BUSpruhy

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: BUSpruhy

Příspěvek od ElWapp »

Novinky na Opatovské. Ty svislé značky nejsou moc dobře řešené, když v místě dvou pruhů vidím značku se čtyřmi pruhy a netuším, které z nich jsou ty průběžné a které nově vznikají.
Přílohy
20200530_144143.jpg
20200530_144143.jpg (245.32 KiB) Zobrazeno 11744 x
20200530_150131.jpg
20200530_150131.jpg (314.49 KiB) Zobrazeno 11744 x
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: BUSpruhy

Příspěvek od kot »

Tak na příjezdu ke křižovatce / foto 2/ nebude zmatkovat pouze ten, kdo se to předchozími průjezdy již "naučil"...
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: BUSpruhy

Příspěvek od kuzzzma »

tohle je na palici, a TSK v tom vesele pokračuje...
Nevíte kdy zmizí ty "dočasné" BUS pruhy na strakonické po napojení ze spojky?

Ráno je to děs. Průplety ze tří směrů jsou uměle zkrácené asi na 50m. Kolona ve Špičce ze strakonické i ze spojky delší než obvykle. To má nějákou spojitost s novým přemostěním PO?

Jsem zvědavej jestli se z dočasného žlutého nestane trvalé jako např. u Edenu (blicí smajlík)
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: BUSpruhy

Příspěvek od mbmat »

kuzzzma píše:tohle je na palici, a TSK v tom vesele pokračuje...
Nevíte kdy zmizí ty "dočasné" BUS pruhy na strakonické po napojení ze spojky?

Ráno je to děs. Průplety ze tří směrů jsou uměle zkrácené asi na 50m. Kolona ve Špičce ze strakonické i ze spojky delší než obvykle. To má nějákou spojitost s novým přemostěním PO?

Jsem zvědavej jestli se z dočasného žlutého nestane trvalé jako např. u Edenu (blicí smajlík)
Podle všeho tam budou do doby dokončení rekonstrukce Nádražní ulice. Zítra začíná další část rekonstrukce.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Mike »

foto č.2
"řidiči sice mají jezdit vpravo, ale my je vychováme, že budou jezdit vlevo "
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: BUSpruhy

Příspěvek od FlakY` »

Trotlové tam plánují TRAM a nelogicky vyhazují peníze za úpravu celé ulice Opatovské. Novopetrovická potřebuje kompletní výměnu AB povrchu. Vedlejší sídlištní ulice a parkoviště o to více...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: BUSpruhy

Příspěvek od ElWapp »

Tak ono par znacek je za jine penize nez kompletni oprava ulice, natoz stavba tramvajove trati
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: BUSpruhy

Příspěvek od FlakY` »

To sice ano, ale návrh na úpravu vodorovného a svislého značení není hotové ze dne na den. Schválení značení dle platných norem úřady není taky hned. Nevhodné prvky se tím stejně nevyřešily a za nedlouho začne výstavba TT.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: BUSpruhy

Příspěvek od ElWapp »

"za nedlouho". Ok.
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Sch »

Ta Opatovská, se celkově povedla, je to daleko přehlednější a pro BUS lepší, aniž by to výrazně omezilo auta, ta dvě místa jsou to nejpochybnější. Na Hájích, jde jen o přehlednost, a předchozí úprava byla stejná, takže bez problémů. To foto 2 je teda síla a rozhodně to zhoršilo kolony. aut, autobusům to ve špičce určitě pomohlo.
Jinak předchozí značení bylo neúčinné a zmatečné, kdy část byla časově omezená, část ne. Část byla jako BUSpruh, část jako zákaz vjezdu mimo MHD, čili hotové dopravní hřiště.
Něco jako konec zvýšeně MPR buď jako přeškrtnutá vyšší rychlost (např. na Strakonické k tomu PČR říkala, že jinak to přece nejde) nebo jako padesátka v červeném kruhu (na magistrále dokonce opakovaně pro připomenutí bez právního významu).
Čili já hodnotím kladně, že celá dlouhá ulice má jednotné řešení, které je přímočaré a přirozené.
LN4
Příspěvky: 9
Registrován: 13.9.2016 21:54:57

Re: BUSpruhy

Příspěvek od LN4 »

Sch píše:Ta Opatovská, se celkově povedla, je to daleko přehlednější a pro BUS lepší, aniž by to výrazně omezilo auta, ta dvě místa jsou to nejpochybnější. Na Hájích, jde jen o přehlednost, a předchozí úprava byla stejná, takže bez problémů. To foto 2 je teda síla a rozhodně to zhoršilo kolony. aut, autobusům to ve špičce určitě pomohlo.
Jinak předchozí značení bylo neúčinné a zmatečné, kdy část byla časově omezená, část ne. Část byla jako BUSpruh, část jako zákaz vjezdu mimo MHD, čili hotové dopravní hřiště.
Něco jako konec zvýšeně MPR buď jako přeškrtnutá vyšší rychlost (např. na Strakonické k tomu PČR říkala, že jinak to přece nejde) nebo jako padesátka v červeném kruhu (na magistrále dokonce opakovaně pro připomenutí bez právního významu).
Čili já hodnotím kladně, že celá dlouhá ulice má jednotné řešení, které je přímočaré a přirozené.
Souhlasím, že dosavadní řešení nebylo přehledné, přirozené ani přímočaré a pro někoho, kdo lokalitu nezná, dost zmatečné (hlavně zákazy vjezdu MV s dodatkovými tabulkami - byly moc dlouhé na to, aby se daly pohodlně celé přečíst). Nicméně si myslím, že když už buspruhy považovali za nezbytné (což já nepovažuji, ale to je zase jiná otázka - celkově se na Jižním městě a po Praze obecně množí i tam, kde jsou spíš na škodu), tak je aspoň mohli nechat časově omezené a naopak ty části, které doteď byly trvale, naopak udělat také časově omezené. Tím by byla celá ulice také sjednocená a mnohem lépe průjezdná - je opravdu zbytečné, aby jeden pruh byl vyhrazen pro MHD i v noci, kdy jede jeden autobus za půl hodiny. Takhle mi to přijde spíš jako snaha znepříjemnit život řidičům IAD.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: BUSpruhy

Příspěvek od kot »

Ale ztěžovat život řidičům IAD je dneska bohužel trend magistrátu...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: BUSpruhy

Příspěvek od ElWapp »

A to je tam v noci takovy provoz, ze potrebujete 2 pruhy?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Mike »

asi tím chtěl říci, že je v noci zbytečné kličkovat zleva doprava v pruzích
protože před OK se z bus+normálního stává jeden pruh
ideálně ještě s přechodem pro chodce, nad kterým vede lávka :cry:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: BUSpruhy

Příspěvek od ElWapp »

Pokud vim, tak kdyz se drzite v beznem pruhu, tak nijak neklickujete. Ukoncen je vzdy buspruh.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Svatosp »

Na Opatovske se ukazuje totalni neschopnost vsech tech volu, co tady o tom rozhoduji. Tam kdyby se to nechalo jak bylo, ty kruhace by se nahradily inteligentni svetelnou krizovatkou, tak tam zadny kolony nebudou. Nechapu, komu tohle prospiva, umele se cukani v kolonach, zvysene emise apod..?
Nejkrytictejsi misto po nove uprava je ta krizovatka s najezdem na dalnici (posledni foto od ELWap)) , kde doslo k neskutecnemu koliznimu mistu v dusledku zruseni dvou pruhu rovne, uz jsem tam videl minimalne dvakrat, kdy nejaky dodavkar to tam poslal rovne jako by nic, zatimco auto se chystalo do toho mini-pruhu. Tohle uz ale tem bezmozkum nedojde, ze se musi posoudit nova mistni uprava z hlediska koliznich situaci. Kdyby tam aspon dali ty plastove patniky(dlouho by tam asi nevydrzely) !
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: BUSpruhy

Příspěvek od kot »

Svatostope, říkej : balisety... :D
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: BUSpruhy

Příspěvek od adamos »

Ano, balisety by tam přišly vhod. Na druhou stranu pamatuji stav před úpravou. Jezdím doprava a čekal jsme někdy až dvoje světla, než jsem v pravém pruhu doskákal ke křižovatce a mohl odbočit. Teď odbočím hned, zrovna tak autobusy. Aut jedoucích rovně projede srovnatelný počet jako před úpravou. Za mě tedy po změně k lepšímu!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Mike »

já tam většinou odbočuji vlevo, takže pro mě - v této křižovatce - žádná změna

kdyby mi otevřeli sjezd Písnice, tak jedu z Měcholup rovnou k dálnici ( o 511 nemluvě )
takhle proskáču celou trasu pěkně městem
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: BUSpruhy

Příspěvek od kot »

Miku, chtělo by to mýtnici v Písnici ! / ale nechtěl jsem tě naštvat ... /
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Mike »

jo, ale pro Písnické ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Mikulik »

Tak zrovna v Hloubětíně dolů se kličkuje. Tam jsem v sobotu , neděli nikdy žádný bus neviděl.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: BUSpruhy

Příspěvek od Mike »

tam se kličkuje kvůli tomu přechodu nad podchodem....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: BUSpruhy

Příspěvek od caveman »

adamos píše:Ano, balisety by tam přišly vhod.
Ano, to by se hodily, včera mě skoro sejmul off-road, co to hodil z pravého pruhu rovně. A jezdí tam takhle aut opravdu hodně a rozhodně ne z neznalosti... Akorát by to asi neprošlo z důvodu lepšího půjezdu IZS rovně.
Ale jak se tam má vlastně správně jet? Ve dvou pruzích od Křejpského a před začátkem plné čáry odbočováku dát blinkr a zipovat doleva? To nevím jestli je správně (pruh nekončí) a pokud by všichi jeli (stáli) jen levým, tak se opravdu kapacita hodně sníží.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: BUSpruhy

Příspěvek od adamos »

Já když jedu rovně, tak se řadím do levého už ve chvíli, kdy se v pravým objeví na asfaltu první šipka doprava. A ještě jsem neměl problém, že bych se nevešel. kapacita toho jednoho pruhu (myšleno délka před semaforem) je posle mě dostatečná bez kapacitních problémů.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „Praha“