|
Právě je 27.4.2021 9:56:00
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Spořilovská spojka a související problémy
Spořilovská spojka a související problémy
| Autor |
Zpráva |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
Tam nepřijíždí jen tramvaj po kolejích zprava ale taky stovky autobusů od JM, které nemohou na Spořilovskou kvůli kamionům a tak jedou po tram tělese. To ten semafor bude muset svítit furt a zastaví auta, která vyprdne tunel třeba zakryté Spořilovské. Výsledek bude totální kolaps díky té rampě, to je jisté. A ten vzdoušek u výpusti z tunelu to bude kosit řidiče stojící v kolonách.  ( Dnes stojí v Chodovské v sezóně trvale kolony. A autobusy se musí dostat na zastávku doprava u Baumaxu.
|
| 27.1.2017 12:50:59 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Praha všeobecně
kasme: Tak to se omlouvám za nedorozumění z mojí strany, já jsem myslel, že bez zelené je jen ten dvouznaký semafor na v budoucnu rušené rampě. To mě ani nenapadlo, že je trvale vypnutá zelená i na ostatních semaforech. Nikdy jsem nic takového nikde jinde neviděl.
Sporilovak: Jestli nějáký tunel někdy bude tak bude už i 511 a tady bude podstatně volněji. Překvapuje mě, že se vám tunel nelíbí, já bych ho na vašem místě naopak chtěl nejlépe ihned.
|
| 27.1.2017 13:28:09 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
Myslíte ty roky bordelu a kolon kamionů a osobáků, že za to stojí? A okruh? To ví každý, že je jen chiméra. Zelení a OS to nedovolí. Dovedete si představit co znamená stavba dvě desítky metrů od oken? A kdo se na tom hlavně napakuje? Ti co to nejvíce tlačí.
|
| 27.1.2017 14:03:38 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Praha všeobecně
Nesmysl, žádný kolaps nenastane. Ta rampa bude mít úplně stejnou funkci, jako současné levé odbočení z vratné rampy z JS do Chodovské, akorát doprava nebude muset křížit směr Chodovská z centra a právě ty autobusy a tramvaje přijíždějící od smyčky (naopak efektivně využije stejný čas).
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 27.1.2017 14:54:38 |
|
 |
|
looki
Příspěvky: 61
|
 Re: Praha všeobecně
Zelení "511" podporují. 511 pomůže Spořilovu od kamionů, ne od IAD, tam je potřeba nového kolejového spojení na J-JV od Prahy a taky si konečně uvědomit, že další a další zvyšování silničních kapacit ničemu nepomůže (viz Blanka). Sporilovak píše: Myslíte ty roky bordelu a kolon kamionů a osobáků, že za to stojí? A okruh? To ví každý, že je jen chiméra. Zelení a OS to nedovolí. Dovedete si představit co znamená stavba dvě desítky metrů od oken? A kdo se na tom hlavně napakuje? Ti co to nejvíce tlačí.
|
| 27.1.2017 15:19:34 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
A kdepak je napsáno, že Zelení 511 podporují? Kolejové řešení bude další problém, protože tu budou kvanta tramvají i autobusů do doby dokončení tram ve směru Vršovice-Želivského. Rampa bude působit jako špunt. A křížení aut se stovkami autobusů je problém, protože jeden za druhým budou vyjíždět s tram z kolejí zprava, kde ale budou sjíždět auta z rampy.... Bude dlouhý interval světel a tím pádem kolony od Spořilova zhoustnou a budou auta jezdit jeho centrem. To už známe.
|
| 27.1.2017 16:21:20 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Praha všeobecně
Tak znova... Nová rampa se NEKŘÍŽÍ s BUS ani TRAM 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 27.1.2017 16:27:28 |
|
 |
|
looki
Příspěvky: 61
|
 Re: Praha všeobecně
To musí být někde explicitně napsáno?  Můžete to brát jako info přímo od zdroje. 511 je potřeba, o potřebnosti jižní varianty severní části už by to bylo jinak  Sporilovak píše: A kdepak je napsáno, že Zelení 511 podporují? Kolejové řešení bude další problém, protože tu budou kvanta tramvají i autobusů do doby dokončení tram ve směru Vršovice-Želivského. Rampa bude působit jako špunt. A křížení aut se stovkami autobusů je problém, protože jeden za druhým budou vyjíždět s tram z kolejí zprava, kde ale budou sjíždět auta z rampy.... Bude dlouhý interval světel a tím pádem kolony od Spořilova zhoustnou a budou auta jezdit jeho centrem. To už známe.
|
| 27.1.2017 16:58:34 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
kasme píše: Tak znova... Nová rampa se NEKŘÍŽÍ s BUS ani TRAM  Kolona aut z rampy vytvoří špunt na Chodovské. V tom místě se plánoval pruh pro autobusy, aby nevázly v koloně. Teď už to nepůjde právě kvůli tomu křížení (auta by se musela řadit do levého pruhu). Auta (rampa) tak dostala přednost před zrychlením MHD.
|
| 27.1.2017 17:37:37 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
looki píše: To musí být někde explicitně napsáno?  Můžete to brát jako info přímo od zdroje. 511 je potřeba, o potřebnosti jižní varianty severní části už by to bylo jinak  Sporilovak píše: A kdepak je napsáno, že Zelení 511 podporují? Kolejové řešení bude další problém, protože tu budou kvanta tramvají i autobusů do doby dokončení tram ve směru Vršovice-Želivského. Rampa bude působit jako špunt. A křížení aut se stovkami autobusů je problém, protože jeden za druhým budou vyjíždět s tram z kolejí zprava, kde ale budou sjíždět auta z rampy.... Bude dlouhý interval světel a tím pádem kolony od Spořilova zhoustnou a budou auta jezdit jeho centrem. To už známe. Tak děkuji za dobré zprávy. 
|
| 27.1.2017 17:39:18 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
Bobek píše: Nesmysl, žádný kolaps nenastane. Ta rampa bude mít úplně stejnou funkci, jako současné levé odbočení z vratné rampy z JS do Chodovské, akorát doprava nebude muset křížit směr Chodovská z centra a právě ty autobusy a tramvaje přijíždějící od smyčky (naopak efektivně využije stejný čas). Každá stavba znamená více dopravy, to je krásně vidět na Blance. Nejen rampa, další obrovská výstavba na P10 u JS sem přivede desetitisíce aut. A zastřešení Spořilovské znamená další velký problém.
|
| 27.1.2017 17:43:48 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Praha všeobecně
looki píše: Zelení "511" podporují. 511 pomůže Spořilovu od kamionů, ne od IAD, tam je potřeba nového kolejového spojení na J-JV od Prahy a taky si konečně uvědomit, že další a další zvyšování silničních kapacit ničemu nepomůže (viz Blanka). Mám to chápat tak, že Blanka NIČEMU NEPOMOHLA ? Takže to jr zbytečná stavba ? To snad né... Takže stavět další části okruhu je hloupost (pitomost) ? Těším se na vysvětlení. Díky
|
| 29.1.2017 14:43:43 |
|
 |
|
pivko
Příspěvky: 980
|
 Re: Praha všeobecně
Myslím, že diskuse s někým, kdo je schopen z úst vypustit, že MO je zbytečná stavba, nemá valnou cenu. Takový se rovnou řadí mezi Lipoldy, Filery a podobné mašíbly.
|
| 30.1.2017 9:47:22 |
|
 |
|
looki
Příspěvky: 61
|
 Re: Praha všeobecně
kot píše: Mám to chápat tak, že Blanka NIČEMU NEPOMOHLA ? Takže to jr zbytečná stavba ? To snad né... Takže stavět další části okruhu je hloupost (pitomost) ? Těším se na vysvětlení. Díky Blanka pomohla Praze 7, trochu Miladě Horákové a části Patočkovy na P6, jinak na Praze 6 vinou špatnýho trasování nepomohla, spíš prostředí k životu zhoršila (měla to být Dana, ne Blanka, ale to jsme jinde a je to passé). Stavět další části okruhu v původní podobě JÁ OSOBNĚ nepovažuju za vhodný, ničemu to moc nepomůže, spíš to naopak přitáhne další auta, východní část MO lze řešit jinak než jak bylo naplánováno v 70.letech (čímž netvrdím, že ve variantním řešení by to byla pitomost, to ani náhodou!). Rozhodně doprava v Praze nekolabuje kvůli tomu, že není Blanka 2 (jak je často nazývána), to je populistickej nesmysl. Praha by měla dávat finance prioritně do metra, nových tramvajových tratí, kapacitních P+R a tlačit na stát ať pohne s 511 na D0 a hlavně s železnicí v Praze (SJ tangenta, průjezdný model pod centrem, VRT), to dopravě pomůže daleko víc. Vysvětleno, je mi ctí při pondělku potěšit 
|
| 30.1.2017 10:52:23 |
|
 |
|
looki
Příspěvky: 61
|
 Re: Praha všeobecně
pivko píše: Myslím, že diskuse s někým, kdo je schopen z úst vypustit, že MO je zbytečná stavba, nemá valnou cenu. Takový se rovnou řadí mezi Lipoldy, Filery a podobné mašíbly. zatím to tady vypustil jen "pivko", takže "pivko" lze v týhle logiky zařadit mezi negramoty 
|
| 30.1.2017 10:53:16 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Praha všeobecně
Skleněný tunel na Spořilovské, jako je např. v Hradci přímo před okny domů nebo na D8 lze sestavit během několika měsíců s minimálním omezením dopravy. A jelikož to je do kopce, zplodin bych se tolik nebál. Komínovým efektem a pomocí usměrňovacího ventilátoru lze zplodiny vyhnat jen k hornímu portálu, kde jsou domy už dále. Vítr zplodiny rozfouká nahoře na pláni mnohem lépe, než v zářezu mezi stromy. A hluk se sníží na minimum. I když se nakonec Pražský okruh dostaví, neznamená to, že auta ze Spořilovské spojky úplně zmizí. To co okruh v budoucnu odkloní možná mezitím ve vnitřním městě už stoupne.
Blanka plně "nefunguje" nejen kvůli nedokončenému MO, ale hlavně kvůli chybějícímu severnímu obchvatu Prahy. Praha může posílit metro a kdejakou MHD, ale pokud jedu autem např. z Boleslavi do Varů, tak prostě stejně jako jiní Blanku použiji a metro mi je naprosto k ničemu. Blanka prostě musí vést i tranzit, na který není projektována.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 30.1.2017 11:13:21 |
|
 |
|
Mikulik
Příspěvky: 477
|
 Re: Praha všeobecně
Rozhodně je největší průser zavírání Blanky ve špičce. Už to nově beru k letišti raději přes Barrandov. Tohle by také měl někdo začít řešit. A to není jen o propojení ze Zlíchova na Rozvadovskou spojku. Na Vypichu mohli udělat podjezd od Petřin na Motol, špunty na Bílé Hoře taky děs a přitom to místo tam je. Líbí se mi moc tahle křižovatka, možná by stačilo i třeba po jednom pruhu zakopat směr do centra. https://www.google.cz/maps/dir/50.81209 ... !3e2?hl=csJako sjezd velmi levně by se dalo vyřešit tady. Stačí jen odstranit pár metrů protihlukovky a pár metrů asfaltu. https://www.google.cz/maps/dir/50.06312 ... !1e3?hl=cs
|
| 30.1.2017 11:55:52 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
looki píše: kot píše: Mám to chápat tak, že Blanka NIČEMU NEPOMOHLA ? Takže to jr zbytečná stavba ? To snad né... Takže stavět další části okruhu je hloupost (pitomost) ? Těším se na vysvětlení. Díky Blanka pomohla Praze 7, trochu Miladě Horákové a části Patočkovy na P6, jinak na Praze 6 vinou špatnýho trasování nepomohla, spíš prostředí k životu zhoršila (měla to být Dana, ne Blanka, ale to jsme jinde a je to passé). Stavět další části okruhu v původní podobě JÁ OSOBNĚ nepovažuju za vhodný, ničemu to moc nepomůže, spíš to naopak přitáhne další auta, východní část MO lze řešit jinak než jak bylo naplánováno v 70.letech (čímž netvrdím, že ve variantním řešení by to byla pitomost, to ani náhodou!). Rozhodně doprava v Praze nekolabuje kvůli tomu, že není Blanka 2 (jak je často nazývána), to je populistickej nesmysl. Praha by měla dávat finance prioritně do metra, nových tramvajových tratí, kapacitních P+R a tlačit na stát ať pohne s 511 na D0 a hlavně s železnicí v Praze (SJ tangenta, průjezdný model pod centrem, VRT), to dopravě pomůže daleko víc. Vysvětleno, je mi ctí při pondělku potěšit  Krásně napsáno.  Není co dodat. 
|
| 30.1.2017 14:44:35 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
Mikulik píše: Rozhodně je největší průser zavírání Blanky ve špičce. Už to nově beru k letišti raději přes Barrandov. Tohle by také měl někdo začít řešit. A to není jen o propojení ze Zlíchova na Rozvadovskou spojku. Na Vypichu mohli udělat podjezd od Petřin na Motol, špunty na Bílé Hoře taky děs a přitom to místo tam je. Líbí se mi moc tahle křižovatka, možná by stačilo i třeba po jednom pruhu zakopat směr do centra. https://www.google.cz/maps/dir/50.81209 ... !3e2?hl=csJako sjezd velmi levně by se dalo vyřešit tady. Stačí jen odstranit pár metrů protihlukovky a pár metrů asfaltu. https://www.google.cz/maps/dir/50.06312 ... !1e3?hl=csPřesně tak tvoří se kvůli tomu mnohakilometrové kolony.  To co v nich nadýcháme každý den za sajrajt už v nás zůstane. 
|
| 30.1.2017 14:58:32 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
Honey72 píše: Skleněný tunel na Spořilovské, jako je např. v Hradci přímo před okny domů nebo na D8 lze sestavit během několika měsíců s minimálním omezením dopravy. A jelikož to je do kopce, zplodin bych se tolik nebál. Komínovým efektem a pomocí usměrňovacího ventilátoru lze zplodiny vyhnat jen k hornímu portálu, kde jsou domy už dále. Vítr zplodiny rozfouká nahoře na pláni mnohem lépe, než v zářezu mezi stromy. A hluk se sníží na minimum. I když se nakonec Pražský okruh dostaví, neznamená to, že auta ze Spořilovské spojky úplně zmizí. To co okruh v budoucnu odkloní možná mezitím ve vnitřním městě už stoupne.
Blanka plně "nefunguje" nejen kvůli nedokončenému MO, ale hlavně kvůli chybějícímu severnímu obchvatu Prahy. Praha může posílit metro a kdejakou MHD, ale pokud jedu autem např. z Boleslavi do Varů, tak prostě stejně jako jiní Blanku použiji a metro mi je naprosto k ničemu. Blanka prostě musí vést i tranzit, na který není projektována. Tahle představa se vůbec nelíbila hasičům. Víte co způsobí havárie kamionu (třeba s ADR) uprostřed tak husté zástavby?
|
| 30.1.2017 15:06:21 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Praha všeobecně
Skleněný tunel není ve svém smyslu tunel, spíš "přístřešek". V případě požáru by ta skleněná výplň nejspíš popraskala a kouř šel přímo nahoru. Ale nejsem odborník, budu věřit hasičům. Akorát se divím, jaký je rozdíl mezi havárií v současném zářezu uprostřed zástavby a jaký ve skleněném zastřešení ? Že by v případě požáru, či spíše výbuchu létaly střepy lidem do oken ? V tom případě to obyvatelé na hradeckém okruhu rozřeže na kousíčky. 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 30.1.2017 15:27:38 |
|
 |
|
Sporilovak
Příspěvky: 285
|
 Re: Praha všeobecně
Honey72 píše: Skleněný tunel není ve svém smyslu tunel, spíš "přístřešek". V případě požáru by ta skleněná výplň nejspíš popraskala a kouř šel přímo nahoru. Ale nejsem odborník, budu věřit hasičům. Akorát se divím, jaký je rozdíl mezi havárií v současném zářezu uprostřed zástavby a jaký ve skleněném zastřešení ? Že by v případě požáru, či spíše výbuchu létaly střepy lidem do oken ? V tom případě to obyvatelé na hradeckém okruhu rozřeže na kousíčky.  No tak hlavně ty zplodiny z hoření jsou při tom množství kamionů problém a zástavba je pár metrů. 
|
| 30.1.2017 15:44:43 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Praha všeobecně
looki píše: Stavět další části okruhu v původní podobě JÁ OSOBNĚ nepovažuju za vhodný, ničemu to moc nepomůže, spíš to naopak přitáhne další auta, východní část MO lze řešit jinak než jak bylo naplánováno v 70.letech (čímž netvrdím, že ve variantním řešení by to byla pitomost, to ani náhodou!). Jak konkrétně byste to jinak řešil ? Mě připadá východní část okruhu naplánovaná dobře. Podle mě by pomohla hodně a přitáhla by auta, která nyní překážejí na povrchu.
|
| 30.1.2017 15:53:39 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Praha všeobecně
Skleněné tunely v Praze nějak nemají úspěch. Byl takový v Řepích. Kvůli neúdržbě celkem brzy zchátral, byl demontován, a protože prý do něj bourají ptáci, zdemoluje se úplně a nahradí banální zdí. Navíc v tom Spořilově má po těžkém zakrytí vést tramvajová trať. To by po skle nešlo  Skleněný tunel v Hradci prý dodnes nebyl zkolaudován kvůli nějakým nepřekonatelným problémům s hlukem, který neodstínil dostatečně. Taky si vzpomeňte na trable skleněného tunelu ve Vchynicích. Na poslední chvíli se musel přeprojektovat na žáruvzdorné (dražší, těžší) křemenné sklo, a i po dokončení tam hasiči stále shledávali nějaké nedostatky, kvůli kterým se otevření dálnice dlouho odkládalo.
|
| 30.1.2017 18:07:49 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Praha všeobecně
Je to těžký. Tunely dnes jaksi nejsou v módě. Zatímco dřív by ekologové nejraději zakopali pod zem celou dálniční síť, nyní se ohánějí exhalacemi u portálů a výduchů a vysokou spotřebou energie. Do skleněných stěn bourají ptáci kamikadze, takže musí být neprůhledné. Skleněné klenby se nelíbí hasičům, takže kvůli teoreticky možnému požáru nechají prakticky chcípat stovky lidí v okolí na rakovinu a respirační nemoci a deprese z hluku. Takže pokud vadí skleněné zakrytí, co jej udělat plechové ? Už to vidím, vlnitý plech. Krásná rez, poblikávající zářivky, grafity, stékající voda ... Chudáci třeba lidi tady v Belgii. Na jedné straně už nyní malá stěna je, ale před lety tam nebylo vůbec nic. https://www.google.cz/maps/@50.5820848,5.848947,3a,75y,108.3h,72.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDCeHddgOelWsVtq3qRp34w!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 30.1.2017 19:57:58 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|