Spořilovská spojka a související problémy

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?

Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen
6
7%
Ano, změna proběhne do konce roku 2010
16
18%
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011
11
12%
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ
1
1%
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá
24
27%
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí
31
35%
 
Celkem hlasů: 89

kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kasme »

kuzzzma píše:Podle mě je tam ale chyba ve značkách ze strany od Zahraďáku. Je tam totiž toto
http://www.zakruta.cz/img/dopravni-znacky/velke/B12.jpg s tím, že místo osobáku je tam prázdno...
já tam žádnej osobák nevidím? :) co tam tedy je?
v rozdílném značení v každém směru problém nevidím, takových míst je víc...
možné vysvětlení také může být v hranici mezi Prahou 4 a 10
Přílohy
sporilov.jpg
sporilov.jpg (109.92 KiB) Zobrazeno 7092 x
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kuzzzma »

z jedné strany je značen zákaz vjezdu pro OA! z druhého nikoliv!
Ale zákaz vjezdu neni přeci jednosměrka - platí obousměrně, tudíš je stávající stav špatný!

teď koukám že to je vidět i na streetview, není tam osobní auto
viz.: http://goo.gl/maps/B0VdU
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od Standa »

Jaký úsek je vlastně neprůjezdný? Myslel jsem, že Praha 4 nemůže nutit TSK umisťovat značky na území Prahy 10, proti její vůli.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kasme »

podle mě je poslední značka směr P10 (zákaz vjezdu motorových vozidel mimo bus) těsně před hranicií
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od Standa »

Směr P10 je jasný, tam je hned za křižovatkou s ulicí K vodě. Ale kde je ta "divná" značka v obráceném směru? Myslel jsem, že hranice P4 a P10 je až někde u křižovatky s ulicí U záběhlického zámku, čili značka je umístěna tam, kde ji logicky postrádá Kuzzzma.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kasme »

ta divná značka je tam již řadu let a s "touto" akcí nesouvisí
je ještě před Botičem, jak je vidět na gůglmapě
(je to jen zákaz NA a BUS)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od Standa »

Aha, omlouvám se za nepochopení ;) . Z toho mi ovšem vyplývají dvě věci:

1) Ze Záběhlic na Spořilov lze jezdit normálně bez omezení (to by odpovídalo logice věci, nejhorší situace nastávají při ucpání ve směru ze Spořilova, které se přenáší dál na Hlavní a další ulice). Takže "Kuzzzmova obrana" by mohla fungovat.

2) Nová linka MHD porušuje zákaz vjezdu (samozřejmě, nebylo-li DZ upraveno třeba dodatkovou tabulkou).
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od mapman »

Ty značky stanovila městská část P4, přičemž Praha 10 je silně proti. I proto je v tom ten bordel, že z jedné strany zákaz je a z druhé není, protože se MČ vzájemně nedohodly. Je velmi pravděpodobné, že to velmi brzy bude smeteno Magistrátem jako nadřízeným orgánem, už třeba jen pro nedodržení procesních postupů ... nicméně je dost možné že se to tam časem objeví znovu, akorát už nějak jasněji ohraničené na nějaké časy ve špičkách kdy to reálně může dělat problémy MHD - o nic jiného se ale podle mě P4 opřít nemůže...
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od huklos »

kasme píše:tak jsem si to projel, abych si udělal jasno :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... lovu/1301/
Fotky jsou ze dneška, takže je patrné, že nastoupilo polití barvou - asi je rychlejší, ale hlavně účinnější, než sprayování ;)
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od GiuseppeS »

kuzzzma píše:Na buzeraci /né z mé strany/ jsem připraven vždy :-))) když jde o ****.
Jinak OT, sem zvědavej kdo jako první dotáhne k ústavnímu soudu vyloženě protiústavní zákon trestající odmítnutí vypovídat proti osobě blízké..Asi až chytnou na kameru prvního právníka:-) Mno nic já budu mít osobu vzdálenou: Alír el ach Samííír, Bagdád 35, Irák :-DDD Ať si zjišťujou...
OT si prosím běžte řešit na D-FENS, autoweb.cz a podobné weby, kde s tím mají jedině problém ... :ko:
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kuzzzma »

Mít na to čas, tak se tam snad nechám chytit a do toho správního řízení to dovedu...
Jen kvůli tomu abych veděl, jestli je možný mít z jedné strany ulice vjezd zakázán a z druhé povolen :D

Dle mého pro to existuje značka "jednosměrka" :-D Proč teda neosadili tu? Protože se tam ti, co o tom rozhodli ani nejeli podívat:-/ I ty google mapy by jim koneckonců stačily...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kasme »

no protože to "jejich království" je jen od Spořilova...
a na druhou stranu nemaj "páky" :kladivo: :crazy:
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kuzzzma »

Mno tak tam měli dát místo zákazu toto http://autoskolatihelka.ic.cz/images/jednosmerka.png a bylo to přece ok :)

Edit: respektive ok..Jen by zlegalizovali stávající stav tedy dovoleno jet od Zahraďáku...Ale oni to chtěli uzavřít obousměrně na což neměli páky a vznikl hybrid :DD
Pavel5
Příspěvky: 55
Registrován: 25.5.2012 8:53:59

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od Pavel5 »

kuzzzma píše:Mno tak tam měli dát místo zákazu toto http://autoskolatihelka.ic.cz/images/jednosmerka.png a bylo to přece ok :)

Edit: respektive ok..Jen by zlegalizovali stávající stav tedy dovoleno jet od Zahraďáku...Ale oni to chtěli uzavřít obousměrně na což neměli páky a vznikl hybrid :DD
Pravda je trochu jinde. Byl jsem u toho, když celá akce vznikala a když se vybíralo z několika variant, takže tohle opravdu nejsou žádné dohady:

1. Přání bylo zamezit průjezd pouze v jednom směru a to z P4 na P10, protože dopravní situace na Spořilově je díky Spořilovské spojce, která teď slouží jako PO kritická. Ve špičkách se denně tvořily kolony na Hlavní, protože všichni objížděli ucpanou JS směrem na P10 právě ulicí Ke Spořilovu. Takže stála D1, JS, Spořilovská spojka i auta uvnitř sídliště na Hlavní. Takže lidé chtěli alespoň minimální úlevu.

2. Ideální řešení bylo osazení značkou jednosměrná ulice, ale to vyžaduje na druhý konec jednosměrky dát také značku. Bohužel druhý konec ulice u Botiče je už na území P10 a ta to nepovolila. Proto P4 sáhlo k tomuto řešení, které vyžaduje umístit značky pouze na území P4. Pod zákaz vjezdu byla umístěna dodatková tabule Mimo MHD.

3. Zástupce radnice P4 v ulici Ke Spořilovu několikrát byl a rozhodně ho nejde obviňovat z toho, že by rozhodoval od stolu.
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kuzzzma »

To jo. ale stejně je to legislativně špatně -> dát z jedné strany zákaz a z druhé ne:-(
Řidič neřeší na jakym katastru jede a přoč to nešlo.
Od toho je prostě jednosměrka a pokud jí z důvodu X nemohu osadit, tak prostě nemám osadit nic! Ikdyž to Váš problém neřeší...

Tak měli dát zákaz pouze na tento úsek - oboustranný
http://old.mapy.cz/s/5ZQC

Je to sice na hlavu, ale bylo by to správně - pokud je teda křižovatka s ulicí U Z. zámku na praze 4?:-))
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kasme »

kuzzzma píše:Tak měli dát zákaz pouze na tento úsek - oboustranný
http://old.mapy.cz/s/5ZQC

Je to sice na hlavu, ale bylo by to správně - pokud je teda křižovatka s ulicí U Z. zámku na praze 4?:-))
no to už je právě P10, viz mapka ve starším příspěvku
asi jsem nezdůraznil, že hranice je ta čára uprostřed :kladivo:
takže ta zákazová značka je zřejmě těsně na hranici
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od jonáš »

Řidič hlavně neřeší, jaká je značka v opačnym směru.
Pavel5
Příspěvky: 55
Registrován: 25.5.2012 8:53:59

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od Pavel5 »

jonáš píše:Řidič hlavně neřeší, jaká je značka v opačnym směru.
To sice neřeší, ale policie ČR byla proti. Jednosměrka bez opačné značky nelze. Samozřejmě by to bylo lepší. Ono mezi námi kdo vjede do zákazu a kdo vjede do jednosměrky že :).
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od P_V »

Do jednosměrky by nemohlo MHD.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kasme »

P_V píše:Do jednosměrky by nemohlo MHD.
dodatkovka mimo BUS MHD by zůstala v každém případě, ne? :)
takovejch jednosměrek je..., hlavně tedy s tram
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od huklos »

Čerstvé informace z úředního prostředí, dnešní reakce odpovědného referenta z Prahy 10 a tip na jeden E-mail, který možno spamovat :-) dotazy a nesouhlasy... :

07-01-2013 6:06
posun doposud žádný, ve čtvrtek by se mělo uskutečnit jednání na MHMP.
Veškeré zmíněné dopravní značení je umístěno na Praze 4, tudíž Prahou 4 , je potřeba připomínky a návrhy na změnu zasílat tam (petr.kyslik@praha4.cz - 261 192 480, nebo sekretariát příslušného místostarosty - 261 192 217). Já se domnívám, že značky řeší dopravní režim na úseku komunikace, který již leží na našem území a měli bychom proto značky stanovit my, byť fyzicky stojí ještě na Praze 4, s touto myšlenkou jdu na jednání na MHMP.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od jonáš »

huklos píše:.. značky řeší dopravní režim na úseku komunikace, který již leží na našem území a měli bychom proto značky stanovit my, byť fyzicky stojí ještě na Praze 4, s touto myšlenkou jdu na jednání na MHMP.
No teď jde o to, jestli zdravej rozum ještě něco váží.
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Spořilovská spojka a související problémy

Příspěvek od kot »

To jsem teda zvědav co z toho jednání na MHMP vyjde za výstup!!!!
Odpovědět

Zpět na „Praha“