České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=186
Stránka 13 z 47

Autor:  chaloupka [ 5.4.2011 11:31:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Ale v někde v polovině je to stále přerušené (tedy nenapojené) - v místě spojky mezi černým mostem a letňanama. Tedy alespoň minulý týden bylo

Autor:  kasme [ 12.4.2011 6:44:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

deník Blesk 12. 4. 2011 píše:
(Už zase) staví Vysočanskou radiálu

Stavba má už čtyřletý skluz * 5,6 km za 2,4 miliardy

PRAHA - Dějí se opravdu zázraky, nebo se konečně nové vedení magistrátu rozhoupalo k akci? Na Vysočanské radiále se po dlouhé době znovu začalo něco dít. Po pětiapůlkilometrové silnici se přitom mělo jezdit už v roce 2007. Tedy před čtyřmi roky! A tak až pojedete do Prahy z Mladé Boleslavi, nelekněte se, až uvidíte u budoucího napojení právě na Vysočanskou radiálu silničáře. To nebude přelud, ale dlouho očekávaná skutečnost!

Silnice je kromě jedné malé části téměř hotová. Postaven je například most s křižovatkou u Kbelské ulice, mimoúrovňová křižovatka s ulicí Budovatelskou či most přes železniční trať u Satalic... Ale skoro 70 tisíc vozů denně projíždí ulicemi Kbelská, Poděbradská a Chlumecká.
Teď to však vypadá, že po dlouhé době a několika vleklých sporech se Vysočanská radiála možná i dokončí. „Vedení magistrátu se opravdu snaží o zprovoznění této komunikace na severovýchodě Prahy,“ potvrdila Blesku mluvčí magistrátu Tereza Krásenská s tím, že důvodem velkého zpoždění byly neshody s majitelem dvou pozemků. „Stavba se o něco posunula. Bohužel se zatím nejedná o finální dokončení. Výškově se teď upravuje komunikace pro budoucí napojení radiály,“ vysvětlila Krásenská. Kdy se na silnici vydají první řidiči, ale stále nikdo netuší!

***

Proč je radiála tak důležitá?

V budoucnu propojí Vysočany, Hloubětín, Černý Most a Satalice. Nyní se ale výstavba dostala pouze do první etapy. Tedy spojení průmyslového polookruhu ČAKOVICE s Pražským okruhem a s komunikací R1. ČAKOVICE Později by měla Vysočanská radiála pokračovat směrem do centra, kde by se měla napojit na Městský okruh (v ulicích Čuprova a Sokolovská), který zde zatím ale ještě není hotov. Teď se staví 5,6 kilometru dlouhý úsek a délka dalšího má být 3,5 kilometru. Předpokládané náklady na stavbu prvního úseku činí více než 2,4 miliardy korun.

Autor:  bhs [ 12.4.2011 12:57:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

..... Kdy se na silnici vydají první řidiči, ale stále nikdo netuší! :jidlo:

Vzhledem k tomu, že je to kvůli té neshodě s majitelem, tuší někdo alespoň to, co se v této věci děje ? Doufám, že tu nemáme další Havránkovou ...

Existuje možnost alespoň částečného využití této budované komunikace, pokud by to výše uvedený majitel (a náš skvělý systém) zablokoval ?

Autor:  MPMP [ 12.4.2011 13:01:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

bhs píše:
..... Kdy se na silnici vydají první řidiči, ale stále nikdo netuší! :jidlo:

Vzhledem k tomu, že je to kvůli té neshodě s majitelem, tuší někdo alespoň to, co se v této věci děje ? Doufám, že tu nemáme další Havránkovou ...

Existuje možnost alespoň částečného využití této budované komunikace, pokud by to výše uvedený majitel (a náš skvělý systém) zablokoval ?
Myslím, že odpovědi jsou na obě otázky stejné:
NE
NE
:?

Autor:  thruby [ 12.4.2011 14:53:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Jednoduchá základní otázka, nevím zda tu již padla:proč to sakra nezačnou vyvlasťnovat? Tuhle jsem poslouchal v autě rádio o situaci tuším ve Zlíně nebo Otrokovicích a ta bylo řečeno, že "pozemky pro výstavbu silnice byly standardně vyvlastněny". Proč již dávno nezačali tady, když je to téměř celé několik let postaveno a tranzit ničí zdraví spoustě lidem v Hloubětíně?!

Autor:  Ondra O.K. [ 12.4.2011 15:40:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Nekde v hloubi tohoto tematu je to zmineno (mimochodem plati i pro Havrankovou) - obecne je mozne zahajit vyvlastneni jen pokud majitel nesouhlasi s prodejem.
A problem tady i s pani Havrankovou neni ze by nesouhlasili, oni v zasade souhlasi ale resi se podminky. V tomto pripade to bylo, pokud si vzpominam, ze vlastnik chce aby mesto odkoupilo i dalsi pozemky, ktere mu patri (a tusim ze na nich uz davno stoji nejaka komunikace bez jakehokoliv vyrovnani)...a to je asi zasadni problem procesu vyvlastnovani..

A navic u nekterych pozemku nebyl jasny majitel, pak nejakeho nasli zijiciho snad v Australii atd...zakon neumoznuje vyvlastnit bez jasneho vlastnika a napr. schovat nekde kauci na pozdejsi vyrovani atd..

Mimochodem toto bylo tusim soucasti navrhu noveho zakona cca 2 roky zpet (puvodne pro R35), ktery byl shozen ze stolu.

Autor:  mapman [ 12.4.2011 15:49:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Zákon č. 416/2009 Sb. to řeší, takže se stolu shozen nebyl ... Ten byl připravován původně pro R35.

Nicméně dle mých informací má projít jak stavební zákon, tak zákon o vyvlastnění, a v té souvislosti i 416ka, letos výraznými novelizacemi. Otázkou je nakolik se tyto nové předpisy vztahují na již zahájená řízení atp...

Autor:  Ondra O.K. [ 12.4.2011 16:23:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Aha, mel jsem za to ze kdyz to proslo tim pripominkovym rizenim a zacalo se to vztahovat na vsechny R/D, jakasi poslankyne do toho nastrkala tolik zmen ze to prestalo davat smysl a neschvalilo se to...
Nu coz, tim lip..ale asi obecne palti ze novy zakon nemuze ovlivnit neco z minulosti na uz zahajene rizeni, je na to nejake latinske slovo ;) kdo vi..

Autor:  Max [ 12.4.2011 16:39:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

To slovo je retroaktivita :)

Kazdopadne neslo by v tomhle pripade obejit tak, ze by se to rizeni na ten problematickej pozemek skoncilo a v dobe platnosti novyho zakona rozjelo obratem znovu ? Preci jenom se v tomhle pripade nejedna o soudni rizeni :)

Autor:  Jarda Š. [ 12.4.2011 23:21:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Tady nejde tolik o retroaktivitu jako o tzv. přechodnou úpravu. Obvyklé je, že zákon v přechodném ustanovení stanoví, že řízení zahájená před jeho účinností se dokončí podle dosavadních předpisů, je však možné i řešení, že se zahájená řízení dokončí podle nového zákona (zde je právě nutno zvážit, zda by to neznamenalo nepřípustnou retroaktivitu) anebo neskončená řízení se zastaví a případně znovu zahájí podle nového zákona. Retroaktivita je nepřípustná např. v trestním právu, pokud by použití nového zákona vedlo k odsouzení za čin, který v době spáchání nebyl trestný nebo k vyššímu trestu.

Autor:  Ondra O.K. [ 13.4.2011 8:58:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

OT: zaujalo me to, takze jen pro zajimavost o retroaktivite - pekna prace na http://www.law.muni.cz/sborniky/dp08/fi ... /vojir.pdf

Retroaktivita je slovo latinského původu; skládá z výrazů retro a agere. Retro znamená zpět,
nazpět, dozadu; agere hnát, honit, pohánět.25 Retro-agere je tedy v původním významu hnát
zpět.26


Mimochodem ta latina je Lex retro non agit - Zákon nepůsobí zpětně ;)

Autor:  Jirka [ 1.5.2011 19:04:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

S příchodem jara se oživila aktivita prací na VR na více frontách, jak bude patrné z následujících obrázků. V plném proudu jsou práce s napojením Novopacké ulice na VR ve směru od Mladé Boleslavi (obr. 1 až 4). Na obr. 5 a 6 jsou detaily prací na kanalizaci. Na obr. 7 je jeden ze základů pro osazení rámu pro informační tabule. Na obr. 8 je odvážena zemina ze severní poloviny vozovky před mostem VR přes R1. ....

http://www.rychnovinky.cz/21639-vysocan ... -2011.html

Autor:  hh [ 1.5.2011 20:45:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Dneska jsem se vracel po R10 a provoz je převeden komplet vlevo a vpravo se již napojuje na novou radiálu - kéž by se to už brzy otevřelo!

Autor:  mbmat [ 1.5.2011 21:34:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Já tamtudy jel asi před dvěma týdny a to už to převedené bylo.

Autor:  Ondra O.K. [ 5.5.2011 7:44:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Na MUK s krizovatkou Kbelska (sjezdove rampy) zacala pokladka asfaltu. Vyjezd u Kbelske na rampu naopak zase rozbijeli sbijeckou, nekde u dilatacnich spar.

No a na ul. Kbelske pro zmenu zase vykopavaji uz jednou zasypany prikop pro kabely a hlinu odvazeji...Kocourkov :D

Autor:  kasme [ 5.5.2011 8:35:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

dopravní zpravodaj mi právě hlásil, že se asfaltuje na mostě přes Kbelskou
to vypadá, že to s tím zprovozněním myslej vážně :)

Autor:  bhs [ 5.5.2011 13:47:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Moc se na zprovoznění Vysočanské radiály těším - nějak ale nemohu dohledat, na kdy se to plánuje. Asi moje chyba, mohl by prosím někdo napovědět ?

Autor:  jannnn [ 5.5.2011 14:04:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Tvoje chyba to není, protože těch termínů je, bylo a ještě bude tolik....

Autor:  pp21 [ 5.5.2011 17:17:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

bhs píše:
Moc se na zprovoznění Vysočanské radiály těším - nějak ale nemohu dohledat, na kdy se to plánuje. Asi moje chyba, mohl by prosím někdo napovědět ?

Termínů už bylo hodně, poslední zveřejněná informace zněla "do listopadu (2011) by se to mělo vyřešit". Ovšem nebylo z toho patrné, jestli řešením bylo míněno že si získá scházející pozemek pro nutnou přeložku plynovodu, nebo rovnou zprovoznění. Taktéž slovní spojení "by se mělo" se dá vyložit všelijak...

Autor:  chaloupka [ 6.5.2011 8:46:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Petr Pokorný píše:
bhs píše:
Moc se na zprovoznění Vysočanské radiály těším - nějak ale nemohu dohledat, na kdy se to plánuje. Asi moje chyba, mohl by prosím někdo napovědět ?

Termínů už bylo hodně, poslední zveřejněná informace zněla "do listopadu (2011) by se to mělo vyřešit". Ovšem nebylo z toho patrné, jestli řešením bylo míněno že si získá scházející pozemek pro nutnou přeložku plynovodu, nebo rovnou zprovoznění. Taktéž slovní spojení "by se mělo" se dá vyložit všelijak...


Ano ... Navíc to evokuje dojem, že se mluví o konkrétním zodpovědném pracovníkovi jménem "pan Ono", na kterého se v případě dotazů můžeme bez obav obracet :-)

Autor:  MPMP [ 6.5.2011 12:30:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

A sekretářku mu dělá paní/slečna "by se". Ta je taky u každý události, kterou se politici zviditelňují, co? :D

Autor:  Sosa [ 6.5.2011 21:26:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

A nebo jsou tam tajemní " ONI ".

Autor:  kasme [ 9.5.2011 18:32:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

poledne na Kbelské
Příloha:
09052011u.JPG
09052011u.JPG [ 34.33 KiB | Zobrazeno 3546 krát ]

Autor:  chaloupka [ 12.5.2011 12:30:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Tak na křižovatce s R10 už za chvíli budou pokládat finální povrch... Jen jsem zvědavý na to, až tu pustí jen na této křižovatce (protože uprostřed radiály to ještě nemají) na ty zácpy v jednopruhovém sjezdu na ČM... Ale asi to budeme muset chvíli vydržet

Autor:  kasme [ 12.5.2011 12:32:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

chaloupka píše:
zácpy v jednopruhovém sjezdu na ČM...

jako že kde? :)

Stránka 13 z 47 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/