomeli, ze zivotni kvalita v Cesku vubec neodpovida Zapadnim urovnim. Silnice nekvalitni, nepropojene a neustale ucpane, hluk nizsi nez na Zapade a presto jsou nekteri obyvatele neustale remcajici proti vsemu. Proc se s tim spomalovacim chaosem nezaclo az po zprovozneni toho kousku R1?
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: 50 v Praze

Příspěvek od martin »

Takže tady je výsledek mého dosavadního snažení. Mám za sebou snad pět, deset telefonátů, mluvil jsem se snad se třemi úřady.

Jak to probíhalo? Volal jsem na magistrát, ti nejdříve, že oni nic nevědí (seznam míst + rychlosti k tomu) a že mám zkusit TSK. Tam mě odkázali na PČR, kde mě znova vrátili na magistrát, který je za to odpovědný, ale dozvěděl jsem se, že ještě do konce roku policie nebude postihovat řidiče za jinou rychlost než je uvedena značkou, protože změny jsou až k prvnímu. Přesto doporučuje sledovat dopravní značení a dodržovat jej.

Po tomto kolečku už na magistrátu nezapírali, odpovědnost má MHMP Odbor dopravy, konrétně odd. silničního správního úřadu, takže je to jejich chyba a lajdáctví, že se tato závážná změna nedostala řádně na vědomí veřejnosti a novinářů, kteří mají jako obvykle lví podíl za šíření dezinformací.

Dostal se mi do rukou přehled posledních úseků, kde dojde ke změně. Žel mi chybí jeho příloha, kde by měly být uvedeny, jak předpokládám, jednotlivá rychlostní omezení. Takže můžeme předpokládat, že na zmíněné JS nebude 50, ale 70, jak se objevilo dnes ráno.

Celkem můžeme konstatovat, že se opět jedná o fatální selhání komunikace úřadů, šíření dezinformací a zvěřejněnování na posledních chvíli. Obzvlášť teď, v době Vánoc. Hlavní pánové uvedení v přiloženém dokumentu mají navíc dovolenou. Takže to je pro tuto chvíli zatím vše.
Přílohy
prehled.jpg
prehled.jpg (178.47 KiB) Zobrazeno 9899 x
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: 50 v Praze

Příspěvek od hh »

Martine, díky za snahu a za info! Já to naposledy zjišťoval cca v září a 50 na Jižní spojce navržena nebyla, buď 80 nebo 70, takže mě ty noviny vystrašily (to by totiž byl neuvěřitelný nesmysl!), ale v novinách je hrozně chyb, věřit se tomu nedá, tak uvidíme!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Bobek »

Jinak jak se tu řešila ta politika... tím, že budeme furt dokola volit ty samé lidi, se žádné změny opravdu nedočkáme.
Království a půl princezny za 511.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Standa »

Bobek píše:Jinak jak se tu řešila ta politika... tím, že budeme furt dokola volit ty samé lidi, se žádné změny opravdu nedočkáme.
Souhlas. Ale co dál? Prezentuje tu někdo jasnou prioritu dokončit alespoň MO, R1, VR, BR a RR?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: 50 v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:
Bobek píše:Jinak jak se tu řešila ta politika... tím, že budeme furt dokola volit ty samé lidi, se žádné změny opravdu nedočkáme.
Souhlas. Ale co dál? Prezentuje tu někdo jasnou prioritu dokončit alespoň MO, R1, VR, BR a RR?
Neprezentuje ji nikdo, pouze SZ je zásadně proti. V komunální politice je podle mě vcelku jedno, jestli je mateřská strana pravicová nebo levicová, místní problémy nemají s politickým směrem moc společného. Takže v tomto případě není důvod volit ODS jako nejmenší zlo, ale ani ČSSD jako změnu, protože jak je známo, Paroubek si na magistrátě s Bémem dobře rozuměl.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Standa »

JirkaS píše:
Standa píše:
Bobek píše:Jinak jak se tu řešila ta politika... tím, že budeme furt dokola volit ty samé lidi, se žádné změny opravdu nedočkáme.
Souhlas. Ale co dál? Prezentuje tu někdo jasnou prioritu dokončit alespoň MO, R1, VR, BR a RR?
Neprezentuje ji nikdo, pouze SZ je zásadně proti. V komunální politice je podle mě vcelku jedno, jestli je mateřská strana pravicová nebo levicová, místní problémy nemají s politickým směrem moc společného. Takže v tomto případě není důvod volit ODS jako nejmenší zlo, ale ani ČSSD jako změnu, protože jak je známo, Paroubek si na magistrátě s Bémem dobře rozuměl.
Takže víme, že ne ODS, ČSSD, zásadně ne SZ (v mém případě i KSČM). Zbývají lidovci a ED (to mi ani jedno moc jako změna nepřipadá, dohromady to bude teprve nářez), případně TOP 09 (otázkou je, koho budou schopni v Praze nominovat) a samozřejmě protestní hlas někomu, kdo se ani nedostane na Magistrát (což mým prioritám moc nepomůže). Zmatená doba ;) !
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: 50 v Praze

Příspěvek od martin »

Přeruším váš OT a doplním slíbené informace k tématu:
- 5. května v úseku Jižní spojka – Boženy Němcové snížení nejvyšší dovolené rychlosti ze 70 km/h na 50 km/h. (termín realizace 28.12.2009, 8.00-12.00 ZC, 11.00-14.00 DC)

- Cínovecká v úseku Kostelecká – MÚK Letňany (Veselská) snížení nejvyšší dovolené rychlosti ze 100 km/h na 80 km/h (termín realizace 29.12.2009, 8.00–14.00)

- Lipská v úseku Za Teplárnou – Evropská snížení nejvyšší dovolené rychlosti ze 70 km/h na 50 km/h (termín realizace 30.12.2009, 8.00-13.00)

- Spořilovská v úseku Brněnská – Jižní spojka snížení nejvyšší dovolené rychlosti z 80 km/h na 50 km/h (termín realizace 30.12.2009, 10.00-15.00)

- Jižní spojka v úseku Vrbova – Chodovská snížení nejvyšší dovolené rychlosti ze 100 km/h v noci (23 – 05 h) na 80 km/h (celodenně) (termín realizace 28.12.2009, 9.00-17.00)

- Jižní spojka v úseku Barrandovský most – Vrbova (u ul. Na Mlejnku) snížení nejvyšší dovolené rychlosti ze 70 km/h (resp. 80 km/h ve směru na Prahu 10) na 50 km/h (termín realizace 28.12.2009, 9.00-17.00
Zdroj: MHMP Odbor dopravy

Novináři opět zaperlili.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: 50 v Praze

Příspěvek od hh »

5.května mohlo být až od Pankráce, ale hlavně že tam není Jižní spojka jako taková! Díky moc za info z Mag.!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Standa »

martin píše:Přeruším váš OT a doplním slíbené informace k tématu:
...
Díky moc, je to zase trochu jinak, než se původně psalo. Rozumím tomu dobře, že na Kbelské a Liberecké zůstane 80?

K tomu OT (cítím se za něj trochu odpovědný :oops: ), klidně to někam vyhoďte, s tou 50 to souvisí opravdu jen okrajově.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Mike »

takže k plynulosti provozu na Jižní spojce nejvíce prospěje, že se každých 100m změní povolená rychlost ?
spíš mi to připomíná vytváření pastí a pastiček, určených primárně k plnění pokladny MP.
ještě že mám v auté stínítko :roll:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
buml
Příspěvky: 7
Registrován: 30.12.2009 19:33:51

Re: 50 v Praze

Příspěvek od buml »

pochopil nekdo tu 50ku na Lipske (jeste s instalovanou dodatkovou ceduli "snizeni hluku")? okolo jen pole a schatrale budovy, tady to proste vubec nedokazu pochopit
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od P_V »

buml: Je tam obytná čtvrť Na padesátníku.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: 50 v Praze

Příspěvek od egelebege »

P_V píše:buml: Je tam obytná čtvrť Na padesátníku.
by mě zajímalo, jestli kvůli hluku snížej rychlost i letadlům :D
buml
Příspěvky: 7
Registrován: 30.12.2009 19:33:51

Re: 50 v Praze

Příspěvek od buml »

2 P_V >tam prave neni nic, ta je az za silnici Do Horomeric, tam bych tu 50ku chapal od Do Horomeric ke svetlum na prechodu, ale ta padesatka je jiz od Evropske po Do Horomeric
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 50 v Praze

Příspěvek od martini »

Situace na MÚK Evropská x R1 není vůbec jednoduchá. Ráno najíždí 2/3 aut do odbočovacího pruhu z I/7 na Evropskou a z centra je zase velmi krátký připojovací pruh, takže tento důvod bych chápal spíš než hluk, navíc ta letadla, tady to je opravdu z pohledu omezení hluku naprosto nejabsurdnější.

Co se týče té 50 km/h na Jižní spojce v úseku Vrbova - K Barrandovu, tam to tedy je označeno jak? A není to jen směrem na Prahu 5 na dojezdu k semaforu?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: 50 v Praze

Příspěvek od kasme »

martini píše:Co se týče té 50 km/h na Jižní spojce v úseku Vrbova - K Barrandovu, tam to tedy je označeno jak? A není to jen směrem na Prahu 5 na dojezdu k semaforu?
70 je posunuta o kousek zpět (na stejném místě začína 80 v druhém směru) a tam kde začínala dřív 70 (asi) je 50 až k SSZ. Na mostě pak zůstala 70 v obou směrech.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 50 v Praze

Příspěvek od Standa »

Docela zajímavý (ale trochu dlouhý) článek k tématu: http://neviditelnypes.lidovky.cz/praha- ... ecnost_wag . Diskuse obsahuje dokonce i pár originálních myšlenek, které dosud nezazněly ani tady :) !
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 50 v Praze

Příspěvek od dvs »

Omezení na výjezdu po D8 (Cínovecká) je také takový chyták, prostě zmizela cedule 100km/h u vjezdu z Kbelské.....

Naštěstí se dá do kopce u Březiněvsi zrychlit na 130km/h, protože na ceduli konec Prahy nic nepřišroubovali a je to snad furt silnice pro motorová vozidla.
Odpovědět

Zpět na „Praha“