Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od mapman »

Tyhle "ekodukty" jsou tam spíš jako klasický požadavek na zmírnění fragmentace krajiny. Nejde jenom o zvířátka (i když zajíců a srnek tam asi chodí dost), ale i o zachování volnějšího průchodu přes VR pro lidi - po ekoduktu bez problémů projede zemědělská technika, projdou koně, cyklisti, kočárky atp. Navíc na VR ta ČSPH je i podle výše uvedené fotky pořád v uctivé vzdálenosti.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Městská a příměstská zvířena má pro strach uděláno a je na různé hluky, ruchy, světla a přítomnost lidí zvyklá. Když mohou ta zvířata v klidu běhat mezi domy za přítomnosti lidí a provozu aut, tak přejdou i ten ekodukt. Já osobně jsem příznivcem těchto staveb, i když samozřejmě všeho s mírou.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od dvs »

Uff, to jsem si oddychl že ten připojovák má parametry na 100Km/h a by tam kvůli němu dali zase zpátky 80 by bylo smutné :)
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od Mike »

jen aby, on to jednou "někdo vyhodnotí" a bude po 3,14či
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od dvs »

Mike píše:jen aby, on to jednou "někdo vyhodnotí" a bude po 3,14či
No trochu je na to zaděláno, protože ten připojovák půjde tím ekoduktem a bude užší 3,25m. Takový kamióňák to bude rvát podvědomě do pravého pokud možno jěště před tím ekoduktem, protože nebude chtít zavadit o tu klenbu... Každopádně ta délka je daleko lepší než takové cinovecké, kde to je na max 80km/h.
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od Orel »

Podle fotografie nebude pumpa žádný obr, a i když obslužný komfort bude asi minimální, bude to na VR poslední natankování před Prahou na výjezdu z R10. Jen mi není jasné pro koho je pumpa vlastně určena. Mimopražští nechají auto na záchytném parkovišti a natankují si při cestě domů, pražáci si natankují ve své čtvrti a kamionáři s tranzitem na D8 natankují u větší pumpy. A určitě to nebude z důvodu nějaké láce, všichni známe dobře ceny na výpadovkách okolo Prahy. A to umístění za mostem na Budovatelské, do levé zatáčky s výjezdem do ekoduktu, také není zrovna ideální. Ono však na délce VR 5,3 km je problém vybrat jiné místo. V Satalicích je po sjezdu z R10 most přes železnici, za ním je všude plyn a před Kbelskou jsou zase vysoké svahy, takže těch možností moc není.
VR_pumpa.jpg
VR_pumpa.jpg (119.53 KiB) Zobrazeno 10989 x
MPMP
Příspěvky: 3323
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od MPMP »

Vím, že toto je fórum příznivců dálnic, taky rád jedu "svižně", ale na VR by mi nejvíc vyhopvovala "nulová varianta". Tady ČSPH nemusí být opravdu žádná. :crazy:
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od Orel »

Jsem stejného názoru. Bydlím nedaleko VR, jezdím po ní, ale ještě jsem neměl potřebu na ní natankovat. Již během stavby VR se psalo o tom, že na tomto kilometru má být pumpa. Po dostavbě VR jsem měl za to, že jde o uzavřenou věc, a proto mě překvapilo, že lobby a korupce si zase našla cestičku, jak narušit tuto dokončenou a fungující stavbu. Nemluvě o tom, že za budoucí pumpou byla rekonstruována stezka pro pěší, sloužící zároveň jako cyklostezka s návazností na oba ekodukty. Podél ní byla vysázena alej nových stromků, jen se obávám, že hluk a exhalace od pumpy na zážitku z procházky nebo projížďky moc nepřidá.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od dd »

Orel píše:... všichni známe dobře ceny na výpadovkách okolo Prahy.
Takový Lukoil na D8 patří dlouhodobě mezi jednu z nejlevnějších pump, které znám.

Ale všeobecně máte pravdu, a přesto má většina pump pořád vcelku obsazeno. Já to taky nechápu, ale např. u firemních aut cenu benzínu většina lidí vůbec neřeší, platí to přece firma. Proto myslím, že i tady budou mít zákazníků dostatek.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od Lenny »

Navíc to není jen o tom, že si koupím benzín či naftu, ale spousta řidičů si zastaví na záchod, pro občerstvení, kvůli odpočinku atd.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od pp21 »

Tak pumpa už skoro stojí a začalo se se stavbou připojení. Doprave je vedena zúžením pruhů, zůstávají zachovány dva pruhy, značeno je to slušně, omezení na 60 km/h. Před ekoduktem roste gabionová zeď a až cca 100 metrů za ekodukt jsou vytrhané odvodňovací žlaby v příkopu.
MPMP
Příspěvky: 3323
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od MPMP »

A doplním - značení je udělané "po česku". Před stavbou je přeškrtnuté omezení na 100km/h, následuje přenosné omezení na 60 km/h a na konci stavby je přenosný "konec všech omezení". Takže od konce stavby máme 130. :)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od siesa »

MPMP píše:A doplním - značení je udělané "po česku". Před stavbou je přeškrtnuté omezení na 100km/h, následuje přenosné omezení na 60 km/h a na konci stavby je přenosný "konec všech omezení". Takže od konce stavby máme 130. :)
No to bohuzel nemame....naopak 80ku, neb jsme v obci, ze?!
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od dvs »

cedule obce PRAHA je až před sjezdem na Kbelskou
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od pp21 »

siesa píše:No to bohuzel nemame....naopak 80ku, neb jsme v obci, ze?!
To prave uz asi dva mesice nejsme, znacka Praha je nove az za druhym ekoduktem. Takze opravdu 130.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od siesa »

Aha. tAk to se omlouvam. Uz jsem tamtudy nekolik tydnu nejel... Pardon :)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od dvs »

Jo bacha, ale 130 bych tam zas tak moc nepokoušel. Jedině, že by někdo chtěl získat judikát, zda řidič pozná, zda je na rychlostce v intravilánu (tj. 80km/h) nebo na dálnici. Já to teda dnes nepoznám. Taková analogie toho borce co vjel do obce po místní silnici a hájil se, že tam není cedule obce.
jozka
Příspěvky: 2793
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od jozka »

Ta mistni silnice byla I/13 a okoli je zastavene uz snad deset km pred Decinem :-)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od siesa »

jozka píše:Ta mistni silnice byla I/13 a okoli je zastavene uz snad deset km pred Decinem :-)
To uz se ady vasnive resilo jinde....Btw. to bych musel jet po D1 80 uz nekde o Mirosovic.... :?
milbi
Příspěvky: 41
Registrován: 21.7.2011 9:58:41

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od milbi »

MPMP píše:A doplním - značení je udělané "po česku". Před stavbou je přeškrtnuté omezení na 100km/h, následuje přenosné omezení na 60 km/h a na konci stavby je přenosný "konec všech omezení". Takže od konce stavby máme 130. :)
Podobně "prasácky" skončila oprava na Šterboholské radiále, co byla před dvěma měsíci. Když se jede od Jižní spojky, tak na konci Prahy je nyní vpravo v křoví škrtnutá "80", takže lze až k Běchovicům jet 130 km/h (značky jen vlevo nejsou platné).
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od FlakY` »

A obec tam značená nebyla?
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od kasme »

FlakY` píše:A obec tam značená nebyla?
kde? :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kolik je výška v kraji oblouku toho ekoduktu v místě připojovacího pruhu ČS? Tak by očko mám pocit, že kamion to tam bude mít docela natěsno.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Praha“