| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Vysočanská radiála (D10 - Kbelská) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=186 |
Stránka 34 z 47 |
| Autor: | kot [ 1.12.2012 14:11:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
FlakY` píše: S opravou to bude ještě horší, takže to tam bude každoročně... Jestli ti blbci něco ušetřili při výstavbě (myšleno projekt/cena), tak tím tuplem zaplatí na opravách. Šetřit se musí ať to stojí co to stojí |
|
| Autor: | milbi [ 9.7.2013 8:17:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Dnes ráno jsem zjistil pozitivní změnu - Vysočanská radiála až téměř k MÚK Kbelská rychlost 100 km/h, značka Prahy posunuta také k MÚK Kbelská. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 9.7.2013 8:46:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
milbi píše: Dnes ráno jsem zjistil pozitivní změnu - Vysočanská radiála až téměř k MÚK Kbelská rychlost 100 km/h, značka Prahy posunuta také k MÚK Kbelská. Tak to je dobrá zpráva. Osobně jsem měl docela problém snížit rychlost ze 130 km/hod na R10 na 80 km/hod na "dálniční" radiále v podstatě bez reálného důvodu. Kéž by se něco podobného odehrálo také v tunelech na okruhu (i jinde), tam je ta osmdesátka podobně frustrující. Nemluvě o padesátce na magistrále u Kačerova, to je doslova psychoteror na řidiče, nutit je jet na "dálnici" padesátkou |
|
| Autor: | AF-1 [ 9.7.2013 9:53:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
dvs píše: Jinak kanály, jejichž umístění jsme tu probírali při stavbě, už některé nevydržely provoz. První byl v odbočováku při sjezdu na Kbelskou, někdy před rokem. Teď se opravuje kanál u ekoduktů a je tam i zúžení do levého pruhu. S kanaky si clovek nevybere. V Mnichove jsou v odbocovaci vetvi mestskeho tunelu presne v bile krajnici a stejne pres ne jezdi 95% ridicu (nejspis panicky strach z nevysvetlitelne ztraty adheze v zatacce) Takze pres chvalihodnou snahu projektanta - opet spatne |
|
| Autor: | Pavel_t [ 11.7.2013 21:36:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
milbi píše: Dnes ráno jsem zjistil pozitivní změnu - Vysočanská radiála až téměř k MÚK Kbelská rychlost 100 km/h, značka Prahy posunuta také k MÚK Kbelská. Dnes vecer jsem jel pres VR po moste na Budovatelsky a smerem k R10 jsem zahledl nejake nove cervenobile kulate znacky. Videl jsem je jen kratce, ridic pred nami byl asi trochu zmaten, takze jsem na nej musel davat pozor. Ale vrtalo mi hlavou co to tam je za znacky, protoze podle me tam v sobotu (to jsem jel primo po VR) jeste nebyly. Spise jsem ale cekal dalsi nesmylne opatreni a ne toto chvalihodne zvyseni rychlosti. P.S. mozna by byla zajimava anketa kolik tam kdo pred zvysenim jezdil. Ja rovnou priznavam, ze zarazeno za 6 a na tachometru cca 100km/h, takze se pro me nic nemeni ale uz mi nehrozi pokuta. Podobne rychle jela vetsina ridicu okolo. |
|
| Autor: | siesa [ 12.7.2013 5:10:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
To snad ani nemuze byt pravda...ze by prislusne organy samy a dobrovolne uvolnily uzdu a umoznily ridicum rychlejsi jizdu....Neskutecne. Tleskam! |
|
| Autor: | MPMP [ 12.7.2013 8:17:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
siesa píše: To snad ani nemuze byt pravda...ze by prislusne organy samy a dobrovolne uvolnily uzdu a umoznily ridicum rychlejsi jizdu....Neskutecne. Tleskam! |
|
| Autor: | siesa [ 12.7.2013 8:47:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
MPMP píše: siesa píše: To snad ani nemuze byt pravda...ze by prislusne organy samy a dobrovolne uvolnily uzdu a umoznily ridicum rychlejsi jizdu....Neskutecne. Tleskam! Ano ano...mas pravdu...myslim, ze ta zvysena rychlost nebude mit dlouheho trvani.. A s temi rychlejsimi ridici to znam take dobre... Jel-li jsem 80tkou (tenkrat jeste), byl jsem ostatnim na obtiz (a to i kamionum a autobusum...hnus no...). |
|
| Autor: | mapman [ 12.7.2013 9:55:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Ale to jsme zase u toho, že průměrný řidič na VR nepozná (nechce nebo není schopen), že není na dálnici, protože jsou všude obří zelené značky, dva pruhy pro každý směr s odstavným - prostě to vypadá jako dálnice. A 80ku tam signalizovala jen a pouze mrňavá značka IS12a Obec (Praha), kterou každý krásně přehlédne. Kdyby tam bylo velkoplošné bíle značení a jasnější označení začátku obce, tak už to možná někoho trkne ... na každý pád je tam ta stovka mnohem adekvátnější řešení a pokud bude vyznačená na každé křižovatce, tak si většina dá pozor a do těch 120ti tacho tam pojedou (je to mimo obec, takže 120 tacho je cca 110 a do 10 km/h přes limit body nehrozí) ... |
|
| Autor: | MPMP [ 12.7.2013 11:18:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
mapman píše: Ale to jsme zase u toho, že průměrný řidič na VR nepozná (nechce nebo není schopen), že není na dálnici, protože jsou všude obří zelené značky, dva pruhy pro každý směr s odstavným - prostě to vypadá jako dálnice. A 80ku tam signalizovala jen a pouze mrňavá značka IS12a Obec (Praha), kterou každý krásně přehlédne. Kdyby tam bylo velkoplošné bíle značení a jasnější označení začátku obce, tak už to možná někoho trkne ... na každý pád je tam ta stovka mnohem adekvátnější řešení a pokud bude vyznačená na každé křižovatce, tak si většina dá pozor a do těch 120ti tacho tam pojedou (je to mimo obec, takže 120 tacho je cca 110 a do 10 km/h přes limit body nehrozí) ... |
|
| Autor: | kot [ 12.7.2013 12:13:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
to MPMP: Odpověděl jsi si sám a správně ! Většina řidičů rychlost překračuje s CHUTI' a pokud je to za úsekovým měřením, tak i se zadostiučením, že se mu podařilo napálit "zlého" policistu či úředníka. "To jsem jim to nandal!" Časová úspora minimální... Máš pravdu. |
|
| Autor: | mapman [ 12.7.2013 12:22:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Ano jezdí se tam rychleji, ale to ve velké části případů dle mého souvisí s tím, že lidí jezdí jako hejno a ti kteří neví se přizpůsobují ostatním, s tím se setkávám naprosto běžně... Do jisté míry platí i to co píšeš, a platí to hlavně proto, že měřené úseky jsou dost často i tam, kde nejde o bezpečnost, ale spíše o hluk. Na VR jsem taky jezdil vesměs 100 tacho, teď tedy 110 tacho a jediný důvod proč by se tam zase měla vracet nižší rychlost by mohl být právě hlukový. Naštěstí na VR není ten super hlučný asfalt jako jinde v Praze tak nám to snad chvíli vydrží. Osobně se mi nejvíc líbí systém, který je zavedený na Rozvadovské spojce alias Radlické radiále, za každou křižovatkou je vyznačená maximálka, v obou směrech a málokdy se setkám s tím, že by si toho lidi nevšímali. Moc bych se přimlouval za to aby na SPMV v obci či mimo ní byla povinnost maximálku vyznačit za každou křižovatkou obecně. Běžné silnice už člověk rozliší podle toho jestli jsem v zastavěném území nebo ne ... Řídit se předpisy je totiž věc jedna ale mít systém blbuvzdorný věc druhá. Sankce jsou věc hezká, ale mnohem důležitější je prevence toho, aby se přestupky vůbec děly ... NA VR IMHO kvalitní značení chybělo a osobně jsem tam jel mockrát a mockrát jsem tam viděl auta jedoucí 120-130 a i z diskusí s lidmi co tudy jezdí jsem se dozvěděl, že tam někteří jezdí jako na rychlostce mimo obec a nevědí že jsou v obci. Takže já jen doufám, že stav na místě bude díky úpravě značek předpisům alespoň o něco blíže než doposud... |
|
| Autor: | siesa [ 12.7.2013 12:30:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Kdyby tech useku se snizenou rychlosti bylo minimum, a nebyla by na nasich silnicich takova zverstva jako je napr. 80 pri prijezdu a vyjezdu z Prahy na D8, 60 v Dobrovskeho tunelu, 90 u Pisku nebo Pardubic (a stovky dalsich), pak verim tomu, ze se zacne jezdit lepe a pravidla se budou respektovat.... Za soucasneho stavu je to nemozne... |
|
| Autor: | kot [ 12.7.2013 12:44:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Je pravda, že téměř v každém městě jsou místa,kde jsou značky v takovém množství, že je kolikrát problém je sledovat bez "rozptylování" na vlastní řízení vozidla. Na druhé straně na vícepruhové komunikaci v cizím městě by řidiči určitě rádi viděli místní úpravu za každou křižovatkou. Bez toho to vypadá jako úmysl pro vybírání pokut./např. chuchelská radiála |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 12.7.2013 12:45:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
MPMP píše: Specielně v Praze a okolí (jinde nemám tolik zkušeností) se nejezdí podle dopravního značení, ale podle umístění radarů. V měřeném úseku cca dle limitu a za jeho konce OKAMŽITĚ o 10-15 km/h více. Proč proboha? Ušetříte tím maximálně pár sekund (v extrému minut), ale riziko nehody a následného zdržení v řádu desítek minut se zvyšuje několikanásobně. Protože na "dálnici", kde reálně vámi popsaná rizika nehrozí se málokomu chce jet 50 km/hod. Proto třeba na magistrále nebo V ulici v Holešovičkách směrem do kopce také zvyšuji po projetí radarů rychlost až o desítky km/hod. Tam byla donedávna padesátka i mezi Vychovatelnou a Prosekem, já tam obvykle jezdím tak 80-100 km/hod, což je tak přiměřená rychlost na zdolání toho krpálu. |
|
| Autor: | MPMP [ 12.7.2013 12:59:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Dr.Fe1 píše: MPMP píše: Specielně v Praze a okolí (jinde nemám tolik zkušeností) se nejezdí podle dopravního značení, ale podle umístění radarů. V měřeném úseku cca dle limitu a za jeho konce OKAMŽITĚ o 10-15 km/h více. Proč proboha? Ušetříte tím maximálně pár sekund (v extrému minut), ale riziko nehody a následného zdržení v řádu desítek minut se zvyšuje několikanásobně. Protože na "dálnici", kde reálně vámi popsaná rizika nehrozí se málokomu chce jet 50 km/hod. Proto třeba na magistrále nebo V ulici v Holešovičkách směrem do kopce také zvyšuji po projetí radarů rychlost až o desítky km/hod. Tam byla donedávna padesátka i mezi Vychovatelnou a Prosekem, já tam obvykle jezdím tak 80-100 km/hod, což je tak přiměřená rychlost na zdolání toho krpálu. Paráda. A kde bydlíte? Asi ne u takového "krpálu", aby Vám auta řvala pod oknem, že? Jen doplním, že specielně v ulici V Holešovičkách neobstojí argument o tom, že k městu prostě hluk patří. Ano, souhlasím, ale tady ty domy byly dávno předtím, než se vůbec začalo masově autama jezdit. Tihle lidi za to opravdu nemůžou a u hlavní výpadovky si domy nestavěli. |
|
| Autor: | pivko [ 12.7.2013 13:23:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
kot píše: to MPMP: Odpověděl jsi si sám a správně ! Většina řidičů rychlost překračuje s CHUTI' a pokud je to za úsekovým měřením, tak i se zadostiučením, že se mu podařilo napálit "zlého" policistu či úředníka. "To jsem jim to nandal!" Časová úspora minimální... Máš pravdu. No na některých úsecích typu 5. května se jim opravdu nedivím. To je skutečně světový unikát. Pokud rychlostní limit neodpovídá povaze komunikace a provozu na ní, tak se holt překračuje. Problém pak není v řidičích, ale právě v tom limitu. Ochrana proti hluku je sice také důležitá, nicméně by se mělo najít jiné řešení než 50 km/h na rovném tříproudém úseku. |
|
| Autor: | jonáš [ 12.7.2013 15:04:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Chce to zúžit jízdní pruhy a přidat tam álej a cyklostezku, tim se to srovná. |
|
| Autor: | pivko [ 12.7.2013 15:26:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
jonáš píše: Chce to zúžit jízdní pruhy a přidat tam álej a cyklostezku, tim se to srovná. Houby, chce to přistavět nad magistrálou ještě jedno patro. Pak by se dal z auta pozorovat oknama ten mamut, kterýho mají v Národním muzeu. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 12.7.2013 15:27:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
MPMP: Já jsem psal o úseku od Vychovatelny na Prosek, kde vyjma paneláku úplně nahoře žádné domy nejsou. Dole chápu, že je potřeba kvůli hluku jezdit pomaleji, protože tam jsou domy bezprostředně u silnice. Tam to vyřeší jedině zatunelování. |
|
| Autor: | monin [ 12.7.2013 15:38:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
mapman píše: Ale to jsme zase u toho, že průměrný řidič na VR nepozná (nechce nebo není schopen), že není na dálnici, protože jsou všude obří zelené značky, dva pruhy pro každý směr s odstavným - prostě to vypadá jako dálnice. A 80ku tam signalizovala jen a pouze mrňavá značka IS12a Obec (Praha), kterou každý krásně přehlédne. Kdyby tam bylo velkoplošné bíle značení a jasnější označení začátku obce, tak už to možná někoho trkne ... na každý pád je tam ta stovka mnohem adekvátnější řešení a pokud bude vyznačená na každé křižovatce, tak si většina dá pozor a do těch 120ti tacho tam pojedou (je to mimo obec, takže 120 tacho je cca 110 a do 10 km/h přes limit body nehrozí) ... Souhlasím naprosto s tímto názorem. Přece musí být někde vidět rozdíl mezi obří zelenou značkou na D1 někde okolo km 300, mezi obří zelenou značkou, i když s místními a miniaturními cíly na Jižní spojce a zelenou značkou na rozbušené R7 někde za Kladnem. Tragédie je i ta malinká značka začátek obce (Praha). Viz. např. i Vídeň, kterou mají Rakušáci daleko větší. To co píše MPMP - tak když budeme takto uvažovat, tak tam nemusíme dávat žádné značky, protože někomu, kdo vidí jen pár metrů před sebe a jede jak idiot, nepomůže ani to, kdyby ta obří značka byla oranžová a ještě nahoře oranžově blikala. Jinak ta Vysočanská radiála mi v tomto připomíná i rak. A23 směrem k/od "naší" A5. Tam je ten limit 100km/h za cedulí Vídeň, také neskutečně daleko. Člověk si tam může ukroutit hlavu, aby při 115-120km/h, postřehl, že tam někde nejsou zašití četníci. Takže v tomto nejsme, zase až tak osamoceni. |
|
| Autor: | 1975 [ 12.7.2013 18:30:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Citace: Paráda. A kde bydlíte? Asi ne u takového "krpálu", aby Vám auta řvala pod oknem, že? Jen doplním, že specielně v ulici V Holešovičkách neobstojí argument o tom, že k městu prostě hluk patří. Ano, souhlasím, ale tady ty domy byly dávno předtím, než se vůbec začalo masově autama jezdit. Tihle lidi za to opravdu nemůžou a u hlavní výpadovky si domy nestavěli. ...když všem tedy tolik jde o hluk a hluk tak vadí, jak může někdo povolit takovýhle zvěrstvo? http://www.dumstrizkov.cz/projekt což mimochodem zabije možnost dokončení té poloMÚK a odstranění dvou zbytečných křížení a semaforů... |
|
| Autor: | kot [ 12.7.2013 19:25:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Fakt dobrý! "Atraktivní lokalita" obkroužená silnicema téměř dokola... A pak tam snad budou kvůli hluku chtít aspoň 30km. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 12.7.2013 21:12:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
1975 píše: ...když všem tedy tolik jde o hluk a hluk tak vadí, jak může někdo povolit takovýhle zvěrstvo? http://www.dumstrizkov.cz/projekt Obecně mě překvapuje, že se v poměrně značné míře staví novostavby na tak blbých místech. Velmi často právě v blízkosti kapacitních komunikací. Kvůli levnějšímu pozemku je pak to bydlení řádově méně kvalitní |
|
| Autor: | Mosquit [ 12.7.2013 21:50:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská) |
Bydlím ve svahu nad Holešovičkama (nad spodní částí) a auta mi nijak nevadí. V noci při otevřeném okně slyším šum velkoměsta, při tom se pěkně usíná... Občas projede nějakej vypatlanec na motorce s "poladěným" výfukem, to je pak slyšet. Nejvíc rámusu udělá průjezd vlaku po mostě holešovický přeložky, ale pořád mě to spíš jako pološotouše potěsí. Taková "zamračená" když ráno vyjíždí z Holešovic, to je hukot. Jo, ti co maj dům přímo u silnice na tom budou asi hůř. Nejvíc mi ale vadí ten dálniční charakter silnice, tj. směrové rozdělení, jen mimoúrovňové přechody/podchody. Bydlel jsem na různých místech Prahy, jako student většinou v těch levnějších bytech. Plzeňská na Klamovce s hlukem snesitelná. V Braníku u mostu celkem v pohodě (opět nejhlasitější byl průjezd vlaku po Mostu Inteligence), Soběslavská (pod Želivského) naprosto děsná - plastová okna, a přesto nepředstavitelný hluk. Libeň, resp. Holešovičky - v pohodě. Na Vysočanské radiále taky jezdím rychleji než bylo předepsaných 80. Tam je to hlavně v zářezu a relativně daleko, než na jiných místech Prahy. |
|
| Stránka 34 z 47 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|