| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Spořilovská spojka a související problémy http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=1652 |
Stránka 14 z 60 |
| Autor: | kik [ 15.6.2011 18:22:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Jelikoz delam na Chodove tak tu situaci znam velice dobre. Nastesti existuje jedna objizdna trasa, ktera zatim vzdycky byla bez problemu. V idealnim pripade trva cesta Chodov - Cerny Most cca 20 minut, v tom nejhorsim cca 30-35 minut. |
|
| Autor: | adamos [ 3.8.2011 18:44:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
A je to tady: Kamióny se přes noc vrátí na Jižní spojku http://www.novinky.cz/domaci/240858-kamiony-se-pres-noc-vrati-na-jizni-spojku.html?ref=zpravy-dne Citace: Kamióny se znovu vrátí na pražskou Jižní spojku. Po komunikaci budou moci jezdit od 22:00 do 06:00. Důvodem rozhodnutí jsou stížnosti obyvatel Spořilova, přes nějž po loňském zprovoznění jižního úseku Pražského okruhu nákladní vozy při cestě z hradecké dálnice D11 projížděly. Magistrátnímu návrhu ve středu vyhověla Praha 4. |
|
| Autor: | kasme [ 3.8.2011 23:46:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Citace: "Ze spojky budou za Barrandovským mostem pokračovat po Strakonické a dále na Pražský okruh." takže aby si zase užil někdo jinej, nově Malá Chuchle a Lahovičky a přes řeku i další... ty je tam ještě neměli... Lahovice nepočítám - ty mají PHS to jsem na to zvědav oficiální zpráva MHMP: Spořilovu se uleví, kamiony se v noci přesunou na Jižní spojku http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/sporilovu_se_ulevi_kamiony_se_v_noci.html |
|
| Autor: | dobrenz [ 4.8.2011 8:20:06 ] |
| Předmět příspěvku: | to Kasme : takze hluk na Sporilove vadi |
celkove ty lidi ze sidliste maji nejak spatny nervy - Letnany, Kacerov, Sporilov - vsude omezeni rychlosti. Nejlepsi je R8 exit aus Prag, kde je 80kmh - omezeni hluku a kolem dokola jen pole a zadnej barak. Ten Brezina bude taky asi jednou docent jako nas pan president |
|
| Autor: | Nystrom [ 4.8.2011 8:33:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
to budou ty kamiony takhle stěhovat po celé Praze? Každý ať si užije chvilku. Kdyby šlo o intenzity, tak je to přes den, jde o noční hluk. A Praha se bojí soudního rozhodnutí? A od kdy? |
|
| Autor: | dobrenz [ 4.8.2011 8:36:16 ] |
| Předmět příspěvku: | to NYSTROM: a stat prijde o penize z myta |
ale to je Brezina...Kdo ho videl v TV. Populista a trochu low level IQ |
|
| Autor: | JirkaS [ 4.8.2011 8:41:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Spíš mě zajímá, kdo tak silně lobuje za Barrandov, že se nepoužije původní trasa. |
|
| Autor: | dobrenz [ 4.8.2011 8:59:58 ] |
| Předmět příspěvku: | to JirkaS |
Ale jsou to cesky paradoxy - zrovna Sporilov nebo Legerova a cela Magistrala je bydleni pro chudsi vrstvy. Takovej Kacerov *stredni vrstva* - tam je kraval uz leta a ty lidi to tam berou s gracii. |
|
| Autor: | dobrenz [ 4.8.2011 9:26:29 ] |
| Předmět příspěvku: | apropo -nechcete to prejmenovat? |
Sporilov-masakr nikdy nebyl. Provoz uplne bezny a to jezdim po E55 od Brna kazdej den. To Barrandov-Hill to byl vetsi virvaar! Jenom co udelalo chaos bylo posunuti znacky "silnice pro MV" pred MUK na Sporilove. Taky trochu populismus kvuli radoby bezpecnosti. Pritom tyhle znacky jsou pouzivany proto aby tam nemohli cyklisti a chodci. |
|
| Autor: | kasme [ 4.8.2011 9:49:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: posunuti znacky "silnice pro MV" |
dobrenz píše: Jenom co udelalo chaos bylo posunuti znacky "silnice pro MV" pred MUK na Sporilove. Taky trochu populismus kvuli radoby bezpecnosti. Pritom tyhle znacky jsou pouzivany proto aby tam nemohli cyklisti a chodci. co se kam posouvalo? |
|
| Autor: | dobrenz [ 5.8.2011 7:06:30 ] |
| Předmět příspěvku: | puvodne byl konec "silnice pro motorova vozidla" |
az za najezdem na jizni tangentu (ve smeru od Jizniho mesta). Ted je znacka posunuta jeste 200 mpred Exit-Sporilov, takze defacto tam muzou chodit chodci a cyklisti. To same bylo udelano na magistrale, ale tam aspon dali znacku zakaz chodcum. |
|
| Autor: | kasme [ 5.8.2011 7:19:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: posunuti znacky "silnice pro MV" |
jsem asi trochu mimo, nešlo by naznačit v mapě nebo fotce? |
|
| Autor: | MPMP [ 5.8.2011 7:55:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Domnívám se, že je míněno toto místo. "Původně" se skutečně dalo projet na JS směr P9 stále po "R", ale takhle to tam je už několik let. To se zase někdo "probudil", že? |
|
| Autor: | dobrenz [ 5.8.2011 8:05:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
chcit to dat jako soubor, ale nechce me to pustit. prosim instrukce |
|
| Autor: | dobrenz [ 5.8.2011 8:45:56 ] |
| Předmět příspěvku: | to MPMP |
proc probudil? Byla k tomu prilezitost? Tenhle posun je tam od roku 2010? V kazdem pripade to nemeni nic na tom, ze to je cechismus. Defacto ted na tu silnici mohou i ceske matky se svejma vrazednejma zbranema - kocar pred sebou |
|
| Autor: | adamos [ 5.8.2011 8:51:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Důvody neznám, ale pravděpodobně to bude tím připojovákem ze Spořilova a následným odbočovákem na JS směr Hostivař. Tam se proplejtá tolik dopravy, že tam padesátka prostě bejt musí. A na konec autíčka s padesátkou šoféři zareagujou spíš, než jenom na padesátku. Další důvod může bejt - jak já bych se jako cyklista dostal ze Spořilova na Bohdalec? mapa |
|
| Autor: | dobrenz [ 5.8.2011 9:14:52 ] |
| Předmět příspěvku: | to adamos: ze sporilova vede pod penny stara silnice |
koncepconst a strategie nejsou tvoje silne stranky ne? Prave 50 kmh zhustuje provoz a dochazi k bizarnim situacim. A konecne kdy se cesi nauci najizdet a sjizdet z dalnice? mezi tema vsudepritomnyma billboardama vypadaj streleny a ustrseny |
|
| Autor: | MPMP [ 5.8.2011 9:23:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: to MPMP |
dobrenz píše: proc probudil? Byla k tomu prilezitost? Tenhle posun je tam od roku 2010? V kazdem pripade to nemeni nic na tom, ze to je cechismus. Defacto ted na tu silnici mohou i ceske matky se svejma vrazednejma zbranema - kocar pred sebou A důvod je naprosto zřejmý - "autíčko" je specielní druh komunikace, kam nesmí každý a tudíž k ní (podle naší legislativy a ve městě celkem i podle zdravého rozumu) musí existovat "neautíčková" alternativa. Toto ale ve směru Spořilov -> Bohdalec neplatí, jiná cesta, kromě objíždění buď přes Kačerov, nebo Záběhlice v tomto místě není. |
|
| Autor: | MPMP [ 5.8.2011 9:29:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: to adamos: ze sporilova vede pod penny stara silnice |
dobrenz píše: koncepconst a strategie nejsou tvoje silne stranky ne? Prave 50 kmh zhustuje provoz a dochazi k bizarnim situacim. A konecne kdy se cesi nauci najizdet a sjizdet z dalnice? mezi tema vsudepritomnyma billboardama vypadaj streleny a ustrseny Předem děkuji za odpověď. |
|
| Autor: | kasme [ 5.8.2011 10:26:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
silnice pro MV je tam přerušena už hodně dlouho a kdo ví jestli to vůbec někdy propojeno bylo... Spíš bych řekl, že dříve nebyla spořilovská spojka "silnice pro MV" |
|
| Autor: | jonáš [ 5.8.2011 10:30:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Spíš je otázka, jestli někde ve světě řešej "průplet dvou směrů" takhle šílenym způsobem .. no, stalo se, ale příliš to tam celý připomíná dlouhodobý provizorium, i s tim úrovňovym vykříženim nájezdů na JS. Předpokládám že ničeho jinýho se tam nedožijeme |
|
| Autor: | adamos [ 5.8.2011 11:22:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
kasme píše: Spíš bych řekl, že dříve nebyla spořilovská spojka "silnice pro MV" Autíčko tam je, co pamatuju Spojku. Dokonce tam bývalo i číslo silnice 243 |
|
| Autor: | MPMP [ 5.8.2011 16:15:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
Ano, kdysi to skutečně bylo od D1 na JS směr Praha 9 celé "s autíčkem", ale k tomu posunu došlo před hóóóóódně lety. |
|
| Autor: | Mike [ 5.8.2011 20:15:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
jestli to dopadne, tak jsem se konečně jednou v hlasování trefil bůh nás ochraňuj, kdybych se stejně trefil i v otázce VMO |
|
| Autor: | kasme [ 31.8.2011 8:22:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Spořilovský masakr |
deník Blesk 31.8.2011 píše: Blokáda: 20. září neprojedou! Kamiony se vrací na Jižní spojku, ale jen v noci * Ve dne dál dusí Spořilov PRAHA – Dusíme se tu. Nemůžeme zde žít. Čím déle tu jezdí kamiony, tím více je tu nemocných. Těmito větami se snaží i nadále bojovat obyvatelé Spořilova. A to i přesto, že kamiony z jejich čtvrti od zítřka zmizí aspoň v nočních hodinách. Spořilovským to však nestačí. Chtějí, aby se nákladní auta vrátila na Jižní spojku i ve dne. A proto teď přitvrdili. 20. září chystají blokádu Spořilovské. Slibují, že dorazí stovky lidí! „Už se na tu vzniklou situaci nemůžeme koukat. Proto bude blokáda. Máme dva cíle. Aby město přerozdělilo kamionovou dopravu stejným dílem mezi Spořilov, Jižní spojku a zbytek silnic. Pak chceme, aby vláda, ministerstvo dopravy a financí uvolnily peníze na dostavbu Pražského okruhu,“ odůvodnila Jana Růžičková z občanského sdružení SOS Spořilov chystanou blokádu, která je naplánovaná na 20. září. Poslední kapkou prý bylo odsunutí stavby okruhu u Běchovic. Celou dobu totiž všichni ze Spořilova doufali, že až se dostaví, vše se změní. „Podle mých informací to bude tak v roce 2020 nejdříve, a tak dlouho už čekat fakt nemůžeme,“ pokračovala Růžičková. Zánět průdušek a hrtanu, záněty spojivek, chronická chřipka, zánět dýchací soustavy, zánět spojivek, angína, zápal plic, poruchy imunity a alergie. To jsou nejčastější onemocnění, která podle lékařské studie, kterou si nechali vypracovat, hlásí v nemocnici tamní obyvatelé. „Je to tady jeden velký smrtící trojúhelník. Z jedné strany spojka, pak magistrála a po Spořilovské skrz sídliště jezdí ty kamiony,“ posteskla si Karolína Sobotková z Prahy 4. Nejčastěji překračují naměřené nay hodnoty prach a oxidy dusíku. „Budu i nadále bojovat za obyvatele Spořilova, aby nákladní vozy zmizely i v denních hodinách,“ potvrdil starosta Prahy 4 Pavel Horálek. Ten zároveň dodal, že toto první opatření přinese jen částečnou úlevu, a to v nočních hodinách. Kamiony se na Jižní spojku přesunou mezi 22:00 a 6:00. *** Hlukové limity?Tady se přivírají oči! Podle podkladů, které má k dispozici sdružení SOS Spořilov, tam limity na měření hluku nejspíš nikomu nic neříkají. „Přestože jsou dané 60/50 decibelů (den/ noc), nám je tady hygiena zvedla na 74/67, a to dříve bylo povoleno 70/60. A i tak se to překračuje. Je to šílené. Dostali totiž výjimku, protože to mělo být jen krátkodobě, teď se z toho stalo dlouhodobě a výjimka by se měla odebrat,“ popsala Jana Růžičková z občanského sdružení SOS Spořilov. |
|
| Stránka 14 z 60 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|