Právě je 27.4.2021 9:57:23




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 60  Další
 Spořilovská spojka a související problémy 

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?
Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen 7%  7%  [ 6 ]
Ano, změna proběhne do konce roku 2010 18%  18%  [ 16 ]
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011 12%  12%  [ 11 ]
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ 1%  1%  [ 1 ]
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá 27%  27%  [ 24 ]
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí 35%  35%  [ 31 ]
Celkem hlasů : 89

 Spořilovská spojka a související problémy 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Jan Petzold píše:
Blanka by na Spořilov měla mít spíš pozitivní vliv neb kdo jede od např. R10 na Anděl tak to nyní může vzít severem Kbelská - Holešovičky - Blanka a má to dokonce i o fous kratší - mělo by to tedy Jižní spojku a Štěrboholskou nepatrně odlehčit. Spořilovskou by měla mírně odlehčit průjezdnější magistrála.


Moc pěkná přehledná mapička. :D Ale co v opačném směru - ze západu průjezd Blankou a výjezd směr Poděbradská/Průmyslová/JS/Spořilovská/D1. Má to smysl? Jak by to dopadlo časově při čtyřech variantách? Baranďák/magistrála/Vinohradská/Průmyslová??


24.9.2015 16:09:30
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Sporilovak píše:
...Moc pěkná přehledná mapička. :D Ale co v opačném směru - ze západu průjezd Blankou a výjezd směr Poděbradská/Průmyslová/JS/Spořilovská/D1. Má to smysl? Jak by to dopadlo časově při čtyřech variantách? Baranďák/magistrála/Vinohradská/Průmyslová??
To asi moc dobře ne :) , cesta je to sice delší, ale zato trvá mnohem déle ;) . Osobně bych volil jednoznačně Barranďák, ale pokud bych pokračoval někam dál po D1, jel bych asi nejkratší cestou na vnější okruh D0.


25.9.2015 7:30:27
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Jan Petzold píše:
Blanka by na Spořilov měla mít spíš pozitivní vliv neb kdo jede od např. R10 na Anděl tak to nyní může vzít severem Kbelská - Holešovičky - Blanka a má to dokonce i o fous kratší - mělo by to tedy Jižní spojku a Štěrboholskou nepatrně odlehčit. Spořilovskou by měla mírně odlehčit průjezdnější magistrála.
Ono to bylo rychlejší severem i před Blankou. Jihem totiž jen v úseku R11 - Lanový most nebyl v ranní špičce žádný problém chytit zdržení cca 20min


25.9.2015 8:46:23
Profil
Moderátor

Příspěvky: 1449
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
V sobotu 2. července zahajuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) rekonstrukci komunikace Spořilovská ve směru do centra (od ulice 5. května k Jižní spojce). Jedná se o dvě stavební akce, které na sebe přímo navazují a budou ukončeny do 30. září 2016. Délka obou oprav je celkem 1 200 m a šířka 15 m.

1) Spořilovská, modernizace, termín realizace: 02.07.2016 – 30.09.2016

2) Spořilovská, protihluková opatření, termín: 15.07.2016 – 30.08.2016

podrobné info zde:
https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/roo ... d144d5d66c


1.7.2016 21:26:20
Profil
 

Příspěvky: 241
Bydliště: Spořilov
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Chaos v dopravním značení
Dnes (16:30) jsem jel po Jižní spojce od Hostivaře na Spořilovskou spojku a je tam nově pěkných chaos v dopravním značení. Přibyly dvě dvojice poměrně malých oranžových objížďkových směrových tabulí s mnoha cíli (cca 8). Pozoruhodné je, že navádějí nákladní dopravu směr Brno na odbočení na Spořilovskou spojku. Mezi nimi jsou pak ještě tři staré oranžové objížďkové směrové tabule navádějící naopak směr Brno postaru rovně. Z těch třech starých směrových tabulí je přeškrtaná jen jedna. Ostatní dvě jsou platné.
Upozorňující zákazové značky zákaz vjezdu nad 12 t se šipkou k odbočení na Spořilovskou jsou přeškrtané. Tj. kamion nabude dojmu, že do Brna po Spořilovské. Jen odbočí, pak vidí na velkých pevných směrových tabulích zákaz vjezdu nad 12 t nepřeškrtnutý. A nejlepší je finále: Na začátku Spořilovské platné nepřeškrtané dvakrát Zákaz vjezdu nad 12 t.


22.7.2016 16:21:57
Profil
 

Příspěvky: 241
Bydliště: Spořilov
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Oni tedy i ty dopravní opatření pro individuální dopravu směr Plzeň:
" 5. května, Na Strži, 5. května, Ke Garážím, Jižní spojka," jsou pro mne dost nepochopitené.

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi ... na_33.html


22.7.2016 16:42:00
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Toho člověka bych nechtěl za navigátora. :)
to první je D1 - Plzeň: https://mapy.cz/s/U5iw
druhé JS - 5. kv.: https://mapy.cz/s/U5jR

Náklaďáky jsem taky nepochopil.

_________________
Království a půl princezny za 511.


25.7.2016 5:56:34
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Jak tak pozoruji opravu Spořilovské směr centrum, tak nějakého zavírání Prahy pro kamiony netřeba.... Stačí to tam evidentně trochu zúžit !


27.7.2016 16:27:36
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
To ti Dolínek brzy splní na ulici 5.května. Ale zase budeš poskakovat po boulevardu... :lol:


28.7.2016 1:18:11
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Myslíte aby tedy doprava po zúžení téměř stála skoro celý den? https://www.google.cz/maps/@50.0445913, ... a=!5m1!1e1


28.7.2016 11:36:08
Profil
 

Příspěvky: 54
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Kdo má čas, přijďte podpořit blokádu Spořilovské za dostavbu 511:
http://www.sokp511.cz/prijdte-na-sporil ... ho-okruhu/


12.9.2016 13:04:57
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Dobrá poznámka o čolcích... Bohužel lidé NEJSOU zatím na prvním místě. Těším se na zprávu o průběhu akce.


14.9.2016 16:17:16
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
http://praha.idnes.cz/demonstrace-spori ... zpravy_rsr

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


14.9.2016 19:10:11
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
tak pan radní se zdržel v koloně
skoro bych neveřil, že tam nepřijel tramvají ;)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


14.9.2016 22:13:34
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Miku, myslel jsem že radní, který chce být IN, jezdí na KOLE, a nějaká smradlavá kolona IAD či tramvaj se zpožděním ho NEZASKOČÍ... :lol:


15.9.2016 21:00:20
Profil
 

Příspěvky: 359
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Může někdo potvrdit, že se měla začít stavět přímá rampa z Jižní spojky na Chodovskou?


7.11.2016 9:29:17
Profil
 

Příspěvky: 359
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
Něco se tam děje, je tam omezení, spousta lidí a ve čtvrtek začali kácet v místě budoucí rampy.


12.12.2016 9:11:11
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: Spořilovská spojka a související problémy
tady je jenom dopravní značení stavby:
https://edesky.cz/dokument/556604-Chodovsk%C3%A1%20v%C3%BDstavba%20rampy%20ODA-5341_2016

Už se to řešilo v jiném vlákně.


12.12.2016 16:46:49
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Praha všeobecně
MÚK Spořilov - nová sjízdná rampa Chodovská

stavba rampy by se neměla vůbec dotknout tram trati, měla by se vejít do prostoru odtěženého svahu

s úpravou SSZ (bez zelené, základní stav blikající žlutá) na "normální" se zatím nepočítá
ta situace na videu byla zřejmě závada detekce - takovéto stavy hlašte na TSK :kladivo:

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


26.1.2017 9:20:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Praha všeobecně
kasme píše:
s úpravou SSZ (bez zelené, základní stav blikající žlutá) na "normální" se zatím nepočítá


Tahle část křižovatky předpokládám po dostavbě rampy zanikne a semafor bez zelené spolu s ní.


26.1.2017 15:31:12
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Jsou tam přeci dva semafory, na auta zleva a na tramvaj zprava. Ten tramvajový asi zůstane.


26.1.2017 16:13:27
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Mám za to, že tenhle směr a semafor (na obrázku v popředí) by měly být se vznikem nové rampy zrušeny. Semafor na hlavní (na obrázku v pozadí nalevo, se šikmo stojícím červeným autem) předpokládám zůstane jen kvůli tramvaji, semafor před ním na hlavní (se sanitkou) bude podle všeho zrušen taky.

https://goo.gl/maps/swLycTUh8hN2


26.1.2017 16:19:51
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Praha všeobecně
No tak to je snad jasný, že zrušená větev nebude potřebovat návěstidla :crazy:

a na SSZ bude zrušena podružná funkce - umožnění odjezdu vozidla, které stálo na středním dělícím pásu...

hlavní funkce SSZ nadále zůstane - umožnění odbočení tram a bus...

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


26.1.2017 19:36:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Praha všeobecně
kasme píše:
No tak to je snad jasný, že zrušená větev nebude potřebovat návěstidla :crazy:



Mě to jasné je, jako asi každému, ale vzhledem k tomu co jste napsal (viz níže) to vypadalo, jako že vám nikoliv

kasme píše:
s úpravou SSZ (bez zelené, základní stav blikající žlutá) na "normální" se zatím nepočítá


Jediná SSZ bez zelené, je ta na rušené větvi, takže váš příspěvek nedává moc smysl.


26.1.2017 23:50:03
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Na celém SSZ nesvítí nikdy zelená :crazy:

Je pravda, že jsem neuvedl, že na sjezdu z Jižní spojky jsou osazena návěstidla dvouznaká, kdežto na návěstidlech na ulici Chodovská jsou osazena trojznaká, ale zelená se nepoužívá...


A když jsme u těch SSZ, tak po Praze už je snad 5 SSZ, která jsou v noci schopna z blikající žluté, po stisku chodeckého tlačítka, ihned přejít do běžného režimu a rosvítit chodci zelenou.
Bohužel přitom neberou ohled na blížící se vozidla MHD (TRAM i BUS) a ty pak musí brzdit někdy i nouzově.
Takže další rána pro přeferenci a pohodlnou jízdu MHD.
A někteří borci zmáčknou a jdou, takže zelená pro ně svítí z větší částí zbytečně... :zvraci:
Do blíkacího stavu se vrací tuším po proběhnutí celého cyklu, při kterém nikdo nezmáčne chodecké tlačítko...

Pokud se nepletu:
Hradčanská - přechod tram
Pod Královkou x Bělohorská

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


27.1.2017 7:05:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 60  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz