|
Právě je 27.4.2021 9:52:12
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Spořilovská spojka a související problémy
Spořilovská spojka a související problémy
| Autor |
Zpráva |
|
medvid
Příspěvky: 301
|
 Re: Spořilovský masakr
pí Růžičková má asi všechny nemoci světa. Ale její rozčilení chápu, měla by ale spíše bojovat za dostavbu pražského okruhu. Než bojovat o přesunu problémů na někoho jiného.
|
| 31.8.2011 9:46:58 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Spořilovský masakr
Já tedy nevidím žádný důvod, proč by kamiony nemohly jezdit D5-D11 po staru. Bylo to politické rozhodnutí (podpořené vidinou peněz z mýta) a jako každé politické rozhodnutí je pochybné. Spořilov je obehnán dálnicemi a zatížen je i bez přesměrování kamionů dost.
|
| 31.8.2011 18:25:13 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Spořilovský masakr
V podstatě jde jen o to, jestli má současná koalice víc voličů na Spořilově nebo na Barrandově 
|
| 31.8.2011 19:14:10 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Spořilovský masakr
zcela určitě jich má hodně v Běchovicích, jinak už by se bagrovalo 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 31.8.2011 20:07:07 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Spořilovský masakr
Problém je, že směr východ (D11,R10,D8) na západ (D5, R6, R7) činí pouhých cca 30% všech náklaďáků, co dnes jedou od MÚK Záběhlice po Spořilovské nahoru, čili obnovení provozu směrem na Barrandovský most i mimo noc by asi moc nepomohlo... Lepší by bylo asi řešení aby kamiony směrem "do kopce" nejezdily vůbec a jezdili přes MÚK s 5. května...
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 1.9.2011 8:23:17 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Spořilovský masakr
martini píše: Problém je, že směr východ (D11,R10,D8) na západ (D5, R6, R7) činí pouhých cca 30% všech náklaďáků, co dnes jedou od MÚK Záběhlice po Spořilovské nahoru, čili obnovení provozu směrem na Barrandovský most i mimo noc by asi moc nepomohlo... Lepší by bylo asi řešení aby kamiony směrem "do kopce" nejezdily vůbec a jezdili přes MÚK s 5. května... To je sice fakt, ale byl by to návrat k původnímu stavu, který byl na Spořilově předtím a na JS by to zas takový problém nevyvolalo. Samozřejmě, že by se měla udělat i ta dlouho plánovaná protihlukovka. Silný provoz tam stejně zůstane i po dostavbě 511.
|
| 1.9.2011 8:31:37 |
|
 |
|
grundyg
Příspěvky: 149
|
 Re: Spořilovský masakr
martini píše: Problém je, že směr východ (D11,R10,D8) na západ (D5, R6, R7) činí pouhých cca 30% všech náklaďáků, co dnes jedou od MÚK Záběhlice po Spořilovské nahoru, čili obnovení provozu směrem na Barrandovský most i mimo noc by asi moc nepomohlo... Lepší by bylo asi řešení aby kamiony směrem "do kopce" nejezdily vůbec a jezdili přes MÚK s 5. května... Ehm, řekl bych že to by určitě lepší řešení nebylo. Výsledkem by byla zacpaná JS (protože u vjezdu do garáží Kačerov by kamiony v pravoúhlé zatáčce jely opravdu zcela krokem) a následně zacpaný příjezd do Phy po D1 (vykřížení osobáky z 5. května x kolona kamionů). Naštěstí ten most u garáží to stejně neunese, takže je to passé.
|
| 1.9.2011 8:46:49 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Spořilovský masakr
Jestli se bavíme o nočním provozu, pak by to MÚK Kačerov podle mě v pohodě zvládla.
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 1.9.2011 9:07:36 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Spořilovský masakr
grundyg píše: Naštěstí ten most u garáží to stejně neunese, takže je to passé. Z čeho tady vycházíte? Na co tedy byl ten most konstruován? To bylo na nějakou nižší únosnost?Myslím, že v republice je daleko více mostů v horším stavu... Mohlo by se jednat o noční i celodenní provoz. Záleží na rychlosti, jakou se dá ta "pravoúhlá" zatáčka projet. Mně zase tak úplně pravoúhlá nepřijde, ale to by se muselo prověřit samozřejmě...
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 1.9.2011 11:17:07 |
|
 |
|
Max
Příspěvky: 318 Bydliště: Praha
|
 Re: Spořilovský masakr
A nebo postavit jeste most pres ulici 5. května, napojit to na ten stavajici mostek, a vytvorit tak semidirektivni rampu z JS  ale to je jenom takova utopie  navic tam vadi ta benzinka...jediny v cem bych nevidel problem, je ta unosnost, pochybuju, ze by byla nejaka radove nizsi...
|
| 1.9.2011 13:39:32 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Spořilovský masakr
to jsem zvědav na to dopravní značení... hlavně na tom barranďáku a kolik kamioňáků (zahraničních) o tom ví ČTK píše: Na pražskou Jižní spojku se dnes v noci vrátí kamiony
Praha 1. září (ČTK) - Na pražskou Jižní spojku se dnes v noci vrátí kamiony. Jejich návrat vždy od 22:00 do 06:00 odsouhlasila v polovině srpna rada hlavního města. S opatřením, které podle vedení města i Prahy 4 pomůže obyvatelům Spořilova, nesouhlasí opozice čtvrté městské části. Poškodí prý lidi z Krče, Braníku, Chuchle a Lahovic. Připravili proto petici, kterou podepsalo asi 700 lidí. ČTK o tom dnes informoval opoziční zastupitel Petr Štěpánek (SZ). Kamiony na Jižní spojku nesměly od loňského září, kdy se otevřela další část okruhu kolem Prahy. Nákladní vozy proto od té doby projížděly přes Spořilov. Proti tomu protestovali místní obyvatelé i nuselská radnice, podle kterých kamionová doprava v místě zhoršila životní prostředí. Vedení města proto odsouhlasilo noční návrat kamionů na Jižní spojku. Dnes v noci tak opět mohou řidiči kamionů využít tuto trasu ve směru od Štěrboholské radiály přes Barrandovský most. Za ním musí sjet na Strakonickou ulici a u Zbraslavi najet na Pražský okruh. Opatření kritizuje opozice. '(Primátor Bohuslav) Svoboda s (náměstkem Karlem) Březinou si počínají jako v Kocourkově, Praha je jedinou českou obcí, která ignoruje obchvat a vrací kamiony do centra města,' poznamenal Štěpánek. Strana zelených navrhuje, aby místo návratu kamionů na Jižní spojku byla Spořilovská ulice překryta tubusem z polykarbonátu nebo aby se část nákladní dopravy přesunula na železnici. Představitelé hlavního města již v minulosti uvedli, že rozhodnutí je 'nejlepší ze všech špatných'. Jediným plnohodnotným řešením je podle nich výstavba navazujícího úseku Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Slíbili, že vrácení kamionů na Jižní spojku bude na začátku příštího roku vyhodnoceno.
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 1.9.2011 15:14:36 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Spořilovský masakr
Napadají mě dvě otázky: 1. Kolik se nočním průjezdem ušetří na mýtu? (D1 0. - 10. km + 512+513) 2. O kolik se vlivem bodu 1 zvýší noční průjezd kamionů přes Prahu? (rozuměj včetně průjezdu po Jižní spojce přiléhající ke Spořilovu)?
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 1.9.2011 15:29:53 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Spořilovský masakr
Novej obor, politická urbanistika  Jinak jestli jede na Spořilovskou z východu JS jen 30% kamionů, odkud se bere těch zbylých 70%?
|
| 1.9.2011 15:32:02 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Spořilovský masakr
jonáš píše: Novej obor, politická urbanistika  Jinak jestli jede na Spořilovskou z východu JS jen 30% kamionů, odkud se bere těch zbylých 70%? Ne 30% z východu, ale 30% je transport východ západ. Zbytek pojede dolu na D1, I/3, takže se ho přesměrování na JS netýká.
|
| 1.9.2011 15:34:45 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Spořilovský masakr
Jo tak .. sem to nějak nerozklíčoval  Když už je ta Spořilovská i Kačerovská křižovatka zmršená, tak by to chtělo Spořilovskou ještě nějakej metr zakopat, postavit zárubní zdi a nahoře to zakrejt jak Vídeňskou tangentu nebo průtah Regensburgem. Tim by získalo sídliště zas spojení mezi východní a západní částí a pomohlo by to úplně všemu. U křižovatky s SJM by to chtělo zrušit ten zpanchartělej výjezd do Spořilova (následuje usilovně zklidňovaná Hlavní ..) a dostavět tu čtvrtou větev a bylo by vymalováno. Když už by chtěli spořilováci mermomocí mít svůj exit, mnohem líp by se hodil o kus dál do Severozápadní I. Jenže takovýhle úprav se asi nedožijeme 
|
| 1.9.2011 16:17:57 |
|
 |
|
grundyg
Příspěvky: 149
|
 Re: Spořilovský masakr
martini píše: grundyg píše: Naštěstí ten most u garáží to stejně neunese, takže je to passé. Z čeho tady vycházíte? Na co tedy byl ten most konstruován? To bylo na nějakou nižší únosnost?Myslím, že v republice je daleko více mostů v horším stavu... Mohlo by se jednat o noční i celodenní provoz. Záleží na rychlosti, jakou se dá ta "pravoúhlá" zatáčka projet. Mně zase tak úplně pravoúhlá nepřijde, ale to by se muselo prověřit samozřejmě... O tom nedostatečně únosném mostu to proběhlo v médiích cca před měsícem, ale nevím, kde měli novináři zdroj. Viz třeba http://www.lidovky.cz/tiskni.asp?r=ln-auto&c=A110804_074821_ln-auto_apeV noci bych věřil tomu že by to šlo, ale přes den těžko, ta zatáčka je fakt ostrá, na konci prudce stoupající rampy. Kdyby měl být tudy veden celodenní tranzit tak by to byla pěkná ostuda a dopravní katastrofa.
|
| 1.9.2011 19:30:24 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Spořilovský masakr
právě jsem uskutečnil cca 5 minutové pozorování provozu na Jižní spojce...
K Barranďáku projelo 5 kamionů a jeden nadměr. V opačném směru jeden.
Předpokládám, že co se týče značení, přibyly maximálně dodatkové tabulky 06.00 - 22.00 pod zákazové značky. Změny ve značení cílů nepředpokládám... (kromě Barranďáku)
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 1.9.2011 22:22:53 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Spořilovský masakr
v dnešní mf dnes je také článek, kde zmiňují, že by bylo nutné reko mostu 5.května
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 2.9.2011 14:05:25 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Spořilovský masakr
na Strakonické jsou zákazové značky (pro NA) beze změny - to by mě zajímalo jestli byla vůbec nějaká změna provedena... že by je každou noc zakrývali je nepravděpodobné 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 2.9.2011 14:14:06 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Spořilovský masakr
kasme píše: na Strakonické jsou zákazové značky (pro NA) beze změny - to by mě zajímalo jestli byla vůbec nějaká změna provedena... že by je každou noc zakrývali je nepravděpodobné  Z které strany? Od R1? Tam se přece nic zakrývat nebude. povolení NAD na JS v noci platí pouze ve směru P9 -> P5, opačně nikoliv! Opačně se Spořilovem jede z kopce, tedy bez motoru, a to nebylo předmětem stížností. 
|
| 2.9.2011 15:40:34 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Spořilovský masakr
no jo... už se v tom ztrácím 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 2.9.2011 18:30:22 |
|
 |
|
grundyg
Příspěvky: 149
|
 Re: Spořilovský masakr
Teď se v tom hlavně asi budou ztrácet řidiči kamionů :-/ I když pomoct by jim mohl ušetřený benzín a mýto.
|
| 2.9.2011 18:39:07 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Spořilovský masakr
tak jo, dodatkovky tam jsou ale ne všude (jen na zákazech přímo na JS, na nájezdech ani návěstech nejsou), a ty šipečky u myší díry... v Malé Chuchli je pro NA 50 km/h Příloha:
bm.JPG [ 26.19 KiB | Zobrazeno 4062 krát ]
Barranďák: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... o/bm/1109/MÚK Vídeňská: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... k6/110903/
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 3.9.2011 20:51:03 |
|
 |
|
caveman
Příspěvky: 359
|
 Re: Spořilovský masakr
Pokud to dobře chápu, bylo v srpnu v tichosti vydáno územní rozhodnutí na tu novou rampu JS od Štěrbohol směr Bohdalec? I. Vydává r o z h o d n u t í o u m í s t ě n í s t a v b y nazvané J.S. - rampa Spořilovská, úprava sjezdu 5.května, Praha 4 (č.akce 999329), Druhá etapa – dopravní opatření ke zprovoznění Pražského okruhu 1. Stavba přípojné větve MÚK Záběhlice (J.S. – Spořilovská) ze směru od Štěrbohor na Bohdalec k ul. Chodovské je umístěna v severním kvadrantu MÚK v prostoru mezi Jižní spojku, tělesem tramvajové trati a železniční tratí směr Praha Krč - Praha Vršovice http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... xw&cad=rja
|
| 5.9.2011 13:17:49 |
|
 |
|
Maniac
Příspěvky: 164
|
 Re: Spořilovský masakr
caveman píše: Pokud to dobře chápu, bylo v srpnu v tichosti vydáno územní rozhodnutí na tu novou rampu JS od Štěrbohol směr Bohdalec? I. Vydává r o z h o d n u t í o u m í s t ě n í s t a v b y nazvané J.S. - rampa Spořilovská, úprava sjezdu 5.května, Praha 4 (č.akce 999329), Druhá etapa – dopravní opatření ke zprovoznění Pražského okruhu 1. Stavba přípojné větve MÚK Záběhlice (J.S. – Spořilovská) ze směru od Štěrbohor na Bohdalec k ul. Chodovské je umístěna v severním kvadrantu MÚK v prostoru mezi Jižní spojku, tělesem tramvajové trati a železniční tratí směr Praha Krč - Praha Vršovice http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... xw&cad=rjaNo to je dost, toto se mělo udělat současně se zprovozněním PO.
|
| 5.9.2011 13:44:12 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|