Právě je 27.4.2021 9:56:00




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 60  Další
 Spořilovská spojka a související problémy 

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?
Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen 7%  7%  [ 6 ]
Ano, změna proběhne do konce roku 2010 18%  18%  [ 16 ]
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011 12%  12%  [ 11 ]
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ 1%  1%  [ 1 ]
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá 27%  27%  [ 24 ]
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí 35%  35%  [ 31 ]
Celkem hlasů : 89

 Spořilovská spojka a související problémy 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Tam nepřijíždí jen tramvaj po kolejích zprava ale taky stovky autobusů od JM, které nemohou na Spořilovskou kvůli kamionům a tak jedou po tram tělese. To ten semafor bude muset svítit furt a zastaví auta, která vyprdne tunel třeba zakryté Spořilovské. Výsledek bude totální kolaps díky té rampě, to je jisté. A ten vzdoušek u výpusti z tunelu to bude kosit řidiče stojící v kolonách. :-((
Dnes stojí v Chodovské v sezóně trvale kolony. A autobusy se musí dostat na zastávku doprava u Baumaxu.


27.1.2017 12:50:59
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Praha všeobecně
kasme: Tak to se omlouvám za nedorozumění z mojí strany, já jsem myslel, že bez zelené je jen ten dvouznaký semafor na v budoucnu rušené rampě. To mě ani nenapadlo, že je trvale vypnutá zelená i na ostatních semaforech. Nikdy jsem nic takového nikde jinde neviděl.

Sporilovak: Jestli nějáký tunel někdy bude tak bude už i 511 a tady bude podstatně volněji. Překvapuje mě, že se vám tunel nelíbí, já bych ho na vašem místě naopak chtěl nejlépe ihned.


27.1.2017 13:28:09
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Myslíte ty roky bordelu a kolon kamionů a osobáků, že za to stojí? A okruh? To ví každý, že je jen chiméra. Zelení a OS to nedovolí. Dovedete si představit co znamená stavba dvě desítky metrů od oken? A kdo se na tom hlavně napakuje? Ti co to nejvíce tlačí.


27.1.2017 14:03:38
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Nesmysl, žádný kolaps nenastane. Ta rampa bude mít úplně stejnou funkci, jako současné levé odbočení z vratné rampy z JS do Chodovské, akorát doprava nebude muset křížit směr Chodovská z centra a právě ty autobusy a tramvaje přijíždějící od smyčky (naopak efektivně využije stejný čas).

_________________
Království a půl princezny za 511.


27.1.2017 14:54:38
Profil
 

Příspěvky: 61
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Zelení "511" podporují.
511 pomůže Spořilovu od kamionů, ne od IAD, tam je potřeba nového kolejového spojení na J-JV od Prahy a taky si konečně uvědomit, že další a další zvyšování silničních kapacit ničemu nepomůže (viz Blanka).
Sporilovak píše:
Myslíte ty roky bordelu a kolon kamionů a osobáků, že za to stojí? A okruh? To ví každý, že je jen chiméra. Zelení a OS to nedovolí. Dovedete si představit co znamená stavba dvě desítky metrů od oken? A kdo se na tom hlavně napakuje? Ti co to nejvíce tlačí.


27.1.2017 15:19:34
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
A kdepak je napsáno, že Zelení 511 podporují?
Kolejové řešení bude další problém, protože tu budou kvanta tramvají i autobusů do doby dokončení tram ve směru Vršovice-Želivského.
Rampa bude působit jako špunt. A křížení aut se stovkami autobusů je problém, protože jeden za druhým budou vyjíždět s tram z kolejí zprava, kde ale budou sjíždět auta z rampy.... Bude dlouhý interval světel a tím pádem kolony od Spořilova zhoustnou a budou auta jezdit jeho centrem. To už známe.


27.1.2017 16:21:20
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Tak znova...

Nová rampa se NEKŘÍŽÍ s BUS ani TRAM :crazy:

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


27.1.2017 16:27:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 61
Příspěvek Re: Praha všeobecně
To musí být někde explicitně napsáno? :-) Můžete to brát jako info přímo od zdroje. 511 je potřeba, o potřebnosti jižní varianty severní části už by to bylo jinak :-)

Sporilovak píše:
A kdepak je napsáno, že Zelení 511 podporují?
Kolejové řešení bude další problém, protože tu budou kvanta tramvají i autobusů do doby dokončení tram ve směru Vršovice-Želivského.
Rampa bude působit jako špunt. A křížení aut se stovkami autobusů je problém, protože jeden za druhým budou vyjíždět s tram z kolejí zprava, kde ale budou sjíždět auta z rampy.... Bude dlouhý interval světel a tím pádem kolony od Spořilova zhoustnou a budou auta jezdit jeho centrem. To už známe.


27.1.2017 16:58:34
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
kasme píše:
Tak znova...

Nová rampa se NEKŘÍŽÍ s BUS ani TRAM :crazy:


Kolona aut z rampy vytvoří špunt na Chodovské. V tom místě se plánoval pruh pro autobusy, aby nevázly v koloně. Teď už to nepůjde právě kvůli tomu křížení (auta by se musela řadit do levého pruhu). Auta (rampa) tak dostala přednost před zrychlením MHD.


27.1.2017 17:37:37
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
looki píše:
To musí být někde explicitně napsáno? :-) Můžete to brát jako info přímo od zdroje. 511 je potřeba, o potřebnosti jižní varianty severní části už by to bylo jinak :-)

Sporilovak píše:
A kdepak je napsáno, že Zelení 511 podporují?
Kolejové řešení bude další problém, protože tu budou kvanta tramvají i autobusů do doby dokončení tram ve směru Vršovice-Želivského.
Rampa bude působit jako špunt. A křížení aut se stovkami autobusů je problém, protože jeden za druhým budou vyjíždět s tram z kolejí zprava, kde ale budou sjíždět auta z rampy.... Bude dlouhý interval světel a tím pádem kolony od Spořilova zhoustnou a budou auta jezdit jeho centrem. To už známe.


Tak děkuji za dobré zprávy. :P


27.1.2017 17:39:18
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Bobek píše:
Nesmysl, žádný kolaps nenastane. Ta rampa bude mít úplně stejnou funkci, jako současné levé odbočení z vratné rampy z JS do Chodovské, akorát doprava nebude muset křížit směr Chodovská z centra a právě ty autobusy a tramvaje přijíždějící od smyčky (naopak efektivně využije stejný čas).


Každá stavba znamená více dopravy, to je krásně vidět na Blance. Nejen rampa, další obrovská výstavba na P10 u JS sem přivede desetitisíce aut. A zastřešení Spořilovské znamená další velký problém.


27.1.2017 17:43:48
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Praha všeobecně
looki píše:
Zelení "511" podporují.
511 pomůže Spořilovu od kamionů, ne od IAD, tam je potřeba nového kolejového spojení na J-JV od Prahy a taky si konečně uvědomit, že další a další zvyšování silničních kapacit ničemu nepomůže (viz Blanka).

Mám to chápat tak, že Blanka NIČEMU NEPOMOHLA ? Takže to jr zbytečná stavba ? To snad né...
Takže stavět další části okruhu je hloupost (pitomost) ? Těším se na vysvětlení. Díky


29.1.2017 14:43:43
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Myslím, že diskuse s někým, kdo je schopen z úst vypustit, že MO je zbytečná stavba, nemá valnou cenu. Takový se rovnou řadí mezi Lipoldy, Filery a podobné mašíbly.


30.1.2017 9:47:22
Profil
 

Příspěvky: 61
Příspěvek Re: Praha všeobecně
kot píše:
Mám to chápat tak, že Blanka NIČEMU NEPOMOHLA ? Takže to jr zbytečná stavba ? To snad né...
Takže stavět další části okruhu je hloupost (pitomost) ? Těším se na vysvětlení. Díky

Blanka pomohla Praze 7, trochu Miladě Horákové a části Patočkovy na P6, jinak na Praze 6 vinou špatnýho trasování nepomohla, spíš prostředí k životu zhoršila (měla to být Dana, ne Blanka, ale to jsme jinde a je to passé).
Stavět další části okruhu v původní podobě JÁ OSOBNĚ nepovažuju za vhodný, ničemu to moc nepomůže, spíš to naopak přitáhne další auta, východní část MO lze řešit jinak než jak bylo naplánováno v 70.letech (čímž netvrdím, že ve variantním řešení by to byla pitomost, to ani náhodou!). Rozhodně doprava v Praze nekolabuje kvůli tomu, že není Blanka 2 (jak je často nazývána), to je populistickej nesmysl. Praha by měla dávat finance prioritně do metra, nových tramvajových tratí, kapacitních P+R a tlačit na stát ať pohne s 511 na D0 a hlavně s železnicí v Praze (SJ tangenta, průjezdný model pod centrem, VRT), to dopravě pomůže daleko víc.
Vysvětleno, je mi ctí při pondělku potěšit ;)


30.1.2017 10:52:23
Profil
 

Příspěvky: 61
Příspěvek Re: Praha všeobecně
pivko píše:
Myslím, že diskuse s někým, kdo je schopen z úst vypustit, že MO je zbytečná stavba, nemá valnou cenu. Takový se rovnou řadí mezi Lipoldy, Filery a podobné mašíbly.

zatím to tady vypustil jen "pivko", takže "pivko" lze v týhle logiky zařadit mezi negramoty :kladivo:


30.1.2017 10:53:16
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Skleněný tunel na Spořilovské, jako je např. v Hradci přímo před okny domů nebo na D8 lze sestavit během několika měsíců s minimálním omezením dopravy. A jelikož to je do kopce, zplodin bych se tolik nebál. Komínovým efektem a pomocí usměrňovacího ventilátoru lze zplodiny vyhnat jen k hornímu portálu, kde jsou domy už dále. Vítr zplodiny rozfouká nahoře na pláni mnohem lépe, než v zářezu mezi stromy. A hluk se sníží na minimum. I když se nakonec Pražský okruh dostaví, neznamená to, že auta ze Spořilovské spojky úplně zmizí. To co okruh v budoucnu odkloní možná mezitím ve vnitřním městě už stoupne.

Blanka plně "nefunguje" nejen kvůli nedokončenému MO, ale hlavně kvůli chybějícímu severnímu obchvatu Prahy. Praha může posílit metro a kdejakou MHD, ale pokud jedu autem např. z Boleslavi do Varů, tak prostě stejně jako jiní Blanku použiji a metro mi je naprosto k ničemu. Blanka prostě musí vést i tranzit, na který není projektována.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


30.1.2017 11:13:21
Profil
 

Příspěvky: 477
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Rozhodně je největší průser zavírání Blanky ve špičce. Už to nově beru k letišti raději přes Barrandov. Tohle by také měl někdo začít řešit. A to není jen o propojení ze Zlíchova na Rozvadovskou spojku. Na Vypichu mohli udělat podjezd od Petřin na Motol, špunty na Bílé Hoře taky děs a přitom to místo tam je. Líbí se mi moc tahle křižovatka, možná by stačilo i třeba po jednom pruhu zakopat směr do centra.

https://www.google.cz/maps/dir/50.81209 ... !3e2?hl=cs


Jako sjezd velmi levně by se dalo vyřešit tady. Stačí jen odstranit pár metrů protihlukovky a pár metrů asfaltu.

https://www.google.cz/maps/dir/50.06312 ... !1e3?hl=cs


30.1.2017 11:55:52
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
looki píše:
kot píše:
Mám to chápat tak, že Blanka NIČEMU NEPOMOHLA ? Takže to jr zbytečná stavba ? To snad né...
Takže stavět další části okruhu je hloupost (pitomost) ? Těším se na vysvětlení. Díky

Blanka pomohla Praze 7, trochu Miladě Horákové a části Patočkovy na P6, jinak na Praze 6 vinou špatnýho trasování nepomohla, spíš prostředí k životu zhoršila (měla to být Dana, ne Blanka, ale to jsme jinde a je to passé).
Stavět další části okruhu v původní podobě JÁ OSOBNĚ nepovažuju za vhodný, ničemu to moc nepomůže, spíš to naopak přitáhne další auta, východní část MO lze řešit jinak než jak bylo naplánováno v 70.letech (čímž netvrdím, že ve variantním řešení by to byla pitomost, to ani náhodou!). Rozhodně doprava v Praze nekolabuje kvůli tomu, že není Blanka 2 (jak je často nazývána), to je populistickej nesmysl. Praha by měla dávat finance prioritně do metra, nových tramvajových tratí, kapacitních P+R a tlačit na stát ať pohne s 511 na D0 a hlavně s železnicí v Praze (SJ tangenta, průjezdný model pod centrem, VRT), to dopravě pomůže daleko víc.
Vysvětleno, je mi ctí při pondělku potěšit ;)


Krásně napsáno. :P Není co dodat. :ok:


30.1.2017 14:44:35
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Mikulik píše:
Rozhodně je největší průser zavírání Blanky ve špičce. Už to nově beru k letišti raději přes Barrandov. Tohle by také měl někdo začít řešit. A to není jen o propojení ze Zlíchova na Rozvadovskou spojku. Na Vypichu mohli udělat podjezd od Petřin na Motol, špunty na Bílé Hoře taky děs a přitom to místo tam je. Líbí se mi moc tahle křižovatka, možná by stačilo i třeba po jednom pruhu zakopat směr do centra.

https://www.google.cz/maps/dir/50.81209 ... !3e2?hl=cs


Jako sjezd velmi levně by se dalo vyřešit tady. Stačí jen odstranit pár metrů protihlukovky a pár metrů asfaltu.


https://www.google.cz/maps/dir/50.06312 ... !1e3?hl=cs


Přesně tak tvoří se kvůli tomu mnohakilometrové kolony. :ko: To co v nich nadýcháme každý den za sajrajt už v nás zůstane. :ko:


30.1.2017 14:58:32
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Honey72 píše:
Skleněný tunel na Spořilovské, jako je např. v Hradci přímo před okny domů nebo na D8 lze sestavit během několika měsíců s minimálním omezením dopravy. A jelikož to je do kopce, zplodin bych se tolik nebál. Komínovým efektem a pomocí usměrňovacího ventilátoru lze zplodiny vyhnat jen k hornímu portálu, kde jsou domy už dále. Vítr zplodiny rozfouká nahoře na pláni mnohem lépe, než v zářezu mezi stromy. A hluk se sníží na minimum. I když se nakonec Pražský okruh dostaví, neznamená to, že auta ze Spořilovské spojky úplně zmizí. To co okruh v budoucnu odkloní možná mezitím ve vnitřním městě už stoupne.

Blanka plně "nefunguje" nejen kvůli nedokončenému MO, ale hlavně kvůli chybějícímu severnímu obchvatu Prahy. Praha může posílit metro a kdejakou MHD, ale pokud jedu autem např. z Boleslavi do Varů, tak prostě stejně jako jiní Blanku použiji a metro mi je naprosto k ničemu. Blanka prostě musí vést i tranzit, na který není projektována.


Tahle představa se vůbec nelíbila hasičům. Víte co způsobí havárie kamionu (třeba s ADR) uprostřed tak husté zástavby?


30.1.2017 15:06:21
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Skleněný tunel není ve svém smyslu tunel, spíš "přístřešek". V případě požáru by ta skleněná výplň nejspíš popraskala a kouř šel přímo nahoru. Ale nejsem odborník, budu věřit hasičům. Akorát se divím, jaký je rozdíl mezi havárií v současném zářezu uprostřed zástavby a jaký ve skleněném zastřešení ? Že by v případě požáru, či spíše výbuchu létaly střepy lidem do oken ? V tom případě to obyvatelé na hradeckém okruhu rozřeže na kousíčky. :)

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


30.1.2017 15:27:38
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Honey72 píše:
Skleněný tunel není ve svém smyslu tunel, spíš "přístřešek". V případě požáru by ta skleněná výplň nejspíš popraskala a kouř šel přímo nahoru. Ale nejsem odborník, budu věřit hasičům. Akorát se divím, jaký je rozdíl mezi havárií v současném zářezu uprostřed zástavby a jaký ve skleněném zastřešení ? Že by v případě požáru, či spíše výbuchu létaly střepy lidem do oken ? V tom případě to obyvatelé na hradeckém okruhu rozřeže na kousíčky. :)


No tak hlavně ty zplodiny z hoření jsou při tom množství kamionů problém a zástavba je pár metrů. :|


30.1.2017 15:44:43
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Praha všeobecně
looki píše:
Stavět další části okruhu v původní podobě JÁ OSOBNĚ nepovažuju za vhodný, ničemu to moc nepomůže, spíš to naopak přitáhne další auta, východní část MO lze řešit jinak než jak bylo naplánováno v 70.letech (čímž netvrdím, že ve variantním řešení by to byla pitomost, to ani náhodou!).


Jak konkrétně byste to jinak řešil ? Mě připadá východní část okruhu naplánovaná dobře. Podle mě by pomohla hodně a přitáhla by auta, která nyní překážejí na povrchu.


30.1.2017 15:53:39
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Skleněné tunely v Praze nějak nemají úspěch. Byl takový v Řepích. Kvůli neúdržbě celkem brzy zchátral, byl demontován, a protože prý do něj bourají ptáci, zdemoluje se úplně a nahradí banální zdí. Navíc v tom Spořilově má po těžkém zakrytí vést tramvajová trať. To by po skle nešlo :)

Skleněný tunel v Hradci prý dodnes nebyl zkolaudován kvůli nějakým nepřekonatelným problémům s hlukem, který neodstínil dostatečně.

Taky si vzpomeňte na trable skleněného tunelu ve Vchynicích. Na poslední chvíli se musel přeprojektovat na žáruvzdorné (dražší, těžší) křemenné sklo, a i po dokončení tam hasiči stále shledávali nějaké nedostatky, kvůli kterým se otevření dálnice dlouho odkládalo.


30.1.2017 18:07:49
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Praha všeobecně
Je to těžký. Tunely dnes jaksi nejsou v módě. Zatímco dřív by ekologové nejraději zakopali pod zem celou dálniční síť, nyní se ohánějí exhalacemi u portálů a výduchů a vysokou spotřebou energie. Do skleněných stěn bourají ptáci kamikadze, takže musí být neprůhledné. Skleněné klenby se nelíbí hasičům, takže kvůli teoreticky možnému požáru nechají prakticky chcípat stovky lidí v okolí na rakovinu a respirační nemoci a deprese z hluku. Takže pokud vadí skleněné zakrytí, co jej udělat plechové ? Už to vidím, vlnitý plech. Krásná rez, poblikávající zářivky, grafity, stékající voda ... :D
Chudáci třeba lidi tady v Belgii. Na jedné straně už nyní malá stěna je, ale před lety tam nebylo vůbec nic. https://www.google.cz/maps/@50.5820848,5.848947,3a,75y,108.3h,72.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDCeHddgOelWsVtq3qRp34w!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


30.1.2017 19:57:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 60  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz