Právě je 21.8.2019 3:52:18

Obchvat Písnice 
Autor Zpráva

Příspěvek Obchvat Písnice
V září 2016 bylo vydáno územní rozhodnutí na tuto stavbu, viz např. zde, nebo zde (legrační je, že se na dvou úředních deskách stavba jmenuje pokaždé jinak-).

Zajímalo by mne, jak se situace aktuálně vyvíjí, tzn. zda již ÚR nabylo právní moci, či zda se vypořádávají odvolání ... nemohu to nikde najít. Byl již zahájen výkup?

Také by mně zajímalo, která ze 3 (mírně se lišících) variant byla nakonec zvolena - k ÚR nemohu najít žádné online přílohy, tak vycházím z dokumentace EIA.

28.3.2017 15:10:00

Příspěvek Re: Obchvat Písnice
Speedy Gonzales píše:
Zajímalo by mne, jak se situace aktuálně vyvíjí, tzn. zda již ÚR nabylo právní moci, či zda se vypořádávají odvolání ... nemohu to nikde najít. Byl již zahájen výkup?

Zdá se, že nikdo nic neví. Jediné, co se mi podařilo zjistit je, že v lednu 2017 to obdržel magistrát. Jak je daleko odvolací řízení se mi také nepodařilo zjistit. A zda se vůbec někdo odvolal. Zkusím se ještě pozeptat.

31.3.2017 10:58:15

Není to sice zcela přesně k tématu, ale jako doplňující informace zajímavé:

Při nahodilém rozhovoru s jedněmi místními obyvateli při návštěvě restaurace Olivův pivovar v Dolních Břežanech (vřele doporučuji - excelentní kuchyně!) přišla m.j. řeč i na neotevřený nájezd na PO a v té souvislosti zazněla i údajně věrohodná informace (prý z prostředí zastupitelstva MČ), že aktuální katastrofální stav ulice Libušská v Písnici je takto udržován úmyslně a dlouhodobě se ani neplánuje žádná náprava. Má to být údajně opatření k odrazení průjezdu Písnicí z Libuše do Dolních Břežan ...

Informace sice zní dosti divoce, na druhou stranu ale dlouhodobý stav průtahu Písnicí by tomu snad i odpovídal.

8.4.2017 13:30:07

S tou úmyslnou neúdržbou průjezdu Písnící jsem to v minulosti už četl taky, v tomto smyslu se vyjadřoval někdo z písnických politiků. Ne přímo takhle natvrdo, ale vyznělo to tak.

8.4.2017 13:57:09

V současnosti by se měly řešit odvolaní k ÚR.

7.8.2017 7:29:30

K realizaci ještě daleko, ale obchvat již má pravomocné ÚR. DSP by mělo být připravené. Takže teď to bude všechno viset hlavně na odkupu pozemků.

4.6.2019 22:00:50
Autor

Jsem ani nečekal, že se to pohne někam dál. Možná se někdy trvalého zprovoznění MÚK Písnice přeci jen dočkáme.

5.6.2019 0:04:24
Profil ICQ

Speedy Gonzales píše:
aktuální katastrofální stav ulice Libušská v Písnici je takto udržován úmyslně a dlouhodobě se ani neplánuje žádná náprava. Má to být údajně opatření k odrazení průjezdu Písnicí z Libuše do Dolních Břežan ...

Informace sice zní dosti divoce, na druhou stranu ale dlouhodobý stav průtahu Písnicí by tomu snad i odpovídal.

Nedávno jsem skrz Písnici jel, tedy zhruba 2 roky po napsání tohoto příspěvku a nyní je již ulice Libušská opravena. Samozřejmě nechybí různé zpomalovací vychytávky, někde je 40, někde 30 km/hod...., takže průjezd je dost znepříjemněn i tak.

5.6.2019 0:20:06