| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Spořilovská spojka a související problémy http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=1652 |
Stránka 13 z 60 |
| Autor: | MPMP [ 11.11.2010 8:28:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Já mám jiné vysvětlení: stavba tam je, ale do provozu nezasahuje. Jde pouze a jen o to, že omezení na 60 km/h je umístěno o cca 200m dříve, než bylo předtím. Nevím proč, ale v Praze toto stačí na mnohakilometrové fronty. |
|
| Autor: | Bobek [ 11.11.2010 10:11:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Počkat, "vždy jela"... Pravidelně "vždy jela" od D1 ke Spořilovu a dál už se to k lanovému taky štosovalo. Nemluvě o tom, že od zprovoznění 512-4 je na JS cestou o jedno zúžení navíc. |
|
| Autor: | Mike [ 11.11.2010 22:51:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
pamatuji, že nejhůř to bývalo k benzince za zatáčkou, běžně ke sjezdu na zahraďák, teď to stojí až nahoru ale může to být tím posunem omezení, ucpává to sjezd před lanovým mostem |
|
| Autor: | martini [ 28.11.2010 16:02:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Policie si stojí za svým názorem, že uzavření Jižní spojky kamiónům bylo protizákonné a dále tlačí na obnovení původního stavu - povolení jízdy kamiónům v relaci D11 - D5. Toto odůvodňuje zvýšením zátěže a tudíž bezpečnosti silnic ve středočeském kraji. Na JS mezi 5. května a Spořilovskou bylo před zavedením tohoto omezení údajně 2800 těžkých aut / 24 hodin. Toto číslo by tedy vyjadřovalo zatížení relace D11 - D5 (+ostatní samozřejmě). To by nebylo tak strašné a i by to odůvodňovalo, proč Spořilovský masakr nenastal. Přijde mi však dost nízké. |
|
| Autor: | Pavel Q [ 28.11.2010 17:48:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
martini píše: Policie si stojí za svým názorem, že uzavření Jižní spojky kamiónům bylo protizákonné. |
|
| Autor: | dd [ 28.11.2010 19:49:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Jenže vzhledem k zákazu kamionů v prostředním a levém pruhu to kolony ve směru D11->D5 nevyřeší. Ušetří to cestu, ale ne kolony. V opačném směru se stejně Spořilovský masakr nekoná, tam by to jinak pomohlo. |
|
| Autor: | Jakub Šponar [ 29.11.2010 19:51:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Mike píše: spořilovský se asi opravdu nekoná, ale jižní spojka směrem k P9 generuje neznámý problém. Neznámý problém je podle mne to, že převedením dopravy D5 - D1 mimo Prahu se zvýšila propustnost Jižní spojky a ta doprava na P9, která se jinak ředila provozem v relaci D5-D1 (speciálně v úseku Vídeňská - D1 se to dřív dost štosovalo) se teď valí bez omezení a naráží na tranzit ze Spořilovský a na špunt za mostem. No a Spořilovskej masakr částečně je. Přál bych Vám ráno vidět připojovací pruh nahoře (ten kraťoučkej) jak tam stojej auta na brzdě a nejsou schopný se připojit do kolony kamionů. Tam bych teď najíždět fakt nechtěl. |
|
| Autor: | jonáš [ 30.11.2010 11:58:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Krátkej a do protisměrný zatáčky, už jsem o tom kdysi psal, tam je problém i bez front protože provoz na hlavní neni dobře vidět. Bude se holt muset prodloužit .. ale nejdřív se asi počká, až se to tam párkrát vyvine do haldy. Ostatně dokud jezdil tranzit přes Barrandov, byla to často honička i na nájezdu od Modřan. |
|
| Autor: | kasme [ 31.1.2011 21:09:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
praha4.cz píše: 28.1.2011 Přijďte diskutovat o dopravní situaci na Spořilově Městská část Praha 4 zve občany Spořilova na veřejné setkání se zástupci Prahy 4, hl. m. Prahy a Technické správy komunikací dne 9. února 2011 v 17 hod. do ZŠ Jižní. |
|
| Autor: | S_M_Lomoz [ 31.1.2011 23:41:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Nemělo by být diskusní setkání spojeno s (trestnou) výpravou do Běchovic? Případně bych to ještě koordinoval s Úvalskými, ti by možná měli taky co řít. |
|
| Autor: | egelebege [ 1.2.2011 8:09:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Já myslim že i z Běchovic by se dost lidí přidalo jen by to chtělo je správně informovat |
|
| Autor: | pp21 [ 11.2.2011 23:21:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Takže informace z automatického sčítače na stránkách TSK Praha už nefungují, tak tady přikládám co jsem z toho stačil za těch 89 dní provozu sesbírat ... je tam i graf z denně naměřených intenzit. Příloha: |
|
| Autor: | kasme [ 9.4.2011 21:57:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Praha 4 stále bojuje a vymejšlí už se o tom píše a mluví skoro celý týden... Spořilovská nahoru by se měla objíždět přes MÚK MO-SJM http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/s ... 10409.html navrhovaná varianta 3.151km viz mapa stávající 1.888km viz mapa |
|
| Autor: | MiT [ 9.4.2011 22:21:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Citace: Spořilovská nahoru by se měla objíždět přes MÚK MO-SJM A tam nastane ten pravý masakr |
|
| Autor: | Bobek [ 9.4.2011 23:31:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Jestli tohle projde, tak já snad radši půjdu odevzdat občanský průkaz a ubytuju se v nějaké pohodlné polstrované místnosti. |
|
| Autor: | dubnic [ 10.4.2011 11:53:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Svět se zbláznil. Držte se! |
|
| Autor: | Standa [ 19.4.2011 7:48:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Včera cca mezi 18 a 19 hodinou jsem jel přes Hostivař a Záběhlice na Spořilov (sjezd na Jižní spojku z Průmyslové se mi zdál poněkud přetížený) a byl jsem v opačném směru svědkem nevídaného kolapsu, opravdového "Spořilovského masakru". Nehoda někde mezi Spořilovem a Lanovým mostem zastavila Jižní spojku a spousta řidičů se pokusila jí objet po trase, ze které se následně ucpávaly i okolní ulice a uličky (musím přiznat, že v tomto případě to skutečně fungovalo podle Jonášem propagované teorie podobnosti dopravních toků s ideální kapalinou). Spořilovská spojka samozřejmě stála také a znemožňovala odlehčení Spořilovu směrem do Vršovic. Při cestě ze Spořilova zpět na Průmyslovou jsem se chtěl nejhoršímu vyhnout rafinovanou objížďkou, ale i ta už byla před křižovatkou Mírového hnutí x K Horkám slušně zkolabovaná, takže jsem se nakonec musel procpat Jižním městem a jet přes Uhříněves (bál jsem se tohoto úseku a komplikovaného odbočení doleva na Kutnohorskou). Ještě že mě řízení baví a nikam jsem nepospíchal! Nevím, jak často tohle nastává, ale poprvé se mi to včera nepřihodilo. Závěr: 511 se musí dostavět, i kdyby na to měl být speciální zákon jako na D5! |
|
| Autor: | Svatosp [ 19.4.2011 13:06:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Tento popisovany jev nastava dost casto, prumerne jednou za 10 dnu urcite. Nevim ale, jak tomu pomuze dostaveni casti okruhu, tohle je spis problem jizni spojky kdyz se neco stane kolem lanoveho mostu, tak to vsichni objizdeji pres Sporilov a cele se to pak totalne ucpe. |
|
| Autor: | Standa [ 19.4.2011 13:19:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Svatosp píše: ...Nevim ale, jak tomu pomuze dostaveni casti okruhu, tohle je spis problem jizni spojky kdyz se neco stane kolem lanoveho mostu, tak to vsichni objizdeji pres Sporilov a cele se to pak totalne ucpe. |
|
| Autor: | Bobek [ 19.4.2011 13:57:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Standa píše: někde jsem zaslechl, že snad za včerejším kolapsem stála právě srážka dvou kamionů |
|
| Autor: | kasme [ 14.6.2011 17:24:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
poslední dobou se začíná zase mluvit o tom, že... Praha zvažuje, že pustí kamiony zpátky na Jižní spojku. Pouze v noci 14. června 2011 17:55 Vedení hlavního města zkoumá, jak vyřešit situaci na Spořilovské ulici. Tady se totiž po spuštění Pražského okruhu mezi dálnicemi D1 a D5 zvýšil provoz, a to o devět tisíc vozidel za den. Jednou z variant řešení je, že by pustilo kamiony na Jižní spojku, ale jen v noci. http://praha.idnes.cz/praha-zvazuje-ze-pusti-kamiony-zpatky-na-jizni-spojku-pouze-v-noci-1fe-/praha-zpravy.aspx?c=A110614_1602929_praha-zpravy_ab Tento týden bychom měli mít dokončenou studii, která řekne, zda toto opatření by situaci výrazně zlepšilo. od osmi či devíti hodin večer až do ranních šesti hlukové limity překročeny právě v noci ...vybudovat další část Pražského okruhu, která povede od dálnice D1 směrem k Běchovicím. Podle náměstka primátora Karla Březiny by se měla začít stavět v roce 2012. |
|
| Autor: | Marooned17 [ 15.6.2011 8:40:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
A v údolí Jižní spojky lidé nebydlí? Jižní spojka jde po dně údolí, jehož severní strana je hustě zastavěná. Nevidím žádný rozdíl oproti Spořilovu. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 15.6.2011 9:11:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Marooned17 píše: A v údolí Jižní spojky lidé nebydlí? Jižní spojka jde po dně údolí, jehož severní strana je hustě zastavěná. Nevidím žádný rozdíl oproti Spořilovu. Přece jenom jsou obytné domy o dost dál a navíc je údolí celkem zarostlé... Ale tady není žádné řešení správné, kromě dostavby okruhu... |
|
| Autor: | dd [ 15.6.2011 10:02:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Rozdíl je také v tom, že se proud kamionů rozdělí a přes Jižní spojku pojedou jen ty na D5. Teď jedou přes Spořilovskou všechny kamiony. |
|
| Autor: | Jakub Šponar [ 15.6.2011 17:55:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
A jižní spojka je pozvolné klesání/stoupání takže se to dá jet i u kamiónů na "lehkej plyn". Vyjet Spořilov nahoru znamená u kamiónů (speciálně naloženejch) sešlápnout pedál od plynu až na podlahu. |
|
| Stránka 13 z 60 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|