Právě je 27.4.2021 9:52:26




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 60  Další
 Spořilovská spojka a související problémy 

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?
Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen 7%  7%  [ 6 ]
Ano, změna proběhne do konce roku 2010 18%  18%  [ 16 ]
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011 12%  12%  [ 11 ]
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ 1%  1%  [ 1 ]
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá 27%  27%  [ 24 ]
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí 35%  35%  [ 31 ]
Celkem hlasů : 89

 Spořilovská spojka a související problémy 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 250
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Demonstrace před jednáním pražského zastupitelstva.... kdyby šli demonstrovat radši do Běchovic :roll:


5.10.2011 7:01:33
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
To už bych nechal tomu magisrátu, jak se s jinejma pražskejma částma srovná. Naopak, jsou rozumný, postupujou podle subordinace, žádnej lynch.


5.10.2011 8:36:12
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
tam se furt musí něco dít...
omezení v dolní části :crazy:

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ss/111202/

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


3.12.2011 9:05:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
http://praha.idnes.cz/nova-prazska-koal ... zpravy_sfo

Obyvatele Spořilova trápí kamiony projíždějící jejich čtvrtí už více než rok. Od loňského září nesmí totiž vjíždět na Jižní spojku, takže jezdí v těsné blízkosti sídliště. Spořilovští proto pravidelně pořádají demonstrace a happeningy, kterými se pokoušejí na svoji situaci upozornit, a požadují urychlené řešení (více čtěte zde). Teď na něj možná dojde.
"Rada podpoří všechny aktivity včetně občanských tak, aby hmatatelných výsledků bylo dosaženo v krátkodobém horizontu," píší ve svém programovém prohlášení politici ODS a TOP 09. Jak konkrétně to udělají, už dokument neuvádí. Primátor Bohuslav Svoboda ale minulý týden slíbil, že situaci začne řešit v lednu.


22.12.2011 8:26:56
Profil
 

Příspěvky: 310
Příspěvek Liebe Frau Hruskova
to co vidite na Sporilove je uplne prumerny provoz na dalnicich kolem vsech metropoli na svete, jenomze tam obyvatelsto vi, ze kdyz bydli ve meste, ze to bude hlucnejsi. Vy jen remcate, ale aby jste s petici podporili dalsi vystavbu R1 to uz ne. Vy jste asi moc necestovala, ze?


22.12.2011 8:44:44
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Mě taky připadá, že někteří obyvatelé velkoměsta si myslí, že budou mít klídek jak na samotě u lesa

_________________
http://www.youtube.com/egelebege


22.12.2011 8:58:37
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Mírné OT o nespravedlnosti světa a zmatenosti některých lidí:

Odkaz na petici města Říčany za dostavbu 511 dala do tohoto fóra právě paní Hrušková, předpokládám, že petici podepsala a pár dalších podpisů ulovila. Že to splete Dobronín, to bych chápal, ale není jediný. Jeden kamarád, který dokonce příležitostně čte tohle fórum, okomentoval zmíněnou petici slovy: "To určitě podepíšu, je to potřeba a v Běchovicích to blokuje nějaká ženská... nějaká Hrušková!" :shock: ...


22.12.2011 10:25:03
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
egelebege píše:
Mě taky připadá, že někteří obyvatelé velkoměsta si myslí, že budou mít klídek jak na samotě u lesa
Ten Spořilov je ale opravdu hlukem zatížen příliš a navíc zbytečně - stačí dostavět 511, která bude mít z hlediska hlučnosti určitě mnohem lepší parametry, od doby zprovoznění Spořilovské spojky dost zpřísnily normy.


22.12.2011 10:28:11
Profil
 

Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Standa píše:
Mírné OT o nespravedlnosti světa a zmatenosti některých lidí:

Odkaz na petici města Říčany za dostavbu 511 dala do tohoto fóra právě paní Hrušková, předpokládám, že petici podepsala a pár dalších podpisů ulovila. Že to splete Dobronín, to bych chápal, ale není jediný. Jeden kamarád, který dokonce příležitostně čte tohle fórum, okomentoval zmíněnou petici slovy: "To určitě podepíšu, je to potřeba a v Běchovicích to blokuje nějaká ženská... nějaká Hrušková!" :shock: ...



Standovi děkuji za zastání. Petici za dostavbu 511 jsem podepsala a sehnala i spousty podpisů u nás v práci. Jako říčanská ani jinak nemohu. Ta nějaká ženská z Běchovic je úplně jiná.


22.12.2011 12:31:14
Profil
 

Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Ještě k petici města Říčany. Možnost podepsat se pod tuto petici byla prodloužena do konce tohoto roku. Takže se může Dobronín pochlapit a svůj omyl odčinit sehnáním ještě několika podpisů :-))))


22.12.2011 12:38:31
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Hrušková píše:
...Standovi děkuji za zastání. Petici za dostavbu 511 jsem podepsala a sehnala i spousty podpisů u nás v práci. Jako říčanská ani jinak nemohu. Ta nějaká ženská z Běchovic je úplně jiná.
Rádo se stalo :) , tomu kamarádovi jsem to taky vysvětlil, podpis samozřejmě dal. Snad už si to tady budou všichni pamatovat, že jste náš spojenec ;) !


22.12.2011 12:42:21
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Standa píše:
egelebege píše:
Mě taky připadá, že někteří obyvatelé velkoměsta si myslí, že budou mít klídek jak na samotě u lesa
Ten Spořilov je ale opravdu hlukem zatížen příliš a navíc zbytečně - stačí dostavět 511, která bude mít z hlediska hlučnosti určitě mnohem lepší parametry, od doby zprovoznění Spořilovské spojky dost zpřísnily normy.

Já to myslel všeobecně viz Běchovice, Suchdol, 50-ka na dálnici atp. V tomhle konkrétním případě je jasný, že jiný řešení než dostavba 511 není

_________________
http://www.youtube.com/egelebege


22.12.2011 17:11:57
Profil
 

Příspěvky: 643
Bydliště: dálnice v eu
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Hrušková píše:
Ještě k petici města Říčany. Možnost podepsat se pod tuto petici byla prodloužena do konce tohoto roku. Takže se může Dobronín pochlapit a svůj omyl odčinit sehnáním ještě několika podpisů :-))))

Mohu vědět kde je možnost petici podepsat? Protože bydlim v Uhříněvsi tak se mě ta část okruhu taky dost týká. Pár podpisů bych taky sehnal

_________________
http://www.youtube.com/egelebege


22.12.2011 17:15:47
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Mám stejný dotaz a taky seženu nějaké podpisy.... :ok: :lol: :P


22.12.2011 17:22:54
Profil
 

Příspěvky: 798
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Tady na stránkách Říčan


23.12.2011 8:25:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Spořilov se měl hlavně už dávno řešit stejně jako městskej okruh v Mnichově nebo průtah Regensburgem. To co tam bolševik vyblil je horší zvěrstvo než magisrála v Legerovce, právě proto že to šlo jen s malym navýšenim nákladů postavit pořádně rovnou.


23.12.2011 11:33:39
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
jonáš píše:
Spořilov se měl hlavně už dávno řešit stejně jako městskej okruh v Mnichově nebo průtah Regensburgem. To co tam bolševik vyblil je horší zvěrstvo než magisrála v Legerovce, právě proto že to šlo jen s malym navýšenim nákladů postavit pořádně rovnou.
Ovšem proti stavu před vybudováním spojky, kdy jezdily kamiony Lešanskou nahoru a Senohrabskou dolů a tyhle ulice se skoro nedaly přejít (přecházel jsem je obě cestou do školy), bylo i tohle zvěrstvo úlevou. Uvidíme, jak to tam bude vypadat bez kamionů po zprovoznění 511, ÚP Prahy snad s nějakým alespoň částečným zatunelováním počítá.


23.12.2011 11:43:29
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Tak jistě, v takový Bělehradský to byl taky před vybudovánim magisrály masakr, eště se do toho pletly tramvaje .. :lol:


23.12.2011 12:37:37
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Standa píše:
jonáš píše:
Spořilov se měl hlavně už dávno řešit stejně jako městskej okruh v Mnichově nebo průtah Regensburgem. To co tam bolševik vyblil je horší zvěrstvo než magisrála v Legerovce, právě proto že to šlo jen s malym navýšenim nákladů postavit pořádně rovnou.
Ovšem proti stavu před vybudováním spojky, kdy jezdily kamiony Lešanskou nahoru a Senohrabskou dolů a tyhle ulice se skoro nedaly přejít (přecházel jsem je obě cestou do školy), bylo i tohle zvěrstvo úlevou. Uvidíme, jak to tam bude vypadat bez kamionů po zprovoznění 511, ÚP Prahy snad s nějakým alespoň částečným zatunelováním počítá.


Já hlavně nerozumím tomu, proč se ten Spořilov neřešil v době kdy byla ve výstavbě jižní část okruhu. V tu dobu už bylo naprosto jasné, že 511 hned tak nebude, rozhodně né zároveň s tím jihem. Dávno to mohlo být z velké části zakryto, ovšem pražští plánovači z ÚV ODS se na to ..... vykašlali. To není zas tak náročná stavba, aby se nedala během několika let stihnout a pokud chceme žít civilizovaně, tak se to jednou stejně bude muset postavit, aby ta oblast byla k důstojnému žití. Teprve po zprovoznění jihu se někdo probral resp. byl spíš přinucen hněvem ulice k nějáké aktivitě a vymýšlí teď různé polovičaté varianty s protihlukovými stěnami :kladivo: které navíc stejně nikdo nehodlá dotáhnout k realizaci :ko: Takhle si tedy dopravní politiku fungujícího města nepředstavuji


23.12.2011 12:52:43
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
jenže zakrytí spořilovské by vyrazilo jednu nátlakovou skupinu, která je "pro" 511
a pak by se taky mohlo stát, že z toho bude tipicky "dočasné" řešení :twisted:

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


23.12.2011 20:42:33
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Vždy znovu a znovu se divím jak jsou naši volení a dobře placení zástupci nekompetentní a nemyslí s vizí. Jsem z toho pravidelně smutný a otrávený. :ko: :twisted: :evil: Jinak všem hezké vánoce!!!


23.12.2011 21:46:59
Profil
 

Příspěvky: 689
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Měl byste si dát novoroční předsevzetí - už nebudu otávený z toho, že naši volení .... Nemůžete to totiž účinně ovlivnit. Dobrá zpráva je to, že na rozdíl od minulého režimu, tito se tam moc dlouho neudrží. Takže určitá šance tu vždycky je :-)

_________________
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI


23.12.2011 22:04:16
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Mě připadá, že problém je mimo jiné taky v tom, že některé pravicové politické strany považují jakékoliv plánování za sprosté slovo, za něco, co je spojeno se socialismem a čemu se z principu vyhýbají. Je to svého druhu primitivní extrémistický postoj, ode zdi ke zdi. Zatímco dřív se plánovala kdejaká blbost, tak oni naopak najust neplánují nic, včetně věcí, které plánování nutně vyžadují. Neprojevuje se to jenom v dopravě, ale třeba i tím, že najednou mnohde chybí místa v mateřských školkách, přičemž ty školy před pár lety zrušili. Nenapadlo je podívat se na demografický vývoj, protože by to bylo příliš "komunistické" kdyby něco plánovali a zamysleli se co bude za pár let ......


24.12.2011 2:53:46
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
A co třeba, že ŘSD nemá v působnosti Jižní spojku a TSK zase Pražský okruh. A organizace prostě spolu nekomunukují, tak jak by bylo třeba. Nic víc bych zatím neviděl.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


24.12.2011 3:24:46
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Spořilovský masakr
Není to jen o neschopnosti dvou státních organizací spolu komunikovat. Opravdu zde chybí plánování, podle mě také proto, že potlačuje určitý typ spekulací - nešlo by jen tak jednoduše ze dne na den prohlásit nějaký původně bezcenný pozemek za stavební.
Vždycky mě fascinuje pohled na starou mapu Prahy, kde je nakreslena budoucí uliční síť, často i parcelní bloky v oblastech, které byly zastavěny třeba až za 20 let. Tehdy to bez problémů šlo, dnes by to ohrozilo volný trh. :roll:


24.12.2011 20:32:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 60  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz