České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=186
Stránka 35 z 47

Autor:  GiuseppeS [ 12.7.2013 22:07:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

1975 píše:
...když všem tedy tolik jde o hluk a hluk tak vadí, jak může někdo povolit takovýhle zvěrstvo?
http://www.dumstrizkov.cz/projekt

Pěkné, krajní panelák na Bedřichovské je tak 80 m od výpadovky, toto bude tak max. 50 m ... :ko:

Autor:  Mike [ 12.7.2013 22:34:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

MPMP píše:
[... Specielně v Praze a okolí (jinde nemám tolik zkušeností) se nejezdí podle dopravního značení, ale podle umístění radarů. V měřeném úseku cca dle limitu a za jeho konce OKAMŽITĚ o 10-15 km/h více. Proč proboha? Ušetříte tím maximálně pár sekund (v extrému minut), ale riziko nehody a následného zdržení v řádu desítek minut se zvyšuje několikanásobně. :roll:

aby se dohnalo, co se zameškalo ;)
dnes jsem přejel z Angers do Montpellier rychlostí cca. 142-150
snadno zjistíte, kolik je to nad limit a kolik jsem tím ušetřil času
a když už jsem tu OT, v tunelech tu maji 90

Autor:  kentanjack [ 12.7.2013 23:49:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

MPMP píše:
...
Paráda. A kde bydlíte? Asi ne u takového "krpálu", aby Vám auta řvala pod oknem, že?
Jen doplním, že specielně v ulici V Holešovičkách neobstojí argument o tom, že k městu prostě hluk patří. Ano, souhlasím, ale tady ty domy byly dávno předtím, než se vůbec začalo masově autama jezdit. Tihle lidi za to opravdu nemůžou a u hlavní výpadovky si domy nestavěli. ;)


Bydlel jsem přes 2 roky v paneláku u magistrály 5. května, zrovna v období, když tam snižovali rychlost a tyhle teoretický názory, jak 50 km/h je moc fajn a tichý a príma, mě neskutečně vytáčí.
Uši mi fungují až moc dobře a mohu říct, že hluk se tam vůbec nezměnil. Tedy nezměnil se tak, aby to člověk rozeznal.
Jo, začalo to tam bejt klidnější po tom, co se otevřel pražskej okruh, ale to je jiná story. Naopak, když tam předtím profrčelo auto třeba 80 km/h, protože +10 nikdo neřešil, tak bylo zachvíli pryč => "hluk" trval chvíli. Takhle se tam každej plazí cca 45 km/h, takže je slyšet mnohem dýl. Přibylo tam smradu (chodil jsem tam pravidelně běhat, takže to snad dokážu posoudit). Další věc, co mi lezla na nervy je, když tam nebyly radary, tak po instalaci padesátek benga pravidelně každou noc za někým vystartovali s houkačkou. Výborný, hlavně při otevřeným okně. Počáteční troubení a tůrování motorů nasranými řidiči jsem celkem chápal.

Teď pro změnu přebývám na kopci v Holešovičkách...

Autor:  Pavel_t [ 14.7.2013 12:01:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Tak jsem vcera jel po VR (od Kbelske na R10, zpatky jsme jel pres Brandys) a jel jsme jako obvykle cca 100km/h a asi ted nekterym rozhodim jejich predstavu, ale ac byl slaby provoz tak vetsina jela zhruba stejne. Vycnivala jen jedna ridicka BMW, ktera jela vyrazne rychleji (odhadem pres 150km/h).
I po dalnicich vetsinou jedu jen 120km/h, vic nema moc smysl, uspora casu mala ale spotreba benzinu velka.

Autor:  Pavel_t [ 14.7.2013 12:14:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

1975 píše:
...když všem tedy tolik jde o hluk a hluk tak vadí, jak může někdo povolit takovýhle zvěrstvo?
http://www.dumstrizkov.cz/projekt

No to je sila. Docela by me zajimalo kdo si to koupi, i klidnejsi byty v novostavbach se prodavaji dlouho. Navic je to nad melkym tunelem metra a ze je metro slyset vim z Karlina a Lehovce, me by to asi nevadilo ale verim, ze nekomu ano. No uvidime, bydlim nedaleko a obcas okolo jezdim tak muzu sledovat jak to bude odbydlene.

1975 píše:
což mimochodem zabije možnost dokončení té poloMÚK a odstranění dvou zbytečných křížení a semaforů...

To sice ano ale myslim, ze ta dostavba je stejne zbytecna.

Autor:  1975 [ 14.7.2013 18:15:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

No, zbytečná.... O tom, že je u nás určitě "pár" prioritnějších staveb, o tom žádná. Ale třeba podle Ročenky dopravy v Praze je to oblast, která se pravidelně objevuje v kategorii křižovatky s vyšším výskytem nehod.... Přitom, kolik by takové dokončení stálo?

Autor:  FlakY` [ 15.7.2013 16:08:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

A co to všechno má společného s Vysočanksou radiálou? Další velké OT.

Autor:  pp21 [ 1.8.2013 20:28:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Roste nám na VR čerpací stanice, poměrně dost rychle. Na napojení se ale nedělá. Je to přesně v místě, kde se pumpa posuzovala v rámci EAI, tj tady: http://www.mapy.cz/s/89Lg

Autor:  kot [ 3.8.2013 13:49:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

A Eia dopadla pozitivně či negativně?

Autor:  siesa [ 3.8.2013 18:36:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Co prosim?? 100 m od ekoduktu?? A napojeni bude jako budovano nove? 600 m od MUK??

Autor:  mapman [ 3.8.2013 22:35:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

A čemu se divíš? Je to městská komunikace v majetku města a to si tam udělá co se mu zlíbí ;) Normy pro R/D a pro MR jsou dost dost jiné ...

Autor:  michal [ 4.8.2013 8:38:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Doufám, že to je tak, že to připojení platí město, aby přilákalo nájemníka na pumpu. A pro sichr, aby to bylo obsazené - když už se to teda staví-, tak radši vybereme jednu konkrétní firmu a dáme ji nízký nájem...

Autor:  siesa [ 4.8.2013 8:54:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

To propojeni me az tak moc zily netrha, ovsem vyhozeny prachy za ten ekodukt, to je do nebe volajici!

Autor:  mapman [ 4.8.2013 9:04:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

pp21 píše:
Roste nám na VR čerpací stanice, poměrně dost rychle. Na napojení se ale nedělá. Je to přesně v místě, kde se pumpa posuzovala v rámci EAI, tj tady: http://www.mapy.cz/s/89Lg


Podle katastru je nabyvatelem sousedních pozemků "RobinOil", v jehož majetku bude pravděpodobně i ČSPH s okolními plochamy. U MR neplatí, že to musí být odpočívka v majetku vlastníka D/R....

siesa píše:
To propojeni me az tak moc zily netrha, ovsem vyhozeny prachy za ten ekodukt, to je do nebe volajici!


Nerozumím? V čem je problém s ekoduktem? Toho se připojení ČSPH ani nedotkne...

EIA na ČSPH (PHA797) píše:
Navržená čerpací stanice přiléhá přímo k tělesu Vysočanské radiály, jedná se o úsek mezi km 1,746 až 2,513 staničení Vysočanské radiály s tím, že vlastní čerpací stanice se nalézá v úseku mezi km 2,136 až 2,293. Čerpací stanice je situována severně od Vysočanské radiály a tudíž navazuje na vozovku ve směru do centra. Vysočanská radiála má v místě vlastní čerpací stanice podélný sklon + 0,5 % a je ve směrovém oblouku R = 1000 m.
Čerpací stanice je napojena na Vysočanskou radiálu pomocí odbočovacího pruhu v délce 220 m a připojovacího pruhu v délce 390 m (odpovídá návrhové rychlosti Vn = 100 km/hod na VR a vjezdové rychlosti do ČS Vc = 40 km/hod, obojí dle ČSN 73 6102 Projektování křižovatek na silničních komunikacích). Odbočovací přídatný pruh je navržen v šířce 3,50 m a svojí polohou nezasahuje do průběhu odbočovacích a připojovacích pruhů Vysočanské radiály (Zvl. ul. Lipnická – Budovatelů). Připojovací přídatný pruh je navržen v šířce 3,25m z důvodu průjezdného profilu biokoridoru na Vysočanské radiále. Vysočanská radiála se nachází v místech odbočovacího pruhu v mírném násypu, v místě připojovacího pruhu je zářez.

Autor:  pp21 [ 4.8.2013 10:21:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

siesa píše:
Co prosim?? 100 m od ekoduktu?? A napojeni bude jako budovano nove? 600 m od MUK??

Ano, viz oznameni EIA:
http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA797

Autor:  kyk [ 4.8.2013 18:08:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

4. 8. 2013, foceno z ekoduktu

Přílohy:
VR_2013_08_04.jpg
VR_2013_08_04.jpg [ 104.95 KiB | Zobrazeno 5840 krát ]

Autor:  Lenny [ 4.8.2013 20:15:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Zda se mi to anebo zmizely oba kilometrovníky s hodnotou 0,2XY, které byly na mostě přes železniční trať?

Autor:  siesa [ 5.8.2013 9:17:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

No ja jenom, ze se ekodukty delaji kvuli zviratum, aby pohodlne a nerusene presla pres silnici. Jsem zvedav, jak moc klidu tem chudakum zajicum a kolouskum prida nonstop cerpaci stanice :)
Ne ale ted vazne.. To opravdu ekodukt nema zadne ochranne pasmo??

Autor:  Mike [ 5.8.2013 9:36:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

ekodukt se dělá proto, aby se splnila nesmyslná nařízení a někdo se na tom napakoval

Autor:  medvid [ 5.8.2013 9:59:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Mě by docela zajímalo jaká zvířata přes ten ekodukt chodí? Nějací letištní zajíci?

Autor:  grundyg [ 5.8.2013 10:33:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

U tohohle konkrétního letištní zajíci, místní kočky plus cyklostezka. Já osobně bych tenhle ekodukt celkem postrádal, kdyby tam nebyl.

Autor:  dvs [ 5.8.2013 10:40:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

siesa píše:
Ne ale ted vazne.. To opravdu ekodukt nema zadne ochranne pasmo??
Podle mne žádné ochranné pásmo ve smyslu ochraného pásma silnice, železnice nemá. Většinou by tam měl být v územním plánu tzv. USES (Územní systém ekologické stability) a konkrétně tzv. biokoridor. Ty USES se vymezují podle mne pouze v územním plánu a řídí se to asi nějakými metodikami. Příklady absurdit lze nalézt mnoho např. na ekodukt Žehuň na D11 mají zvířata těžký přístup díky oboře Chrčická stráň. Podle mne benzinka je ve srovnání s tou oborou v pohodě.

Autor:  siesa [ 5.8.2013 11:12:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

dvs píše:
siesa píše:
Ne ale ted vazne.. To opravdu ekodukt nema zadne ochranne pasmo??
Podle mne žádné ochranné pásmo ve smyslu ochraného pásma silnice, železnice nemá. Většinou by tam měl být v územním plánu tzv. USES (Územní systém ekologické stability) a konkrétně tzv. biokoridor. Ty USES se vymezují podle mne pouze v územním plánu a řídí se to asi nějakými metodikami. Příklady absurdit lze nalézt mnoho např. na ekodukt Žehuň na D11 mají zvířata těžký přístup díky oboře Chrčická stráň. Podle mne benzinka je ve srovnání s tou oborou v pohodě.

No to me prave zarazilo, ze jsou ty ekodukty mnohde v podstate nepouzitelne pro svuj puvodni zamer...
Dalsim takovym prikladem jsou ekodukty na R1, kde na ne sviti lampy poulicniho osvetleni...No proste Kocourkov no....

Autor:  Mikulik [ 5.8.2013 11:22:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

docele vtipné, když tvrdíte, že na ně svítí osvětlení. Spíše otřesné, když světlo pro zvířata asi není to pravé ořechové. Holt mi v Česku máme asi tolik proudu, že budeme svítit i zvířatům.

Autor:  siesa [ 5.8.2013 11:27:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vysočanská radiála (R10 - Kbelská)

Mikulik píše:
docele vtipné, když tvrdíte, že na ně svítí osvětlení. Spíše otřesné, když světlo pro zvířata asi není to pravé ořechové. Holt mi v Česku máme asi tolik proudu, že budeme svítit i zvířatům.

No ne ze by se svitilo primo pro zvirata, ale je ospetlena vozovka, ovsem lampy jsou tak vysoke, ze dosviti az na uroven toho ekomostku...

Stránka 35 z 47 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/