Spořilovská spojka a související problémy

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?

Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen
6
7%
Ano, změna proběhne do konce roku 2010
16
18%
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011
11
12%
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ
1
1%
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá
24
27%
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí
31
35%
 
Celkem hlasů: 89

kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od kasme »

mě daleko víc zarazilo, že zmizí 30 z Vídeňské a 10 přibude na Štěrboholské :)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od dd »

Tu studii bych chtěl vidět a hlavně by bylo zajímavé srovnání se skutečností třeba za půl roku. Se mi zdá, že trochu stříleli od boku, jak je napadlo.. A kdo tu studii platil?
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od egelebege »

Hlavně doufám, že na JS k laňáku uberou pruh a udělaj z připojováku od Spořilovské průběžnej
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od kasme »

JJ, připojení by mělo být řešeno podobně jako od Baranďáku na Brno na SJM (D1)

I od Lanového mostu by pravý jízdní pruh již neměl být průběžný ale také odbočovací...
bude to natěsno, ale mělo by se to tam vejít...
a na Chodovské od Bohdalce levý pruh rovně a pravý jen na odbočení na Jižní spojku směr Baranďák...

Uvidíme jak se s tím popasují autobusy a IAD na/z Spořilov

někde jsem to viděl namalované... ale už nevím kde :)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od egelebege »

Nějak takhle jsem myslel
sp.JPG
sp.JPG (89.06 KiB) Zobrazeno 9727 x
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Max »

Asi jediny reseni pokud se to nema okamzite ucpat...
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

egelebege píše:Nějak takhle jsem myslel
Tak takto to určitě nebude neboť cca před třemi týdny tam dali úplně novou ceduli. (Na fotografii tu přední). Na níž je naprosto jednoznačně tři pruhy rovně
a odbočovací pruh na Vršovice.

Obrázek
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

- Autobusy a IAD na/ze Spořilova se tam nemohou absolutně vykřížit při tom množsví vozidel, třináct tisíc aut na Spořilovské navíc.
- Ze Spořilovské se stane parkoviště kamionů na stupni 5.
- IAD se přelije do ulic Senohrabská, Lešanská, Hlavní, Na Chodovci, Choceradská, Ke Spořilovu, U záběhlického zámku, všechny na stupni 5.
- Ze Spořilova se nebude možno se dotat žádným směrem ani autem ani autobusem. Jedině to půjde buď tramvají nebo pěšky 12 min na metro Roztyly.
- Už jsem tam takovéto situlace zažil při zácpách na Jižní spojce. Ráno po patnácti minutách od výjezdu ze Sídliště Spořilov jsem byl stále na Spořilově, nešlo to vyjet žádným směrem a pak jsem auto ponechal zaparkované v nejbližší boční ulici a šel pěšky na metro na Roztyly. Jindy odpoledne jsem byl nucen nechat auto na Starém Spořilově a jít domů na sídliště pěšky.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od egelebege »

miho píše: Tak takto to určitě nebude neboť cca před třemi týdny tam dali úplně novou ceduli. (Na fotografii tu přední). Na níž je naprosto jednoznačně tři pruhy rovně
a odbočovací pruh na Vršovic
Taky jsem na to myslel, ale tak nějak doufám, že někdo kompetentní dostane rozum (nebo se aspoň podívá sem :mrgreen:) a nějak to provizorně změní
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

Navíc se hned po prázninách má začít stavět u Spořilovské protihluková zeď, což si bez uzavírek jizních pruhů moc neumím představit. Viz www.praha4.cz

www.praha4.cz rubrka: Otázky a odpovědi píše:Otázka: Spořilov (Soňa Bartošová 16.7.2010 18:45)
Prosím o sdělení, zda se opravdu ještě letos počítá se zahájením stavby protihlukové stěny na Spořilově podél ulice Spořilovská...

Odpověď: (Martin Hudec, zástupce starosty 20.7.2010 10:06)
Dobrý den,
Jestli se nestane nic nepředvídatelného, tak se nám podaří postavit podél Spořilovské v měsících po prázdninách uvedenou protihlukovou stěnu. Zde bych rád opět upozornil na to, že tuto stěnu by mělo správně stavět buď TSK, nebo Hl.m.Praha a my jim tuto stavbu vlastně dáváme darem do jejich rozpočtu a omezujeme tím naše investiční možnosti na našem majetku, což je určitě špatně, ale považujeme tuto protihlukovou stěnu za důležitou a proto to děláme.
Skvělá časová koordinace.
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

egelebege píše: Taky jsem na to myslel, ale tak nějak doufám, že někdo kompetentní dostane rozum (nebo se aspoň podívá sem :mrgreen:) a nějak to provizorně změní

Kdyby někdo kompetentní dostal rozum, tak se spokojí s přírozeným úbytkem kamionů z Barrandovského mostu, které při tranzitu z R7, R6, D5 tranzitují na D1 a budou jezdit po Pražském okruhu. Kamiony tranzitující na D11, R10 a D8 ponechá ve stávající trase přes Barrandovský most. A nebude zde na Jižní spojce výmýšlet vyhrazené jízdní pruhy pro autobusy.
Myslím, že rozum dostane až při blokádě Spořilovské místními občany v období před komunálními volbami. :D
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od egelebege »

To je fakt :kladivo:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Standa »

miho píše:...Myslím, že rozum dostane až při blokádě Spořilovské místními občany v období před komunálními volbami. :D
Dejte tady, prosím, vědět, až to bude. Nemám tyhle monstrakce moc v lásce, ale v tomto případě bych se rád zúčastnil!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Bobek »

Včera jsem v tisku zahlédl informaci, že se radnice Prahy 4 chystá kolem Spořilovské postavit na vlastní náklady protihlukové stěny. Tak jsem zvědav, jestli jí to odhodlání vydrží i po volbách.
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od jonáš »

miho píše:- Autobusy a IAD na/ze Spořilova se tam nemohou absolutně vykřížit při tom množsví vozidel, třináct tisíc aut na Spořilovské navíc.
Mno však už trénuju ze Žižkova na Roztyly buď Vršovice-Pankrác nebo rovnou po magisrále od Bulhara, místo nejkratší přes Bohdalec. A počítám že budou neprůjezdný i ty nájezdy-výjezdy z D1 u OC Chodov,, kamiony budou stát ve frontě do města už od Benziny za Průhonicema a ten nepřehlednej nájezd kolem Agipu od Spořilova taky nemá chybu. Roztylskej mi snad nechaj sjízdnej. 8-)

V tom článku normálně novinově žvástaj, na Barrandovském mostě ubude zhruba padesát tisíc aut, okruh totiž pojme kolem šedesáti tisíc vozidel zřejmě vychází z optimální teoretický kapacity čtyřpruhu, podle mě tam pojede tak dvacítka. Kromě kamionů co to budou mít povinný, bude zbytek mimo D1 tranzitovat JS a další městský auta nahraděj výpadek na mostě nejpozději do vánoc.

Ostatně tohle je jasnej výmysl
2. Jižní spojka (Barrand. most- D1) 100 tisíc - 91 tisíc
3. Barrandovský most 134 tisíc - 80 tisíc

Kde se těch +45 tisíc vezme v Braníku hned za mostem?

A tohle je něčí zbožný přání
Výrazně se také uleví Vídeňské ulici v Krči, v úseku kolem krčské nemocnice. Namísto více než padesáti tisíc aut tu pojede "jen" dvacet dva tisíc.
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

No on výjezd ze Spořilova pro IAD bez kolon na JS směr Černý most bude možný snad jedině takto.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Web »

Jenom pro zajímavost OT - včera jsem tady potkal v odstavňáku hrdě šlapajícího cyklistu (hezky ve špičce). Docela by mě zajímalo jak se zařídil ve stoupáku co začíná po 50 metrech.

Co se Krče týče - mírnému snížení věřím (odvede se doprava od 603 na západ, východ, částečně centrum), ale takhle drsné těžko.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Lenny »

Tam cyklista nemá co dělat, když je Spořilovská spojka označena jako Silnice pro motorová vozidla.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od jonáš »

Web píše:Jenom pro zajímavost OT - včera jsem tady potkal v odstavňáku hrdě šlapajícího cyklistu (hezky ve špičce). Docela by mě zajímalo jak se zařídil ve stoupáku co začíná po 50 metrech.
Asi to tam neznal, jel na Chodov či Průhonice a dole na výjezdu na starou je holt značenej jenom Spořilov. :lol:
Ale pro šikovnýho jezdce stačí i ten čtvrtmetr proužku za čárou.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od jonáš »

miho píše:No on výjezd ze Spořilova pro IAD bez kolon na JS směr Černý most bude možný snad jedině takto.
To je zbytečnej defétismus .. normálně na Hlavní, kolem sídliště a od toho dolního výjezdu pro bus už je to k odbočce sto metrů, to se docuká ;)
Horší to bude od toho OC Chodov, Baumaxu a Agipu, když tam bude ucpanej kolektor oběma pruhama.
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

jonáš píše: .. normálně na Hlavní, kolem sídliště a od toho dolního výjezdu pro bus už je to k odbočce sto metrů, to se docuká ;)
Tak jezdím každý den normálně. Dnes jsem se tam kolem 9 hod "cukal" přes 4 min a to ještě žádný masakr nenastal.
Navíc výjezd skrz stojící kamiony do středního pruhu při připojení na JS je dost nebezpečný manevr. Je tam vysříkáno sprejem už dost obrysů od nehod.

Ale po 20.9. to dle mého názoru kolem sídliště nepůjde, protože když je na Spořilově kolaps, tak je Hlavní a Na Chodovci v úseku Hlavní - Ke Spořilovu na stupni 4-5, protože se mnoho IAD snaží dostat okolo Záběhlického zámku.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od egelebege »

Lenny píše:Tam cyklista nemá co dělat, když je Spořilovská spojka označena jako Silnice pro motorová vozidla.
Když jsem nedavno točil Praha-Liberec, tak jsem cyklisty na R10 potkával docela často, stejně jako chodce co se tam procházeli jak na Václaváku :evil:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od martini »

egelebege píše:Hlavně doufám, že na JS k laňáku uberou pruh a udělaj z připojováku od Spořilovské průběžnej
To ano.
Ad studie úbytků - CityPlan... :roll:
jonáš píše:To je zbytečnej defétismus .. normálně na Hlavní, kolem sídliště a od toho dolního výjezdu pro bus už je to k odbočce sto metrů, to se docuká ;)
Tohle místo je to hlavní krizový. Jediné rozumné řešení je uzavřít výjezd na Spořilovskou spojku z ulice Na Chodovi a ze Spořilovský spojky to vytáhnout dvěma pruhy na JS směr lanový most a busy protáhnout po tramvajovým tělese za JS. Nějaké návrhy jsou, ale mělo se to zrealizovat před tím zprovozněním okruhu, což se zjevně nestíhá. Přijde mi, že to nikdo nemá elán řešit.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od miho »

martini píše:... Jediné rozumné řešení je uzavřít výjezd na Spořilovskou spojku z ulice Na Chodovi a ze Spořilovský spojky to vytáhnout dvěma pruhy na JS směr lanový most a busy protáhnout po tramvajovým tělese za JS. ...
A kudy protáhnout IAD směr Černý Most a směr Vršovice ze Spořilova ?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od JirkaS »

martini píše:Jediné rozumné řešení je uzavřít výjezd na Spořilovskou spojku z ulice Na Chodovi a ze Spořilovský spojky to vytáhnout dvěma pruhy na JS směr lanový most a busy protáhnout po tramvajovým tělese za JS. Nějaké návrhy jsou, ale mělo se to zrealizovat před tím zprovozněním okruhu, což se zjevně nestíhá. Přijde mi, že to nikdo nemá elán řešit.
Řekl bych, že to není moc reálné. Na tom snímku je vidět, že TT je na BKV, po čemž se s busy jezdit dá, ale v tom oblouku to moc dlouho nevydrží (panely mají tendenci ujíždět i normálně, natož při pojíždění busy). Dál je otázka, jak se busy v oblouku vejdou. Pokud to má vydržet třeba 5 let, tak by si to vyžádalo kompletní rekonstrukci, což není nic levného. Jestli by nebylo lepší se vykašlat na politické tlaky a nechat tranzit D10-11 > D5 jezdit dál po JS.
Odpovědět

Zpět na „Praha“