| Autor |
Zpráva |
|
nitro
Příspěvky: 2
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Když se tak dívám na poslední fotky, tak mě napadá jedna otázka. Je opravdu potřeba mít takový les veřejného osvětlení okolo radiály? Hezky je to vidět třeba na téhle fotce. Přijde mi to trochu zbytečné mít sloupy uprostřed a ještě po stranách... Nebo je k tomu nějaký důvod?
|
| 2.7.2011 13:01:40 |
|
 |
|
Redispero
Příspěvky: 340
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
nitro píše: ... Nebo je k tomu nějaký důvod? To je dáno zkreslením objektivu, pokud fotíte na dlouhé ohnisko... Ve skutečnosti to tak hustý les není.
|
| 2.7.2011 16:27:19 |
|
 |
|
nitro
Příspěvky: 2
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Redispero píše: To je dáno zkreslením objektivu, pokud fotíte na dlouhé ohnisko... Ve skutečnosti to tak hustý les není. To chapu, ze je to trochu zkreslene, ale to nic nemeni na tom, ze sloupy jsou jak na stranach ve stredovem pasu. Nemyslim, ze by to neslo cele osvitit jednou radou svetel uprostred silnice, ale klidne se necham presvedcit o opaku
|
| 2.7.2011 16:45:03 |
|
 |
|
Orel
Příspěvky: 70
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
MPMP píše: S posledním obrázkem souhlasím, ale jsem přesvědčen, že místo nad přeložkou plynovodu DN 500 je už dávno hotové a ta nehotová část je nad stávajícím vedením plynovodu určeného k přeložení. Ale možná se pletu.  Asi nečteš všechny příspěvky. V jednom z nich popisuji, že 500mm vedení bylo přeloženo již v loňském roce. Tuto starší fotku jsem použil pro plánek vedení záměrně, aby přispěvatel "dvs" viděl, kde k přeložce vedení 500mm došlo, a že se nenachází pod onou nehotovou částí.
|
| 2.7.2011 18:51:12 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Orel píše: MPMP píše: S posledním obrázkem souhlasím, ale jsem přesvědčen, že místo nad přeložkou plynovodu DN 500 je už dávno hotové a ta nehotová část je nad stávajícím vedením plynovodu určeného k přeložení. Ale možná se pletu.  Asi nečteš všechny příspěvky. V jednom z nich popisuji, že 500mm vedení bylo přeloženo již v loňském roce. Tuto starší fotku jsem použil pro plánek vedení záměrně, aby přispěvatel "dvs" viděl, kde k přeložce vedení 500mm došlo, a že se nenachází pod onou nehotovou částí. Naopak, čtu všechny příspěvky a reagoval jsem na příspěvek z 29.6.2011 23:11:20, kde je fotografie a zákres do ÚP. Na fotografii je napsáno "Hromady hlíny, zde vede asi ten plynovod DN 500". Vyjádřil jsem názor, že ten vede o kus dál (což mi teď bylo potvrzeno) a v zákresu do ÚP je text "Místo s hromadami hlíny". Vyjádřil jsem se, že to tam není, protože zakreslené místo je přeložka toho DN 500 a ten je již hotový a že pod "hromadami" je naopak nepřeložený zbytek toho druhého vedení (to co je v zákresu červeně). Nic jiného jsem nikdy netvrdil a za výše napsaném si stojím. Pokud se pletu, tak mi nekdo vysvětlete v čem. 
|
| 2.7.2011 21:10:49 |
|
 |
|
Orel
Příspěvky: 70
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
MPMP> Asi jsem si tvoji větu špatně vyložil. Sorry.
|
| 3.7.2011 17:26:15 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Napojení R10 má komplet povrch, stačí doladit, nalajnovat a může se směr R10 - R1 510 převést na dlouhodobě provisorní větev MÚK a můžem slavit zprovoznění dalších pár set metrů Pražského okruhu http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 10705/r10/pro směr R1 - R10 se bude muset ještě propojit vozovka R1 510 s přímým směrem (směr 520) viz.: vlevo http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.htmlna druhém konci je provisorní spojka z větve směřující na VR hotova http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 5.JPG.html (pohled od R10) směr R1 - R10 by se po opravě měl vrátit zpět do stávající polohy letecké foto 2010 http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/1 ... es/07.html
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 5.7.2011 18:17:14 |
|
 |
|
Dusanh
Příspěvky: 683
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Já se omlouvám, ale nějak se neorientuji v pojmu provizorium a dlouhodobé provizorimu na křižovatce VR-R1-R10. Myslel jsem, že se ta křižovatka postaví už do definitivní podoby. Je někde odkaz na grafické ztvárnění? Díky.
|
| 6.7.2011 9:16:38 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
no někde to bylo... v podstatě je to stejná situace jako na MÚK Modletice (D1 => R1), ale s jinými příčinami  při "odbočování vlevo" je vozovka "položena" úrovňově přes vozovku protisměrnou (která zatím není potřeba)... namísto mostu přes, který "zatím" nebyl vybudován... http://maps.google.cz/maps/myplaces?ll= ... 0&t=h&z=17a směr R1 => R10 bude po doby opravy přímé větve veden po větvi směr VR a místo najetí pvravo na VR se pojede vlevo do protisměru a pak přes SDP na R10
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 6.7.2011 9:21:35 |
|
 |
|
Dusanh
Příspěvky: 683
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Tak teď už rozumím. Díky.
|
| 6.7.2011 9:34:37 |
|
 |
|
Orel
Příspěvky: 70
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Pro představu, jak bude vypadat konečný tvar křižovatky VR-R1, lze přihlédnout k jisté analogii s již existující, jižněji položené křižovatce R1-D11, otočené o 90°. Tvar křižovatky evidentně navrhovala stejná projektová firma, navíc je takových křižovatek na mapách víc (např. R1-R6). Nepříjemné je, že si konečný tvar křižovatky budeme moci ověřit až někdy koncem tohoto desetiletí.
Přílohy:
Křižovatka.jpg [ 71.13 KiB | Zobrazeno 3641 krát ]
|
| 6.7.2011 22:52:28 |
|
 |
|
Dusanh
Příspěvky: 683
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Tak ono je to již čárkovaně namalované i na mapy.cz. Mně šlo jen o to, jak bude vypadat to provizorní uspořádání. Myslím si, že spojení R1-VR-Kbelská-D8 zase nějakou dobu vydrží.
|
| 7.7.2011 9:03:35 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
mf DNES Praha píše: Je rozhodnuto: Vysočanskou radiálu dokončí už letos PRAHA, STŘEDNÍ ČECHY Proplétání se mezi kužely, snížená rychlost a občas kolony. To čeká řidiče jedoucí po silnici R10 a zpět až do konce roku. Zítra sice končí současné omezení pruhů, ihned ale naváže další, jen o kousek vedle. „S postupem prací bude omezení pokračovat na mimoúrovňové křižovatce Horní Počernice (křížení budoucí Vysočanské radiály, Pražského okruhu a R10 -pozn. redakce) a počet jízdních pruhů bude omezen až do zprovoznění radiály koncem roku,“ říká Eva Kubátová z pražského magistrátu. no to už vypadá slibně  celý článek bude zřejmě do oběda na idnes
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 8.7.2011 7:54:20 |
|
 |
|
dobrenz
Příspěvky: 310
|
 to Kasme :
sehr schön. Tak na konci se da objet streka Dresden-Kohlfelden (Hlupocepy) komplet bez semaforu! Danke!
|
| 8.7.2011 8:02:34 |
|
 |
|
Svatosp
Příspěvky: 422
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
ten nadpis by mel znit: Vysočanskou radiálu dokončí KONECNE letos
|
| 8.7.2011 8:13:52 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
na idnes je titulek jiný  Do Prahy se pojede snáz. Vysočanskou radiálu dokončí již letos 8. července 2011 10:42 Výstavba Vysočanské radiály, která má usnadnit příjezd do Prahy od Mladé Boleslavi, se otevře do konce letošního roku. Už v sobotu 9. července ale čeká na řidiče změna. Omezení v jízdních pruzích se posune do jiného úseku. Zdroj: http://praha.idnes.cz/do-prahy-se-pojed ... -zpravy_ablepší fotku vybrat nemohli 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 8.7.2011 10:05:03 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Měli se Tě zeptat ... Ale informace pozitivní.
|
| 8.7.2011 11:40:51 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
A je vymalováno: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnicedalnice/mimo_mo/r/v/110708/Nově namalované vodorovné značení, finální podoba do dostavby 520 (takže nadlouho), prozatím pouze pro směr R10 -> R1. Za zmínku stojí plnodnotné odbočení dvou pruhů. Ovšem s převedím provozu zítra nevím nevím, v části rampy nejsou čáry na krajích a schází tam dodělat odvodňovací žlab. Dneska v 17:00 tam nebylo ani živáčka ... tak uvidíme zítra. Jo a provizorní spojka z rampy pro dočasné vedení dopravy R1-> R10 ještě nemá finální povrch. A sorry za sníženou kvalitu ... foceno mobilem přes špinavý sko.
|
| 8.7.2011 17:14:27 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Ale ty plnohodnotné dva pruhy jsou jen dočasně, pokud se nepletu. Pak se rozdělí směry na 510 a 520. Ale jinak moc pěkné.
|
| 8.7.2011 18:31:14 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
jj, dočasné... ale asi na dýl...  dneska se asi ještě zprovozňovat nebude - dopo připravovali betonáž zbylého kousku žlabu, tak snad zítra... pro nedočkavé alespoň videoprůjezd http://www.youtube.com/watch?v=UNiX1F87Kagodbočené začíná cca po minutě
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 9.7.2011 12:32:21 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Schválně bych vypsal tipovací soutěž, kolik řidičů po zprovoznění VR zapomene odbočit na R1 a pojede na Kbelskou.... 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 9.7.2011 18:06:46 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
A jak to budeš zjišťovat? Vezmeš si židličku a budeš sledovat kolik jich tam bude couvat? Ono i od 510 na R10 bude taky dost zbloudilců  ale vždy nejpozději po 2 km se dá otočit  (Žlábek už je prej zabetonován...)
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 9.7.2011 18:10:55 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
To taky, ejhle mámo kam nás to vede tudy jsme na bolku nikdy nejezdili, co to je? A hurá zpátky do Prahy... 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 9.7.2011 18:17:10 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
tak v poledne pusto prázdno nikde nikdo, ale žlábek je zabetonován a překryt textilií čáry ale stále chybí, to jsem zvědav ve které dopravní špičce to začnou přehazovat  něco málo se děje u Kbelské a finišéry stojí v pravém pásu za posledním ekoduktem pár fotek jsem udělal... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... /v/110710/
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 10.7.2011 12:29:57 |
|
 |
|
chaloupka
Příspěvky: 17
|
 Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)
Dnes ráno už osazovali informační cedule od R10, tak snad ...
|
| 11.7.2011 9:52:57 |
|
|