Právě je 27.4.2021 9:52:12




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 60  Další
 Spořilovská spojka a související problémy 

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?
Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen 7%  7%  [ 6 ]
Ano, změna proběhne do konce roku 2010 18%  18%  [ 16 ]
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011 12%  12%  [ 11 ]
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ 1%  1%  [ 1 ]
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá 27%  27%  [ 24 ]
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí 35%  35%  [ 31 ]
Celkem hlasů : 89

 Spořilovská spojka a související problémy 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 301
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
pí Růžičková má asi všechny nemoci světa. Ale její rozčilení chápu, měla by ale spíše bojovat za dostavbu pražského okruhu. Než bojovat o přesunu problémů na někoho jiného.


31.8.2011 9:46:58
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Já tedy nevidím žádný důvod, proč by kamiony nemohly jezdit D5-D11 po staru. Bylo to politické rozhodnutí (podpořené vidinou peněz z mýta) a jako každé politické rozhodnutí je pochybné. Spořilov je obehnán dálnicemi a zatížen je i bez přesměrování kamionů dost.


31.8.2011 18:25:13
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
V podstatě jde jen o to, jestli má současná koalice víc voličů na Spořilově nebo na Barrandově ;-)


31.8.2011 19:14:10
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
zcela určitě jich má hodně v Běchovicích, jinak už by se bagrovalo :!:

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


31.8.2011 20:07:07
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Problém je, že směr východ (D11,R10,D8) na západ (D5, R6, R7) činí pouhých cca 30% všech náklaďáků, co dnes jedou od MÚK Záběhlice po Spořilovské nahoru, čili obnovení provozu směrem na Barrandovský most i mimo noc by asi moc nepomohlo... Lepší by bylo asi řešení aby kamiony směrem "do kopce" nejezdily vůbec a jezdili přes MÚK s 5. května...

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


1.9.2011 8:23:17
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
martini píše:
Problém je, že směr východ (D11,R10,D8) na západ (D5, R6, R7) činí pouhých cca 30% všech náklaďáků, co dnes jedou od MÚK Záběhlice po Spořilovské nahoru, čili obnovení provozu směrem na Barrandovský most i mimo noc by asi moc nepomohlo... Lepší by bylo asi řešení aby kamiony směrem "do kopce" nejezdily vůbec a jezdili přes MÚK s 5. května...
To je sice fakt, ale byl by to návrat k původnímu stavu, který byl na Spořilově předtím a na JS by to zas takový problém nevyvolalo. Samozřejmě, že by se měla udělat i ta dlouho plánovaná protihlukovka. Silný provoz tam stejně zůstane i po dostavbě 511.


1.9.2011 8:31:37
Profil
 

Příspěvky: 149
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
martini píše:
Problém je, že směr východ (D11,R10,D8) na západ (D5, R6, R7) činí pouhých cca 30% všech náklaďáků, co dnes jedou od MÚK Záběhlice po Spořilovské nahoru, čili obnovení provozu směrem na Barrandovský most i mimo noc by asi moc nepomohlo... Lepší by bylo asi řešení aby kamiony směrem "do kopce" nejezdily vůbec a jezdili přes MÚK s 5. května...

Ehm, řekl bych že to by určitě lepší řešení nebylo. Výsledkem by byla zacpaná JS (protože u vjezdu do garáží Kačerov by kamiony v pravoúhlé zatáčce jely opravdu zcela krokem) a následně zacpaný příjezd do Phy po D1 (vykřížení osobáky z 5. května x kolona kamionů). Naštěstí ten most u garáží to stejně neunese, takže je to passé.


1.9.2011 8:46:49
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Jestli se bavíme o nočním provozu, pak by to MÚK Kačerov podle mě v pohodě zvládla.

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


1.9.2011 9:07:36
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
grundyg píše:
Naštěstí ten most u garáží to stejně neunese, takže je to passé.
Z čeho tady vycházíte? Na co tedy byl ten most konstruován? To bylo na nějakou nižší únosnost?Myslím, že v republice je daleko více mostů v horším stavu...

Mohlo by se jednat o noční i celodenní provoz. Záleží na rychlosti, jakou se dá ta "pravoúhlá" zatáčka projet. Mně zase tak úplně pravoúhlá nepřijde, ale to by se muselo prověřit samozřejmě...

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


1.9.2011 11:17:07
Profil
 

Příspěvky: 318
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
A nebo postavit jeste most pres ulici 5. května, napojit to na ten stavajici mostek, a vytvorit tak semidirektivni rampu z JS :) ale to je jenom takova utopie :) navic tam vadi ta benzinka...jediny v cem bych nevidel problem, je ta unosnost, pochybuju, ze by byla nejaka radove nizsi...


1.9.2011 13:39:32
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
to jsem zvědav na to dopravní značení... hlavně na tom barranďáku
a kolik kamioňáků (zahraničních) o tom ví

ČTK píše:
Na pražskou Jižní spojku se dnes v noci vrátí kamiony

Praha 1. září (ČTK) - Na pražskou Jižní spojku se dnes v noci vrátí kamiony. Jejich návrat vždy od 22:00 do 06:00 odsouhlasila v polovině srpna rada hlavního města. S opatřením, které podle vedení města i Prahy 4 pomůže obyvatelům Spořilova, nesouhlasí opozice čtvrté městské části. Poškodí prý lidi z Krče, Braníku, Chuchle a Lahovic. Připravili proto petici, kterou podepsalo asi 700 lidí. ČTK o tom dnes informoval opoziční zastupitel Petr Štěpánek (SZ).
Kamiony na Jižní spojku nesměly od loňského září, kdy se otevřela další část okruhu kolem Prahy. Nákladní vozy proto od té doby projížděly přes Spořilov. Proti tomu protestovali místní obyvatelé i nuselská radnice, podle kterých kamionová doprava v místě zhoršila životní prostředí.
Vedení města proto odsouhlasilo noční návrat kamionů na Jižní spojku. Dnes v noci tak opět mohou řidiči kamionů využít tuto trasu ve směru od Štěrboholské radiály přes Barrandovský most. Za ním musí sjet na Strakonickou ulici a u Zbraslavi najet na Pražský okruh.
Opatření kritizuje opozice. '(Primátor Bohuslav) Svoboda s (náměstkem Karlem) Březinou si počínají jako v Kocourkově, Praha je jedinou českou obcí, která ignoruje obchvat a vrací kamiony do centra města,' poznamenal Štěpánek. Strana zelených navrhuje, aby místo návratu kamionů na Jižní spojku byla Spořilovská ulice překryta tubusem z polykarbonátu nebo aby se část nákladní dopravy přesunula na železnici.
Představitelé hlavního města již v minulosti uvedli, že rozhodnutí je 'nejlepší ze všech špatných'. Jediným plnohodnotným řešením je podle nich výstavba navazujícího úseku Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Slíbili, že vrácení kamionů na Jižní spojku bude na začátku příštího roku vyhodnoceno.

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


1.9.2011 15:14:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Napadají mě dvě otázky:
1. Kolik se nočním průjezdem ušetří na mýtu? (D1 0. - 10. km + 512+513)
2. O kolik se vlivem bodu 1 zvýší noční průjezd kamionů přes Prahu? (rozuměj včetně průjezdu po Jižní spojce přiléhající ke Spořilovu)?

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


1.9.2011 15:29:53
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Novej obor, politická urbanistika ;-)
Jinak jestli jede na Spořilovskou z východu JS jen 30% kamionů, odkud se bere těch zbylých 70%?


1.9.2011 15:32:02
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
jonáš píše:
Novej obor, politická urbanistika ;-)
Jinak jestli jede na Spořilovskou z východu JS jen 30% kamionů, odkud se bere těch zbylých 70%?
Ne 30% z východu, ale 30% je transport východ západ. Zbytek pojede dolu na D1, I/3, takže se ho přesměrování na JS netýká.


1.9.2011 15:34:45
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Jo tak .. sem to nějak nerozklíčoval ;-) Když už je ta Spořilovská i Kačerovská křižovatka zmršená, tak by to chtělo Spořilovskou ještě nějakej metr zakopat, postavit zárubní zdi a nahoře to zakrejt jak Vídeňskou tangentu nebo průtah Regensburgem. Tim by získalo sídliště zas spojení mezi východní a západní částí a pomohlo by to úplně všemu. U křižovatky s SJM by to chtělo zrušit ten zpanchartělej výjezd do Spořilova (následuje usilovně zklidňovaná Hlavní ..) a dostavět tu čtvrtou větev a bylo by vymalováno. Když už by chtěli spořilováci mermomocí mít svůj exit, mnohem líp by se hodil o kus dál do Severozápadní I. Jenže takovýhle úprav se asi nedožijeme ;-)


1.9.2011 16:17:57
Profil
 

Příspěvky: 149
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
martini píše:
grundyg píše:
Naštěstí ten most u garáží to stejně neunese, takže je to passé.
Z čeho tady vycházíte? Na co tedy byl ten most konstruován? To bylo na nějakou nižší únosnost?Myslím, že v republice je daleko více mostů v horším stavu...

Mohlo by se jednat o noční i celodenní provoz. Záleží na rychlosti, jakou se dá ta "pravoúhlá" zatáčka projet. Mně zase tak úplně pravoúhlá nepřijde, ale to by se muselo prověřit samozřejmě...


O tom nedostatečně únosném mostu to proběhlo v médiích cca před měsícem, ale nevím, kde měli novináři zdroj. Viz třeba http://www.lidovky.cz/tiskni.asp?r=ln-auto&c=A110804_074821_ln-auto_ape

V noci bych věřil tomu že by to šlo, ale přes den těžko, ta zatáčka je fakt ostrá, na konci prudce stoupající rampy. Kdyby měl být tudy veden celodenní tranzit tak by to byla pěkná ostuda a dopravní katastrofa.


1.9.2011 19:30:24
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
právě jsem uskutečnil cca 5 minutové pozorování provozu na Jižní spojce...

K Barranďáku projelo 5 kamionů a jeden nadměr. V opačném směru jeden.

Předpokládám, že co se týče značení, přibyly maximálně dodatkové tabulky 06.00 - 22.00 pod zákazové značky.
Změny ve značení cílů nepředpokládám... (kromě Barranďáku)

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


1.9.2011 22:22:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
v dnešní mf dnes je také článek, kde zmiňují, že by bylo nutné reko mostu 5.května

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


2.9.2011 14:05:25
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
na Strakonické jsou zákazové značky (pro NA) beze změny - to by mě zajímalo jestli byla vůbec nějaká změna provedena...
že by je každou noc zakrývali je nepravděpodobné :)

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


2.9.2011 14:14:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
kasme píše:
na Strakonické jsou zákazové značky (pro NA) beze změny - to by mě zajímalo jestli byla vůbec nějaká změna provedena...
že by je každou noc zakrývali je nepravděpodobné :)
Z které strany? Od R1? Tam se přece nic zakrývat nebude. povolení NAD na JS v noci platí pouze ve směru P9 -> P5, opačně nikoliv! Opačně se Spořilovem jede z kopce, tedy bez motoru, a to nebylo předmětem stížností. 8-)


2.9.2011 15:40:34
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
no jo... už se v tom ztrácím :crazy:

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


2.9.2011 18:30:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 149
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Teď se v tom hlavně asi budou ztrácet řidiči kamionů :-/ I když pomoct by jim mohl ušetřený benzín a mýto.


2.9.2011 18:39:07
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
tak jo, dodatkovky tam jsou ale ne všude (jen na zákazech přímo na JS, na nájezdech ani návěstech nejsou), a ty šipečky u myší díry... :crazy:
v Malé Chuchli je pro NA 50 km/h
Příloha:
bm.JPG
bm.JPG [ 26.19 KiB | Zobrazeno 4062 krát ]

Barranďák: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... o/bm/1109/
MÚK Vídeňská: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... k6/110903/

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


3.9.2011 20:51:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 359
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Pokud to dobře chápu, bylo v srpnu v tichosti vydáno územní rozhodnutí na tu novou rampu JS od Štěrbohol směr Bohdalec?

I. Vydává r o z h o d n u t í o u m í s t ě n í s t a v b y nazvané J.S. - rampa Spořilovská, úprava sjezdu 5.května, Praha 4 (č.akce 999329), Druhá etapa – dopravní opatření ke zprovoznění Pražského okruhu
1. Stavba přípojné větve MÚK Záběhlice (J.S. – Spořilovská) ze směru od Štěrbohor na Bohdalec k ul. Chodovské je umístěna v severním kvadrantu MÚK v prostoru mezi Jižní spojku, tělesem tramvajové trati a železniční tratí směr Praha Krč - Praha Vršovice

http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... xw&cad=rja


5.9.2011 13:17:49
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
caveman píše:
Pokud to dobře chápu, bylo v srpnu v tichosti vydáno územní rozhodnutí na tu novou rampu JS od Štěrbohol směr Bohdalec?

I. Vydává r o z h o d n u t í o u m í s t ě n í s t a v b y nazvané J.S. - rampa Spořilovská, úprava sjezdu 5.května, Praha 4 (č.akce 999329), Druhá etapa – dopravní opatření ke zprovoznění Pražského okruhu
1. Stavba přípojné větve MÚK Záběhlice (J.S. – Spořilovská) ze směru od Štěrbohor na Bohdalec k ul. Chodovské je umístěna v severním kvadrantu MÚK v prostoru mezi Jižní spojku, tělesem tramvajové trati a železniční tratí směr Praha Krč - Praha Vršovice

http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... xw&cad=rja

No to je dost, toto se mělo udělat současně se zprovozněním PO.


5.9.2011 13:44:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 60  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz